Cork Athletics on Vimeo
Cork Athletics on Flickr
Cork Athletics on Instagram
Cork Athletics on Facebook
Cork Athletics on Twitter

Ten Cork Athletes for National Marathon Championships October 2021

Ten Cork Athletes Listed among National Marathon Championship Entries

 Belfast

Sunday October 3rd 2021

 

belfast marathon 2021

Start of Belfast Marathon 2016

 

Four Cork clubs will be represented in next Sunday's National Marathon Championship, which is being held in conjunction with the Belfast Marathon. Normally held as part of the Dublin Marathon, with some 3,500 Championship entrants, this year's Championship will be contested by just 820 Athletics Ireland members, and a significant majority of those belong to clubs in Northern Ireland

 

There are eight Cork men and two women listed for Sunday's event, with three from Eagle AC, two each from St Finbarrs AC and Togher AC, and one each from Cork Mental Health AC, Grange-Fermoy AC and Youghal AC

Nevertheless we should be thankful, given the trials and tribulations of Covid-19, that the 2021 National Marathon Championships are being held at all. However, with just over 800 Championship entrants, it represents a 76% drop on the 2019 Championship finishing numbers of approx. 3,500, but, as stated earlier, we should be glad that the Championship is going ahead - The Tokyo Marathon scheduled for October has been postponed until Spring 2022

ForenameSurnameGenderClub
David Lahive Men Cork Mental Health A.C.
Gary Gibbons Men Eagle A.C.
Catherine Murphy Women Eagle A.C.
Sean O'Keeffe Men Eagle A.C.
John Murphy Men Grange/Fermoy A.C.
David Butler Men St. Finbarrs A.C.
Michael Morgan Men St. Finbarrs A.C.
Clare Madden Women Togher A.C.
Brian O'Connell Men Togher A.C.
Luke Izard Men Youghal A.C.


Full List of Championship Entries

There are just two women from Cork clubs among the 271 women entered in the Championship, Catherine Murphy from Eagle AC and Togher AC's Clare Madden

First NameLast NameGenderClub Name
Malcolm Browne Men 1ZER01 Athletes
Sean Carlin Men 1ZER01 Athletes
Elaine McGuckin Women 1ZER01 Athletes
David Somerville Men 1ZER01 Athletes
Ciara Tierney Women 1ZER01 Athletes
Craig Badger Men Acorns AC
Mark Conlon Men Acorns AC
Owen Coogan Men Acorns AC
Ciara Goddard Women Acorns AC
Darren Irwin Men Acorns AC
Louise Johnston Women Acorns AC
Damian Kearney Men Acorns AC
Gordon Linton Men Acorns AC
Martin Loughran Men Acorns AC
Eugene McGovern Men Acorns AC
John Paul McGuckin Men Acorns AC
Annemarie McKernan Women Acorns AC
Padraig O'Kane Men Acorns AC
Deirdre Keena Women AIT
Marlaine Duffy Women Albertville Harriers
Colum Gaile Men Albertville Harriers
Brian Kingston Men Albertville Harriers
Anthony Lavery Men Albertville Harriers
Anthony McKinley Men Albertville Harriers
Patrick McShane Men Albertville Harriers
Nadine Mercer Women Albertville Harriers
Neil Mercer Men Albertville Harriers
Robert Morrison Men Albertville Harriers
Aisling Murray Women Albertville Harriers
Gareth Watson Men Albertville Harriers
Paul Carlisle Men Annadale Striders
Edward Cooke Men Annadale Striders
Dearbhla Cox Women Annadale Striders
Chris Hutchinson Men Annadale Striders
David Morgan Men Annadale Striders
Rachel Birt Women Annalee A.C.
Michael Pentony Men Ardee & District A.C.
Kieran Corr Men Armagh AC
Judith Haffey Women Armagh AC
Gary Maxwell Men Armagh AC
Martin McKenna Men Armagh AC
Michael McKenzie Men Armagh AC
Raymond Mullen Men Armagh AC
Christine Nugent Women Armagh AC
Fionnuala Ross Women Armagh AC
Declan Toal Men Armagh AC
Jacqueline Wright Women Armagh AC
Stephen Aicken Men ATHLETIC NI
Margaret Edgar Women Athletics NI
Terry Glenn Men AthleticsNI Unattached
Stephen Brasier Men Balbriggan & District
Claire Brett Women Balbriggan & District
Stephen Hanly Men Balbriggan & District
Dermot Holland Men Balbriggan & District
Sarah White Women Balbriggan & District
Edel Kiernan Women Balbriggan and district
Rachel Bennett Women Ballina A.C.
Alan Kelly Men Ballina A.C.
Colm McLoughlin Men Ballina A.C.
Eoin McLoughlin Men Ballina A.C.
Ray McNamara Men Ballina A.C.
Fiona Woodhouse Women Ballycastle Runners
Robert Hook Men Ballycastle Runners AC
Frank McCaughan Men Ballycastle Runners AC
Gary Adams Men Ballydrain Harriers
Brian Bogle Men Ballydrain Harriers
Kirsty Bogle Women Ballydrain Harriers
Craig Bradley Men Ballydrain Harriers
William Brown Men Ballydrain Harriers
William Brown Men Ballydrain Harriers
Donna Convery Women Ballydrain Harriers
Karen Dempster Women Ballydrain Harriers
Paul Flynn Men Ballydrain Harriers
Drew Fowler Men BALLYDRAIN HARRIERS
Graham Gibson Men Ballydrain Harriers
Valerie Gibson Women Ballydrain Harriers
Gary Long Men Ballydrain Harriers
Simon Moffett Men Ballydrain Harriers
Edele Muldoon Women Ballydrain Harriers
Cheryl Niblock Women Ballydrain Harriers
Dovydas Pliauga Men Ballydrain Harriers
Dovydas Pliauga Men Ballydrain Harriers
Stephanie Smyth Women Ballydrain Harriers
Darren Weir Men Ballydrain Harriers
Hugh Colwell Men Ballygalget AC
Dessy Coulter Men Ballygalget AC
Garry Doran Men Ballygalget AC
Andrew Garrett Men Ballygalget AC
Brenda Larkin Women Ballygalget AC
Noel Larkin Men Ballygalget AC
Flo Mada Men Ballygalget AC
Tracey McClements Women Ballygalget AC
Nicola Quigley Women Ballygalget AC
Gemma Roddy Women ballygalget ac
Tanya Agnew Women Ballymena Runners AC
Sabrina Boyd Women Ballymena Runners AC
George Buckley Men Ballymena Runners AC
Paul Connolly Men Ballymena Runners AC
Bob Dempster Men Ballymena Runners AC
Denise Doherty Women Ballymena Runners AC
Peter Faith Men Ballymena Runners AC
Peter Fleming Men Ballymena Runners AC
Scott Fleming Men Ballymena Runners AC
Charlotte Gregg Women Ballymena Runners AC
Tim Hawksworth Men Ballymena Runners AC
Teresa Mark Women Ballymena Runners AC
Claire Martin Women Ballymena Runners AC
Jim Moore Men Ballymena Runners AC
Ben Morrow Men Ballymena Runners AC
Paul Murphy Men Ballymena Runners AC
Brigid Quinn Women Ballymena Runners AC
Eugene Reid Men Ballymena Runners AC
James Rowan Men Ballymena Runners AC
Josephine Tams Gregg Women Ballymena Runners AC
Debbie Watters Women Ballymena Runners AC
Odhran Copeland Men Beechmount Harriers A.C.
Niall Farquharson Men Beechmount Harriers A.C.
Helen Lavery Women Beechmount Harriers A.C.
Roisin McLean Women Beechmount Harriers A.C.
Maria Morris Women Beechmount Harriers A.C.
Tony Stanley Men Beechmount Harriers A.C.
Declan McGrellis Men Belfast Assoc RC & FR
Sean Denvir Men Belfast Running Club
Rowena Fair Women Belfast Running Club
Mark Harvey Men Belfast Running Club
Jessica Henderson Women Belfast Running Club
Louise McAree Women Belfast Running Club
Mark McLeod Men Belfast Running Club
Aidan McPeake Men Belfast Running Club
Brendan Mulgrew Men Belfast Running Club
Oonagh Murray Women Belfast Running Club
Fabrice Scoupe Men Belfast Running Club
Mark Shields Men Belfast Running Club
Fiona Sutherland Women Belfast Running Club
Ciaran Toner Men Belfast Running Club
Colm Cunningham Men Blackrock (Dublin) A.C.
James Dowling Men Blackrock (Dublin) A.C.
Grainne Grennan Women Blackrock (Dublin) A.C.
Dermot Hughes Men Blackrock (Dublin) A.C.
Jamie Kennedy Men Blackrock (Dublin) A.C.
Mark Kilcoyne Men Blackrock (Dublin) A.C.
Brian Lenihan Men Blackrock (Dublin) A.C.
Seamus Mac Giolla Phadraig Men Blackrock (Dublin) A.C.
Patricia O'Neill Women Blackrock (Dublin) A.C.
Arik Warshager Men Blackrock (Dublin) A.C.
Gerry Collins Men Blayney Rockets A.C.
Frankie Gorman Men Blayney Rockets A.C.
Joanne Traynor Women Bohermeen A.C.
Alii Coll Women Brothers Pearse A.C.
Alan Fairbrother Men Brothers Pearse A.C.
Ciara Hickey Women Brothers Pearse A.C.
Christine Kinsella Women Brothers Pearse A.C.
Eleanor Lavelle Balamash Women Brothers Pearse A.C.
Owen McCarthy Men Brothers Pearse A.C.
Alan O'Boyle Men Brothers Pearse A.C.
Dee O'Keeffe Women Brothers Pearse A.C.
Karen Reid Women Brothers Pearse A.C.
Sinead Tighe Women Brothers Pearse A.C.
Ellie Walshe Women Brothers Pearse A.C.
Anne Loughran Women Carmen Runners A.C.
Ciara McElhone Women Carmen Runners A.C.
Noel McElhone Men Carmen Runners A.C.
Benny Ward Men Carmen Runners A.C.
Martin Smyth Men Carrick Aces A.C
Deirdre Bateson Women Carrick Aces A.C.
Henry Campbell Men Carrick Aces A.C.
Lorna Doran Women Carrick Aces A.C.
Paul Keenan Men Carrick Aces A.C.
Ciara Larney Women Carrick Aces A.C.
Paschal Larney Men Carrick Aces A.C.
Declan Murnaghan Men Carrick Aces A.C.
Mark Rowntree Men Carrick Aces A.C.
Darragh Scott Men Carrick Aces A.C.
Michael Begley Men Castlegar A.C.
Pedro Lopez Men Celbridge A.C.
Conor Diver Men Cherryvale Harriers
Dawn Daly Women Cilles A.C.
Kyle Doherty Men City of Derry AC Spartans
Stephen Jamison Men City of Derry AC Spartans
Ciara Toner Women City of Derry AC Spartans
Frederick Campbell Men City of Lisburn AC
Frankie Devlin Men City of Lisburn AC
Aoife McKeown Women City of Lisburn AC
Stephen Reid Men City of Lisburn AC
Dermot Browne Men Clane A.C.
Valerie Duffay Women Clane A.C.
Madelyn Egan Women Clane A.C.
Conor Kinane Men Clane A.C.
Melissa Lyons Women Clane A.C.
Gary Nolan Men Clane A.C.
Ciara O'Brien Women Clane A.C.
David Slaughter Men Clane A.C.
Gerard Kirwan Men Clonliffe Harriers A.C.
Aideen O'Connor Women Clonliffe Harriers A.C.
Gary O'Hanlon Men Clonliffe Harriers A.C.
Stephen Scullion Men Clonliffe Harriers A.C.
Padraig Breathnach Men Clonmel A.C.
David Mansfield Men Clonmel A.C.
Irene Downey Women Co Antrim Harriers
Heather Gault Women Co Antrim Harriers
Chris Hopkins Men Co Antrim Harriers
Suzanne Kennedy Women Co Antrim Harriers
Johnny Loughead Men Co Antrim Harriers
Claire Oliphant Women Co Antrim Harriers
Louise Smart Women Co Antrim Harriers
Charlie Carty Men Coalisland Na Fianna Runners
Aidan Duffy Men Coalisland Na Fianna Runners
Stephen Leonard Men Coalisland Na Fianna Runners
Monica Marriott Women Coalisland Na Fianna Runners
Eileen Murtagh Women Coalisland Na Fianna Runners
David Lahive Men Cork Mental Health A.C.
Darren Aldridge Men Corran A.C
Joe Stagg Men Corran A.C
James Cottle Men Crusaders A.C.
Kevin Kavanagh Men Crusaders A.C.
Maurice Kelter Men Crusaders A.C.
Karen McConnell Women Dee Runners
Andrew Meehan Men Donadea Running Club
Lorraine Powell Women Donadea Running Club
Ray Armstrong Men Donore Harriers
Anne Curley Women Donore Harriers
Noel Davis Men Donore Harriers
Alan Farrell Men Donore Harriers
Dean Fullston Men Donore Harriers
Ray Hynes Men Donore Harriers
Grace Kennedy- Clarke Women Donore Harriers
Sorcha Loughnane Women Donore Harriers
David McConn Men Donore Harriers
Margaret O'Brien Women Donore Harriers
Stephen Kelly Men Drogheda & District A.C.
Eoghan O'Gorman Men Drogheda & District A.C.
Colm Reilly Men Drogheda & District A.C.
Barry Sullivan Men Drogheda & District A.C.
Paul Downey Men Dromore AC
Emma Glynn Women Dromore AC
Andrea Heslip Women Dromore AC
Jade McCandless Women Dromore AC
Jurgita McCormick Women Dromore AC
Gareth McKinstry Men Dromore AC
Jp Thomas Men Dromore AC
Colin Watson Men Dromore AC
Shane Murray Men Dub Runners
Edward Caldwell Men Dub Running Club
David Kelly Men Dub Running Club
Jim Larkin Men Dub Running Club
Gareth McAllister Men Dub Running Club
Brendan McIlhennon Men Dub Running Club
Stephen Mezza Men Dub Running Club
Stacey Orr Women Dub Running Club
Nigel Prior Men Dub Running Club
Robert Walker Men Dub Running Club
Joseph Kiernan Men Dublin bay running club
Gregory Paul O'Beirne Men Dublin Bay Running Club
Eva Tomonyiczka Women Dublin Bay Running Club
Graham Byrne Men Duleek & District A.C.
Tracy Doherty Women Duleek & District A.C.
Alison Hillman Women Duleek & District A.C.
Michael Hillman Men Duleek & District A.C.
Darragh Scully Men Duleek & District A.C.
Sabrina Keogh Women Dunboyne A.C.
Lewis McCann Men Dunboyne A.C.
Kieran Sheerin Men Dunboyne A.C.
Gareth Moran Men Dunleer A.C.
Janice Conlon Women Dunshaughlin A.C.
Teresa Kavanagh Women Dunshaughlin A.C.
Keith Markey Men Dunshaughlin A.C.
Gary Gibbons Men Eagle A.C.
Catherine Murphy Women Eagle A.C.
Sean O'Keeffe Men Eagle A.C.
Louise Holmes Women East Antrim Harriers
Colin James Men East Antrim Harriers
Larry McAteer Men East Antrim Harriers
John Neill Men East Antrim Harriers
Brian Maltman Men East Coast AC
Gavin McKay Men East Coast AC
Aaron Roath Men East Coast AC
D Russell Women East Coast AC
Clare Carson Women East Down AC
Gordon Graham Men East Down AC
Kevin Kelly Men East Down AC
Donal Smith Men East Down AC
John Smith Men East down AC
Kelly Smith Women East Down AC
Colm Byrne Men East Galway A.C.
Trina Donohue Women East Mayo AC
Stephen McCartan Men EDAC
Ian Birney Men Enniskillen RC
Jennifer Boyd Women Enniskillen RC
Karen McCaffrey Women Enniskillen RC
Dainis Tarvids Men Enniskillen RC
Keith Adair Men Foyle Valley AC
Seamus Brandon Men Foyle Valley AC
Alan Clarke Men Foyle Valley AC
Steven Connor Men Foyle Valley AC
Joseph Kennedy Men Foyle Valley AC
Brian McMenamin Men Foyle Valley AC
Mark Reid Men Foyle Valley AC
Craig Simspon Men Foyle Valley AC
Eadaoin McVeigh Women Galbally Runners
Brendan Woods Men Galbally Runners
Lucy Woods Women Galbally Runners
Tom O'Connor Men Garristown Flyers A.C.
Caroline Prendergast Women Garristown Flyers A.C.
Gary Montgomery Men Glenlough Running Club
Stephen Montgomery Men Glenlough Running Club
Wayne Morrow Men Glenlough Running Club
Ronan Callan Men Glenmore A.C.
Malachy Conlon Men Glens Runners
Louise McNaughton Women Glens Runners
John Murphy Men Grange/Fermoy A.C.
Aoibheann McColgan Women Inishowen A.C.
Siobhan McLaughlin Women Inishowen A.C.
Ross Bingham Men Jog Lisburn Running Club
Paul Blackstock Men Jog Lisburn Running Club
Conor Fanning Men Jog Lisburn Running Club
Tom Graham Men Jog Lisburn Running Club
Michael Harris Men Jog Lisburn Running Club
Stephen Hoey Men Jog Lisburn Running Club
Pk Kerr Men Jog Lisburn Running Club
James Magee Men Jog Lisburn Running Club
Hugh Marley Men Jog Lisburn Running Club
Eamon McCaighy Men Jog Lisburn Running Club
Seamus McCollum Men Jog Lisburn Running Club
Stephen McCullough Men Jog Lisburn Running Club
Brendan McKenna Men Jog Lisburn Running Club
Hazel Parker Women Jog Lisburn Running Club
Andrew Willis Men Jog Lisburn Running Club
Karen Wilton Women Jog Lisburn Running Club
Judith Bracken Women Jog Moira
Paul Bracken Men Jog Moira
Roisin Catney Women Jog Moira
Paul Dane Men Jog Moira
Laura Grimes Women Jog Moira
Phillippa Henry Women Jog Moira
Oliver McKeown Men Jog Moira
Martin Rimmer Men Jog Moira
Niall Bell Men Keep Er Lit
Anna Donnelly- Kel Women Keep Er Lit
Connor McGuinness Men Keep Er Lit
Sean McNally Men KEEP ER LIT
Linda Glass Women Kernan Running Club
Violet McNeill Women Kernan Running Club
Sharon Williamson Women Kernan Running Club
Graham Bourne Men Kilkenny City Harriers A.C.
Mervin Doyle Men Kilkenny City Harriers A.C.
Seamus Kavanagh Men Kilkenny City Harriers A.C.
John Odonnell Men Kilkenny City Harriers A.C.
Darren Owens Men Kinawley Running Group
Michael Barnett Men Knockmany Running Club
Jarlath Daly Men Knockmany Running Club
Mark Donnelly Men Knockmany Running Club
Bronagh McAleer Women Knockmany Running Club
Hugh McAleer Men Knockmany Running Club
Breige McCaffrey Women Knockmany Running Club
Stephen McCaffrey Men Knockmany Running Club
Martina McKenna Women Knockmany Running Club
Lorraine McKeown Women Knockmany Running Club
John McSharry Men Knockmany Running Club
Ivor Russell Men Knockmany Running Club
John Shevlin Men Knockmany Running Club
Elaine Trimble Women Knockmany Running Club
Ian Bailey Men Lagan Valley AC
Wendy Davis Women Lagan Valley AC
Keith Dawson Men Lagan Valley AC
Michael Gillan Men Lagan Valley AC
Suzanne Higgins Women Lagan Valley AC
Paudie Byrne Men Lambay Sports Academy
Eimear Caulfield Women Lambay Sports Academy
Fintan Counihan Men Lambay Sports Academy
Pat Cussen Men Lambay Sports Academy
Amanda McAra Women Lambay Sports Academy
Patrick McCormack Men Lambay Sports Academy
Anne Prendiville Women Lambay Sports Academy
Steven Rice Men Lambay Sports Academy
Senga Craig Women Larne AC
Thomas Craig Men Larne AC
Ciara McLaughlin Women Larne AC
Niamh McLaughlin Women Larne AC
Peter Lavery Men Lavery
Colin Burns Men Le Cheile Athletic Club
Carl Crehan Men Le Cheile Athletic Club
Donal Fleming Men Le Cheile Athletic Club
Alan Maher Men Le Cheile Athletic Club
Aisling Stapleton Women Liffey Valley A.C.
Claire Keys Women Lifford Strabane A.C.
Mary Browne Women Lucan Harriers A.C.
Will Byrne Men Lucan Harriers A.C.
Kathleen Trunk Women Lucan Harriers A.C.
Olga Brennan Women Lusk A.C.
Eamon Caffrey Men Lusk A.C.
Ian Cortina Men Lusk A.C.
Daniel Cronin Men Lusk A.C.
Grainne Curtin Women Lusk A.C.
Mark Dunne Men Lusk A.C.
Una Gaines Women Lusk A.C.
Mark Geraghty Men Lusk A.C.
Karen Greene Women Lusk A.C.
Keith Greene Men Lusk A.C.
Maurice McDermott Men Lusk A.C.
Dwain Moore Men Lusk A.C.
Pat Whelan Men Lusk A.C.
Richard Foy Men Lusk AC
Gareth Greer Men Magherafelt Harriers
Daniel Pearson Men Magherafelt Harriers
Darwin Allen Men Maguiresbridge RC
Darren Connolly Men Maguiresbridge RC
Ita Little Women Maguiresbridge RC
Aravon McCann Women Maguiresbridge RC
Rodney Bishop Men Mallusk Harriers
Noel Bloomfield Men Mallusk Harriers
Alex Davidson Men Mallusk Harriers
Alan Erwin Men Mallusk Harriers
David Esler Men Mallusk Harriers
Dave Gibson Men Mallusk Harriers
Yasmin Lynn Women Mallusk Harriers
Ken McAuley Men Mallusk Harriers
Michael McAuley Men Mallusk Harriers
Bernard McKeaveney Men Mallusk Harriers
Pamela Mooney Women Mallusk Harriers
Darren Taggart Men Mallusk Harriers
Ciaran Wright Men Mallusk Harriers
Alison Adams Byrne Women Marathon Club Ireland
Niall Mathews Men Marathon Club Ireland
Elaine McAnulty Women Marathon Club Ireland
Andrew Hayes Men Mayo AC.
Ryan McCauley Men Milford A.C.
Annette Sheehy Women Milford A.C.
Sean Ward Men Mohill A.C.
Sinead Doherty Women Monaghan Phoenix A.C.
Rory Geary Men Monaghan Phoenix A.C.
Ryan Treanor Men Monaghan Phoenix A.C.
Charlotte Connolly Women Monaghan Town Runners
Michael Cronin Men Monaghan Town Runners
Jonathan Groarke Men Monaghan Town Runners
Kieran Sherlock Men Monaghan Town Runners
Marysia Graffin Women Moneyglass & District Runners
Peter Lock Men Monkstown Spartans
Catie Bevington Women Monkstown Spartans AC
Sharon Cochrane Women Monkstown Spartans AC
Heatherann Connor Women Monkstown Spartans AC
Rodney Farrelly Men Monkstown Spartans AC
John Ford Men Monkstown Spartans AC
Brian Gepp Men Monkstown Spartans AC
Jonathan Glover Men Monkstown Spartans AC
Grzegorz Grajek Men Monkstown Spartans AC
William Thomas Gray Men Monkstown Spartans AC
Gary Huntley Men Monkstown Spartans AC
Jennifer Kelso Women Monkstown Spartans AC
Sharon Lock Women Monkstown Spartans AC
Johnny McKeown Men Monkstown Spartans AC
Jimmy McNeill Men Monkstown Spartans AC
Una McNeill Women Monkstown Spartans AC
Jock Mewha Men Monkstown Spartans AC
Pauline Millar Women Monkstown Spartans AC
Kevin Moseley Men Monkstown Spartans AC
Colin Porter Men Monkstown Spartans AC
Timothy Johnston Men Mourne Runners
Leigh Parke Men Mourne Runners
Michael Canty Men Moy Valley A.C.
Kevin Clarke Men Moy Valley A.C.
Joan Flynn Women Mullingar Harriers A.C.
Laura Brennan Women Murlough AC
Kevin Corrigan Men Murlough AC
Brian Fitzpatrick Men Murlough AC
Madaline Johnston Women Murlough AC
Paul Kane Men Murlough AC
Rachel Lavery Women Murlough AC
Rory McGrady Men Murlough AC
Diane McKay Women Murlough AC
Gavin McNeill Men Murlough AC
Claire O'Rourke Women Murlough AC
Stephanie Rooney Women Murlough AC
Orla Russell Women Murlough AC
Colleen Daly Women Na Fianna A.C.
Brian McGlinchey Men Na Fianna A.C.
John Corbett Men Navan A.C.
Neil Cummins Men Navan A.C.
Helena Dorrigan Women Navan A.C.
Barry Finnegan Men Navan A.C.
Arlene Gorman Women Navan A.C.
Isobel Lawlor Women Navan A.C.
Simon Lawlor Men Navan A.C.
Ciaran Seery Men Navan A.C.
Jean Whelan Women Navan A.C.
Larry Whelan Men Navan A.C.
Susan Whelan Women Navan A.C.
Louise Hand Women Navan Ac
Conor O'Loughlin Men Navan AC
Kehoe Barry Men Newbridge A.C.
Paul Matthews Men Newbridge A.C.
Larry McCormack Men Newbridge A.C.
Toby Ruffer Men Newbridge A.C.
John Weldon Men Newbridge A.C.
Frank Cunningham Men Newcastle & District AC
Noel Gallagher Women Newcastle & District AC
Noel Gallagher Men Newcastle & District AC
Ernest Hall Men Newcastle & District AC
Mark Holland Men Newcastle & District AC
Franky McGivern Men Newcastle & District AC
Peter Morgan Men Newcastle & District AC
Sinead Murtagh Women Newcastle & District AC
Ashlene Mussen Women Newcastle & District AC
Thomas O'Gorman Men Newcastle & District AC
Sean Roberts Men Newcastle & District AC
Sean Russell Men Newcastle & District AC
Francis Tumelty Men Newcastle & District AC
Stephanie Clarke Women Newry City Runners AC
Aine Fegan Women Newry City Runners AC
David Fisher Men Newry City Runners AC
Patrick Hannan Men Newry City Runners AC
Paddy Havern Men Newry City Runners AC
Peter Linden Men Newry City Runners AC
Deborah Loughran Women Newry City Runners AC
Damien Maguire Men Newry City Runners AC
Declan McConaghy Men Newry City Runners AC
Tony Mooney Men Newry City Runners AC
Damian Mulholland Men Newry City Runners AC
Colm O'Brien Men Newry City Runners AC
Anne Travers Women Newry City Runners AC
Paul Ohare Men NI Civil Service AC
Ryan Armstrong Men North Belfast Harriers
Tracey Atkinson Women North Belfast Harriers
Joe Gallagher Men North Belfast Harriers
Gladys Ganiel Women North Belfast Harriers
Ryan Maguire Men North Belfast Harriers
Gabriel McAvoy Men North Belfast Harriers
Mark McAvoy Men North Belfast Harriers
Vincent McKenna Men North Belfast Harriers
Thomas McKinstry Men North Belfast Harriers
Eimear Nugent Women North Belfast Harriers
Arran Rutledge Men North Belfast Harriers
Louise Smith Women North Belfast Harriers
Louise Smith Women North Belfast Harriers
Jack Steenson Men North Belfast Harriers
Stephen Walker Men North Belfast Harriers
Tom Agnew Men North Down AC
Nick Anderson Men North Down AC
Christopher Ballentine Men North Down AC
Andy Belshaw Men North Down AC
Michael Boyd Men North Down AC
Simon Boyle Men North Down AC
Ciaran Browne Men North Down AC
Christopher Connolly Men North Down AC
Steven Donegan Men North Down AC
Noel Eager Men North Down AC
Jenny Keery Women North Down AC
Laura Neely Women North Down AC
Neil O'Driscoll Men North Down AC
Pat O'Driscoll Men North Down AC
Jamie Stevenson Men North Down AC
Kevin Conroy Men Omagh Harriers
Martin Corcoran Men Omagh Harriers
James McCabe Men Omagh Harriers
Barry McElduff Men Omagh Harriers
Aidan Molloy Men Omagh Harriers
Eoin Mullan Men Omagh Harriers
Stephen Anderson Men Orangegrove AC
Richard Bryson Men Orangegrove AC
Simon Cordoba Men Orangegrove AC
David Gilliland Men Orangegrove AC
Judith McCann Women Orangegrove AC
Andrew McIntyre Men Orangegrove AC
Catherine McIntyre Women Orangegrove AC
Robin Montgomery Men Orangegrove AC
Michael O'Donoghue Men Orangegrove AC
Martina Saravia Women Orangegrove AC
Adrienne Savage Women Orangegrove AC
Heather Shanks-Miller Women Orangegrove AC
Jonathan Weston Men Orangegrove AC
Chris Woods Men Orangegrove AC
Julie Blair Women PACE Running Club
Liam Dean Men PACE Running Club
Toni McCaig Women PACE Running Club
Andrew Sossick Men PACE Running Club
Donal Heagney Men Portlaoise A.C.
Matthew Collins Men Portmarnock A.C.
Ciaran 0 Coigligh Men Raheny Shamrock A.C.
Eric Champ Men Raheny Shamrock A.C.
Angela Charlton Women Raheny Shamrock A.C.
Michael Clohisey Men Raheny Shamrock A.C.
Shirley Coyle Women Raheny Shamrock A.C.
Eoin Keegan Men Raheny Shamrock A.C.
Terry Keogh Men Raheny Shamrock A.C.
Barry Lennon Men Raheny Shamrock A.C.
Lisa McCarthy Women Raheny Shamrock A.C.
Rachel Moran Women Raheny Shamrock A.C.
Darrell Reamsbottom Men Raheny Shamrock A.C.
Carmel Ward Women Raheny Shamrock A.C.
Noreen Brizzell Women Rasharkin Runners
Margaret Doherty Women Rasharkin Runners
Thomas Farren Men Rasharkin Runners
Paul Marshall Men Rasharkin Runners
Danielle McFerran Women Rasharkin Runners
Cora McLernon Women Rasharkin Runners
Ronan Byrne Men Rathfarnham W.S.A.F. A.C.
Eric Cullen Men Rathfarnham W.S.A.F. A.C.
Eoin Flynn Men Rathfarnham W.S.A.F. A.C.
Ross Griffin Men Rathfarnham W.S.A.F. A.C.
Martin Kelly Men Rathfarnham W.S.A.F. A.C.
David Reidy Men Rathfarnham W.S.A.F. A.C.
Mark Ryan Men Rathfarnham W.S.A.F. A.C.
Ann Jordan Women Ratoath
Sabrina Halliwell Women Ratoath A.C.
Laura Marshall Women Ratoath A.C.
Tony Roe Men Ratoath Athletics Club
Frankie Bradley Men Rise Running Club
Liam Gallagher Men Rise Running Club
Jim Kerrigan Men RoadRunners AC
Dallan McAleenan Men RoadRunners AC
Rachel McCloskey Women RoadRunners AC
Brendan McNally Men RoadRunners AC
Noel McNally Men RoadRunners AC
Noel McNally Men RoadRunners AC
Ciaran Rea Men RoadRunners AC
Adrian Gartland Men Rock Runners
John Fitzmaurice Men Roscommon Harriers A.C.
Peter Kehoe Men Roscommon Harriers A.C.
Helen McCready Women Rosses A.C.
Stuart Burnside Men Saintfield Striders
Paul Cairns Men Saintfield Striders
Robert Davison Men Saintfield Striders
Marc Kearney Men Saintfield Striders
Marc Kearney Men Saintfield Striders
Richard Kerr Men Saintfield Striders
Marea-Louise Martin Women Saintfield Striders
Ryan McMullan Men Saintfield Striders
Peter Adair Men Scrabo Striders
Catherine Cauley Women Scrabo Striders
Colin Clarke Men Scrabo Striders
Daniel Clarke Men Scrabo Striders
Gary Clarke Men Scrabo Striders
Justin Clegg Men Scrabo Striders
Shannon Clegg Women Scrabo Striders
Erin Donnelly Women Scrabo Striders
Michele Ennis Women Scrabo Striders
Dan Foord Men Scrabo Striders
Abrar Hossain Men Scrabo Striders
Laurence Irwin Men Scrabo Striders
James Lappin Men Scrabo Striders
Jason Lindsay Men Scrabo Striders
Tim Mahood Men Scrabo Striders
Gayle Malaugh Women Scrabo Striders
Norman Mawhinney Men Scrabo Striders
Paul Morrow Men Scrabo striders
Christopher Murdock Men Scrabo Striders
Gareth Robson Men Scrabo Striders
Olli Seeger Men Scrabo Striders
Jonathan Winter Men Scrabo Striders
Adam Aston Men Seapark AC
Ian Baird Men Seapark AC
Jonathon Bell Men Seapark AC
Vicky Campbell Women Seapark AC
Ian Cleland Men Seapark AC
Justine Eagleson Women Seapark AC
Stephen Harbinson Men Seapark AC
William Jenkins Men Seapark AC
Julie Lyness Women Seapark AC
Ross McAneney Men Seapark AC
Colin McCrum Men Seapark AC
Phil Mone Men Seapark AC
Noel Carroll Men Shercock A.C.
Paul Carroll Men Shercock A.C.
David Daly Men Skerries A.C.
Keith Downey Men Skerries A.C.
Paul Browne Men Slaney Olympic A.C.
Marie Chapman Women Slaney Olympic A.C.
Sean Crotty Men Slaney Olympic A.C.
Conor Hyland Men Slaney Olympic A.C.
James O'Connor Men Slaney Olympic A.C.
John Roban Men Slaney Olympic A.C.
Lynn Duffy Women Sli Cualann A.C.
Ray Kenny Men Sli Cualann A.C.
Catherine O'Connor Women Sli Cualann A.C.
Bill Tyrrell Men Sli Cualann A.C.
Belinda Kehoe Women Sliabh Bhuide Rovers A.C.
Ronan Halpenny Men Slieve Gullion Runners
Darragh Sherwin Men Sligo A.C.
Enda Whelan Men Sligo A.C.
Shane Curtis Men Sperrin Harriers
Paul Fearon Men Sperrin Harriers
Joanne Fingleton Women Sperrin Harriers
Colly Gallagher Men Sperrin Harriers
Mark Gibson Men Sperrin Harriers
Brendan Gildernew Men Sperrin Harriers
Dearbhla Glackin Women Sperrin Harriers
Thomas Hegarty Men Sperrin Harriers
Martin Kolbohm Men Sperrin Harriers
Maureen Mallon Women Sperrin Harriers
Pierce McCullagh Men Sperrin Harriers
Anthony O'Neill Men Sperrin Harriers
Mark Reid Men Sperrin Harriers
Gillian Robinson Women Sperrin Harriers
Brian Taggart Men Sperrin Harriers
Raymond Thom Men Sperrin Harriers
Ciara Brady Women Sportsworld A.C.
Deirdre McGing Women Sportsworld A.C.
Aoife O'Leary Women Sportsworld A.C.
Geoff Allen Men Springwell
Hugh Boyle Men Springwell Running Club
Gemma Craig Women Springwell Running Club
Helena Dornan Women Springwell Running Club
Martin Hinch Men Springwell Running Club
Michael Johnson Men Springwell Running Club
Michael McKeown Men Springwell Running Club
Christopher McNickle Men Springwell Running Club
Richard Ross Men Springwell Running Club
Paul Thompson Men Springwell Running Club
Andrew Wilmot Men Springwell Running Club
Patrick Conwell Men St Peter's AC
Roslyn Dobson Women St Peter's AC
Sean McAllister Men St Peter's AC
Laura McConville Women St Peter's AC
Martin McCracken Men St Peter's AC
Barry Shanks Men St Peter's AC
Christopher Sharkey Men St Peter's AC
Agnieszka Stepien Women St Peter's AC
Colin Coyne Men St. Abbans A.C
Gerald Carroll Men St. Brendan's A.C. (Kerry)
Padraig Regan Men St. Brendan's A.C. (Kerry)
Martin Horan Men St. Coca's A.C.
Fiona King Women St. Coca's A.C.
Tommy Walsh Men St. Coca's A.C.
David Butler Men St. Finbarrs A.C.
Michael Morgan Men St. Finbarrs A.C.
Tom McDonald Men St. Joseph's A.C.
Cormac Kavanagh Men St. Michael's A.C.
Grainne Crilly Women St. Peter's A.C.
Sonia McCusker Women St. Peter's A.C.
Adele Walsh Women St. Senans A.C.
Edel Fitzgerald Women Star of the Sea A.C.
Karen Lavelle Women Star of the Sea A.C.
Louise Maloney Women Star of the Sea A.C.
Dermot McKeague Men Tafelta AC
Derek Colwell Men Tallaght A.C.
Nuala Dervan Women Tallaght A.C.
David Fitzpatrick Men Tallaght A.C.
Ciara Forrester Women Tallaght A.C.
Ken Forrester Men Tallaght A.C.
Sarah Kinsella Women Tallaght A.C.
Paul Nagle Men Tallaght A.C.
Owen Ryan Men Templemore A.C.
Michael Burke Men Termoneeny Running Club
Andrea Convery Women Termoneeny Running Club
Daniel Convery Men Termoneeny Running Club
Collette Donaghy Women Termoneeny Running Club
Kerry Evans Women Termoneeny Running Club
Fergal Hughes Men Termoneeny Running Club
Ann Johnston Women Termoneeny Running Club
Raymond Keenan Men Termoneeny Running Club
Aaron Mawhinney Men Termoneeny Running Club
Kay McPeake Women Termoneeny Running Club
Eamonn Melaugh Men Termoneeny Running Club
Tara Montgomery Women Termoneeny Running Club
Tracey Paul Women Termoneeny Running Club
Anne Marie Pickering Women Termoneeny Running Club
Paula Smyth Women Termoneeny Running Club
Michael Murray Men The Emmetts Running Club
Gerry Walsh Men Thomastown A.C.
Danielle Boyle Women Tir Chonaill A.C.
Bronagh Heverin Women Tir Chonaill A.C.
Clare Madden Women Togher A.C.
Brian O'Connell Men Togher A.C.
Kieran Corcoran Men Trim A.C.
Niall Feeney Men Trim A.C.
Tom Moore Men Trim A.C.
Stephen Perry Men Trim A.C.
Olivier Rodriguez Men Trim A.C.
Tom Feeley Men Trim Ac
Michael Counsel Men Trim AC.
Sean Burke Men Tuam A.C.
Paula Nolan Women Tullamore Harriers A.C.
Pat Carroll Men United Striders A.C.
Leann Gibson Women Victoria Park & Connswater
Natalie Hall Women Victoria Park & Connswater
Rob Powell Men Victoria Park & Connswater
Roy Roulston Men Victoria Park & Connswater
Scott Roulston Men Victoria Park & Connswater
Declan Leung Men Virtual Run NI
Andrew Beech Men Ward Park Runners
Michael Bell Men Ward Park Runners
Peter Cosgrove Men Ward Park Runners
Danielle Houston Women Ward Park Runners
Roisin Kelly Women Ward Park Runners
Mark McConnell Men Ward Park Runners
Fiona McVicar Women Ward Park Runners
Andrew Millar Men Ward Park Runners
Chris Nesbitt Men Ward Park Runners
Mark Rogers Men Ward Park Runners
Simon Scales Men Ward Park Runners
Mary Slocum Women Ward Park Runners
Susan Williams Women Ward Park Runners
William John Wyers Men Ward Park Runners
Vinnie Codd Men Waterford A.C.
Mary Jennings Women Waterford A.C.
Noel Murphy Men Waterford A.C.
Iain O'Byrne Men Waterford A.C.
Ian Fitzgerald Men Waterstown Warriors A.C.
John Mulvaney Men Waterstown Warriors A.C.
Damien Smith Men Waterstown Warriors A.C.
Jade McGinness Women West Belfast Coolers
Kellyann O'Sullivan Women West Belfast Coolers
Linda Foley Women West Waterford A.C.
Stephanie Jane Isley Women West Waterford A.C.
Pat Fitzgerald Men West Waterford AC
Damian Boylan Men Willowfield Harriers
Stephen Butters Men Willowfield Harriers
Mikey Combe Men Willowfield Harriers
Jed Farquharson Men Willowfield Harriers
David Hendron Men Willowfield Harriers
Lonnie Law Men Willowfield Harriers
Carol McAdam Women Willowfield Harriers
Carol McAdam Women Willowfield Harriers
Jonathan Moore Men Willowfield Harriers
Stephen Morris Men Willowfield Harriers
Ryan Nugent Men Willowfield Harriers
David Proctor Men Willowfield Harriers
David Stevenson Men Willowfield Harriers
Neill Weir Men Willowfield Harriers
David Boyd Men Willowfield Temperance Harriers
Luke Izard Men Youghal A.C.


Women

First NameLast NameGenderClub Name
Elaine McGuckin Women 1ZER01 Athletes
Ciara Tierney Women 1ZER01 Athletes
Ciara Goddard Women Acorns AC
Louise Johnston Women Acorns AC
Annemarie McKernan Women Acorns AC
Deirdre Keena Women AIT
Marlaine Duffy Women Albertville Harriers
Nadine Mercer Women Albertville Harriers
Aisling Murray Women Albertville Harriers
Dearbhla Cox Women Annadale Striders
Rachel Birt Women Annalee A.C.
Judith Haffey Women Armagh AC
Christine Nugent Women Armagh AC
Fionnuala Ross Women Armagh AC
Jacqueline Wright Women Armagh AC
Margaret Edgar Women Athletics NI
Claire Brett Women Balbriggan & District
Sarah White Women Balbriggan & District
Edel Kiernan Women Balbriggan and district
Rachel Bennett Women Ballina A.C.
Fiona Woodhouse Women Ballycastle Runners
Kirsty Bogle Women Ballydrain Harriers
Donna Convery Women Ballydrain Harriers
Karen Dempster Women Ballydrain Harriers
Valerie Gibson Women Ballydrain Harriers
Edele Muldoon Women Ballydrain Harriers
Cheryl Niblock Women Ballydrain Harriers
Stephanie Smyth Women Ballydrain Harriers
Brenda Larkin Women Ballygalget AC
Tracey McClements Women Ballygalget AC
Nicola Quigley Women Ballygalget AC
Gemma Roddy Women ballygalget ac
Tanya Agnew Women Ballymena Runners AC
Sabrina Boyd Women Ballymena Runners AC
Denise Doherty Women Ballymena Runners AC
Charlotte Gregg Women Ballymena Runners AC
Teresa Mark Women Ballymena Runners AC
Claire Martin Women Ballymena Runners AC
Brigid Quinn Women Ballymena Runners AC
Josephine Tams Gregg Women Ballymena Runners AC
Debbie Watters Women Ballymena Runners AC
Helen Lavery Women Beechmount Harriers A.C.
Roisin McLean Women Beechmount Harriers A.C.
Maria Morris Women Beechmount Harriers A.C.
Rowena Fair Women Belfast Running Club
Jessica Henderson Women Belfast Running Club
Louise McAree Women Belfast Running Club
Oonagh Murray Women Belfast Running Club
Fiona Sutherland Women Belfast Running Club
Grainne Grennan Women Blackrock (Dublin) A.C.
Patricia O'Neill Women Blackrock (Dublin) A.C.
Joanne Traynor Women Bohermeen A.C.
Alii Coll Women Brothers Pearse A.C.
Ciara Hickey Women Brothers Pearse A.C.
Christine Kinsella Women Brothers Pearse A.C.
Eleanor Lavelle Balamash Women Brothers Pearse A.C.
Dee O'Keeffe Women Brothers Pearse A.C.
Karen Reid Women Brothers Pearse A.C.
Sinead Tighe Women Brothers Pearse A.C.
Ellie Walshe Women Brothers Pearse A.C.
Anne Loughran Women Carmen Runners A.C.
Ciara McElhone Women Carmen Runners A.C.
Deirdre Bateson Women Carrick Aces A.C.
Lorna Doran Women Carrick Aces A.C.
Ciara Larney Women Carrick Aces A.C.
Dawn Daly Women Cilles A.C.
Ciara Toner Women City of Derry AC Spartans
Aoife McKeown Women City of Lisburn AC
Valerie Duffay Women Clane A.C.
Madelyn Egan Women Clane A.C.
Melissa Lyons Women Clane A.C.
Ciara O'Brien Women Clane A.C.
Aideen O'Connor Women Clonliffe Harriers A.C.
Irene Downey Women Co Antrim Harriers
Heather Gault Women Co Antrim Harriers
Suzanne Kennedy Women Co Antrim Harriers
Claire Oliphant Women Co Antrim Harriers
Louise Smart Women Co Antrim Harriers
Monica Marriott Women Coalisland Na Fianna Runners
Eileen Murtagh Women Coalisland Na Fianna Runners
Karen McConnell Women Dee Runners
Lorraine Powell Women Donadea Running Club
Anne Curley Women Donore Harriers
Grace Kennedy- Clarke Women Donore Harriers
Sorcha Loughnane Women Donore Harriers
Margaret O'Brien Women Donore Harriers
Emma Glynn Women Dromore AC
Andrea Heslip Women Dromore AC
Jade McCandless Women Dromore AC
Jurgita McCormick Women Dromore AC
Stacey Orr Women Dub Running Club
Eva Tomonyiczka Women Dublin Bay Running Club
Tracy Doherty Women Duleek & District A.C.
Alison Hillman Women Duleek & District A.C.
Sabrina Keogh Women Dunboyne A.C.
Janice Conlon Women Dunshaughlin A.C.
Teresa Kavanagh Women Dunshaughlin A.C.
Catherine Murphy Women Eagle A.C.
Louise Holmes Women East Antrim Harriers
D Russell Women East Coast AC
Clare Carson Women East Down AC
Kelly Smith Women East Down AC
Trina Donohue Women East Mayo AC
Jennifer Boyd Women Enniskillen RC
Karen McCaffrey Women Enniskillen RC
Eadaoin McVeigh Women Galbally Runners
Lucy Woods Women Galbally Runners
Caroline Prendergast Women Garristown Flyers A.C.
Louise McNaughton Women Glens Runners
Aoibheann McColgan Women Inishowen A.C.
Siobhan McLaughlin Women Inishowen A.C.
Hazel Parker Women Jog Lisburn Running Club
Karen Wilton Women Jog Lisburn Running Club
Judith Bracken Women Jog Moira
Roisin Catney Women Jog Moira
Laura Grimes Women Jog Moira
Phillippa Henry Women Jog Moira
Anna Donnelly- Kel Women Keep Er Lit
Linda Glass Women Kernan Running Club
Violet McNeill Women Kernan Running Club
Sharon Williamson Women Kernan Running Club
Bronagh McAleer Women Knockmany Running Club
Breige McCaffrey Women Knockmany Running Club
Martina McKenna Women Knockmany Running Club
Lorraine McKeown Women Knockmany Running Club
Elaine Trimble Women Knockmany Running Club
Wendy Davis Women Lagan Valley AC
Suzanne Higgins Women Lagan Valley AC
Eimear Caulfield Women Lambay Sports Academy
Amanda McAra Women Lambay Sports Academy
Anne Prendiville Women Lambay Sports Academy
Senga Craig Women Larne AC
Ciara McLaughlin Women Larne AC
Niamh McLaughlin Women Larne AC
Aisling Stapleton Women Liffey Valley A.C.
Claire Keys Women Lifford Strabane A.C.
Mary Browne Women Lucan Harriers A.C.
Kathleen Trunk Women Lucan Harriers A.C.
Olga Brennan Women Lusk A.C.
Grainne Curtin Women Lusk A.C.
Una Gaines Women Lusk A.C.
Karen Greene Women Lusk A.C.
Ita Little Women Maguiresbridge RC
Aravon McCann Women Maguiresbridge RC
Yasmin Lynn Women Mallusk Harriers
Pamela Mooney Women Mallusk Harriers
Alison Adams Byrne Women Marathon Club Ireland
Elaine McAnulty Women Marathon Club Ireland
Annette Sheehy Women Milford A.C.
Sinead Doherty Women Monaghan Phoenix A.C.
Charlotte Connolly Women Monaghan Town Runners
Marysia Graffin Women Moneyglass & District Runners
Catie Bevington Women Monkstown Spartans AC
Sharon Cochrane Women Monkstown Spartans AC
Heatherann Connor Women Monkstown Spartans AC
Jennifer Kelso Women Monkstown Spartans AC
Sharon Lock Women Monkstown Spartans AC
Una McNeill Women Monkstown Spartans AC
Pauline Millar Women Monkstown Spartans AC
Joan Flynn Women Mullingar Harriers A.C.
Laura Brennan Women Murlough AC
Madaline Johnston Women Murlough AC
Rachel Lavery Women Murlough AC
Diane McKay Women Murlough AC
Claire O'Rourke Women Murlough AC
Stephanie Rooney Women Murlough AC
Orla Russell Women Murlough AC
Colleen Daly Women Na Fianna A.C.
Helena Dorrigan Women Navan A.C.
Arlene Gorman Women Navan A.C.
Isobel Lawlor Women Navan A.C.
Jean Whelan Women Navan A.C.
Susan Whelan Women Navan A.C.
Louise Hand Women Navan Ac
Noel Gallagher Women Newcastle & District AC
Sinead Murtagh Women Newcastle & District AC
Ashlene Mussen Women Newcastle & District AC
Stephanie Clarke Women Newry City Runners AC
Aine Fegan Women Newry City Runners AC
Deborah Loughran Women Newry City Runners AC
Anne Travers Women Newry City Runners AC
Tracey Atkinson Women North Belfast Harriers
Gladys Ganiel Women North Belfast Harriers
Eimear Nugent Women North Belfast Harriers
Louise Smith Women North Belfast Harriers
Louise Smith Women North Belfast Harriers
Jenny Keery Women North Down AC
Laura Neely Women North Down AC
Judith McCann Women Orangegrove AC
Catherine McIntyre Women Orangegrove AC
Martina Saravia Women Orangegrove AC
Adrienne Savage Women Orangegrove AC
Heather Shanks-Miller Women Orangegrove AC
Julie Blair Women PACE Running Club
Toni McCaig Women PACE Running Club
Angela Charlton Women Raheny Shamrock A.C.
Shirley Coyle Women Raheny Shamrock A.C.
Lisa McCarthy Women Raheny Shamrock A.C.
Rachel Moran Women Raheny Shamrock A.C.
Carmel Ward Women Raheny Shamrock A.C.
Noreen Brizzell Women Rasharkin Runners
Margaret Doherty Women Rasharkin Runners
Danielle McFerran Women Rasharkin Runners
Cora McLernon Women Rasharkin Runners
Ann Jordan Women Ratoath
Sabrina Halliwell Women Ratoath A.C.
Laura Marshall Women Ratoath A.C.
Rachel McCloskey Women RoadRunners AC
Helen McCready Women Rosses A.C.
Marea-Louise Martin Women Saintfield Striders
Catherine Cauley Women Scrabo Striders
Shannon Clegg Women Scrabo Striders
Erin Donnelly Women Scrabo Striders
Michele Ennis Women Scrabo Striders
Gayle Malaugh Women Scrabo Striders
Vicky Campbell Women Seapark AC
Justine Eagleson Women Seapark AC
Julie Lyness Women Seapark AC
Marie Chapman Women Slaney Olympic A.C.
Lynn Duffy Women Sli Cualann A.C.
Catherine O'Connor Women Sli Cualann A.C.
Belinda Kehoe Women Sliabh Bhuide Rovers A.C.
Joanne Fingleton Women Sperrin Harriers
Dearbhla Glackin Women Sperrin Harriers
Maureen Mallon Women Sperrin Harriers
Gillian Robinson Women Sperrin Harriers
Ciara Brady Women Sportsworld A.C.
Deirdre McGing Women Sportsworld A.C.
Aoife O'Leary Women Sportsworld A.C.
Gemma Craig Women Springwell Running Club
Helena Dornan Women Springwell Running Club
Roslyn Dobson Women St Peter's AC
Laura McConville Women St Peter's AC
Agnieszka Stepien Women St Peter's AC
Fiona King Women St. Coca's A.C.
Grainne Crilly Women St. Peter's A.C.
Sonia McCusker Women St. Peter's A.C.
Adele Walsh Women St. Senans A.C.
Edel Fitzgerald Women Star of the Sea A.C.
Karen Lavelle Women Star of the Sea A.C.
Louise Maloney Women Star of the Sea A.C.
Nuala Dervan Women Tallaght A.C.
Ciara Forrester Women Tallaght A.C.
Sarah Kinsella Women Tallaght A.C.
Andrea Convery Women Termoneeny Running Club
Collette Donaghy Women Termoneeny Running Club
Kerry Evans Women Termoneeny Running Club
Ann Johnston Women Termoneeny Running Club
Kay McPeake Women Termoneeny Running Club
Tara Montgomery Women Termoneeny Running Club
Tracey Paul Women Termoneeny Running Club
Anne Marie Pickering Women Termoneeny Running Club
Paula Smyth Women Termoneeny Running Club
Danielle Boyle Women Tir Chonaill A.C.
Bronagh Heverin Women Tir Chonaill A.C.
Clare Madden Women Togher A.C.
Paula Nolan Women Tullamore Harriers A.C.
Leann Gibson Women Victoria Park & Connswater
Natalie Hall Women Victoria Park & Connswater
Danielle Houston Women Ward Park Runners
Roisin Kelly Women Ward Park Runners
Fiona McVicar Women Ward Park Runners
Mary Slocum Women Ward Park Runners
Susan Williams Women Ward Park Runners
Mary Jennings Women Waterford A.C.
Jade McGinness Women West Belfast Coolers
Kellyann O'Sullivan Women West Belfast Coolers
Linda Foley Women West Waterford A.C.
Stephanie Jane Isley Women West Waterford A.C.
Carol McAdam Women Willowfield Harriers
Carol McAdam Women Willowfield Harriers

About Us

Cork Athletics County Board is a constituent member of Athletics Ireland. Cork Athletics is the governing body, administering athletics, track and field (T&F), cross-country (XC) and running in county Cork. The Board comprises elected representatives of constituent athletic clubs and running clubs. Cork County Board AAI organises Championship races and competition, including road, track & field (T&F) and Cross-country (XC), at junior, juvenile, senior and masters levels, and selects representation for the county. In addition, training and education is provided for coaches and officials. The Board also regulates the Athletics Ireland race/event permit (licence) process for county Cork.
Copyright © Cork Athletics 2001-2019. All rights reserved.    Website by: Déise Design