Cork Athletics on Vimeo
Cork Athletics on Flickr
Cork Athletics on Instagram
Cork Athletics on Facebook
Cork Athletics on Twitter

County Juvenile U9-12 Track and Field Championships - Day 3 2021

Cork Athletics County Juvenile Under 9-12 T&F Championships Results - Day 3 2021

MTU Track

Sunday 12th September 2021

 

Photos

Some of the Medalists

 

300m, 500m & 600m

  U9 Girls & Boys 300m    U10 Girls & Boys 500m  U10 Girls & Boys 600m    U12 Girls & Boys 600m

 

60m

  U9 Girls & Boys 60m    U10 Girls & Boys 60m    U11 Girls & Boys 60m      U12 Girls & Boys 60m 

 

 

Videos

Under 9 300m

  Under 9 Girls 300m     Under 9 Boys 300m  

 

Under 10 500m

  Under 10 Girls 500m    Under 10 Boys 500m 

 

Under 10 Boys Turbo Javelin

 

600m

  Girls Under 11 600m     Girls Under 12 600m 
   
  Boys Under 11 600m   Boys Under 12 600m 
   

 

60m

  Under 9 Girls 60m     Under 10 Girls 60m   Under 11 Girls 60m     Under 12 Girls 60m 
  Under 9 Boys 60m   Under 10 Boys 60m    Under 11 Boys 60m    Under 12 Boys 60m 

 

 

Results

  Girls Track    Girls Field    Boys Track    Boys Field 


Girls Track Results

Girls Under 9 - 60m     
Heat 1          
Pos Forename Surname Cat Club Perf
1 Morah Tierney F9 Leevale AC 10.88
2 Radha Buckley F9 North Cork AC 10.92
3 Elaine Scully F9 Leevale AC 11.08
4 Alannah Maddock F9 Bantry 11.61
  Lauren Buckley F9 Millstreet DNS
  Ellen Barry F9 Belgooly AC DNS
  Aalaina Leetch F9 St Nicholas AC DNS
  Laoise Ní Chonchuir F9 Bandon AC DNS
           
Heat 2          
Pos Forename Surname Cat Club Perf
1 Zoe O'Connor F9 Fanahan McSweeney AC 10.23
2 Zara Buckley F9 North Cork AC 10.52
3 Elle Slattery F9 Belgooly AC 11.15
4 Kate Corbett F9 Liscarroll 11.23
5 Eve McDonnell F9 Leevale AC 12.01
6 Allie Moloney F9 Leevale AC 12.14
7 Méabh McCarthy F9 Bandon AC 12.2
8 Natalie Crowley F9 Doheny AC 12.24
           
Heat 3          
Pos Forename Surname Cat Club Perf
1 Blaithín O'Flynn F9 Bandon AC 10.76
2 Erica Ruane F9 North Cork AC 10.95
3 Penny O'Shea F9 Blarney Inniscarra 10.96
4 Ali-may Kirwan F9 Leevale AC 11.41
5 Aisling O'Toole F9 Liscarroll 11.44
6 Alexandra Egar F9 Leevale AC 11.87
           
Heat 4          
Pos Forename Surname Cat Club Perf
1 Sophie O'Halloran F9 Fanahan McSweeney AC 10.6
2 Claire O'Brien F9 Bandon AC 11.03
3 Lucy O'Brien F9 Belgooly AC 11.26
4 Ailidh McGlone F9 Bandon A.C. 11.38
5 Lana Burns F9 Leevale AC 11.69
6 Zoe Fitzgerald F9 Leevale AC 11.77
7 Robyn O'Callaghan F9 Leevale AC 12.48
           
Girls Under 9 - 300m     
Heat 1          
Pos Forename Surname Cat Club Perf
1 Zoe O'Connor F9 Fanahan McSweeney AC 59.95
2 Laoise Ní Chonchuir F9 Bandon AC 01:00.6
3 Alannah Maddock F9 Bantry 01:01.2
4 Mairead Ní Chonchuir F9 Tracton AC 01:01.3
5 Sophie O'Halloran F9 Fanahan McSweeney AC 01:02.1
6 Elaine Scully F9 Leevale AC 01:03.1
7 Erica Ruane F9 North Cork AC 01:03.5
8 Kate Corbett F9 Liscarroll 01:03.7
9 Ailidh McGlone F9 Bandon A.C. 01:03.9
10 Eabha Walshe F9 Bandon AC 01:05.0
11 Claire O'Brien F9 Bandon AC 01:05.2
12 Alexandra Egar F9 Leevale AC 01:06.1
13 Lauren Buckley F9 Millstreet 01:11.1
15 Lana Burns F9 Leevale AC 01:13.8
  Leah Pyne F9 St. Catherines ac  
           
Heat 2          
Pos Forename Surname Cat Club Perf
1 Maya O'Flynn F9 Skibbereen AC 56.26
2 Zara Buckley F9 North Cork AC 59.84
3 Ciara O'Connell F9 St. Catherines ac 01:00.6
4 Penny O'Shea F9 Blarney Inniscarra 01:00.7
5 Kate Casey F9 Bandon AC 01:01.1
6 Aalaina Leetch F9 St Nicholas AC 01:03.8
7 Ali-may Kirwan F9 Leevale AC 01:04.4
8 Radha Buckley F9 North Cork AC 01:06.3
9 Anna Walsh F9 Bandon AC 01:07.8
10 Allie Moloney F9 Leevale AC 01:08.7
11 Eve McDonnell F9 Leevale AC 01:11.5
12 Aine Moynihan F9 Liscarroll 01:13.1
13 Aine Fleming F9 Liscarroll 01:16.2
14 Ruby-Mai Pierce F9 Tracton AC 01:17.5
           
Girls Under 10 - 60m     
Heat 1          
Pos Forename Surname Cat Club Perf
1 Claire Bradley F10 Belgooly AC 9.65
2 Molly Thornton F10 Fanahan McSweeney AC 10.17
3 Leah O'Donovan F10 Leevale AC 10.18
4 Jennifer O'Sullivan F10 Blarney Inniscarra 10.51
5 Jessica O'Connell F10 Togher A.C. 10.68
6 Sophie Collins F10 North Cork AC 10.8
7 Cara Buckley F10 Leevale AC 11.69
8 Femi Aba F10 Skibbereen AC 12.32
           
Heat 2          
Pos Forename Surname Cat Club Perf
1 Abiageal Fenton F10 Belgooly AC 9.43
2 Aideen Heagarty F10 Leevale AC 9.84
3 Samantha Johnston F10 Bandon AC 10.85
4 Kaye Creedon F10 Bantry 10.91
5 Eva Horgan F10 Fanahan McSweeney AC 11.22
6 Aoibhe Walsh F10 Tracton AC 12.02
7 Anna O'Callaghan F10 Leevale AC 12.66
  Croiadh Buckley F10 North Cork AC DNS
           
Heat 3          
Pos Forename Surname Cat Club Perf
1 Sophia Nwaedozie F10 Belgooly AC 9.43
2 Annalise Fox F10 Leevale AC 10.24
3 Beth Hegarty F10 Fanahan McSweeney AC 10.35
4 Elise Barrett F10 Bandon AC 10.94
5 Aoife Aherne F10 North Cork AC 11.19
6 Ellie O'Connor F10 Leevale AC 11.24
7 Alison Bowens F10 Carrigaline AC 12.02
  Lauren English F10 Bantry DNS
           
Heat 4          
Pos Forename Surname Cat Club Perf
1 Susan O'Sullivan F10 Belgooly AC 9.78
2 Fiona O'Brien F10 Bandon AC 9.99
3 Mairead O'Sullivan F10 North Cork AC 10.5
4 Grace Healy F10 North Cork AC 10.5
5 Siun Dingivan F10 Fanahan McSweeney AC 10.64
6 Abby Ryan F10 Midleton AC 11.05
  Saedhbh Cunniffee F10 Leevale AC DNS
  Velvin Atkins M10 Leevale AC DNS
           
Girls Under 10 - 500m     
Heat 1          
Pos Forename Surname Cat Club Perf
1 Aideen Heagarty F10 Leevale AC 01:42.7
2 Ava Coleman F10 Blarney Inniscarra 01:44.5
3 Mairead O'Sullivan F10 North Cork AC 01:45.3
4 Jennifer O'Sullivan F10 Blarney Inniscarra 01:46.5
5 Sally Cunningham F10 Tracton AC 01:47.0
6 Croiadh Buckley F10 North Cork AC 01:47.4
7 Sorcha O'Driscoll F10 Midleton AC 01:48.5
8 Siun Dingivan F10 Fanahan McSweeney AC 01:48.5
9 Jessica O'Connell F10 Togher A.C. 01:58.0
10 Odette O'Donovan-Forsey F10 Bandon AC 02:00.6
11 Alison Bowens F10 Carrigaline AC 02:01.1
12 Elise Barrett F10 Bandon AC 02:10.8
  Emer Corish F10 Riverstick/Kinsale DNF
           
Heat 2          
Pos Forename Surname Cat Club Perf
1 Grace Healy F10 North Cork AC 01:41.3
2 Sophie Collins F10 North Cork AC 01:42.4
3 Leah Buckley F10 Blarney Inniscarra 01:43.4
4 Alison Guerin F10 Midleton AC 01:45.9
5 Libby Cunningham F10 Tracton AC 01:51.3
6 Aoife Aherne F10 North Cork AC 01:52.7
7 Kaye Creedon F10 Bantry 01:52.9
8 Samantha Johnston F10 Bandon AC 02:00.3
9 Caoimhe Cottrell F10 Skibbereen AC 02:04.5
  Meredith Leduc F10 Belgooly AC DNS
  Cliona Hurley F10 Grange Fermoy DNS
           
Girls Under 11 - 60m          
Heat 1          
Pos Forename Surname Cat Club Perf
1 Adaora Nnaemeka F11 Bandon AC 8.79
2 Nell O'Connell F11 Blarney Inniscarra 9.26
3 Aoibhinn Murphy F11 Midleton AC 10.13
4 Marlee Burnes F11 Leevale AC 10.26
5 Roisin O'Sullivan F11 Millstreet 10.42
6 Ava Bamford F11 Bandon AC 10.88
7 Ava Grace F11 North Cork AC 11.58
  Grace Fitzgerald F11 Skibbereen AC DNS
           
Heat 2          
Pos Forename Surname Cat Club Perf
1 Izzy O'Flynn F11 Skibbereen AC 10.07
2 Millie Ryan F11 Blarney Inniscarra 10.1
3 Charlotte Roche F11 Midleton AC 10.2
4 Saoirse O'Donovan F11 Bandon AC 10.54
5 Evie Twomey F11 Millstreet 11.23
6 Mary Looney F11 North Cork AC 11.74
7 Skye Dinneen F11 Leevale AC 11.99
  Joelle O'Leary F11 Leevale AC DNS
           
Heat 3          
Pos Forename Surname Cat Club Perf
1 Lily Clover F11 Bandon AC 9.46
2 Ellie Coughlan F11 Midleton AC 9.56
3 Chisom Onyeka F11 Belgooly AC 10.03
4 Hannah O'Shea F11 Blarney Inniscarra 10.29
5 Katie Weston F11 Leevale AC 11.01
6 Abbie Barrett F11 Millstreet 11.74
7 Hafsa Asis F11 Leevale AC 11.75
  Muireann Murphy F11 North Cork AC DNS
           
Heat 4          
Pos Forename Surname Cat Club Perf
1 Ula Sokalowska F11 Midleton AC 9.61
2 Aisling Rowley F11 Blarney Inniscarra 10.1
3 Doireann Leane F11 Bandon AC 10.58
4 Nicole O'Callaghan F11 North Cork AC 10.67
5 Laila Kiely F11 Carrigaline AC 10.87
6 Jennifer Crowley F11 Doheny AC 10.98
7 Annie O'Brien F11 Belgooly AC 11.03
8 Anoushka Uppal-Lynch F11 Leevale AC 11.72
           
Heat 5          
Pos Forename Surname Cat Club Perf
1 Lucy McGuirk F11 Belgooly AC 9.19
2 Rhea Burns F11 Bandon AC 9.86
3 Chloe McCarthy F11 Youghal AC 10.09
4 Amy Cotter F11 North Cork AC 10.32
5 Réiltín Maddock F11 Bantry 10.54
6 Lara Byrne F11 St. Catherines ac 10.55
7 Emily Duggan F11 North Cork AC 10.95
8 Suhaanna Uppal-Lynch F11 Leevale AC 12.72
           
Heat 6          
Pos Forename Surname Cat Club Perf
1 Sophie Kearns F11 Tracton AC 10.07
2 Eva O'Neill F11 North Cork AC 10.14
3 Julie O'Keeffe F11 Bandon AC 10.38
4 Ruth Daly F11 Liscarroll 10.46
  Audrey Leduc F11 Belgooly AC DNS
  Ellie LaFontaine F11 Leevale AC DNS
  Ciara Kiely F11 North Cork AC DNS
           
Heat 7          
Pos Forename Surname Cat Club Perf
1 Alannah Crowley F11 Midleton AC 9.48
2 Aine Harty F11 Blarney Inniscarra 9.75
3 Chloe Farley F11 Riverstick/Kinsale 10.32
4 Rachel Moriarty F11 Fanahan McSweeney AC 10.59
5 Ellen Dollard F11 Bandon AC 11.12
6 Sadhbh Lyne F11 North Cork AC 11.77
7 Kate Fleming F11 Leevale AC 12.77
           
Heat 8          
Pos Forename Surname Cat Club Perf
1 Edith Hanna F11 Leevale AC 9.42
2 Sinead Farley F11 Riverstick/Kinsale 9.63
3 Aisling Callanan F11 Midleton AC 9.96
4 Ava Thornton F11 Fanahan McSweeney AC 10.22
5 Jennifer Bamford F11 Bandon AC 10.33
6 Tess Logue F11 Blarney Inniscarra 10.78
7 Louise Duggan F11 North Cork AC 10.94
8 Rachel Mc'Grath F11 Leevale A.C. 12.97
           
Girls Under 11 - 600m     
Heat 1          
Pos Forename Surname Cat Club Perf
1 Izzy O'Flynn F11 Skibbereen AC 01:52.7
2 Ula Sokalowska F11 Midleton AC 01:57.4
3 Chloe McCarthy F11 Youghal AC 02:06.2
4 Muireann Murphy F11 North Cork AC 02:08.1
5 Lucy O'Sullivan F11 Millstreet 02:13.0
6 Ava Bamford F11 Bandon AC 02:17.1
7 Saoirse O'Donovan F11 Bandon AC 02:18.5
8 Alannah Roche-Sheehan F11 Leevale AC 02:19.4
9 Louise Duggan F11 North Cork AC 02:25.5
10 Ava Grace F11 North Cork AC 02:36.2
11 Sadhbh Lyne F11 North Cork AC 02:47.1
           
Heat 2          
Pos Forename Surname Cat Club Perf
1 Nellie Bateman F11 Belgooly AC 01:58.0
2 Ciara Kiely F11 North Cork AC 02:01.9
3 Laura-Mae Coakley F11 Skibbereen AC 02:11.5
4 Kara Casey F11 Bandon AC 02:12.9
5 Sydney Forde F11 Leevale AC 02:18.1
6 Emily Duggan F11 North Cork AC 02:19.0
7 Ellen Dollard F11 Bandon AC 02:19.5
8 Laila Kiely F11 Carrigaline AC 02:22.4
9 Mary Looney F11 North Cork AC 02:24.4
10 Katie Weston F11 Leevale AC 02:34.9
           
Heat 3          
Pos Forename Surname Cat Club Perf
1 Amy Cotter F11 North Cork AC 02:04.1
2 Eva O'Neill F11 North Cork AC 02:06.5
3 Nicole O'Callaghan F11 North Cork AC 02:13.5
4 Lara Byrne F11 St. Catherines ac 02:16.2
5 Tess Logue F11 Blarney Inniscarra 02:22.1
6 Saoirse Walshe F11 Bandon AC 02:22.3
7 Roisin O'Sullivan F11 Millstreet 02:22.4
8 Réiltín Maddock F11 Bantry 02:25.2
9 Joelle O'Leary F11 Leevale AC 02:28.3
10 Muireann Dingivan F11 Fanahan McSweeney AC 02:30.7
11 Jennifer Bamford F11 Bandon AC 02:35.2
12 Jenny McGrath F11 Leevale AC 02:42.2
           
Girls Under 12 - 60m     
Heat 1          
Pos Forename Surname Cat Club Perf
1 Beth Barry F12 Leevale AC 9.06
2 Shonagh O'Sullivan F12 Abbey Striders AC 9.36
3 Emma O'Connell F12 North Cork AC 9.57
4 Clodagh Murphy F12 Togher A.C. 9.57
5 Maria Creedon F12 Midleton AC 10.06
6 Jane Horgan F12 Fanahan McSweeney AC 10.59
7 Dani Dineen F12 Leevale AC 10.86
           
Heat 2          
Pos Forename Surname Cat Club Perf
1 Teresa Jabkiewicz F12 Midleton AC 9.39
2 Lola Harrington F12 Belgooly AC 10
3 Laura Moriarty F12 Fanahan McSweeney AC 10.06
4 Salma Asis F12 Leevale AC 10.15
5 Alexandra Bagnall F12 Grange Fermoy 10.27
6 Jenny Buckley F12 Leevale AC 11.45
           
Heat 3          
Pos Forename Surname Cat Club Perf
1 Alison Scully F12 Leevale AC 8.43
2 Clara Whelan F12 North Cork AC 8.73
3 Aoibhe O'Regan F12 Riverstick/Kinsale 9.42
4 Abigail Duggan F12 Midleton AC 9.57
5 Annabell Nathan F12 Leevale AC 10.39
  Christine Bowens F12 Carrigaline AC DNS
           
Heat 4          
Pos Forename Surname Cat Club Perf
1 Leila Cummins F12 Bandon AC 9.35
2 Nina Fox F12 Leevale AC 9.48
3 Aoibh Fuller F12 Midleton AC 9.81
4 Julie Forbes F12 Leevale AC 10.8
5 Ella O'Brien F12 Riverstick/Kinsale 11.46
  Aoife Corkery F12 Midleton AC DNS
           
Girls Under 12 - 600m
Heat 1          
Pos Forename Surname Cat Club Perf
1 Anna Vaughan-Reddan F12 Leevale AC 01:46.5
2 Niamh O'Connor F12 Blarney Inniscarra 01:57.7
3 Lucy Fitzgerald F12 Leevale AC 01:58.5
4 Teresa Jabkiewicz F12 Midleton AC 02:01.1
5 Katie Fitzgerald F12 Leevale AC 02:05.7
6 Christine Bowens F12 Carrigaline AC 02:07.0
7 Abigail Duggan F12 Midleton AC 02:09.1
8 Roisin McCarthy F12 Riverstick/Kinsale 02:19.7
9 Niamh Ni Chonchuir F12 Tracton AC 02:23.3
10 Sophie O'Callaghan F12 Leevale AC 02:24.2
11 Julie Forbes F12 Leevale AC 02:27.0

Top

 Girls Field Results

Girls Under 9 - Long Jump
Pos Forename Surname Cat Club Perf
1 Ciara O'Connell F9 St. Catherines ac 3m 13
2 Kate Casey F9 Bandon AC 3m 10
3 Elle Slattery F9 Belgooly AC 3m 06
4 Mairead Ní Chonchuir F9 Tracton AC 2m 91
5 Eabha Walshe F9 Bandon AC 2m 85
6 Aisling O'Toole F9 Liscarroll 2m 80
7 Blaithín O'Flynn F9 Bandon AC 2m 78
8 Lucy O'Brien F9 Belgooly AC 2m 77
9 Zoe Fitzgerald F9 Leevale AC 2m 74
10 Robyn O'Callaghan F9 Leevale AC 2m 42
11 Aine Fleming F9 Liscarroll 2m 36
           
Girls Under 9 - Turbo Javelin
Pos Forename Surname Cat Club Perf
1 Méabh McCarthy F9 Bandon AC 7m 78
2 Maya O'Flynn F9 Skibbereen AC 7m 36
3 Ruby-Mai Pierce F9 Tracton AC 6m 82
4 Aine Moynihan F9 Liscarroll 6m 05
           
Girls Under 10 - Long Jump
Pos Forename Surname Cat Club Perf
1 Abiageal Fenton F10 Belgooly AC 3m 64
2 Claire Bradley F10 Belgooly AC 3m 47
3 Sophia Nwaedozie F10 Belgooly AC 3m 45
4 Susan O'Sullivan F10 Belgooly AC 3m 41
5 Molly Thornton F10 Fanahan McSweeney AC 3m 34
6 Alison Guerin F10 Midleton AC 3m 30
7 Leah O'Donovan F10 Leevale AC 3m 16
8 Fiona O'Brien F10 Bandon AC 3m 15
9 Beth Hegarty F10 Fanahan McSweeney AC 3m 12
10 Leah Buckley F10 Blarney Inniscarra 3m 04
11 Sorcha O'Driscoll F10 Midleton AC 2m 92
12 Siun Fleming F10 Liscarroll 2m 89
13 Odette O'Donovan-Forsey F10 Bandon AC 2m 82
14 Annalise Fox F10 Leevale AC 2m 82
15 Ellie O'Connor F10 Leevale AC 2m 68
16 Anna O'Callaghan F10 Leevale AC 2m 59
17 Aoife Dee F10 Liscarroll 2m 57
18 Caoimhe Cottrell F10 Skibbereen AC 2m 51
19 Cara Buckley F10 Leevale AC 2m 13
           
Girls Under 10 - Turbo Javelin
Pos Forename Surname Cat Club Perf
1 Libby Cunningham F10 Tracton AC 11m 23
2 Eva Horgan F10 Fanahan McSweeney AC 9m 96
3 Ava Coleman F10 Blarney Inniscarra 8m 82
4 Aoibhe Walsh F10 Tracton AC 8m 81
5 Sally Cunningham F10 Tracton AC 8m 12
6 Aoife Dee F10 Liscarroll 7m 92
7 Femi Aba F10 Skibbereen AC 7m 83
8 Siun Fleming F10 Liscarroll 7m 75
           
Girls Under 11 - Long Jump
Pos Forename Surname Cat Club Perf
1 Nellie Bateman F11 Belgooly AC 3m 73
2 Lucy McGuirk F11 Belgooly AC 3m 52
3 Ellie Coughlan F11 Midleton AC 3m 50
4 Alannah Crowley F11 Midleton AC 3m 35
5 Sydney Forde F11 Leevale AC 3m 33
6 Clodagh O'Shea F11 Liscarroll 3m 27
7 Lily Clover F11 Bandon AC 3m 24
8 Aisling Rowley F11 Blarney Inniscarra 3m 18
9 Hannah O'Shea F11 Blarney Inniscarra 3m 15
10 Kara Casey F11 Bandon AC 3m 13
11 Rhea Burns F11 Bandon AC 3m 13
12 Saoirse Walshe F11 Bandon AC 3m 09
13 Aoibhinn Murphy F11 Midleton AC 3m 09
14 Doireann Leane F11 Bandon AC 2m 95
15 Annie O'Brien F11 Belgooly AC 2m 89
16 Rachel Moriarty F11 Fanahan McSweeney AC 2m 88
17 Marlee Burnes F11 Leevale AC 2m 87
18 Julie O'Keeffe F11 Bandon AC 2m 82
19 Charlotte Roche F11 Midleton AC 2m 80
20 Chloe Farley F11 Riverstick/Kinsale 2m 55
21 Muireann Dingivan F11 Fanahan McSweeney AC 2m 49
22 Ellen Hegarty F11 St Nicholas AC 2m 48
23 Anoushka Uppal-Lynch F11 Leevale AC 2m 47
24 Alannah Roche-Sheehan F11 Leevale AC 2m 44
25 Hafsa Asis F11 Leevale AC 2m 27
26 Lucy O'Sullivan F11 Millstreet 2m 24
27 Annie Bowman F11 Riverstick/Kinsale 2m 21
28 Evie Twomey F11 Millstreet 2m 12
29 Skye Dinneen F11 Leevale AC 2m 08
30 Suhaanna Uppal-Lynch F11 Leevale AC 1m 49
           
Girls Under 11 - Turbo Javelin
Pos Forename Surname Cat Club Perf
1 Nell O'Connell F11 Blarney Inniscarra 21m 16
2 Chisom Onyeka F11 Belgooly AC 14m 26
3 Laura-Mae Coakley F11 Skibbereen AC 13m 57
4 Ruth Daly F11 Liscarroll 11m 92
5 Clodagh O'Shea F11 Liscarroll 11m 81
6 Millie Ryan F11 Blarney Inniscarra 11m 70
7 Erin O'Leary F11 Blarney Inniscarra 10m 90
8 Jennifer Crowley F11 Doheny AC 9m 05
9 Ellen Hegarty F11 St Nicholas AC 7m 79
10 Kate Fleming F11 Leevale AC 7m 00
11 Jenny McGrath F11 Leevale AC 6m 60
12 Leen Ibrahim F11 Leevale AC 6m 12
13 Rachel Mc'Grath F11 Leevale A.C. 6m 11
           
Girls Under 12 - Long Jump
Pos Forename Surname Cat Club Perf
1 Anna Vaughan-Reddan F12 Leevale AC 4m 04
1 Clara Whelan F12 North Cork AC 3m 91
3 Alison Scully F12 Leevale AC 3m 84
4 Shonagh O'Sullivan F12 Abbey Striders AC 3m 71
5 Niamh O'Connor F12 Blarney Inniscarra 3m 64
6 Emma O'Connell F12 North Cork AC 3m 60
7 Nina Fox F12 Leevale AC 3m 60
8 Clodagh Murphy F12 Togher A.C. 3m 37
9 Kim Lynch F12 Tracton AC 3m 32
10 Salma Asis F12 Leevale AC 3m 28
11 Lola Harrington F12 Belgooly AC 3m 28
12 Niamh Ni Chonchuir F12 Tracton AC 3m 23
13 Maria Creedon F12 Midleton AC 3m 15
14 Aoife Corkery F12 Midleton AC 3m 07
15 Dani Dineen F12 Leevale AC 2m 99
16 Laura Moriarty F12 Fanahan McSweeney AC 2m 95
17 Aoibhe O'Regan F12 Riverstick/Kinsale 2m 93
18 Annabell Nathan F12 Leevale AC 2m 81
19 Sophie O'Callaghan F12 Leevale AC 2m 80
20 Jane Horgan F12 Fanahan McSweeney AC 2m 77
21 Ella O'Brien F12 Riverstick/Kinsale 2m 67
22 Alexandra Bagnall F12 Grange Fermoy 2m 66
23 Ella Cunningham F12 Tracton AC 2m 52
24 Roisin McCarthy F12 Riverstick/Kinsale 2m 42
25 Jenny Buckley F12 Leevale AC 2m 32
  Lucy Fitzgerald F12 Leevale AC X
           
Girls Under 12 - Shot Put
Pos Forename Surname Cat Club Perf
1 Faye Osborn F12 Tracton AC 8m 09
2 Leila Cummins F12 Bandon AC 8m 02
3 Kim Lynch F12 Tracton AC 7m 89
4 Leah Carroll F12 Fanahan McSweeney AC 6m 45
5 Ella Cunningham F12 Tracton AC 5m 09
6 Aoife Corkery F12 Midleton AC 4m 08

 

 Top

Boys Track Results

Boys Under 9 - 60m
Heat 1          
Pos Forename Surname Cat Club Perf
1 Dan Duggan M9 North Cork AC 10.83
2 Charlie O'Toole M9 Leevale AC 10.86
3 Andy Keating M9 Riverstick/Kinsale A.C. 10.91
4 Sam Harrington M9 Courceys AC 11.47
5 Matt Coughlan M9 Fanahan McSweeney AC 12.19
6 James Buckley M9 Blarney Inniscarra 12.21
7 Corey Byrne M9 Tracton AC 13.16
  Noah Kingston M9 Bandon AC DNS
           
Heat 2          
Pos Forename Surname Cat Club Perf
1 Eoghan Finn M9 Fanahan McSweeney AC 11.07
2 Matthew McGowan M9 Riverstick/Kinsale A.C. 11.62
3 Oskar Ustjanowski M9 Bantry 12.03
3 Tomas Kiely M9 St. Catherines ac 12.03
5 Cian Murphy M9 Bandon AC 12.9
  Danny Grace M9 North Cork AC DNS
  Finlay Dowling M9 Tracton AC DNS
           
Heat 3          
Pos Forename Surname Cat Club Perf
1 Eoin Ronayne M9 St. Catherines ac 10.35
2 Iarla McElhinney M9 Bantry 10.44
3 Luke Dolan M9 St Nicholas AC 10.49
4 Conor Kiely M9 Carrigaline AC 11.07
5 Eoin Golden M9 North Cork AC 11.41
6 Liam O'Keeffe M9 Bandon AC 11.46
7 Diarmuid Angland M9 North Cork AC 11.66
8 Jake Byrne M9 Tracton AC 13.03
           
Heat 4          
Pos Forename Surname Cat Club Perf
1 Mason Slyne M9 Bandon AC 10.43
2 Aaron Scollard M9 Tracton AC 10.93
3 Hugo Sarsfield M9 Fanahan McSweeney AC 10.94
4 Cian McCarthy M9 Riverstick/Kinsale 11.25
5 Sean O'Neill M9 North Cork AC 12.15
  Oisin Hiney M9 Liscarroll DNS
  Philip O'Callaghan M9 St. Catherines ac DNS
  Jack Linehan M9 North Cork AC DNS
           
Boys Under 9 - 300m
Heat 1          
Pos Forename Surname Cat Club Perf
1 Iarla McElhinney M9 Bantry 56.61
2 Eoin Ronayne M9 St. Catherines ac 57.73
3 Eoin Golden M9 North Cork AC 59.08
4 Mason Slyne M9 Bandon AC 59.22
5 Conor Kiely M9 Carrigaline AC 59.52
6 Luke Murphy M9 Riverstick/Kinsale 01:02.7
7 Sean O'Neill M9 North Cork AC 01:04.6
8 Danny Grace M9 North Cork AC 01:05.9
9 James Buckley M9 Blarney Inniscarra 01:06.2
10 Michael Collins M9 Bandon AC 01:06.3
11 Ben Delaney-Healy M9 Youghal AC 01:07.4
12 Matt Coughlan M9 Fanahan McSweeney AC 01:13.7
13 Finlay Dowling M9 Tracton AC 01:20.2
           
Heat 2          
Pos Forename Surname Cat Club Perf
1 Dan Duggan M9 North Cork AC 58.4
2 Jack Linehan M9 North Cork AC 59.27
3 Cian McCarthy M9 Riverstick/Kinsale 01:01.0
4 Diarmuid Angland M9 North Cork AC 01:02.6
5 Niall Towey M9 Fanahan McSweeney AC 01:03.8
6 Shane Canty M9 Tracton AC 01:06.1
7 Noah Kingston M9 Bandon AC 01:09.3
8 Ruben Kelly M9 Riverstick/Kinsale A.C. 01:10.4
9 Oisin Hanrahan M9 Blarney Inniscarra 01:12.7
10 Philip O'Callaghan M9 St. Catherines ac 01:13.9
11 Cian Murphy M9 Bandon AC 01:15.8
           
Boys Under 10 - 60m
Heat 1          
Pos Forename Surname Cat Club Perf
1 Seth Ugbo M10 Leevale AC 10.06
2 Sam Lehane M10 Tracton AC 10.14
3 Donagh O'Sullivan M10 Abbey Striders AC 10.24
4 Max Thornton M10 Fanahan McSweeney AC 10.31
5 Anthony Maher M10 North Cork AC 10.41
6 Travis Asare M10 Bandon AC 10.97
           
Heat 2          
Pos Forename Surname Cat Club Perf
1 Aaron Sisk M10 Tracton AC 9.75
2 Killian O'Donoghue M10 Bandon AC 9.8
3 Daniel Cremin M10 Leevale AC 10.6
4 Ryan O'Callaghan M10 North Cork AC 10.7
5 Ryan O'Donoghue M10 Blarney Inniscarra 13.33
  Ronan Fitzgerald M10 Courceys AC DNS
           
Heat 3          
Pos Forename Surname Cat Club Perf
1 Patrick Sheehan M10 Blarney Inniscarra 9.38
2 Kyle Hunter M10 North Cork AC 9.96
3 Paschal McCarthy M10 Bandon AC 10.28
4 Michael Creedon M10 Midleton AC 10.46
5 Rory Dowling M10 Belgooly AC 10.66
6 Dylan O'Regan M10 Riverstick/Kinsale 11.09
7 Michael Bannon M10 Leevale AC 11.77
           
Heat 4          
Pos Forename Surname Cat Club Perf
1 Ronan Callanan M10 Midleton AC 9.7
2 Patrick Bourke M10 North Cork AC 10.16
3 Cian McElwaine M10 Bandon AC 10.31
4 Frank O'Brien M10 Fanahan McSweeney AC 10.42
5 Luke O'Connor M10 Leevale AC 10.74
6 Ted O'Brien M10 Riverstick/Kinsale 11.62
  Oran White M10 Courceys AC DNS
           
Heat 5          
Pos Forename Surname Cat Club Perf
1 Jesse Ebo M10 Midleton AC 9.16
2 Mason Walsh M10 North Cork AC 9.32
3 Darragh Crowley M10 Fanahan McSweeney AC 10.07
4 Jamie O'Connor M10 Bantry 10.45
5 Matt Feheney M10 Bandon AC 10.62
  Tom Keating M10 Riverstick/Kinsale A.C. DNS
  Mark Kelly M10 Carrigaline AC DNS
           
Boys Under 10 - 500m
Heat 1          
Pos Forename Surname Cat Club Perf
1 Mason Walsh M10 North Cork AC 01:30.3
2 Anthony Maher M10 North Cork AC 01:42.5
3 Aaron Sisk M10 Tracton AC 01:44.1
4 Rory Dowling M10 Belgooly AC 01:45.9
5 Mark Kelly M10 Carrigaline AC 01:48.2
6 Cian McElwaine M10 Bandon AC 01:48.3
7 Rian Moynihan M10 Riverstick/Kinsale 01:52.1
8 Luke O'Connor M10 Leevale AC 01:52.5
9 Shane Moore M10 St Nicholas AC 01:55.3
10 Ryan O'Donoghue M10 Blarney Inniscarra 01:56.9
11 Zach Swords M10 Midleton AC 01:57.2
12 Velvin Atkins M10 Leevale AC 01:57.2
  Tadgh Harrington M10 Bantry DNS
  Oran White M10 Courceys AC DNS
           
Heat 2          
Pos Forename Surname Cat Club Perf
1 Patrick Sheehan M10 Blarney Inniscarra 01:35.6
2 Patrick Bourke M10 North Cork AC 01:38.5
3 Kyle Hunter M10 North Cork AC 01:39.0
4 Sam Lehane M10 Tracton AC 01:42.2
5 Brendan McCarthy M10 Belgooly AC 01:44.4
6 Aaron Horgan M10 Fanahan McSweeney AC 01:46.1
7 Michael Lowney M10 Midleton AC 01:48.3
8 Oisin Feeney M10 St. Catherines ac 01:49.2
9 Jamie O'Connor M10 Bantry 01:53.1
10 Thomas Hegarty M10 St Nicholas AC 01:55.7
11 Paschal McCarthy M10 Bandon AC 01:57.7
12 Seth Ugbo M10 Leevale AC 02:07.4
           
Boys Under 11 - 60m
Heat 1          
Pos Forename Surname Cat Club Perf
1 Henry Bagnall M11 Grange Fermoy 9.88
2 Charles McCarthy M11 Skibbereen AC 9.89
3 Jack Keohane M11 Bandon AC 9.97
4 Cian Duke M11 Riverstick/Kinsale 10.51
5 Russell Crowley M11 Bandon AC 13.37
  Joe O'Leary M11 Blarney Inniscarra DNS
  Conor Graham M11 Leevale AC DNS
           
Heat 2          
Pos Forename Surname Cat Club Perf
1 Sean Nyhan M11 Bandon AC 9.71
2 Tom Harrington M11 Courceys AC 9.99
3 Danny O'Brien M11 Blarney Inniscarra 10.25
4 Ivan Kiely M11 Riverstick/Kinsale 10.61
5 Conan O'Regan M11 Bandon AC 11.03
6 Jeremy Bourke M11 Leevale AC 11.68
  Zach Pyne M11 St. Catherines ac DNS
           
Heat 3          
Pos Forename Surname Cat Club Perf
1 Micheál Quirke M11 Fanahan McSweeney AC 9.27
2 Cathal O'Leary M11 Belgooly AC 9.87
3 Ethan De Burca M11 Bandon AC 10.14
4 Michael O'Mahony M11 St Nicholas AC 10.3
5 Luc O'Connell M11 Togher A.C. 10.37
6 Liam Tracey M11 Riverstick/Kinsale 11.08
7 Tom Crowley M11 Leevale AC DNS
           
Heat 4          
Pos Forename Surname Cat Club Perf
1 Sean Fenton M11 Belgooly AC 8.96
2 Daniel Shorten M11 North Cork AC 9.54
3 Cole McDonnell M11 Leevale AC 9.57
4 Jack O'Rourke M11 Fanahan McSweeney AC 9.97
5 Donnacha O'Sullivan M11 Riverstick/Kinsale 11.76
  Noah Lee M11 Riverstick/Kinsale DNS
  Dylan Murphy M11 Bandon AC DNS
           
Heat 5          
Pos Forename Surname Cat Club Perf
1 Jack Kelleher M11 Midleton AC 9.62
2 Jack McCarthy M11 Riverstick/Kinsale 10.22
3 Joe Gallagher M11 Fanahan McSweeney AC 10.27
4 Ronan McCarthy M11 Bandon AC 10.6
5 Gavin Buckley M11 North Cork AC 11.94
6 Sean Sorensen M11 Leevale AC 12.61
7 Caoimhin Cowhig M11 Riverstick/Kinsale 12.88
           
Heat 6          
Pos Forename Surname Cat Club Perf
1 John Feheney M11 Bandon AC 9.39
2 Kenneth O'Connell M11 St. Catherines ac 9.55
3 John Murphy M11 Riverstick/Kinsale 9.85
4 Daniel Hogan M11 St Nicholas AC 10.01
5 Connor Boyle M11 Riverstick/Kinsale 10.53
6 Josh Dorgan M11 Leevale AC 10.7
  Joey Bell M11 Midleton AC DNS
           
Heat 7          
Pos Forename Surname Cat Club Perf
1 Michael McManus M11 Midleton AC 9.25
2 Ned Condon M11 St Nicholas AC 9.46
3 Shane Murphy M11 Bandon AC 9.63
4 Killian O'Sullivan M11 Bantry 10.3
5 Tom O'Keeffe M11 Riverstick/Kinsale 10.5
6 Oscar Dillon M11 Riverstick/Kinsale 10.67
7 Dylan Buckley M11 Leevale AC 11.76
           
Boys Under 11 - 600m
Heat 1          
Pos Forename Surname Cat Club Perf
1 Jack Kelleher M11 Midleton AC 01:55.1
2 Tom Slattery M11 Belgooly AC 01:55.6
3 Joe McCarthy M11 Bandon AC 01:58.7
4 Sean Nyhan M11 Bandon AC 02:00.7
5 Jack McCarthy M11 Riverstick/Kinsale 02:05.6
6 Connor Boyle M11 Riverstick/Kinsale 02:06.5
7 Tom Harrington M11 Courceys AC 02:09.3
8 Luc O'Connell M11 Togher A.C. 02:10.5
9 Conor Twohig M11 Blarney Inniscarra 02:12.4
10 Cian Duke M11 Riverstick/Kinsale 02:12.7
11 Conan O'Regan M11 Bandon AC 02:22.4
12 Adam O'Connor M11 St. Catherines ac 02:26.7
  Michael McRae M11 Midleton AC DNS
  Sam Molumphy M11 Bandon AC DNS
  Sean McSweeney M11 Leevale AC DNS
           
Heat 2          
Pos Forename Surname Cat Club Perf
1 Eoghan Looney M11 Blarney Inniscarra 01:56.6
2 Michael McManus M11 Midleton AC 02:01.2
3 Michael O'Regan M11 Blarney Inniscarra 02:01.3
4 Darragh Callanan M11 Midleton AC 02:02.7
5 Sean O'Connor M11 Grange Fermoy 02:07.2
6 John Feheney M11 Bandon AC 02:10.8
7 Oscar Dillon M11 Riverstick/Kinsale 02:13.7
8 Tomás McCarthy M11 Bandon AC 02:17.3
9 Zach Pyne M11 St. Catherines ac 02:20.6
10 Liam Tracey M11 Riverstick/Kinsale 02:22.1
11 John Walsh M11 Bandon AC 02:25.3
  Ross O'Toole M11 Riverstick/Kinsale DNS
  Tom Crowley M11 Leevale AC DNS
  Noah Jones M11 Leevale AC DNS
  Charlie Thompson M11 Individual DNS
           
Heat 3          
Pos Forename Surname Cat Club Perf
1 Kenneth O'Connell M11 St. Catherines ac 01:54.5
2 Shane Murphy M11 Bandon AC 02:03.5
3 Michael O'Mahony M11 St Nicholas AC 02:06.9
4 Tom O'Keeffe M11 Riverstick/Kinsale 02:09.2
5 Cillian Bonar M11 Bandon AC 02:12.4
6 Shane Winters M11 Courceys AC 02:13.2
7 Luke Moynihan M11 Riverstick/Kinsale 02:14.0
8 Noah Lee M11 Riverstick/Kinsale 02:21.4
9 Jack Keohane M11 Bandon AC 02:26.4
10 Sean Sorensen M11 Leevale AC 02:45.8
           
Boys Under 12 - 60m
Heat 1          
Pos Forename Surname Cat Club Perf
1 Eoghan O'Keeffe M12 Blarney Inniscarra 9.28
2 David Towey Jr M12 Fanahan McSweeney AC 9.29
3 Adam Murphy M12 Leevale AC 9.44
4 Brendan Harrington M12 Bantry 10.43
5 Donncha O'Conchuir M12 Bandon AC 10.45
6 Darragh Nyhan M12 Riverstick/Kinsale 10.97
  Luke Moynihan M12 Midleton AC DNS
           
Heat 2          
Pos Forename Surname Cat Club Perf
1 John-Patrick Guerin M12 Midleton AC 8.62
2 Seán Riordan M12 Fanahan McSweeney AC 8.78
3 Ethan Bambury M12 Leevale AC 9.5
4 Gearóid Linehan M12 North Cork AC 9.59
5 Tiernan Murphy M12 Riverstick/Kinsale 9.63
6 Shane O'Keeffe M12 Blarney Inniscarra 10.46
  Conor Ronayne M12 St. Catherines ac DNS
           
Heat 3          
Pos Forename Surname Cat Club Perf
1 Eoin Toland M12 Fanahan McSweeney AC 8.96
2 Conor O'Brien M12 Skibbereen AC 9.03
3 Shane Mee M12 Riverstick/Kinsale 9.62
4 Stephen McHugh M12 North Cork AC 9.72
5 Jack Flanagan M12 Togher A.C. 10.21
6 Donnacha Horgan M12 Midleton AC 10.27
  Rahmen-Amosa Adekunle M12 Leevale AC DNS
           
Heat 4          
Pos Forename Surname Cat Club Perf
1 Josh Keating M12 Riverstick/Kinsale A.C. 8.88
2 Cathal Lowney M12 Midleton AC 9.26
3 Isaac McMahon M12 Youghal AC 9.73
4 Thomas English M12 Bantry 10.8
  Noah Dorgan M12 Leevale AC DNS
  Tiernan White M12 Courceys AC DNS
  Evan O'Sullivan M12 Skibbereen AC DNS
           
Boys Under 12 - 600m
Heat 1          
Pos Forename Surname Cat Club Perf
1 Seán Riordan M12 Fanahan McSweeney AC 01:42.0
2 Conor O'Brien M12 Skibbereen AC 01:43.5
3 Conor Ronayne M12 St. Catherines ac 01:49.1
4 Stephen McHugh M12 North Cork AC 01:53.6
5 Sammy O'Mahony M12 Doheny AC 01:53.6
6 Adam McCarthy M12 Riverstick/Kinsale 01:55.0
7 Ethan Bambury M12 Leevale AC 01:55.5
8 Max Smiddy M12 Midleton AC 01:57.4
9 Gearóid Linehan M12 North Cork AC 01:58.8
10 Tiernan Murphy M12 Riverstick/Kinsale 01:59.7
11 Rowan Fallon M12 St Nicholas AC 02:01.6
12 Robbie Boyd M12 Riverstick/Kinsale 02:10.2
13 Jack Flanagan M12 Togher A.C. 02:20.2

Top

Boys Field Results

Boys Under 9 - Long Jump
Pos Forename Surname Cat Club Perf
1 Aaron Scollard M9 Tracton AC 3m 12
2 Andy Keating M9 Riverstick/Kinsale A.C. 3m 05
3 Joel Cummins M9 Bandon AC 2m 86
4 Thomas Burke M9 Fanahan McSweeney AC 2m 78
5 Niall Towey M9 Fanahan McSweeney AC 2m 45
6 Ruben Kelly M9 Riverstick/Kinsale A.C. 2m 40
7 Shane Canty M9 Tracton AC 2m 31
8 Oisin Hanrahan M9 Blarney Inniscarra 2m 30
9 Luke Murphy M9 Riverstick/Kinsale 2m 27
10 Jason Bannon M9 Leevale AC 2m 18
11 James Hosford M9 Tracton AC 2m 17
12 Matthew McGowan M9 Riverstick/Kinsale A.C. 2m 16
13 Michael Collins M9 Bandon AC 2m 16
14 Liam O'Keeffe M9 Bandon AC 2m 13
15 David O'Callaghan M9 Bandon AC 2m 04
16 Tomas Kiely M9 St. Catherines ac 1m 83
           
Boys Under 9 - Turbo Javelin
Pos Forename Surname Cat Club Perf
1 Joel Cummins M9 Bandon AC 13m 41
2 Eoghan Finn M9 Fanahan McSweeney AC 12m 83
3 Sam Harrington M9 Courceys AC 12m 43
4 David O'Callaghan M9 Bandon AC 10m 65
5 Charlie O'Toole M9 Leevale AC 9m 41
6 Ben Delaney-Healy M9 Youghal AC 8m 65
7 James Hosford M9 Tracton AC 6m 69
8 Hugo Sarsfield M9 Fanahan McSweeney AC 6m 59
9 Corey Byrne M9 Tracton AC 5m 97
10 Thomas Burke M9 Fanahan McSweeney AC 5m 94
11 Jake Byrne M9 Tracton AC 5m 57
12 Jason Bannon M9 Leevale AC 5m 42
           
Boys Under 10 - Long Jump
Pos Forename Surname Cat Club Perf
1 Tom Keating M10 Riverstick/Kinsale A.C. 3m 50
2 Darragh Crowley M10 Fanahan McSweeney AC 3m 44
3 Ronan Callanan M10 Midleton AC 3m 37
4 Jesse Ebo M10 Midleton AC 3m 25
5 Michael Creedon M10 Midleton AC 3m 14
6 Dylan O'Regan M10 Riverstick/Kinsale 3m 06
7 Ted O'Brien M10 Riverstick/Kinsale 3m 06
8 Andrew Whelan-Curtin M10 Midleton AC 3m 00
9 Matt Feheney M10 Bandon AC 2m 86
10 Ronan Fitzgerald M10 Courceys AC 2m 85
11 Donagh O'Sullivan M10 Abbey Striders AC 2m 83
12 Darragh Whelan M10 Blarney Inniscarra 2m 82
13 Frank O'Brien M10 Fanahan McSweeney AC 2m 67
14 Michael Bannon M10 Leevale AC 2m 58
15 Diarmuid Kellegher M10 Liscarroll 2m 35
16 Zach Swords M10 Midleton AC 2m 34
17 Michael Lowney M10 Midleton AC 2m 26
           
Boys Under 10 - Turbo Javelin
Pos Forename Surname Cat Club Perf
1 Evan O'Donavan M10 Skibereen AC 18m 68
2 Thomas Hegarty M10 St Nicholas AC 17m 00
3 Aaron Horgan M10 Fanahan McSweeney AC 16m 77
4 Ryan O'Callaghan M10 North Cork AC 16m 64
5 Daniel Cremin M10 Leevale AC 13m 12
6 Killian O'Donoghue M10 Bandon AC 12m 94
7 Max Thornton M10 Fanahan McSweeney AC 12m 59
8 Andrew Whelan-Curtin M10 Midleton AC 12m 35
9 Daniel Lynch M10 Tracton AC 11m 18
10 Oisin Feeney M10 St. Catherines ac 8m 39
11 Darragh Whelan M10 Blarney Inniscarra 7m 13
12 Diarmuid Kellegher M10 Liscarroll 4m 81
           
Boys Under 11 - Long Jump
Pos Forename Surname Cat Club Perf
1 Micheál Quirke M11 Fanahan McSweeney AC 4m 07
2 Jeremy Bourke M11 Leevale AC 3m 83
3 Harry Jaworski M11 Midleton AC 3m 66
4 Cathal O'Leary M11 Belgooly AC 3m 55
5 Darragh Callanan M11 Midleton AC 3m 38
6 Tom Slattery M11 Belgooly AC 3m 34
7 Sean Fenton M11 Belgooly AC 3m 32
8 Charlie O'Brien M11 Fanahan McSweeney AC 3m 20
9 Cole McDonnell M11 Leevale AC 3m 16
10 Eoghan Looney M11 Blarney Inniscarra 3m 14
11 Charles McCarthy M11 Skibbereen AC 3m 12
12 Sean O'Connor M11 Grange Fermoy 3m 11
13 Killian O'Sullivan M11 Bantry 3m 09
14 Joe Gallagher M11 Fanahan McSweeney AC 3m 07
15 Daniel Shorten M11 North Cork AC 2m 98
16 Tomás McCarthy M11 Bandon AC 2m 83
17 Donnacha O'Sullivan M11 Riverstick/Kinsale 2m 80
18 Josh Dorgan M11 Leevale AC 2m 79
19 Adam O'Connor M11 St. Catherines ac 2m 73
20 Gavin Buckley M11 North Cork AC 2m 46
21 Benjamin Graves M11 Bandon AC 2m 32
22 Conor Diggin M11 Blarney Inniscarra 2m 17
23 Sean Sorensen M11 Leevale AC 1m 67
24 Caoimhin Cowhig M11 Riverstick/Kinsale 1m 43
  Mikey Hurley M11 Fanahan McSweeney AC X
  Ronan McCarthy M11 Bandon AC X
  Joe McCarthy M11 Bandon AC X
  Darragh Trunwit M11 Bandon AC X
  John Walsh M11 Bandon AC X
           
Boys Under 11 - Turbo Javelin
Pos Forename Surname Cat Club Perf
1 Max Bramoulle M11 Doheny AC 22m 89
2 Ned Condon M11 St Nicholas AC 20m 39
3 Conor Russell M11 Bandon AC 18m 79
4 Benjamin Graves M11 Bandon AC 18m 71
5 Ethan DeBurca M11 Bandon AC 18m 43
6 Russell Crowley M11 Bandon AC 17m 00
7 Henry Bagnall M11 Grange Fermoy 16m 69
8 Mikey Hurley M11 Fanahan McSweeney AC 15m 72
9 Daniel Hogan M11 St Nicholas AC 15m 26
10 Cillian Bonar M11 Bandon AC 12m 19
11 Conor Diggin M11 Blarney Inniscarra 11m 19
12 Danny O'Brien M11 Blarney Inniscarra 10m 97
13 Charlie O'Brien M11 Fanahan McSweeney AC 10m 66
14 Jack O'Rourke M11 Fanahan McSweeney AC 9m 00
15 Conor Twohig M11 Blarney Inniscarra 6m 97
16 Dylan Buckley M11 Leevale AC 6m 96
           
Boys Under 12 - Long Jump
Pos Forename Surname Cat Club Perf
1 John-Patrick Guerin M12 Midleton AC 4m 72
2 David Towey Jr M12 Fanahan McSweeney AC 4m 40
3 Josh Keating M12 Riverstick/Kinsale A.C. 4m 28
4 Fionn Naughton M12 Leevale AC 3m 69
5 Eoin Toland M12 Fanahan McSweeney AC 3m 62
6 Isaac McMahon M12 Youghal AC 3m 57
7 Shane O'Keeffe M12 Blarney Inniscarra 3m 56
8 Oran Hegarty M12 Fanahan McSweeney AC 3m 56
9 Adam Murphy M12 Leevale AC 3m 54
10 Shane Mee M12 Riverstick/Kinsale 3m 52
11 Cathal Lowney M12 Midleton AC 3m 40
12 Donncha O'Conchuir M12 Bandon AC 3m 37
13 Colm Sexton M12 Bandon AC 3m 33
14 Brendan Harrington M12 Bantry 3m 33
15 Andy Switzer M12 Midleton AC 3m 20
16 Robbie Boyd M12 Riverstick/Kinsale 3m 03
17 Darragh Nyhan M12 Riverstick/Kinsale 2m 98
18 Fiachra Dowling M12 Leevale AC 2m 45
           
Boys Under 12 - Shot Put
Pos Forename Surname Cat Club Perf
1 Oran Hegarty M12 Fanahan McSweeney AC 8m 88
2 Isaac O'Riordan M12 Tracton A.C. 7m 94
3 Fionn Naughton M12 Leevale AC 7m 65
4 Dylan O'Donavan M12 Skibbereen AC 7m 64
5 Colm Sexton M12 Bandon AC 5m 91
6 Donnacha Horgan M12 Midleton AC 5m 75
  Andy Switzer M12 Midleton AC X

Top

About Us

Cork Athletics County Board is a constituent member of Athletics Ireland. Cork Athletics is the governing body, administering athletics, track and field (T&F), cross-country (XC) and running in county Cork. The Board comprises elected representatives of constituent athletic clubs and running clubs. Cork County Board AAI organises Championship races and competition, including road, track & field (T&F) and Cross-country (XC), at junior, juvenile, senior and masters levels, and selects representation for the county. In addition, training and education is provided for coaches and officials. The Board also regulates the Athletics Ireland race/event permit (licence) process for county Cork.
Copyright © Cork Athletics 2001-2019. All rights reserved.    Website by: Déise Design