Cork Athletics on Vimeo
Cork Athletics on Flickr
Cork Athletics on Facebook

Ballycotton 10 Mile Road Race Results March 2017

Results of 40th Ballycotton 10 Mile Road Race 2017

Ballycotton

  Sunday, March 12th 2017

 

Organised and hosted by Ballycotton Running Promotions, in association with East Cork AC

This course was measured by John Walshe, Athletics Ireland National Grade Measurer

 

Ballycotton 10 2017 Winner Mick Clohisey Denis OSullivan Permanent TSB Sponsor

 Mick Clohisey (Raheny Shamrock AC), winner of Ballycotton 10 2017, with Denis O'Sullivan, Permanent TSB, Sponsor of Ballycotton 10 2017

 

 

Ballycotton Running Promotions Website

East Cork AC Facebook Page

 Cork Athletics Homepage

 Cork Athletics Facebook Page

 

Results of Athletics Ireland Registered Events - April 2014 - May 2016 (on Old Cork Athletics website)

 

Results of Athletics Ireland Registered Events - May 2016 to date

 

Race Calendar / Fixtures List - Athletics Ireland Registered Events

 

Results of Previous Ballycotton 10 Mile Road Races

Ballycotton 10 Results 2016

Ballycotton 10 Results 2015

Full Historical Results on Ballycotton website

 

Photos

Presentation of Prizes - Cork Athletics Flickr account

Behind the Scenes - Cork Athletics Flickr account

 Joe & Anne Murphy's Google Album

Joe & Anne Murphy's Facebook Album - Set 1

Joe & Anne Murphy's Facebook Album - Set 2

Andy O'Rourke Photography - Set 1

Andy O'Rourke Photography - Set 2

Andy O'Rourke Photography - Set 3

Andy O'Rourke Photography - Set 4

Lindie Naughton Photography's Album

Denise Tobin's Facebook Album

Togher AC's Facebook Album

Dave O'Brien Photography - Set 1

 Dave O'Brien Photography - Set 2

Denis O'Flynn's Facebook Album

 


Results of Ballycotton 10 - March 12th 2017

Results courtesy of Ballycotton Running Promotions, East Cork AC and MyRunResults

MyRunResults Logo 250 min

 

40th Ballycotton 10 - Podium Placings

 

PosNameClubCatTimeChip
1 Mick CLOHISEY Raheny Shamrock A.C. M 00:49:20 00:49:20
2 Sergiu CIOBANU Clonliffe Harriers A.C. M 00:49:46 00:49:46
3 Kevin MAUNSELL Clonmel A.C. M 00:49:54 00:49:54
4 Alan O'SHEA Bantry A.C. M 00:51:46 00:51:46
5 Michael HARTY East Cork A.C. M 00:51:50 00:51:50
6 Louis MCCARTHY Rathfarnham W.S.A.F. A.C. M 00:52:12 00:52:12
7 Sean MCGRATH East Cork A.C. M 00:52:38 00:52:38
8 Paul STEPHENSON Rathfarnham W.S.A.F. A.C. M 00:52:54 00:52:54
9 Mike CARMODY An Bru A.C M 00:53:00 00:53:00
10 Barry DONOVAN Leevale A.C. M 00:53:14 00:53:14
11 Shane O'NEILL Rathfarnham W.S.A.F. A.C. M45 00:53:30 00:53:30
12 Colin MERRITT Carraig-Na-Bhfear A.C. M45 00:53:37 00:53:31
13 James MCCARTHY East Cork A.C. M 00:53:38 00:53:38
14 Stephen CONROY Celbridge A.C. M 00:53:40 00:53:40
15 Gary CONDON Sli Cualann A.C. M45 00:53:43 00:53:36
16 David O'CONNOR Celbridge A.C. M 00:54:26 00:54:20
17 Trevor POWER Waterford A.C. M 00:54:29 00:54:29
18 Kenneth KELLEHER East Cork A.C. M 00:54:32 00:54:31
19 Conor MCCAULEY Leevale A.C. M 00:54:35 00:54:29
20 Rob CROSS Crusaders A.C. M40 00:54:40 00:54:40
21 Michael KIELY Crusaders A.C. M 00:54:51 00:54:51
22 Michael CORBETT St. Finbarrs A.C. M40 00:55:00 00:55:00
23 Philip HARTY West Waterford A.C. M 00:55:04 00:54:59
24 Stephen YOUNG Leevale A.C. M 00:55:08 00:55:01
25 Wieslaw SOSNOWSKI unatt/Poland M40 00:55:21 00:55:15
26 Eoin SUGRUE unatt/Banteer M40 00:55:23 00:55:23
27 Ian MCMANUS Celbridge A.C. M 00:55:35 00:55:35
28 Brendan MURPHY Crusaders A.C. M 00:55:35 00:55:25
29 Joe CUNNINGHAM St. Finbarrs A.C. M45 00:55:40 00:55:39
30 Barry MURPHY Celbridge A.C. M 00:55:43 00:55:43
31 Mark WALSH Leevale A.C. M 00:55:55 00:55:50
32 Karol CRONIN Sportsworld A.C. M 00:55:59 00:55:53
33 Fergus MEADE East Cork A.C. M 00:56:07 00:56:07
34 Brian GERAGHTY Sli Cualann A.C. M40 00:56:18 00:56:14
35 Cathal O'CONNELL St. Finbarrs A.C. M50 00:56:19 00:56:19
36 Kevin O'LEARY East Cork A.C. M 00:56:20 00:56:18
37 Alan LEHANE St. Finbarrs A.C. M 00:56:28 00:56:28
38 Alasdair BROWN Donore Harriers M 00:56:33 00:56:31
39 Cian MURPHY Iveragh A.C. M 00:56:35 00:56:34
40 Mark NOLAN Leevale A.C. M 00:56:37 00:56:31
41 Conor DOLAN unatt/Oranmore M 00:56:40 00:56:40
42 Colm BURKE St. Abbans A.C. M50 00:56:58 00:56:52
43 Finbarr O'DWYER Leevale A.C. M40 00:57:01 00:56:59
44 Des COLBERT Waterford A.C. M40 00:57:02 00:57:02
45 Shane HARRINGTON East Cork A.C. M 00:57:27 00:57:25
46 James GRUFFERTY Leevale A.C. M 00:57:34 00:57:34
47 David MCEVOY Leevale A.C. M 00:57:39 00:57:39
48 Michael O'CONOR Crusaders A.C. M 00:57:41 00:57:41
49 Jeremy O'DONOVAN unatt/Kinsale M 00:57:41 00:57:38
50 Myles GIBBONS Sliabh Bhuide Rovers A.C. M40 00:57:45 00:57:45
51 Paddy LYONS Tallaght A.C. M 00:57:48 00:57:45
52 John KINSELLA Bilboa A.C. M 00:57:49 00:57:46
53 Eoin DEVLIN Civil Service A.C. M 00:57:56 00:57:52
54 Siobhan O'DOHERTY Borrisokane A.C. F 00:58:09 00:58:02
55 Conaill COOPER Slaney Olympic A.C. M 00:58:10 00:58:09
56 Vivian FOLEY Eagle A.C. M45 00:58:16 00:58:10
57 Darragh CANAVAN East Cork A.C. M 00:58:18 00:58:16
58 Nigel SHEEHAN Youghal A.C. M 00:58:21 00:58:20
59 Val GUNNER Gowran A.C. M45 00:58:23 00:58:18
60 Jonathan MURPHY Leevale A.C. M 00:58:26 00:58:26
61 Donal COAKLEY Leevale A.C. M 00:58:27 00:58:26
62 Jason KEHOE Crusaders A.C. M 00:58:27 00:58:26
63 Willie QUINNLAN Tinryland A.C. M45 00:58:29 00:58:27
64 Ger FORDE Crusaders A.C. M 00:58:30 00:58:29
65 Kenneth NUGENT Donore Harriers M 00:58:34 00:58:32
66 Derek TAYLOR Lucan Harriers A.C. M40 00:58:36 00:58:34
67 Bryan CROWLEY Watergrasshill A.C. M40 00:58:37 00:58:33
68 Colin COYNE St. Abbans A.C. M 00:58:38 00:58:36
69 Ciaran CARR Newbridge A.C. M 00:58:46 00:58:40
70 Conor MCGLYNN unatt/Leixlip M 00:58:48 00:58:44
71 Thomas PAYNE Tinryland A.C. M55 00:58:49 00:58:48
72 Jill HODGINS unatt/Cork F40 00:58:50 00:58:48
73 Frank HALLIGAN Crusaders A.C. M 00:58:53 00:58:46
74 Mark SMITH unatt/Cork M 00:58:56 00:58:49
75 Conor TIERNEY East Cork A.C. M 00:58:57 00:58:57
76 Jason REILLY Civil Service A.C. M 00:58:59 00:58:52
77 Patrick MULDOON Mullingar Harriers A.C. M 00:59:01 00:58:57
78 Michael Timothy HOULIHAN St. Finbarrs A.C. M 00:59:04 00:59:03
79 Michael BYRNE St. Catherine's A.C. M 00:59:06 00:59:04
80 Shane O'FARRELL Lambay Sports Academy M40 00:59:07 00:59:02
81 Trust MTINSI Kilkenny City Harriers A.C. M 00:59:09 00:59:03
82 Mick JOHNSON Gowran A.C. M 00:59:11 00:59:06
83 Eanna KAVANAGH Civil Service A.C. M 00:59:12 00:59:05
84 Grace LYNCH Iveragh A.C. F 00:59:18 00:59:16
85 Ian O'LEARY Donore Harriers M45 00:59:19 00:59:19
86 Daniel FIELDHOUSE Tracton A.C. M 00:59:22 00:59:17
87 Kealan O'CONNER Grange/Fermoy A.C. M40 00:59:23 00:59:20
88 David WALSH Drogheda & District A.C. M 00:59:24 00:59:15
89 Stephen O'KENNEDY Sli Cualann A.C. M 00:59:24 00:59:19
90 Tony QUINLAN Waterford A.C. M 00:59:28 00:59:28
91 John KELLY unatt/Cobh M 00:59:32 00:59:23
92 Patrick MCCARTHY unatt/Drimoleague M45 00:59:34 00:59:30
93 Martin DINEEN An Riocht A.C. M 00:59:36 00:59:31
94 John TUPPER St. Finbarrs A.C. M 00:59:40 00:59:31
95 Kevin GILLEECE Kilfinane A.C. M 00:59:44 00:59:36
95 Shane COONEY Brothers Pearse A.C. M 00:59:44 00:59:42
97 Johnny O'SULLIVAN Galtee Runners A.C. M40 00:59:47 00:59:45
98 Martin CURTIN St. Finbarrs A.C. M 00:59:48 00:59:46
99 Paul CAULFIELD West 4 Harriers M 00:59:49 00:59:43
100 Brian FLANNELLY Dooneen A.C. M 00:59:54 00:59:50
101 Stephen O'REGAN Leevale A.C. M 00:59:55 00:59:53
102 Peter LEONARD Portmarnock A.C. M 00:59:55 00:59:51
103 Andrew MOORE Civil Service A.C. M 00:59:56 00:59:48
104 Fabio MONTENEGRO unatt/Portugal M 00:59:56 00:59:50
105 Ruairi O'CALLAGHAN Eagle A.C. M 00:59:56 00:59:47
106 Paul MORAN Kilkenny City Harriers A.C. M40 00:59:57 00:59:50
107 Feargal O'SHEA unatt/Cork M 1:00:00 00:59:55
108 John O'CALLAGHAN Eagle A.C. M45 1:00:03 1:00:01
109 David HOGAN Kilkenny City Harriers A.C. M40 1:00:05 00:59:58
110 Pat O'CONNER Eagle A.C. M45 1:00:11 1:00:07
111 Declan DOYLE unatt/Kinsale M45 1:00:13 1:00:04
112 Shane FITZGERALD FOLEY Midleton A.C. M 1:00:15 1:00:10
113 David HANLON Churchtown Runners M40 1:00:25 1:00:15
114 Paul WYSE unatt/Waterford M40 1:00:27 1:00:26
115 Peadar LUCEY Mallow A.C. M 1:00:29 1:00:25
116 Padraig O'DUBHGAIN Leevale A.C. M 1:00:29 1:00:28
117 John THUILLIER Crusaders A.C. M 1:00:33 1:00:31
117 Brian MAHER Croghan A.C. M40 1:00:33 1:00:24
119 Jim O'MALLEY Sliabh Bhuide Rovers A.C. M 1:00:34 1:00:32
120 Gary CLERKIN Grange/Fermoy A.C. M40 1:00:41 1:00:29
121 Martin O'KEEFFE Youghal A.C. M45 1:00:43 1:00:41
122 Ronan BOLAND Eagle A.C. M50 1:00:45 1:00:40
123 Pedro LOPEZ Celbridge A.C. M40 1:00:49 1:00:49
124 Mohamed WAHBI St. Finbarrs A.C. M 1:00:54 1:00:53
125 Morgan O'REGAN Midleton A.C. M40 1:00:55 1:00:49
126 Ken DEVINE St. Finbarrs A.C. M50 1:00:57 1:00:55
127 Garrett CASEY St. Finbarrs A.C. M40 1:00:58 1:00:51
128 Mark MCCOMISH Raheny Shamrock A.C. M45 1:00:59 1:00:59
129 Michael DUNNE St. Finbarrs A.C. M40 1:01:00 1:00:59
130 Patrick CURLEY Sliabh Bhuide Rovers A.C. M 1:01:04 1:00:57
131 Padraig SHEEHAN St. Finbarrs A.C. M 1:01:10 1:01:07
132 David BUTLER St. Finbarrs A.C. M 1:01:12 1:01:11
133 Martin PRUNTY Civil Service A.C. M40 1:01:13 1:01:05
134 Ciaran DESMOND Leevale A.C. M 1:01:13 1:01:03
135 Peter TOOMEY Rathfarnham W.S.A.F. A.C. M 1:01:15 1:00:43
136 Denis MOYNIHAN Sliabh Bhuide Rovers A.C. M 1:01:17 1:01:15
137 Brian SWABY Waterford A.C. M 1:01:20 1:01:14
138 Damien KEATING unatt/Dublin M40 1:01:23 1:01:22
139 Andrew DOWSE Croghan A.C. M 1:01:26 1:01:16
140 John MOLONEY Ennis Track Club M40 1:01:28 1:01:21
141 Donal MURPHY Mallow A.C. M 1:01:28 1:01:23
142 Brian HARTY East Cork A.C. M 1:01:33 1:01:32
143 Niall FOLEY unatt/Athy M 1:01:38 1:01:09
144 Brian MULLINS St. Finbarrs A.C. M 1:01:39 1:01:37
145 Declan BYRNE St. Abbans A.C. M 1:01:41 1:01:36
146 John BEECHER St. Catherine's A.C. M 1:01:45 1:01:41
147 Dee GRADY Ennis Track Club F 1:01:46 1:01:45
148 Damian KENNEALLY Eagle A.C. M 1:01:47 1:01:36
149 Marty MOSELEY Gowran A.C. M 1:01:49 1:01:42
150 William KEOGH Croghan A.C. M 1:01:50 1:01:41
151 Sinead TANGNEY Sportsworld A.C. F 1:01:53 1:01:45
152 Michael SCULLY unatt/Clonmel M 1:01:54 1:01:39
153 Mark LANGFORD Waterford A.C. M 1:01:58 1:01:43
154 Fergal SARGENT St. Finbarrs A.C. M 1:02:00 1:01:52
155 Patrick HOLDEN Lucan Harriers A.C. M 1:02:01 1:01:59
156 Eric BROWNE Togher A.C. M 1:02:07 1:02:06
157 Stephen GEOGHEGAN St. Finbarrs A.C. M40 1:02:11 1:02:11
158 Derek O'KEEFFE Eagle A.C. M40 1:02:11 1:02:10
159 Martin HENNESSY Kilfinane A.C. M 1:02:14 1:01:40
160 Noel KENNEDY Sliabh Bhuide Rovers A.C. M 1:02:14 1:02:07
161 Marco PETRASSI Leevale A.C. M 1:02:20 1:02:16
162 John O'MAHONY unatt/Carrigadrohid M40 1:02:22 1:02:09
163 Tomas KAVANAGH Sliabh Bhuide Rovers A.C. M 1:02:25 1:02:22
164 Brendan MOYLAN unatt/Mallow M40 1:02:29 1:02:11
165 David RYAN Clonmel A.C. M40 1:02:30 1:01:26
166 Colin KILTY St. Finbarrs A.C. M40 1:02:32 1:02:16
167 Tony CAMBRIDGE Eagle A.C. M50 1:02:34 1:02:20
168 Brian MAHER Slaney Olympic A.C. M40 1:02:35 1:02:35
169 John MURPHY Grange/Fermoy A.C. M45 1:02:37 1:02:33
170 Martin LYONS West Limerick A.C. M40 1:02:38 1:02:19
171 Thomas KIELY unatt/Edinburgh M45 1:02:40 1:02:35
172 Edwin CASHMAN Midleton A.C. M 1:02:41 1:02:38
173 Paul SPITERI Midleton A.C. M 1:02:47 1:02:45
174 Stephen DEVERAUX Youghal A.C. M50 1:02:50 1:02:47
175 Anthony DOWD unatt/Wexford M40 1:02:52 1:02:48
176 Patrick COYLE Civil Service A.C. M 1:02:56 1:02:53
177 Peter DANIEL unatt/Dublin M 1:02:57 1:02:38
178 Michael COLOHAN unatt/Glanmire M 1:02:57 1:02:43
179 Fionn GRIFFIN unatt/Dublin M40 1:02:58 1:02:19
180 Don PYNE Grange/Fermoy A.C. M 1:03:00 1:03:00
181 Joey FEERY Clonmel A.C. M 1:03:02 1:02:59
182 Donagh MACSUIBHNE unatt/Cork M 1:03:02 1:02:49
183 Jimmy BOLAND Clonmel A.C. M 1:03:03 1:03:00
184 Mick JORDAN Slaney Olympic A.C. M45 1:03:03 1:03:01
185 Adam DUCHNICZ Carrigtwohill A.C. M40 1:03:04 1:02:48
186 Katherine CASHELL St. Finbarrs A.C. F 1:03:08 1:03:08
187 Adrian COLLINS unatt/Fermoy M 1:03:10 1:03:04
188 Bryan CROUCH Slaney Olympic A.C. M 1:03:10 1:02:51
189 Lorraine BOLSTER Mallow A.C. F35 1:03:12 1:03:09
190 David BROWNE Newbridge A.C. M 1:03:12 1:03:02
191 Paul BROWNE Slaney Olympic A.C. M40 1:03:15 1:03:14
192 Noel DALY Mallow A.C. M40 1:03:15 1:03:11
193 Ger O'SULLIVAN unatt/Glanmire M45 1:03:18 1:03:12
194 Ray KENNY Sli Cualann A.C. M40 1:03:18 1:03:05
195 Pat MOORE Newbridge A.C. M40 1:03:20 1:03:09
196 Marc DALTON unatt/Carrigtwohill M 1:03:25 1:03:22
197 Adele WALSH St. Senans A.C. F40 1:03:30 1:03:30
198 John LYNCH Tracton A.C. M 1:03:30 1:03:11
199 Late entry     1:03:34 1:03:27
200 Larry MCCORMACK Newbridge A.C. M40 1:03:35 1:03:25
201 Trevor COLLINS unatt/Naas M40 1:03:37 1:03:10
202 Kieran MURPHY Clonliffe Harriers A.C. M50 1:03:40 1:03:37
203 Patrick MARSHALL Portlaoise A.C. M 1:03:41 1:03:40
204 Colm BRADY Civil Service A.C. M40 1:03:41 1:03:26
205 Steve EDWARDS unatt/Wales M40 1:03:43 1:03:23
206 Paul CLEARY East Cork A.C. M40 1:03:46 1:03:35
207 Fiona SANTRY East Cork A.C. F 1:03:46 1:03:43
208 David CALLAGHAN Tallaght A.C. M 1:03:49 1:03:36
209 Micheal MURPHY Rathfarnham W.S.A.F. A.C. M 1:03:55 1:03:52
210 Brendan RYAN Ballymore Cobh A.C. M 1:03:56 1:03:39
211 Matt COUGHLAN unatt/Glanworth M 1:03:56 1:03:43
212 David SULLIVAN unatt/Carrigtwohill M40 1:03:58 1:03:49
213 Brian O'CALLAGHAN Togher A.C. M 1:04:00 1:03:54
214 Steven KELLY Waterford A.C. M 1:04:02 1:02:43
215 Patrick BARRY St. Finbarrs A.C. M 1:04:03 1:04:02
216 Gareth FEREDAY Lucan Harriers A.C. M 1:04:04 1:04:02
217 Michael RYAN Dundrum A.C. M 1:04:05 1:03:51
217 Philip CAREY Mallow A.C. M 1:04:05 1:03:58
219 Brian WHELAN unatt/Limerick M40 1:04:05 1:03:51
220 Darren FOSTER Celbridge A.C. M40 1:04:08 1:03:57
221 Thomas FOX unatt/Carrigaline M50 1:04:11 1:04:04
222 Brian MCKECHNIE unatt/Ballincollig M 1:04:12 1:03:57
223 Jim QUINN Dundrum South Dublin A.C. M45 1:04:12 1:04:07
224 Gavin O'FLYNN unatt/Rathcormac M 1:04:12 1:03:52
225 Chris O'CONNELL St. Catherine's A.C. M40 1:04:18 1:04:10
226 Eoin WOOLLEY unatt/Effin M 1:04:21 1:04:08
227 Paul CUDDY Portlaoise A.C. M40 1:04:22 1:04:19
228 James KENNY Kilmurray/Ibrick/N.Clare A.C. M55 1:04:27 1:04:22
229 Mark DOWLING Clonliffe Harriers A.C. M 1:04:30 1:04:19
230 Eric MEADE East Cork A.C. M50 1:04:34 1:04:32
231 Kevin HAYES St. Catherine's A.C. M40 1:04:34 1:04:29
232 Eamonn MCEVOY St. Finbarrs A.C. M60 1:04:36 1:04:33
233 Tim HANNON Midleton A.C. M 1:04:39 1:04:29
234 Martin TYNAN Newbridge A.C. M 1:04:40 1:04:29
235 Alan NOONAN St. Finbarrs A.C. M40 1:04:42 1:04:34
236 Tomas MAHONY West Waterford A.C. M45 1:04:43 1:04:24
237 Colm KERNAN Crusaders A.C. M45 1:04:43 1:04:33
238 Colin FOLEY Eagle A.C. M 1:04:46 1:04:28
239 Brendan O'CALLAGHAN unatt/Dublin M40 1:04:47 1:04:29
240 Tobi GRAB unatt/Cork M40 1:04:48 1:04:34
241 David MULDOWNEY East Cork A.C. M45 1:04:50 1:04:45
242 Sean O'BRIEN Watergrasshill A.C. M 1:04:51 1:04:48
243 Peter John HYLAND Lucan Harriers A.C. M 1:04:51 1:04:47
244 Kevin GEARY Eagle A.C. M 1:04:52 1:04:41
245 Alan DUFFY Sli Cualann A.C. M 1:04:52 1:04:44
246 Willie O'CONNOR Galtee Runners A.C. M45 1:04:57 1:04:32
247 Vincent O'SULLIVAN Eagle A.C. M 1:04:58 1:04:48
248 Eoin MURPHY unatt/Ballinacurra M 1:04:58 1:04:34
248 Eoin FIELD St. Finbarrs A.C. M40 1:04:58 1:04:51
250 William OWENS Crusaders A.C. M 1:04:59 1:04:58
251 Glenn DOLLARD St. Finbarrs A.C. M 1:05:01 1:04:48
251 Adrienne JORDAN Crusaders A.C. F40 1:05:01 1:04:57
253 Stephen DEVLIN Dunboyne A.C. M 1:05:01 1:04:57
254 Mick TUPPER unatt/Cork M40 1:05:05 1:04:46
255 Darren FLYNN Grange/Fermoy A.C. M40 1:05:06 1:05:01
256 Fergal O'MEARA Midleton A.C. M45 1:05:08 1:05:06
257 Vincent MCCORMACK Newbridge A.C. M45 1:05:09 1:04:41
258 Mike O'SHAUGHNESSY Kilkenny City Harriers A.C. M50 1:05:13 1:05:11
259 Alan DALY Watergrasshill A.C. M40 1:05:15 1:04:36
260 Philip DOYLE Brothers Pearse A.C. M40 1:05:17 1:04:42
261 Pat FITZGERALD West Waterford A.C. M 1:05:19 1:05:00
262 Joan ENNIS Grange/Fermoy A.C. F50 1:05:19 1:05:17
263 David BARRY Youghal A.C. M40 1:05:20 1:05:03
264 Damien O'BRIEN Watergrasshill A.C. M40 1:05:20 1:04:59
265 Graham SWORDS unatt/Rostellan M 1:05:24 1:05:10
266 Brian MCGUIRE Eagle A.C. M45 1:05:24 1:05:10
267 Liam MURPHY Watergrasshill A.C. M50 1:05:26 1:05:03
268 Rory THOMPSON Lucan Harriers A.C. M 1:05:28 1:05:25
269 Ray O'SULLIVAN Aghada Running Club M 1:05:29 1:05:22
270 Tim CLARKE unatt/Cork M 1:05:30 1:04:48
271 Richard O'SULLIVAN unatt/Cork M 1:05:30 1:04:47
272 David MOYNIHAN Midleton A.C. M 1:05:31 1:04:56
273 Ronan FORDE Aghada Running Club M 1:05:32 1:04:58
274 Brian SHEEDY unatt/Shannon M 1:05:32 1:05:11
275 Paul ALLEN Sli Cualann A.C. M 1:05:34 1:05:18
276 Michael MURPHY St. Finbarrs A.C. M60 1:05:38 1:05:30
277 Peter HENNESSY Waterford A.C. M40 1:05:39 1:05:25
278 Mike CREMIN Midleton A.C. M 1:05:40 1:05:36
279 Stephen BUTLER unatt/Waterford M 1:05:41 1:05:23
280 Chris KELLY Aghada Running Club M 1:05:41 1:04:50
281 Bernard FEERY Fethard A.C. M55 1:05:42 1:05:37
282 Johann DEWBERRY Kilkenny City Harriers A.C. M40 1:05:43 1:05:06
283 Pavel HENSIROUSKI Corfu Sea Runners M 1:05:43 1:05:36
284 Stephen DWYER unatt/Cork M 1:05:45 1:05:31
285 Martin DOYLE Sportsworld A.C. M40 1:05:45 1:05:18
286 Niall GORMAN Clonliffe Harriers A.C. M 1:05:46 1:05:35
287 Eoin MURPHY Midleton A.C. M45 1:05:47 1:05:42
288 Liam CASHMAN unatt/Whites Cross M40 1:05:50 1:05:45
289 Liam BYRNE St. Abbans A.C. M45 1:05:51 1:05:51
290 Kieran MCKEOWN Watergrasshill A.C. M40 1:05:51 1:05:30
291 Dave MURPHY Watergrasshill A.C. M 1:05:52 1:05:31
291 Liam LYONS Clonakilty Road Runners M 1:05:52 1:05:43
293 Richard BOURKE unatt/Limerick M 1:05:55 1:04:58
294 Conor HYLAND Slaney Olympic A.C. M 1:05:55 1:05:46
295 Thomas OWENS unatt/Athy M40 1:05:56 1:05:27
296 Diarmuid O'SUILLEABHAIN Sportsworld A.C. M 1:06:00 1:05:52
297 Julie KIRWAN Slaney Olympic A.C. F35 1:06:04 1:05:45
298 Michael LILLIS Sportsworld A.C. M 1:06:06 1:05:48
299 Sean WALSH unatt/London M 1:06:08 1:04:15
300 Sinead KEVANY Midleton A.C. F40 1:06:11 1:06:02
301 Stephen HURLEY Watergrasshill A.C. M 1:06:12 1:05:52
302 Jim O'CONNER unatt/Rathcormac M 1:06:15 1:05:54
303 James DENN Clonmel A.C. M40 1:06:16 1:06:00
304 Christine KENNEDY Galway City Harriers A.C. F60 1:06:16 1:06:08
305 Leroy GARDNER St. Finbarrs A.C. M 1:06:18 1:06:11
306 Alan BARRY unatt/Kildinan M40 1:06:20 1:06:10
307 David O'BRIEN Tallaght A.C. M40 1:06:20 1:05:29
308 Paul BURKE Ballyroan, Abbeyleix & Distric M 1:06:20 1:06:16
309 Martin O'REILLY St. Finbarrs A.C. M40 1:06:24 1:06:24
310 John KISSANE unatt/Cork M45 1:06:27 1:05:58
311 Una MURPHY PLANT unatt/Kinsale F45 1:06:29 1:06:21
312 John HENNESSY unatt/Ballymacoda M40 1:06:30 1:06:30
313 George WILEY Galtee Runners A.C. M 1:06:34 1:06:09
314 Noel RYAN Civil Service A.C. M40 1:06:35 1:06:19
315 Kevin LENIHAN Mooreabbey Milers A.C M 1:06:36 1:06:13
316 Ken HARNEY Youghal A.C. M45 1:06:36 1:06:31
317 Liam MURPHY Mallow A.C. M40 1:06:37 1:06:12
318 Christopher BRISTOW Eagle A.C. M 1:06:38 1:06:29
319 Michael MULCAHY unatt/Knockraha M40 1:06:43 1:06:36
320 Donough BARROW Mallow A.C. M45 1:06:46 1:06:39
321 Stephen PENDER Ballymore Cobh A.C. M 1:06:47 1:06:37
322 Matt CHOJAN Midleton A.C. M 1:06:48 1:06:33
323 Mick MORRISSEY Slaney Olympic A.C. M55 1:06:53 1:06:45
324 Colin O'HERLIHY Eagle A.C. M45 1:06:55 1:06:44
325 Orla O'ROURKE Ballymore Cobh A.C. F50 1:06:56 1:06:47
326 Steve O'CONNOR St. Nicholas A.C. M 1:06:57 1:06:35
327 Elton CHAMBERS Tracton A.C. M40 1:06:57 1:06:34
328 Paul O'NEILL Civil Service A.C. M 1:07:01 1:06:44
329 Adam DOYLE unatt/Cork M 1:07:08 1:06:49
330 Francis MORRISSON Grange/Fermoy A.C. M40 1:07:12 1:06:59
331 Stephen CREEDON Mallow A.C. M40 1:07:13 1:07:00
332 Andy CROWLEY unatt/Shannon M 1:07:15 1:06:53
333 Shane O'CONNELL unatt/Arklow M 1:07:17 1:06:51
334 Pat O'CONNER Clonmel A.C. M45 1:07:19 1:07:01
335 Dave CONDON Leevale A.C. M 1:07:19 1:07:14
336 Damien GERAGHTY Sportsworld A.C. M 1:07:20 1:06:54
336 Katie HICKSON unatt/Cork F35 1:07:20 1:06:58
338 Alan WORRALL Clonliffe Harriers A.C. M45 1:07:21 1:07:06
339 Jason MOORE Gowran A.C. M 1:07:23 1:06:59
340 Eoin GRIFFIN unatt/Midleton M 1:07:24 1:07:14
341 Margaret MURPHY Bandon A.C. F35 1:07:25 1:07:22
342 Greg FITZSIMONS Raheny Shamrock A.C. M45 1:07:30 1:07:29
343 Allan CARR St. Catherine's A.C. M 1:07:31 1:06:54
344 David YELVERTON Watergrasshill A.C. M 1:07:33 1:07:12
345 Stephen COLLINS unatt/Mallow M 1:07:37 1:07:13
346 Adrian TIERNEY Newbridge A.C. M45 1:07:40 1:07:34
347 Jose CHAPA Sportsworld A.C. M45 1:07:40 1:07:24
348 Kieran WALSH unatt/Ballycotton M 1:07:41 1:07:10
349 Conor BARRY Wexford Marathon Club M40 1:07:41 1:06:42
350 Daniel DIAZ LOPEZ Bree A.C. M 1:07:42 1:07:14
351 Andrew FLYNN Dundrum South Dublin A.C. M 1:07:42 1:06:16
352 Niamh CRONIN St. Finbarrs A.C. F40 1:07:43 1:07:34
353 Darren CASEY Eagle A.C. M40 1:07:45 1:07:35
354 Paul KEARNS Tara A.C. M50 1:07:47 1:07:39
355 Robbie BANNON Dooneen A.C. M45 1:07:48 1:04:34
356 Kevin SWEENEY unatt/Meath M 1:07:50 1:06:42
357 Humphrey MCCARTHY unatt/Bandon M 1:07:52 1:07:46
358 Eddie O'CONNELL Watergrasshill A.C. M 1:07:52 1:07:22
359 Anthony ARCHER unatt/Ballycotton M 1:07:53 1:07:29
360 Johnnie FINN Brothers Pearse A.C. M 1:07:54 1:07:16
361 Jonathan KENNEALLY unatt/Conna M 1:07:56 1:07:45
362 Darragh O'LEARY unatt/Clonakilty M 1:07:59 1:07:28
363 Ted O'LEARY West Waterford A.C. M45 1:08:03 1:07:46
364 Linda GROGAN Dundrum A.C. F 1:08:03 1:07:41
365 Michael LINEHAN St. Finbarrs A.C. M45 1:08:05 1:07:54
366 Sean TWOHIG Duhallow A.C. M 1:08:06 1:07:38
367 Raymond HAHESY West Waterford A.C. M50 1:08:06 1:07:48
368 Ann Marie KENNY Sli Cualann A.C. F40 1:08:07 1:07:53
369 Stephen TRACEY Clonliffe Harriers A.C. M40 1:08:07 1:07:52
370 John SMALL Celbridge A.C. M40 1:08:07 1:07:09
371 Donal DOWLING Eagle A.C. M40 1:08:09 1:07:59
372 Tim BUTLER Kilkenny City Harriers A.C. M50 1:08:10 1:07:48
373 Eddie O'BRIEN Grange/Fermoy A.C. M40 1:08:13 1:07:45
374 Neilus AHERNE Midleton A.C. M60 1:08:17 1:08:12
375 James KENNEDY Tallaght A.C. M55 1:08:18 1:08:04
376 Eadaoin O'NEILL East Cork A.C. F 1:08:19 1:08:14
377 Michael O'CONNER Eagle A.C. M 1:08:21 1:08:16
378 Noel BURKE Ballyroan, Abbeyleix & Distric M 1:08:22 1:08:05
379 Neasa DE BURCA Galway City Harriers A.C. F40 1:08:25 1:07:45
380 Derek AHERN Midleton A.C. M 1:08:28 1:07:57
381 Tim CRONIN unatt/Midleton M40 1:08:29 1:08:19
382 Joseph COLLINS unatt/Cork M 1:08:31 1:07:52
383 Niall MARKEY Clonliffe Harriers A.C. M50 1:08:31 1:08:14
384 Aidan MCGEE St. Michael's A.C. M40 1:08:31 1:08:04
385 Sorcha KEARNEY St. Finbarrs A.C. F40 1:08:34 1:08:32
386 Eduardo PEREIRA unatt/Portugal M 1:08:37 1:07:39
387 Conor BARTLEY Grange/Fermoy A.C. M45 1:08:38 1:08:25
388 Ciara DELANEY Kilkenny City Harriers A.C. F 1:08:39 1:08:11
389 Liam LEWIS Mooreabbey Milers A.C M40 1:08:40 1:08:37
390 Vinny KEANE Waterford A.C. M 1:08:41 1:07:56
391 Mick MURPHY Midleton A.C. M45 1:08:42 1:08:37
392 Nigel O'GORMAN Bandon A.C. M 1:08:44 1:08:16
393 Kieran BEAUSANG Donore Harriers M 1:08:44 1:08:31
394 Sean HUDSON unatt/Limerick M40 1:08:45 1:08:39
395 John CASHMAN Midleton A.C. M50 1:08:45 1:08:39
396 Martin HENNESSY East Cork A.C. M45 1:08:50 1:08:37
397 Colin MCSHANE Croghan A.C. M40 1:08:51 1:08:24
398 Paul COUGHLAN unatt/Riverstick M40 1:08:52 1:08:21
399 Dan KELLEHER unatt/Tracton M 1:08:52 1:08:34
400 Eoin MOLLOY Kilkenny City Harriers A.C. M40 1:08:53 1:08:13
401 Raymond BYRNE Sliabh Bhuide Rovers A.C. M50 1:08:54 1:08:39
402 Gerard WOODS Tallaght A.C. M55 1:08:55 1:08:04
403 Trevor CONDON Midleton A.C. M 1:08:55 1:08:45
404 Ronan HEFFERNAN unatt/Kinsale M45 1:08:56 1:08:27
405 Sham RIORDAN unatt/Myrtleville M40 1:08:57 1:08:32
406 Orla CROSBIE St. Finbarrs A.C. F45 1:08:58 1:08:49
407 Ken INCE unatt/Cork M 1:08:58 1:08:19
408 Kevin O'SHEA unatt/Whitechurch M40 1:09:00 1:07:53
409 Denis CARROLL Eagle A.C. M55 1:09:01 1:08:44
410 Bryan GALLWEY Clonakilty Road Runners M 1:09:02 1:08:36
411 Kevin CONDON unatt/Clonmel M 1:09:02 1:08:32
412 Tara WOODS Tallaght A.C. F 1:09:08 1:08:22
413 Mark HOARE Donore Harriers M45 1:09:10 1:09:01
414 Edmond KINANE St. Nicholas A.C. M50 1:09:11 1:08:49
415 Denis CRONIN Mallow A.C. M50 1:09:13 1:08:58
416 Gary WALSH Bweeng Trail Blazers M 1:09:16 1:08:50
417 Fergal O'DONOVAN unatt/Ballinhassig M40 1:09:17 1:09:02
418 David O'CONNOR unatt/Kanturk M 1:09:21 1:09:04
419 Sean DOHERTY unatt/Cape Cod M50 1:09:22 1:08:47
420 Garry NOONAN unatt/Lissarda M 1:09:23 1:08:05
421 Brendan FLANAGAN Mallow A.C. M40 1:09:26 1:09:12
422 Peadar FORBES Eagle A.C. M 1:09:30 1:09:05
423 Paul MCDONNELL Celbridge A.C. M40 1:09:30 1:09:22
424 Maurice DONOHOE Slaney Olympic A.C. M45 1:09:31 1:09:20
425 Sean SHARPE Watergrasshill A.C. M 1:09:31 1:08:51
426 Aidan COLLINS unatt/Rathcormac M 1:09:32 1:09:01
427 Ben MCGUIRE St. Finbarrs A.C. M 1:09:34 1:09:30
428 Fionnuala DESMOND Leevale A.C. F45 1:09:35 1:09:35
429 Collette ENGLISH St. Abbans A.C. F40 1:09:35 1:08:58
430 Denis SHEEHAN Mallow A.C. M50 1:09:37 1:09:30
431 Ger O'REGAN Midleton A.C. M45 1:09:37 1:09:37
432 Philip DINNEEN Ballintotis Fit4Life M 1:09:38 1:09:18
433 Stephen O'SULLIVAN unatt/Bantry M45 1:09:39 1:09:08
434 Terry RYAN Leevale A.C. M40 1:09:40 1:09:39
435 Denis O'SULLIVAN Youghal A.C. M50 1:09:41 1:09:36
436 Adrian DOYLE Sliabh Bhuide Rovers A.C. M 1:09:41 1:09:01
437 Michael CREMIN An Bru A.C M50 1:09:42 1:09:37
438 Barrie KENNY unatt/Cork M 1:09:43 1:09:19
439 Tom CRONIN unatt/Cobh M 1:09:43 1:09:28
440 Dermot KELLY unatt/Cork M40 1:09:44 1:09:09
441 Denis MCCARTHY East Cork A.C. M50 1:09:46 1:09:41
442 Peter CASEY unatt/Carrigaline M 1:09:46 1:09:06
443 Eoghan O'DONOGHUE unatt/Ballincollig M 1:09:47 1:09:35
444 Aisling ANDREWS Clonliffe Harriers A.C. F 1:09:49 1:09:38
445 Gary MADDEN Derg A.C. M40 1:09:50 1:08:37
446 Fergal QUINLAN Ballymore Cobh A.C. M45 1:09:53 1:09:24
447 Jason CROSBIE unatt/Cork M 1:09:53 1:08:52
448 Stephen HALL unatt/Waterford M45 1:09:54 1:09:31
449 David O'KEEFFE Eagle A.C. M 1:09:57 1:09:24
450 Brendan COLLINS St. Nicholas A.C. M40 1:09:58 1:09:37
451 Mark SHALLOE West Waterford A.C. M 1:10:02 1:09:38
452 Siobhan MCHUGH Clonmel A.C. F45 1:10:03 1:09:45
453 Billy O'SHAUGHNESSY Kilkenny City Harriers A.C. M45 1:10:06 1:10:03
454 Jeremiah CALLANAN unatt/Kinsale M 1:10:08 1:09:32
455 Mark FLAVIN unatt/Cork M40 1:10:10 1:10:00
456 Brendan GRATH Ballintotis Fit4Life M45 1:10:12 1:09:57
457 Francis FLEMING St. Abbans A.C. M60 1:10:13 1:09:37
458 Alan HYNES Sportsworld A.C. M45 1:10:14 1:10:14
459 Brian O'CALLAGHAN unatt/Ballymacoda M 1:10:15 1:09:57
460 Aidan MCGUINNESS unatt/Dublin M 1:10:15 1:10:03
461 Willie HAYES St. Finbarrs A.C. M60 1:10:16 1:10:15
462 Patrick O'KEEFFE Duhallow A.C. M45 1:10:20 1:09:57
463 Edward O'MAHONY St. Finbarrs A.C. M40 1:10:20 1:09:45
464 Colm CROWLEY unatt/Kilcloon M 1:10:21 1:08:59
465 John SANTRY unatt/Clonakility M 1:10:21 1:09:36
466 Keith O'DONOGHUE unatt/Carrigaline M 1:10:23 1:09:47
467 Steve DUNLEA Watergrasshill A.C. M40 1:10:25 1:09:27
468 Joanne MCCANN Mallow A.C. F40 1:10:25 1:09:23
469 Paul PENNEY St. Finbarrs A.C. M 1:10:25 1:10:05
470 John MURPHY unatt/Cork M40 1:10:27 1:10:10
471 Greg INCE unatt/Cork M45 1:10:28 1:09:23
472 Barry MORRISON unatt/Fermoy M 1:10:28 1:10:04
473 Graham POWER An Bru A.C M40 1:10:29 1:09:15
474 Willie BARRY unatt/Knockraha M50 1:10:29 1:09:47
475 Luke ECOCK Celbridge A.C. MJ 1:10:30 1:09:48
476 Barry RAFTER unatt/Limerick M60 1:10:31 1:10:14
477 Barry O'BRIEN Bilboa A.C. M 1:10:31 1:10:19
478 Trevor WOODGATE unatt/Mallow M 1:10:32 1:09:26
479 Barry KEHOE Newbridge A.C. M 1:10:32 1:10:13
480 Tara SWABY unatt/Waterford F40 1:10:32 1:10:07
481 Dave PHELAN unatt/Waterford M40 1:10:32 1:10:00
482 Brian WALLACE unatt/Little Island M 1:10:33 1:09:10
483 Kris DOWDALL Midleton A.C. M40 1:10:36 1:10:18
484 Grainne REGAN Crusaders A.C. F35 1:10:36 1:10:29
485 Helen GILROY Midleton A.C. F50 1:10:37 1:10:28
486 Michael DOLPHIN Leevale A.C. M 1:10:37 1:10:29
487 John HENNESSY East Cork A.C. M45 1:10:38 1:10:29
488 Katie O'CONNOR Celbridge A.C. F 1:10:39 1:08:54
489 Shane HANLEY Galtee Runners A.C. M40 1:10:40 1:10:16
490 Jonathan MURPHY Churchtown Runners M 1:10:41 1:10:22
491 Micheal O'DRAIGHNEAIN unatt/Baile an Chollaigh M45 1:10:41 1:09:40
492 Aaron HOGAN unatt/Carrigaline M 1:10:42 1:10:17
493 Dave SHEEHAN St. Finbarrs A.C. M 1:10:43 1:10:11
494 Alan O'LEARY unatt/Glounthaune M 1:10:43 1:10:29
495 Martin HEALY unatt/Carrigtwohill M40 1:10:44 1:09:56
496 Paul MCDONALD St. Abbans A.C. M 1:10:44 1:10:07
497 Brendan CURTIN unatt/Midleton M40 1:10:45 1:10:34
497 Julie KENNEALLY Youghal A.C. F 1:10:45 1:10:29
499 Desmond GILL Donore Harriers M50 1:10:45 1:10:39
500 Oliver CARROLL unatt/St Albans M 1:10:47 1:10:47
501 Dave BOLGER Slaney Olympic A.C. M45 1:10:48 1:10:37
502 Martin LYNCH Ballincollig A.C. M50 1:10:50 1:10:34
503 Mary SWEENEY St. Finbarrs A.C. F55 1:10:50 1:10:50
504 Ciaran BARRY unatt/Bandon M 1:10:52 1:10:36
505 Eamonn CARROLL St. Finbarrs A.C. M50 1:10:54 1:10:34
506 Patrick MCEVOY unatt/Cork M 1:10:54 1:09:58
507 Denis CULLOTY Ferrybank A.C. M 1:10:55 1:10:04
508 Richard KAVANAGH Sli Cualann A.C. M60 1:10:57 1:10:45
509 Laura ROONEY Watergrasshill A.C. F35 1:10:57 1:10:39
510 Shona O'FLYNN Dooneen A.C. F 1:10:58 1:10:17
511 Dylan BARRY unatt/Wexford M40 1:10:59 1:10:00
512 Brian MURPHY Churchtown Runners M 1:11:02 1:10:44
513 Niall THOMPSON unatt/Kerry M40 1:11:02 1:09:29
513 Trevor HENNESSY unatt/Ballincollig M40 1:11:02 1:10:40
515 Kastytis BEREZNOCENKO Watergrasshill A.C. M40 1:11:03 1:10:59
516 Derek WALSH Watergrasshill A.C. M40 1:11:06 1:10:31
517 Ray HOURIGAN An Bru A.C M 1:11:09 1:09:54
518 Stephen KEYES unatt/London M 1:11:11 1:10:43
519 Niall MORRISSEY Kilkenny City Harriers A.C. M45 1:11:12 1:10:55
520 Conor COONEY unatt/Midleton M 1:11:12 1:10:52
521 James WALSH unatt/Midleton M 1:11:13 1:09:25
522 David COLEMAN Cork Varsity A.C. M 1:11:17 1:11:06
523 John SCANNELL Eagle A.C. M45 1:11:17 1:11:06
524 Alan HEWISON unatt/Kildare M55 1:11:18 1:10:56
525 Sharon TIGHE Tallaght A.C. F45 1:11:18 1:10:55
526 Killian BARRY unatt/Bandon M 1:11:18 1:11:18
527 Keith O'DRISCOLL Waterford A.C. M 1:11:21 1:11:06
528 Michael BRENNAN Leevale A.C. M45 1:11:21 1:11:19
529 Ian ROCHE Eagle A.C. M 1:11:22 1:10:39
530 Tommy LEVINGSTON Sliabh Bhuide Rovers A.C. M 1:11:24 1:11:09
531 Des RYAN unatt/Midleton. M40 1:11:25 1:10:48
532 Pearse BARRETT Rosscarbery Steam Runners A.C. M50 1:11:26 1:11:05
533 Margaret LILLIS Donoughmore A.C. F35 1:11:26 1:11:07
534 Pat COSTIGAN St. Catherine's A.C. M45 1:11:29 1:11:10
535 Fergus MURPHY Slaney Olympic A.C. M40 1:11:33 1:10:52
536 Cian O'CONNER unatt/Cork M 1:11:34 1:11:15
537 Alan MAHON unatt/Kildare M40 1:11:35 1:11:02
538 Ray FOLEY Fota Island Running Club M 1:11:36 1:10:43
539 Tim MCCARTHY Eagle A.C. M 1:11:37 1:11:25
540 Michael QUIGLEY Slaney Olympic A.C. M50 1:11:39 1:10:49
541 Darren CROWE Limerick Country Club A.C. M 1:11:40 1:11:09
542 Maire FOX Kilfinane A.C. F35 1:11:43 1:11:11
543 John HEALY unatt/Youghal M50 1:11:44 1:11:32
544 Clare O'HANLON Ballintotis Fit4Life F40 1:11:45 1:11:32
545 Helen CARR Raheny Shamrock A.C. F40 1:11:46 1:11:19
546 Marius MCNICHOLAS Crusaders A.C. M40 1:11:47 1:11:28
547 Timothy HORGAN unatt/Killarney M60 1:11:48 1:11:37
548 Mark MCGRATH Croghan A.C. M40 1:11:48 1:11:14
549 Felix MEEHAN unatt/Cobh M 1:11:49 1:10:45
550 Jim O'MAHONY Carraig-Na-Bhfear A.C. M45 1:11:50 1:10:50
551 Cyril FOGARTY Clonmel A.C. M50 1:11:51 1:11:34
552 Irene EIGHAN St. Finbarrs A.C. F35 1:11:53 1:11:32
553 Catherine MURPHY Slaney Olympic A.C. F45 1:11:53 1:11:40
554 Billy RECK Slaney Olympic A.C. M45 1:11:55 1:11:41
555 Brendan MCEVOY unatt/Blarney M45 1:11:55 1:11:28
556 Cathal TWOMEY Eagle A.C. M 1:11:56 1:11:39
557 John BYRNE Croghan A.C. M40 1:11:58 1:11:29
558 Laura FLANNELLY unatt/Germany F 1:12:00 1:12:00
559 Brian CUDDIHY Waterford A.C. M 1:12:00 1:11:32
560 Brendan HICKEY St. Catherine's A.C. M40 1:12:01 1:12:01
561 Nigel BERRY Aghada Running Club M 1:12:02 1:11:50
562 Ann GEARY Midleton A.C. F35 1:12:08 1:11:46
563 Pat LARKIN Donoughmore A.C. M40 1:12:09 1:11:39
564 David KEARNEY unatt/Cork M 1:12:11 1:11:12
565 Cormac O'CONNELL Kilkenny City Harriers A.C. M45 1:12:11 1:10:57
566 Ronan WALSH unatt/Midleton M 1:12:14 1:11:50
567 Damien ELLIFFE unatt/Grenagh M 1:12:16 1:11:17
568 Patrick FARRELL unatt/Dublin M40 1:12:16 1:11:25
569 Derek QUINN Tallaght A.C. M55 1:12:17 1:10:45
570 Eoin BUTLER Liscarroll A.C. M40 1:12:17 1:11:36
571 Gerard MURPHY unatt/Castletownbere M 1:12:19 1:11:01
572 Paul O'MAHONY unatt/Cork M40 1:12:19 1:10:51
572 Denis MURPHY Crusaders A.C. M55 1:12:19 1:12:09
574 Joan MAHONY Waterford A.C. F35 1:12:22 1:11:46
575 Mark GALLAGHER Eagle A.C. M40 1:12:23 1:11:58
576 Frank MCQUAID unatt/Eyeries M50 1:12:23 1:12:01
577 Mark O'REILLY Midleton A.C. M45 1:12:24 1:11:54
578 Neil HOLLAND Mallow A.C. M60 1:12:24 1:12:10
579 Cliona HURST unatt/Galway F 1:12:26 1:12:04
580 Stephen O'RIORDAN unatt/Carrigtwohill M 1:12:29 1:10:39
581 Michael MURPHY unatt/Cork M45 1:12:30 1:12:02
582 Cathal GLEESON Bilboa A.C. M45 1:12:33 1:12:20
583 Francisco JAEN Leevale A.C. M40 1:12:37 1:12:33
584 Cyril GARDE Ballintotis Fit4Life M 1:12:37 1:12:00
585 Kathleen HORGAN Sportsworld A.C. F40 1:12:39 1:12:30
586 Gerald BYTHELL unatt/Cork M45 1:12:40 1:11:51
587 David CLANCY Celbridge A.C. M50 1:12:41 1:12:17
588 Sarah COLLINS Galway City Harriers A.C. F 1:12:42 1:11:41
589 Seamus KAVANAGH Kilkenny City Harriers A.C. M40 1:12:43 1:12:10
590 Adrian LANIGAN Sportsworld A.C. M40 1:12:44 1:12:09
591 Clifford BROWNE unatt/Naas M 1:12:45 1:11:10
592 Kieran MULLANE unatt/Carrigaline M50 1:12:47 1:12:35
593 Stephen RYAN Ballymore Cobh A.C. M45 1:12:48 1:11:56
594 Andrei HENSIROUSKI unatt/Belarus M40 1:12:49 1:11:58
595 David DEVINE unatt/Kilkenny M45 1:12:49 1:12:15
596 Martin TIERNEY unatt/Carrigaline M 1:12:50 1:12:00
597 Derek GOGGIN unatt/Glenville M40 1:12:50 1:12:29
598 Anthony MCSWEENEY unatt/Inchigeela M40 1:12:51 1:12:23
599 Pat MOLONEY unatt/Carrgialine M 1:12:51 1:11:59
600 Dave RONAN Carrigtwohill A.C. M 1:12:52 1:12:27
601 Brian AHERN Bweeng Trail Blazers M40 1:12:52 1:12:25
602 Philip WHITE Fota Island Running Club M 1:12:53 1:12:00
603 Liam CASHMAN unatt/Midleton M45 1:12:55 1:12:14
604 Cian SPILLANE unatt/Dublin M 1:12:55 1:12:02
604 Andrew NOLAN St. Nicholas A.C. M45 1:12:55 1:12:23
606 Daryl MOSSOP Fota Island Running Club M 1:12:56 1:12:30
607 TJ CAREW Ballintotis Fit4Life M 1:13:00 1:12:39
608 Sinead O'BRIEN Kilmore A.C. F45 1:13:01 1:12:18
609 Ken BYRNE unatt/Kilkenny M45 1:13:02 1:12:29
610 Dave MEEHAN Tallaght A.C. M50 1:13:03 1:12:50
611 Yvonne DEEGAN Limerick Country Club A.C. F40 1:13:03 1:12:43
612 Tony CONNOLLY Brothers Pearse A.C. M50 1:13:04 1:13:04
613 Shane CARROLL Ballintotis Fit4Life M 1:13:08 1:12:48
614 Mervin DOYLE Kilkenny City Harriers A.C. M40 1:13:09 1:12:37
615 Gerard HICKEY unatt/Midleton M40 1:13:09 1:12:36
616 Richard CLEARY unatt/Tralee M 1:13:09 1:12:31
617 Michael KEARNEY Waterford A.C. M 1:13:11 1:12:48
618 Mary KIELY unatt/Edinburgh F50 1:13:12 1:12:41
619 David MOLONEY Midleton A.C. M 1:13:12 1:12:39
620 Vincent MURPHY unatt/Watergrasshill M 1:13:13 1:12:39
621 Paul HARRINGTON St. Finbarrs A.C. M 1:13:16 1:12:39
622 Tosh SHANAHAN unatt/Whitegate M50 1:13:16 1:11:43
623 Cathal DALY Mallow A.C. M40 1:13:17 1:12:49
624 Louise MATTHEWS Dooneen A.C. F40 1:13:17 1:12:51
625 Ray CUDDIHY unatt/Kilkenny M40 1:13:18 1:12:47
626 Tommy DUNPHY Clonmel A.C. M40 1:13:20 1:12:40
627 Peter KNAGGS Sportsworld A.C. M45 1:13:20 1:12:44
627 Brendan MULHALL unatt/Kilkenny M 1:13:20 1:12:43
629 Brian KEANE Nore Valley A.C. M45 1:13:21 1:12:47
630 Charlie NOLAN unatt/Rockchapel M 1:13:24 1:12:56
631 James DEMPSEY Slaney Olympic A.C. M 1:13:26 1:12:46
632 Naoise WALDRON Sportsworld A.C. F 1:13:26 1:12:03
633 Mark LOMBARD Aghada Running Club M 1:13:26 1:11:33
634 Mark WALSH Midleton A.C. M55 1:13:26 1:13:08
635 Alan MOCKLER unatt/Dublin M 1:13:28 1:10:22
636 Karl O'DONNELL An Bru A.C M 1:13:28 1:12:13
637 Kieran MULCAHY Eagle A.C. M45 1:13:29 1:12:44
638 Paul GRIFFIN St. Finbarrs A.C. M 1:13:30 1:12:01
639 Vincent O'BRIEN unatt/Dunderrow M45 1:13:31 1:13:31
640 Michael GROGAN Kilkenny City Harriers A.C. M45 1:13:31 1:12:56
641 Conor ENRIGHT unatt/Belgooly M 1:13:32 1:12:55
642 Paul KELLEHER Leevale A.C. M 1:13:33 1:12:58
643 Dan KENNEDY St. Finbarrs A.C. M60 1:13:35 1:13:26
644 Declan O'CONNELL unatt/Cork M 1:13:36 1:13:09
645 Thomas BARRY unatt/Ladysbridge M40 1:13:36 1:12:56
646 Jon WATERMAN unatt/Midleton M 1:13:39 1:12:54
647 Robert KENNY Portmarnock A.C. M 1:13:42 1:12:39
648 Nick HAYES unatt/Cork M 1:13:43 1:13:04
649 Anne WOLFE St. Finbarrs A.C. F45 1:13:43 1:13:35
650 Eddie O'REGAN Youghal A.C. M55 1:13:44 1:13:31
651 Ian HEFFERNAN unatt/Crosshaven M40 1:13:45 1:12:46
652 Coffey PATRICK Clonmel A.C. M50 1:13:45 1:13:39
653 Denis O'SULLIVAN unatt/Henley On Thames M40 1:13:46 1:13:19
654 Shane MCCARTHY unatt/Waterford M 1:13:46 1:12:55
655 David KIDNEY unatt/Cork M 1:13:48 1:12:52
656 Alan SMITH unatt/Midleton M45 1:13:51 1:13:01
657 Brea COOKE unatt/Waterford F45 1:13:51 1:13:08
658 Suzanne GREENE unatt/Kildare F40 1:13:52 1:13:40
658 Aidan KELLEHER Aghada Running Club M40 1:13:52 1:13:21
660 Pat MURPHY unatt/Cork M 1:13:53 1:13:19
661 Diarmuid GRIMES unatt/Tuam M 1:13:53 1:12:30
662 Donal MURRAY St. Finbarrs A.C. M40 1:13:53 1:13:38
663 Patrick MURPHY unatt/Grenagh M 1:13:53 1:12:42
664 Nuala REILLY Drogheda & District A.C. F60 1:13:53 1:13:51
665 Charlie BYRD Eagle A.C. M50 1:13:54 1:13:50
666 Aoife O'LEARY Sportsworld A.C. F 1:13:55 1:13:29
667 Sarah-Jo SYNNOT Herne Hill Harriers F 1:13:55 1:13:23
668 Ciara BRADY unatt/Dublin F 1:13:56 1:13:28
669 Niall O'NEILL Ballintotis Fit4Life M45 1:13:57 1:13:37
670 Noel LAWLOR Clonakilty Road Runners M50 1:13:59 1:13:59
671 Kevin BOYD unatt/Belgooly M 1:14:02 1:13:36
672 Aidan MENTON unatt/London M 1:14:02 1:13:04
673 Joe MCHUGH Celbridge A.C. M45 1:14:04 1:13:45
674 Damien MALONE Eagle A.C. M 1:14:04 1:13:20
675 Ryan GLEESON Sliabh Bhuide Rovers A.C. M 1:14:06 1:14:06
676 Barry WILLIAMS Midleton A.C. M50 1:14:07 1:13:36
677 Paul O'CONNELL unatt/Castlemartyr M45 1:14:07 1:12:32
678 Michael BRODERICK unatt/Cork M45 1:14:08 1:13:14
679 Don EGAN Kilkenny City Harriers A.C. M50 1:14:08 1:13:52
680 Esther MURPHY Midleton A.C. F40 1:14:10 1:13:39
681 Justin COSTIGAN unatt/Midleton M 1:14:11 1:13:24
682 Alan HANNIGAN Youghal A.C. M40 1:14:11 1:13:19
683 Francisco GRANELL PRADES unatt/Spain M45 1:14:11 1:12:37
683 Michael HAYES Kilfinane A.C. M 1:14:11 1:11:45
685 James BARRY unatt/Kerry M 1:14:12 1:12:46
686 James LONG unatt/Cork M 1:14:12 1:13:26
687 Jim O'KEEFFE Watergrasshill A.C. M55 1:14:13 1:13:37
687 Conan O'DONOVAN Clondalkin A.C. M 1:14:13 1:13:02
689 Brian LANDERS Youghal A.C. M40 1:14:13 1:13:57
690 Niall SUGRUE unatt/Dublin M45 1:14:14 1:13:46
691 Mike GRIFFIN Dooneen A.C. M40 1:14:15 1:13:48
692 Matt MOORE St. Abbans A.C. M45 1:14:15 1:13:37
693 Eoin O'CALLAGHAN unatt/Ballincollig M 1:14:15 1:14:05
694 Maurice O'CONNELL Redway Runners M60 1:14:15 1:12:33
695 Neil PURDY Sportsworld A.C. M 1:14:17 1:13:50
696 Ian WILLS Watergrasshill A.C. M40 1:14:17 1:13:39
696 Shane FLEMING unatt/Ballycotton M 1:14:17 1:12:27
698 John BURKE unatt/Ballinhassig M 1:14:19 1:13:43
699 David HURLEY unatt/Cork M45 1:14:19 1:13:22
700 Elaine O'DONOGHUE Riverstick/Kinsale A.C. F35 1:14:20 1:13:51
701 Annette KEHOE Dundrum South Dublin A.C. F50 1:14:20 1:13:55
702 David FITZGERALD unatt/Cork M 1:14:21 1:13:49
703 Aidan KENNY unatt/Dublin M 1:14:22 1:13:19
704 Adrian O'LEARY unatt/Cork M 1:14:24 1:12:53
705 Dinny BRENNAN unatt/Kilkenny M45 1:14:24 1:13:52
706 Briain O'FLYNN unatt/Cork M 1:14:25 1:14:05
707 Stephen JONES unatt/Mallow M 1:14:28 1:13:27
708 Louise BARRY Midleton A.C. F35 1:14:35 1:14:07
709 Conor FOX Donoughmore A.C. M45 1:14:36 1:13:23
710 Jim O'SULLIVAN unatt/Newcestown M40 1:14:39 1:14:09
711 Sorcha CROWLEY unatt/Ballincollig F 1:14:41 1:13:04
712 Lou MACCURTAIN Donore Harriers M50 1:14:42 1:14:32
713 Patrick DALY Marathon Club Ireland M45 1:14:46 1:14:16
714 John GRIFFIN Carrigtwohill A.C. M45 1:14:48 1:14:08
715 Colm O'SHEA unatt/Ballinacurra M45 1:14:49 1:14:15
716 Paul Pio O'CALLAGHAN unatt/Cork M 1:14:50 1:13:43
717 Robert CUNNINGHAM Mooreabbey Milers A.C M 1:14:53 1:14:29
718 Mary O'KEEFFE Youghal A.C. F50 1:14:56 1:14:28
719 Nick DARMODY Mallow A.C. M40 1:14:57 1:14:01
720 Michael KILMARTIN Mallow A.C. M45 1:14:57 1:14:01
721 Mark ROONEY Front Runners A.C. M40 1:14:58 1:14:19
722 Barry YELVERTON Watergrasshill A.C. M 1:14:58 1:14:00
722 Anthony MOHAN unatt/Drogheda M50 1:14:58 1:14:41
724 Dave O'REGAN St. Finbarrs A.C. M45 1:14:59 1:14:33
725 Desmond LYONS Raheny Shamrock A.C. M50 1:14:59 1:14:28
726 Phillip KERR Sportsworld A.C. M55 1:15:00 1:14:44
727 Bernard LYNCH unatt/Crossbarry M45 1:15:01 1:13:23
728 Tom O'BRIEN Ballintotis Fit4Life M50 1:15:01 1:14:27
729 Colm POWER unatt/Killeagh M 1:15:02 1:14:11
730 Sinead KELLY St. Abbans A.C. F 1:15:02 1:14:25
731 John MCCANN St. Finbarrs A.C. M60 1:15:03 1:13:43
732 Graham NUDDS St. Finbarrs A.C. M 1:15:03 1:14:37
733 Mary KELLEHER unatt/Aghabullogue F40 1:15:05 1:14:24
734 Stan DVORSKY Midleton A.C. M40 1:15:08 1:14:34
735 William MCNAMARA unatt/Mitchelstown M40 1:15:10 1:14:46
736 Colin CUNNINGHAM St. Catherine's A.C. M40 1:15:12 1:14:27
737 Julie MURPHY unatt/Cork F 1:15:12 1:14:15
738 Miriam BEASLEY Star of the Laune A.C. F40 1:15:13 1:14:13
739 Luigi BARLASSINA unatt/Cork M 1:15:14 1:13:54
740 Jason O'CONNOR Sli Cualann A.C. M40 1:15:14 1:14:48
741 Declan BARRON Youghal A.C. M 1:15:15 1:15:07
742 Denis HICKEY unatt/Whitegate M 1:15:16 1:14:56
743 Barry HODNETT unatt/Cork M 1:15:16 1:13:38
744 Barry O'DWYER Midleton A.C. M40 1:15:16 1:14:58
745 Marie GILLMAN Midleton A.C. F50 1:15:16 1:14:57
746 Fionan O'HAODAIN Midleton A.C. M40 1:15:17 1:14:50
747 James MURPHY unatt/Midleton M 1:15:17 1:14:52
748 Niall COLLINS Portlaoise A.C. M 1:15:19 1:13:59
749 Late entry     1:15:21 1:15:06
750 Ken CAREY unatt/Cork M55 1:15:22 1:13:39
751 Kellie O'SHEA Croghan A.C. F 1:15:22 1:14:03
752 George BULMAN Youghal A.C. M55 1:15:23 1:15:10
753 Trevor MURPHY Aghada Running Club M40 1:15:24 1:14:11
754 Darren O'CONNER unatt/Carrigaline M 1:15:25 1:12:30
755 Miguel PONCE DE LEON Carrick-on-Suir A.C. M40 1:15:26 1:14:02
756 Anthony POWER Clonmel A.C. M55 1:15:26 1:14:24
757 Donncha MOYNIHAN Tracton A.C. M50 1:15:27 1:15:21
758 Bernard CORRIGAN St. Nicholas A.C. M45 1:15:28 1:14:58
759 Colin MOORE Donore Harriers M45 1:15:29 1:14:40
760 Daire O'SULLIVAN Mallow A.C. M 1:15:29 1:14:33
761 Pedro FERNANDEZ ORELLANA unatt/Spain M 1:15:30 1:14:32
762 Joseph BREEN Sliabh Bhuide Rovers A.C. M40 1:15:31 1:15:15
763 Dermot LEDINGHAM Youghal A.C. M55 1:15:31 1:15:19
763 John WALSHE unatt/Kilkenny M50 1:15:31 1:14:36
765 Mark CONNOLLY Carrick-on-Suir A.C. M50 1:15:33 1:14:13
765 Colin LOCHADEN Ballintotis Fit4Life M40 1:15:33 1:14:47
767 Brian WAKEFIELD unatt/Cork M50 1:15:34 1:14:57
768 Jean O'KENNEDY Sli Cualann A.C. F55 1:15:34 1:15:13
768 Brian GRAHAM Carrick-on-Suir A.C. M 1:15:34 1:14:15
770 Gary WHELAN Waterford A.C. M 1:15:35 1:14:28
771 Mike WYLEY unatt/Ballycotton M40 1:15:37 1:13:23
772 Barry FITZGERALD Midleton A.C. M 1:15:37 1:15:09
773 Liam LIMRICK Rosscarbery Steam Runners A.C. M40 1:15:38 1:14:30
774 Daniel ECOCK Celbridge A.C. MJ 1:15:39 1:14:47
775 Will DALY St. Nicholas A.C. M 1:15:40 1:14:42
776 Joe MURRAY unatt/Cork M 1:15:41 1:12:42
777 Emer KENNY Crusaders A.C. F 1:15:42 1:15:33
778 Derek MCKEEVER unatt/Cork M40 1:15:42 1:14:45
779 Conor MURRAY West Waterford A.C. M50 1:15:43 1:15:24
780 Paul LANIGAN Waterford A.C. M40 1:15:44 1:15:09
781 Denis DAVERN Galtee Runners A.C. M50 1:15:45 1:15:11
782 John Paul BUCKLEY unatt/Millstreet M 1:15:46 1:14:52
783 Mike BROWNE Churchtown Runners M 1:15:47 1:14:42
784 Gary FARRELL Gowran A.C. M40 1:15:47 1:12:40
785 Noel LYNAM Sportsworld A.C. M45 1:15:47 1:15:11
786 Kieran HENNERTY unatt/Carrigaline M40 1:15:48 1:15:18
787 Karen RYAN Kilkenny City Harriers A.C. F45 1:15:48 1:15:15
788 Ciara CONLON unatt/Kinsale F35 1:15:49 1:15:20
789 Patrick O'SULLIVAN unatt/Cloyne M60 1:15:49 1:15:18
790 Patrick MURPHY unatt/Ladysbridge M40 1:15:50 1:14:31
791 Kieran KENNEDY unatt/Cork M 1:15:51 1:14:41
792 Eimear O'SULLIVAN unatt/Ballinhassig F 1:15:52 1:15:47
793 Anthony O'DONOVAN unatt/Glanmire M40 1:15:53 1:15:27
794 Marvin BOARD Carrigtwohill A.C. M 1:15:54 1:15:14
795 Eoghan CASEY unatt/Innishannon M 1:15:55 1:14:44
796 Eoin O'MAHONY unatt/Carrigtwohill M40 1:15:55 1:14:24
797 Late entry     1:15:55 1:14:51
798 David BARRY unatt/Lisgoold M40 1:15:57 1:14:08
799 Ciara MCSWEENEY unatt/Waterford F40 1:15:57 1:15:26
799 Kenny BRETT Clonmel A.C. M40 1:15:57 1:15:39
801 Brendan BUCKLEY unatt/cork M40 1:16:01 1:15:37
801 Michael PRATT Grange/Fermoy A.C. M55 1:16:01 1:16:01
803 Hugh BYRNE unatt/Bandon M40 1:16:02 1:14:41
804 Gerard BROWNE Watergrasshill A.C. M50 1:16:03 1:15:26
805 Paul DINAN St. Finbarrs A.C. M55 1:16:05 1:15:42
806 Joe BURKE unatt/Bandon M 1:16:09 1:15:39
807 Dan COLLINS Mallow A.C. M40 1:16:10 1:15:13
808 Peter MULLAN unatt/Belfast M 1:16:10 1:13:17
809 Eamonn NAGLE Mallow A.C. M40 1:16:11 1:15:06
810 Pauline MAYO MADDEN Tallaght A.C. F35 1:16:12 1:14:39
811 Shane RUDDLE Ballintotis Fit4Life M45 1:16:12 1:15:26
812 Damien O'RIORDAN unatt/Glanmire M 1:16:13 1:15:26
813 Mark HEALY unatt/Cork M 1:16:14 1:12:50
814 Norman ALLEN W.S.A.F. A.C. M55 1:16:14 1:15:33
815 Philip MOLLOY Kilkenny City Harriers A.C. M45 1:16:14 1:14:55
816 Mark HARTNETT unatt/Cork M 1:16:19 1:15:28
817 Geraldine CORCORAN Eagle A.C. F40 1:16:19 1:16:19
818 Mairead BURNS unatt/Ballygarvan F35 1:16:19 1:15:49
819 David MCDONNELL Le Cheile A.C. M40 1:16:20 1:14:51
820 Gary O'CONNELL unatt/Cork M 1:16:22 1:15:45
821 John HUTCH unatt/Midleton M 1:16:22 1:14:37
822 Marian AHERN Midleton A.C. F45 1:16:24 1:16:04
823 Brian LYONS unatt/Cork M 1:16:24 1:15:21
824 Finbarr KELLEHER unatt/Fountainstown M 1:16:25 1:16:07
825 Rabek SLIWA unatt/Blarney M 1:16:25 1:16:08
826 St John O'CONNER St. Nicholas A.C. M40 1:16:26 1:15:52
827 Paul HINSLEY unatt/Essex M50 1:16:26 1:16:01
828 John O'SULLIVAN unatt/Cork M50 1:16:29 1:16:04
829 Ken SISK unatt/Cork M45 1:16:31 1:15:35
830 Mark MENTON unatt/Cork M 1:16:32 1:15:39
831 John SWANTON Galtee Runners A.C. M 1:16:36 1:15:36
832 Pat COUGHLAN unatt/Cork M40 1:16:36 1:15:24
833 Noel FANNING unatt/Cork M45 1:16:38 1:15:30
834 Padraig SWEENEY Sliabh Bhuide Rovers A.C. M 1:16:40 1:15:19
835 Brian KEARNEY Sliabh Bhuide Rovers A.C. M 1:16:40 1:15:20
836 Caitriona MCDONALD St. Abbans A.C. F35 1:16:40 1:15:55
837 Paul LYONS unatt/Cork M40 1:16:41 1:14:29
838 Seamus GLYNN unatt/Mayo M 1:16:41 1:16:28
839 Billy GOUGH unatt/Cork M45 1:16:41 1:15:25
840 Rob HAWKINS unatt/Cork M40 1:16:42 1:14:57
841 Barry MAGAN unatt/Midleton M45 1:16:42 1:16:05
842 Alex MORLEY unatt/Ballinacurra M40 1:16:44 1:15:17
843 Paul MURPHY unatt/Cork M 1:16:45 1:15:48
844 Gary KENNY Raheny Shamrock A.C. M45 1:16:46 1:16:09
845 Ed FITZGERALD Eagle A.C. M45 1:16:46 1:15:53
846 Colm MCEVOY St. Abbans A.C. M45 1:16:49 1:16:44
847 Keith BUCKLEY Grange/Fermoy A.C. M 1:16:52 1:15:26
848 Matthew BRANCH Watergrasshill A.C. M40 1:16:54 1:15:45
849 Jim MORGAN Aghada Running Club M40 1:16:54 1:13:08
850 Oliver KEARNEY Duhallow A.C. M60 1:16:55 1:16:35
851 Keith O'SHEA Croghan A.C. M40 1:16:56 1:15:51
852 Fraser MACGILP Ballintotis Fit4Life M50 1:16:57 1:16:27
853 Noel O'CONNER Eagle A.C. M55 1:16:59 1:16:30
854 Mari BURKE Bandon A.C. F35 1:17:00 1:16:23
855 Grainne LUCEY unatt/Baile Mhuirne F 1:17:00 1:15:49
856 Shmigy DALY unatt/Whitegate M 1:17:01 1:15:14
857 Chris O'BRIEN Youghal A.C. M40 1:17:03 1:16:45
858 Kevin MCNULTY unatt/Surrey M45 1:17:06 1:16:26
859 Margie O'CONNOR Churchtown Runners F 1:17:08 1:16:03
860 Andrew O'BRIEN unatt/Aghada M 1:17:08 1:16:40
861 Liam O'MAHONY unatt/Cork M 1:17:09 1:16:07
862 Paul MURPHY Tallaght A.C. M40 1:17:09 1:15:24
863 Adrian BRENNON St. Abbans A.C. M40 1:17:10 1:16:25
864 Helen DOYLE Kilmore A.C. F40 1:17:10 1:16:29
865 Ian MAC unatt/Cork M 1:17:11 1:16:58
866 Colm MENTON Donoughmore A.C. M45 1:17:11 1:15:58
867 Garry COLLINS Buttevant R.C. M 1:17:12 1:14:48
868 Ger MURPHY Slaney Olympic A.C. M50 1:17:13 1:17:06
869 Zbigniew OLSZEWSKI unatt/cobh M 1:17:15 1:16:48
870 Thomas KINSELLA Sportsworld A.C. M 1:17:17 1:16:50
871 Wim EBISCH Atletiek Helden M65 1:17:18 1:17:14
872 Suzanne CARTER Tallaght A.C. F 1:17:20 1:16:34
873 Lorraine O'SULLIVAN St. Finbarrs A.C. F35 1:17:20 1:16:46
873 William O'RIORDAN St. Brendan's A.C. (Kerry) M60 1:17:20 1:16:47
875 Brendan MURPHY unatt/Cork M55 1:17:20 1:16:41
876 Louise RIORDAN unatt/Beaufort F40 1:17:20 1:15:46
877 Niamh DONOGHUE Skerries A.C. F40 1:17:21 1:16:40
878 Paul NOONAN Carraig-Na-Bhfear A.C. M50 1:17:21 1:16:32
879 Late entry     1:17:23 1:16:16
880 Gwen CONROY Watergrasshill A.C. F40 1:17:24 1:16:19
881 Simon O'CALLAGHAN Aghada Running Club M40 1:17:24 1:16:04
882 Brian LARKIN Aghada Running Club M40 1:17:25 1:16:28
883 Trevor KAVANAGH Bweeng Trail Blazers M40 1:17:26 1:16:10
884 Eddie TRINDLE Eagle A.C. M40 1:17:27 1:16:42
885 Darren WHELTON unatt/Ballycotton M 1:17:30 1:16:59
886 Eimear O'BRIEN Togher A.C. F 1:17:31 1:14:03
887 Patrick O'MAHONY Togher A.C. M45 1:17:32 1:16:28
888 John A MURPHY Carrigaline Road Runners A.C. M45 1:17:33 1:15:55
889 Packie O'RIORDAN An Bru A.C M55 1:17:35 1:17:11
890 Alan COUNIHAN unatt/Cork M 1:17:35 1:15:19
891 Kieran WALSH unatt/Kilworth M 1:17:37 1:15:37
892 Aidan O'DWYER unatt/Tipperary M45 1:17:38 1:16:39
893 Daniel BUCKLEY Mallow A.C. M 1:17:40 1:16:32
894 David POWER unatt/Waterford M 1:17:40 1:16:44
895 Joe MCEVOY unatt/Blarney M50 1:17:41 1:17:03
896 Jimmy O'SULLIVAN unatt/Cork M50 1:17:42 1:16:30
897 Sean O'RIORDAN unatt/Midleton M45 1:17:44 1:16:46
898 Joe BRUEN unatt/Cork M 1:17:45 1:17:06
899 Shane BRADLEY Kilkenny City Harriers A.C. M 1:17:46 1:17:25
900 Alma WORRALL Ballymore Cobh A.C. F40 1:17:48 1:15:28
901 Joe MCAULIFFE unatt/Cork M40 1:17:49 1:16:32
902 Howard TRIGGS Kilkenny City Harriers A.C. M50 1:17:49 1:17:08
903 John MACGABHANN Celbridge A.C. M 1:17:50 1:14:21
904 Kate MARTIN Raheny Shamrock A.C. F 1:17:50 1:17:17
905 Mark CLIFFE West Waterford A.C. M 1:17:52 1:17:17
906 Cathal GLEESON West Waterford A.C. M40 1:17:53 1:17:19
907 Olwyn LARKIN Portlaoise A.C. F45 1:17:56 1:17:23
908 Declan O'SULLIVAN unatt/Saleen M40 1:17:57 1:16:38
909 Siobhan HOLLAND unatt/Waterfall F40 1:17:57 1:16:43
910 James KEOGH Kilfinane A.C. M40 1:17:58 1:16:41
911 David CREEDON Aghada Running Club M45 1:17:58 1:17:16
912 Stephen HUNT unatt/Wexford M 1:17:59 1:17:24
913 Enda MCMORROW Dundrum South Dublin A.C. M55 1:18:00 1:17:45
914 Stephen GILROY unatt/Midleton M55 1:18:02 1:15:11
915 John KELLIHER unatt/Killarney M 1:18:02 1:17:37
916 Adrian FITCH Mallow A.C. M50 1:18:02 1:17:08
917 Micheal O'SHEA unatt/Cork M 1:18:04 1:17:13
918 Anna ERFURTH Carrigtwohill A.C. F35 1:18:04 1:17:25
919 Lisa CROWLEY Watergrasshill A.C. F40 1:18:06 1:17:08
920 Michael DUNNE St. Finbarrs A.C. M70 1:18:06 1:17:53
921 Marion KELLY Newbridge A.C. F35 1:18:06 1:16:25
922 Eddie WILMOT Bandon A.C. M45 1:18:07 1:17:44
923 Bertie TROY Ballintotis Fit4Life M40 1:18:07 1:17:27
924 Maria HURLEY Bantry A.C. F55 1:18:07 1:17:37
925 Mark RYAN unatt/Laois M 1:18:08 1:16:43
926 Kieran O'MAHONY unatt/Ballymacoda M 1:18:08 1:17:25
927 Michelle FORREST Ballintotis Fit4Life F40 1:18:09 1:18:09
928 Paul CLANCY Bilboa A.C. M45 1:18:10 1:17:01
929 Brian O'REILLY Laragh A.C. M55 1:18:10 1:15:19
930 Maria CUDDY Portlaoise A.C. F35 1:18:10 1:17:53
931 Tom RYAN unatt/Dripsey M40 1:18:11 1:17:44
932 Hugh MACGIOLLA CEARRA unatt/Wicklow M50 1:18:12 1:17:25
933 Rachel ORMROD Raheny Shamrock A.C. F40 1:18:12 1:17:38
934 Paul O'CONNOR unatt/Carrigaline M40 1:18:13 1:16:27
935 Yannick LAVANANT unatt/Carrigaline M40 1:18:14 1:17:53
936 Mary LYNCH Raheny Shamrock A.C. F65 1:18:14 1:17:40
936 Sean NORRIS Aghada Running Club M40 1:18:14 1:15:09
936 Pat O'NEILL Sliabh Bhuide Rovers A.C. M45 1:18:14 1:16:23
939 John CAHILL Newbridge A.C. M45 1:18:15 1:16:34
940 Chris MCGRATH Aghada Running Club M 1:18:18 1:16:43
941 Kevin O'MEARA unatt/Mullinahone M40 1:18:19 1:17:22
942 Andrzej BUJALSKI Carrigtwohill A.C. M 1:18:19 1:17:00
943 Mary O'KEEFFE Midleton A.C. F50 1:18:19 1:17:45
944 Sabina SWEENEY Slaney Olympic A.C. F45 1:18:20 1:17:32
945 Ignacio CASTINEIRAS unatt/Spain M 1:18:21 1:16:49
945 Chris WALSH unatt/Passage West M 1:18:21 1:16:57
945 Stephen MURPHY Aghada Running Club M 1:18:21 1:16:38
948 Barry HURLEY unatt/Ballincollig M 1:18:21 1:16:58
949 Edel FOSTER An Bru A.C F 1:18:22 1:17:29
950 Stephen WARD unatt/Blarney M45 1:18:22 1:17:35
951 Yvonne WALSH Togher A.C. F40 1:18:23 1:17:47
952 Mark SCANLAN unatt/Waterford M 1:18:24 1:17:56
953 John CUDDIGAN unatt/Cork M45 1:18:24 1:17:53
953 Barry MARSHALL unatt/Cork M 1:18:24 1:17:18
955 Peter GUNNING Midleton A.C. M55 1:18:24 1:18:05
956 Kevin MANSFIELD unatt/Cork M 1:18:25 1:16:55
957 Mark WOGAN St. Abbans A.C. M 1:18:25 1:17:49
958 Gerard SKALLY unatt/Aglish M45 1:18:25 1:15:42
959 David MULLINS Carraig-Na-Bhfear A.C. M45 1:18:26 1:17:37
960 Eoin FEGAN Raheny Shamrock A.C. M40 1:18:26 1:16:03
960 Joseph PEPPER Tallaght A.C. M50 1:18:26 1:16:42
962 Ronan FOY unatt/Cork M 1:18:27 1:17:10
963 Rory MCCARTHY Togher A.C. M 1:18:27 1:16:31
964 Alan CAREY unatt/Cork M55 1:18:29 1:16:44
965 Lyall GUINEY Athenry A.C. M 1:18:31 1:15:22
966 Tony MURRAY unatt/Cloyne M40 1:18:34 1:18:14
967 Lynn O'LEARY Watergrasshill A.C. F 1:18:34 1:17:25
968 Ciara MAGNER Watergrasshill A.C. F35 1:18:34 1:17:33
969 Sharon WOODS Mallow A.C. F40 1:18:38 1:17:44
969 Aidan BUCKLEY Mallow A.C. M40 1:18:38 1:17:43
971 Mary CAREY Mallow A.C. F 1:18:38 1:17:27
972 Gillian MURPHY Eagle A.C. F40 1:18:42 1:18:10
973 John DELANEY Grange/Fermoy A.C. M45 1:18:44 1:17:16
974 Barry HOGAN St. Nicholas A.C. M45 1:18:44 1:17:58
975 Ita KIRWAN Eagle A.C. F45 1:18:45 1:17:15
976 Eoin FITZPATRICK unatt/Ballycotton M40 1:18:46 1:17:09
977 Caroline FARRELLY Raheny Shamrock A.C. F50 1:18:48 1:18:13
978 PJ OWENS unatt/Glanmire M45 1:18:49 1:16:59
979 Ian MCCARTHY unatt/Limerick M 1:18:49 1:17:43
980 Maurice O'CONNELL unatt/Killavullen M40 1:18:51 1:18:08
981 Matt HARTE Ballintotis Fit4Life M45 1:18:54 1:18:07
982 Oisin CARROLL St. Finbarrs A.C. M 1:18:54 1:17:04
982 Ricky COSTELLO Watergrasshill A.C. M 1:18:54 1:17:43
984 Eileen LEAHY Midleton A.C. F 1:18:55 1:18:13
985 Claire BRADY Newbridge A.C. F35 1:18:55 1:17:10
986 Ian ROCHFORD Slaney Olympic A.C. M45 1:18:57 1:17:02
987 Kevin LANGFORD unatt/Dublin M45 1:18:57 1:17:06
988 Maria WILMOT Newbridge A.C. F45 1:18:58 1:17:17
989 James LUNDON Athenry A.C. M45 1:18:59 1:18:13
990 Evan O'MAHONY Watergrasshill A.C. M 1:19:00 1:18:24
991 Claire KNIGHT Dooneen A.C. F55 1:19:00 1:18:00
992 Padraig O'CONNER Blarney/Inniscara A.C. M 1:19:01 1:16:58
993 Andrew O'FARRELL Eagle A.C. M60 1:19:02 1:18:47
994 Eimear QUINN unatt/Clonmel F 1:19:02 1:16:00
995 Paul POMPHRETT Aghada Running Club M 1:19:04 1:17:10
996 Elaine GUINANE Eagle A.C. F40 1:19:05 1:18:36
997 Helen CRONIN Eagle A.C. F35 1:19:05 1:18:35
997 Tanya LEISK unatt/Cobh F35 1:19:05 1:18:42
999 Ciara DEVITT Dunboyne A.C. F40 1:19:06 1:19:06
1000 Mark MCNAMARA unatt/Cloyne M 1:19:06 1:17:18
1001 Bryan BARRY unatt/Carrigtwohill M 1:19:07 1:19:07
1002 Liam BREEN Sliabh Bhuide Rovers A.C. M55 1:19:07 1:18:51
1003 Peter MORAN Newbridge A.C. M40 1:19:07 1:16:01
1004 Thomas O'REGAN Leevale A.C. M50 1:19:08 1:18:31
1005 Bernard LYNCH unatt/Kerry M 1:19:10 1:17:44
1006 Trevor O'NEILL St. Finbarrs A.C. M40 1:19:11 1:17:59
1007 Michael POWER unatt/Glounthaune M55 1:19:13 1:18:32
1008 David MULINS Watergrasshill A.C. M40 1:19:16 1:18:16
1009 Aidan FITZSIMONS unatt/Glanmire M45 1:19:19 1:18:38
1010 Barry O'NEILL Crusaders A.C. M 1:19:19 1:18:12
1011 Denis SHEEHAN unatt/Cork M40 1:19:20 1:16:28
1012 Karen LONG Watergrasshill A.C. F40 1:19:21 1:18:20
1013 Marie BRENNAN Portlaoise A.C. F35 1:19:22 1:18:01
1014 Liam MCLEOD unatt/Ballycotton M40 1:19:22 1:18:08
1015 Liam LEAHY unatt/Ballycotton M 1:19:23 1:18:04
1016 John GETTINGS unatt/Little Island M40 1:19:24 1:18:18
1017 William WHITE unatt/Cork M 1:19:25 1:18:08
1018 Sharon O'GORMAN Galtee Runners A.C. F 1:19:26 1:18:52
1019 Pat PHELAN unatt/Ballymacarbry M45 1:19:27 1:18:11
1020 Edel HENRIQUES West Limerick A.C. F35 1:19:27 1:17:58
1021 Paul MCGRATH unatt/Cork M50 1:19:28 1:18:28
1022 John WHELAN unatt/Blarney M 1:19:29 1:18:16
1023 Elaine WALSH unatt/Killeagh F 1:19:29 1:16:52
1023 Zita ANSBRO Ballintotis Fit4Life F35 1:19:29 1:18:44
1025 Paul KELLEHER Rising Sun A.C. M45 1:19:31 1:17:47
1026 Derek MURTAGH unatt/Dublin M 1:19:33 1:19:06
1027 Pauline CALLAN Bandon A.C. F40 1:19:34 1:19:11
1028 Shane MURPHY unatt/Portlaw M 1:19:34 1:18:37
1029 John MULCAIR West Limerick A.C. M45 1:19:36 1:17:59
1030 Brid NORMOYLE unatt/Limerick F40 1:19:37 1:16:31
1031 Bryan HICKEY unatt/Enniskeane M45 1:19:38 1:18:56
1032 Martin HERLIHY unatt/Midleton M40 1:19:39 1:18:04
1033 Michelle HEGARTY unatt/Carrigtwohill F35 1:19:40 1:18:45
1034 Simon DAVIES Ballintotis Fit4Life M40 1:19:40 1:18:57
1035 Dan TWOHIG Midleton A.C. M40 1:19:41 1:19:41
1036 Neil GRIFFIN unatt/Tramore M 1:19:41 1:19:41
1037 Liam MURPHY unatt/Wexford M 1:19:43 1:17:54
1038 Jimmy MCGIBNEY Waterford A.C. M45 1:19:44 1:18:19
1039 Bernard KELLEHER unatt/Youghal M 1:19:45 1:19:28
1040 Clive AHERNE Mallow A.C. M 1:19:47 1:18:53
1040 Patrick DALY Mallow A.C. M 1:19:47 1:18:52
1042 Colman O'HANLON Mallow A.C. M40 1:19:47 1:18:52
1043 Paul CUSACK Mallow A.C. M40 1:19:48 1:18:44
1044 Brian LINEHAN unatt/Cork M50 1:19:48 1:18:12
1045 Frank WALSH unatt/Belgooly M45 1:19:49 1:19:27
1046 James COTTER unatt/Midleton M 1:19:49 1:19:28
1047 Tony MCSWEENEY unatt/Watergrasshill M 1:19:50 1:18:24
1048 Sarah GAYER unatt/Mallow F 1:19:51 1:19:08
1049 Breeda SHEEDY Midleton A.C. F50 1:19:52 1:19:03
1050 Sharon BUGGY St. Abbans A.C. F40 1:19:52 1:19:14
1051 Majella HARTY unatt/Passage West F40 1:19:53 1:18:52
1052 Kevin DONOGHUE Tallaght A.C. M55 1:19:54 1:19:42
1053 Declan WALSHE Kilkenny City Harriers A.C. M40 1:19:54 1:19:11
1054 Daniel CRONIN unatt/Cork M 1:19:57 1:18:32
1055 Fiona BANE Crusaders A.C. F 1:19:59 1:19:49
1056 Conor MCGRATH unatt/Birmingham M 1:20:01 1:19:54
1057 Martin KEOGH unatt/Ballycotton M 1:20:04 1:19:12
1058 Steve CRONIN unatt/Cobh M 1:20:04 1:19:41
1058 Gearoid MORLEY unatt/Midleton M 1:20:04 1:19:20
1060 Kieran NOLAN unatt/Cork M40 1:20:04 1:19:29
1061 Olive MAHER Portlaoise A.C. F40 1:20:06 1:19:02
1061 Andrew POWELL unatt/Cork M45 1:20:06 1:18:56
1063 Adil ANSAROGLU unatt/Turkey M 1:20:07 1:18:43
1064 Rosario MOLINA unatt/Blarney F40 1:20:08 1:18:01
1065 John O'MAHONEY unatt/Kerry M 1:20:08 1:19:13
1066 Michelle MANNING St. Finbarrs A.C. F 1:20:09 1:18:58
1067 Eoghan MCKERNAN Mallow A.C. M 1:20:11 1:19:05
1068 Helen WALSH Togher A.C. F40 1:20:11 1:20:11
1069 Declan O'CALLAGHAN unatt/Dungourney M 1:20:12 1:19:06
1070 Dan O'CONNELL Rosscarbery Steam Runners A.C. M 1:20:13 1:19:52
1071 Eoghan COTTER Aghada Running Club M 1:20:14 1:19:25
1072 Jonathon MORIARTY unatt/Cork M 1:20:14 1:18:37
1073 Linda O'SULLIVAN unatt/Glanmire F45 1:20:15 1:18:17
1074 Alan FOLEY Watergrasshill A.C. M45 1:20:16 1:19:15
1075 Barry O'CALLAGHAN Mallow A.C. M45 1:20:16 1:19:21
1076 Rhona DEMPSEY unatt/Cork F35 1:20:19 1:18:48
1077 Pat CAREY An Bru A.C M40 1:20:19 1:19:27
1078 Joan MCTERNAN Donore Harriers F55 1:20:19 1:20:09
1079 Linda MURPHY Grange/Fermoy A.C. F40 1:20:20 1:18:52
1080 Stuart HOWARD unatt/Ballincollig M 1:20:21 1:19:50
1080 Ann HIGGINS Sportsworld A.C. F50 1:20:21 1:19:41
1082 Laura HOWELL Waterford A.C. F 1:20:22 1:19:53
1082 Catherine O'SULLIVAN Galtee Runners A.C. F40 1:20:22 1:18:53
1084 Catherine KEATING unatt/Waterford F 1:20:23 1:19:39
1085 Malachy MACAMHLAOIBH unatt/Dingle M 1:20:25 1:17:37
1086 Catherine HANNON unatt/Kerry F35 1:20:27 1:17:50
1087 Cyril WALSH Tracton A.C. M40 1:20:28 1:20:06
1088 James MOYNIHAN unatt/Cloyne M40 1:20:29 1:20:29
1089 Darren CUSACK unatt/Midleton M 1:20:30 1:19:08
1090 Julie -Anne LOCHADEN Ballintotis Fit4Life F40 1:20:31 1:19:45
1091 John QUIGLEY Eagle A.C. M60 1:20:31 1:20:10
1092 John MCCARTHY Eagle A.C. M 1:20:31 1:19:50
1093 Seamus COTTER Glanmire A.C. M45 1:20:32 1:19:50
1094 Willie CODY Grange/Fermoy A.C. M45 1:20:33 1:19:59
1095 Mike HEANEY unatt/Limerick M40 1:20:33 1:20:11
1096 Avril CROWLEY unatt/Cloyne F40 1:20:34 1:20:34
1097 Barry HARTE unatt/Bandon M50 1:20:37 1:19:11
1097 Greg FEELEY unatt/Cork M40 1:20:37 1:19:05
1099 Paul HANNO unatt/Crosshaven M40 1:20:38 1:19:40
1100 Gareth COLEMAN unatt/Clonmel M50 1:20:39 1:18:37
1101 Barry COSCORAN Tracton A.C. M 1:20:39 1:20:39
1102 Margaret JONES Midleton A.C. F45 1:20:40 1:19:36
1103 Ed GALVIN St. Catherine's A.C. M45 1:20:40 1:20:25
1104 Eleanor CASEY Skibbereen A.C. F45 1:20:41 1:20:25
1105 Shirley TWOMEY Togher A.C. F40 1:20:45 1:17:43
1106 Aidan TRINDLE Eagle A.C. M45 1:20:45 1:19:59
1107 Louise GREGAN Sliabh Bhuide Rovers A.C. F 1:20:47 1:20:09
1108 Myles GALWEY unatt/Bandon M55 1:20:49 1:18:24
1109 Roisin HICKEY Kilkenny City Harriers A.C. F 1:20:51 1:19:50
1110 Gillian BRANSFIELD Midleton A.C. F35 1:20:53 1:19:51
1111 Brian LYONS unatt/Midleton M 1:20:53 1:19:41
1112 Charles RUSSELL unatt/Glanworth M40 1:20:53 1:19:10
1113 Mary KENNEDY Croghan A.C. F40 1:20:54 1:20:26
1114 Michael LYNCH unatt/Henley On Thames M40 1:20:56 1:18:53
1115 Cathal O'LIONAIRD unatt/Cork M 1:20:58 1:17:31
1116 Conor MCELROY unatt/Lissarda M40 1:20:59 1:20:26
1117 Joe O'RIORDAN Watergrasshill A.C. M50 1:20:59 1:19:57
1118 Norma STEWARD Clonakilty Road Runners F35 1:20:59 1:20:16
1119 Denis CREMIN Gneeveguilla A.C. M50 1:21:00 1:20:29
1120 Annelise HUTCH unatt/Midleton F 1:21:00 1:19:15
1121 Margaret SHERIDAN Galway City Harriers A.C. F50 1:21:00 1:20:10
1122 Billy MENTON unatt/Cork M60 1:21:01 1:20:33
1123 David FLEMING Ballymore Cobh A.C. M 1:21:06 1:20:34
1124 Breda CAHILL unatt/Cloyne F45 1:21:06 1:20:03
1125 Richard MORRISSON St. Nicholas A.C. M40 1:21:07 1:19:27
1126 Adrian O'DRISCOLL unatt/Upper Glanmire M 1:21:09 1:18:57
1127 Sarah WALSH Slaney Olympic A.C. F35 1:21:09 1:20:45
1128 Edward DALTON St. John's A.C. M55 1:21:10 1:20:28
1129 Sharon NUGENT West Waterford A.C. F35 1:21:10 1:19:29
1130 Paul O'CONNOR unatt/Limerick M40 1:21:11 1:17:55
1131 Mossy STACK unatt/Ballinacurra M 1:21:13 1:19:44
1132 Shane O'CONNELL unatt/Galway M 1:21:15 1:20:31
1133 Lynn MCCARTHY St. Finbarrs A.C. F 1:21:15 1:19:03
1134 Esther O'LEARY Slaney Olympic A.C. F40 1:21:15 1:20:52
1135 Michael DOOLEY Eagle A.C. M50 1:21:16 1:19:54
1136 John RIORDAN Leevale A.C. M50 1:21:17 1:20:52
1137 Paul CAHILL unatt/Cloyne M45 1:21:17 1:20:45
1138 Alan MORLEY Midleton A.C. M40 1:21:21 1:19:53
1139 Darragh WILEY Mallow A.C. M45 1:21:22 1:20:29
1140 Christine KELLY Aghada Running Club F 1:21:23 1:20:27
1141 Micheal MCGRATH unatt/Midleton M50 1:21:24 1:20:55
1142 David EGAN unatt/Offaly M 1:21:24 1:18:13
1143 Ian CASEY Aghada Running Club M 1:21:25 1:20:29
1144 Richie LENNON unatt/Roscommon M 1:21:29 1:19:34
1145 Kevin O'CONNELL unatt/Dublin M55 1:21:29 1:20:37
1146 Kathleen O'SULLIVAN Kilfinane A.C. F 1:21:30 1:18:32
1147 Rinie EBISCH Atletiek Helden F60 1:21:30 1:21:28
1148 Ken HARTE unatt/Passage West M45 1:21:31 1:20:30
1149 Conor MCDONALD Celbridge A.C. M 1:21:31 1:21:22
1150 Pamela BARRY Aghada Running Club F40 1:21:32 1:20:21
1151 Denise COSTELLOE unatt/Donoughmore F40 1:21:33 1:19:56
1152 Declan GAVIGAN unatt/Clonmel M45 1:21:34 1:19:35
1153 John O'REGAN Ballintotis Fit4Life M45 1:21:36 1:20:51
1154 Tom WEAFER unatt/Tower M45 1:21:37 1:20:02
1155 Kieran MCCARTHY unatt/Waterfall M 1:21:38 1:20:04
1156 Stanislaw BYCZEK Carrigtwohill A.C. M55 1:21:40 1:18:41
1157 Kevin MORAN Midleton A.C. M45 1:21:43 1:20:16
1158 Alison REDMOND Newbridge A.C. F35 1:21:44 1:20:02
1159 Padraig GIBBONS unatt/Naas M55 1:21:45 1:21:05
1160 Michael SWEETMAN unatt/Clonmel M50 1:21:45 1:19:06
1161 Paudie O'RIORDAN unatt/Crossbarry M40 1:21:46 1:20:51
1162 Frank O'CONNOR unatt/Monkstown M50 1:21:46 1:21:20
1163 Peadar BRENNAN unatt/Kilkenny M55 1:21:46 1:20:24
1164 Yvonne COUGHLAN unatt/Belgooly F40 1:21:47 1:21:24
1165 Kenneth SMYTH St. Finbarrs A.C. M55 1:21:47 1:21:12
1166 John O'BRIEN unatt/Cork M 1:21:48 1:20:28
1166 Claire O'DONNELL unatt/Cork F 1:21:48 1:20:26
1168 Fortunato MESSINA Ballintotis Fit4Life M40 1:21:49 1:18:25
1169 John O'BRIEN unatt/Midleton M 1:21:49 1:20:28
1170 Niall SKEHAN Kilkenny City Harriers A.C. M40 1:21:49 1:20:51
1171 Janet FORREST Carraig-Na-Bhfear A.C. F45 1:21:50 1:19:50
1172 Garry ROONEY Slaney Olympic A.C. M 1:21:51 1:21:00
1173 Mary O'MAHONY Ballintotis Fit4Life F50 1:21:53 1:21:38
1173 Sylvie O'MAHONY Youghal A.C. M60 1:21:53 1:21:38
1175 Lia CARR unatt/Limerick F 1:21:53 1:20:47
1176 Mairead MOORE St. Abbans A.C. F45 1:21:57 1:21:18
1177 Oliver KELLEHER unatt/Macroom M 1:21:59 1:20:01
1178 Orlaith O'MAHONY Clayton le Moors Harriers F 1:21:59 1:21:17
1179 Conor DAY Aghada Running Club M 1:22:00 1:20:17
1180 Paul MURPHY Slaney Olympic A.C. M45 1:22:02 1:21:56
1181 Kathy BRADFORD St. Finbarrs A.C. F45 1:22:05 1:20:05
1182 Derek CURRAN unatt/Wexford M45 1:22:05 1:21:14
1183 Maria SARDA Aghada Running Club F40 1:22:05 1:21:14
1184 Melissa DWYER unatt/Cahir F40 1:22:06 1:20:06
1185 Claire KENNEDY Waterford A.C. F 1:22:06 1:20:25
1186 Roisin MULCAHY Leevale A.C. F 1:22:06 1:21:56
1187 Emmet FOLEY Aghada Running Club M45 1:22:06 1:21:20
1188 Donal RYAN unatt/Limerick M50 1:22:08 1:20:56
1189 Paul FOODY unatt/Kinsale M40 1:22:09 1:20:30
1190 Sandra O'BRIEN unatt/Kilkenny F35 1:22:09 1:20:21
1191 Edmund MANNING unatt/Aherla M 1:22:09 1:18:56
1192 Mag DUNPHY Slaney Olympic A.C. F55 1:22:10 1:21:25
1193 Danielle O'FLYNN unatt/Blarney F 1:22:11 1:20:05
1194 Ken NYHAN Eagle A.C. M40 1:22:11 1:21:09
1195 Cormac O'NEILL unatt/Glanmire M 1:22:11 1:21:06
1196 Cathal NOLAN unatt/Waterfall M 1:22:12 1:20:57
1197 Michael NOONAN Eagle A.C. M 1:22:15 1:20:38
1198 Anthony WALSH unatt/Cork M55 1:22:17 1:21:38
1199 Irene HENEBRY Kilkenny City Harriers A.C. F50 1:22:21 1:19:33
1200 Peter CUNNINGHAM West Waterford A.C. M 1:22:21 1:20:01
1201 Siobhan STEWART Tullamore Harriers A.C. F35 1:22:22 1:22:22
1202 Barry MURPHY Mallow A.C. M45 1:22:23 1:20:17
1203 Kevin O'DONOGHUE West Limerick A.C. M 1:22:24 1:20:55
1204 Catherine CLANCY St. Catherine's A.C. F50 1:22:24 1:21:52
1205 Joseph POWER unatt/Carrigtwohill M60 1:22:24 1:22:08
1206 Barry FITZGERALD unatt/Limerick M 1:22:25 1:21:21
1207 Liam DENNEHY unatt/Kerry M 1:22:25 1:21:44
1208 Alan HEALY unatt/Rathcormac M 1:22:26 1:20:57
1209 Louise BEECHER St. Catherine's A.C. F 1:22:26 1:19:52
1210 James WALSH unatt/Cobh M45 1:22:27 1:19:19
1211 Fiona GOUGH unatt/Carrigaline F40 1:22:28 1:21:25
1212 Adrian BARRETT An Bru A.C M40 1:22:31 1:21:39
1213 Eamonn WISEMAN unatt/Cork M 1:22:34 1:20:38
1214 Dominic DEVEREUX Limerick Country Club A.C. M55 1:22:35 1:21:48
1215 Stephen MCCARTHY unatt/Glanmire M40 1:22:35 1:21:54
1216 Sinead O'MEARA unatt/Borrisoleigh F 1:22:36 1:21:18
1217 Patrick COUGHLAN unatt/Cork M 1:22:36 1:20:19
1218 Edward FITZGERALD unatt/Cork M45 1:22:36 1:20:30
1219 Paul GRANT unatt/Tipperary M40 1:22:39 1:20:30
1220 Paul KIERANS Midleton A.C. M50 1:22:39 1:21:24
1221 Maria COFFEY Ballymore Cobh A.C. F 1:22:40 1:20:49
1222 David HUDSON Donore Harriers M55 1:22:41 1:22:41
1223 Barry O'CONNELL Togher A.C. M 1:22:41 1:20:44
1224 Edward LONG Ballintotis Fit4Life M 1:22:42 1:21:54
1225 Joanna WOJS unatt/Carrigtwohil F 1:22:43 1:20:52
1226 Mags COUGHLAN unatt/Ballymaloe F40 1:22:43 1:21:30
1227 Paul KELLY unatt/Kinsale M 1:22:47 1:20:58
1228 Bernard O'GORMAN Kilkenny City Harriers A.C. M60 1:22:47 1:20:59
1229 Sean COONEY Ballintotis Fit4Life M 1:22:48 1:22:01
1230 Donal MCGRATH Eagle A.C. M50 1:22:48 1:21:08
1231 Andrew MACDONALD Eagle A.C. M 1:22:49 1:21:42
1232 Kate GIBLIN unatt/Kilkenny F40 1:22:50 1:19:55
1233 Ger MARSHALL unatt/Cork M55 1:22:50 1:21:44
1234 Michelle MCGRATH Midleton A.C. F45 1:22:51 1:22:04
1235 Barry KELLY unatt/Cork M 1:22:51 1:21:26
1236 Catherine REDMOND unatt/Cork F40 1:22:52 1:20:03
1237 Una CHERRY unatt/Dublin F50 1:22:53 1:22:18
1238 Emma O'KEEFFE unatt/Castlemartyr F 1:22:55 1:22:07
1239 Monica TROY unatt/Midleton F45 1:22:55 1:22:06
1240 Alan MURRAY unatt/Midleton M 1:22:56 1:20:46
1241 Michael COLLINS unatt/Cork M 1:22:57 1:22:33
1242 Ross HEALY unatt/Lehenaghbeg M 1:22:58 1:20:38
1243 Ivan BARLOW Clonmel A.C. M45 1:22:58 1:20:56
1244 David TUCKER Carrigaline Road Runners A.C. M45 1:23:04 1:19:57
1245 Paul DOWLING Buttevant R.C. M 1:23:05 1:20:26
1246 Eithne BERMINGHAM Grange/Fermoy A.C. F45 1:23:05 1:23:05
1247 Alex EATON unatt/Cobh M40 1:23:06 1:22:08
1248 Antoinette KEATING Youghal A.C. F35 1:23:07 1:21:13
1249 Maire MCKENNA Buttevant R.C. F35 1:23:08 1:20:30
1250 Ben MURPHY Kilfinane A.C. M 1:23:09 1:21:55
1251 Gillian KENNY Raheny Shamrock A.C. F40 1:23:10 1:22:34
1252 James KINGSTON unatt/London M 1:23:10 1:21:16
1253 Caroline BROPHY Mallow A.C. F45 1:23:11 1:22:17
1254 Mark O'DONOVAN unatt/Crosshaven M 1:23:11 1:20:58
1255 Colin O'FLYNN Dooneen A.C. M40 1:23:12 1:22:12
1256 Siobhan O'CALLAGHAN Skibbereen A.C. F40 1:23:13 1:22:56
1257 Don HANNON unatt/Kerry M 1:23:14 1:20:37
1258 Anne LONG unatt/Cork F40 1:23:14 1:20:48
1259 Emer O'SHAUGHNESSY Kilkenny City Harriers A.C. F45 1:23:17 1:22:48
1260 Sharon MACNEILL K.C.K. A.C. F35 1:23:17 1:22:48
1261 Niamh FENNELLY unatt/Laois F 1:23:17 1:20:04
1262 Jimmy DOYLE Sliabh Bhuide Rovers A.C. M40 1:23:19 1:23:05
1263 Kevin O'DONOVAN unatt/Cork M40 1:23:21 1:21:43
1264 Philip TETT unatt/Monkstown M50 1:23:21 1:22:06
1265 Sheila BUCKLEY Midleton A.C. F35 1:23:22 1:22:33
1266 Ger BRODERICK Ballintotis Fit4Life M40 1:23:22 1:22:35
1267 Colum MURPHY unatt/Cork M 1:23:22 1:22:35
1268 Brendan O'CARROLL West Limerick A.C. M 1:23:24 1:21:50
1269 John FOLEY unatt/Midleton M 1:23:25 1:22:40
1270 Kieran O'SULLIVAN Ballintotis Fit4Life M 1:23:26 1:23:18
1271 Brian LEDDIN unatt/Limerick M 1:23:27 1:21:32
1272 Noel HORGAN Ballintotis Fit4Life M40 1:23:29 1:22:56
1273 Paul MAGUIRE unatt/Dublin M 1:23:31 1:20:41
1274 James CAPLES unatt/Drimoleague M 1:23:31 1:20:21
1274 Cyril POWER An Bru A.C M50 1:23:31 1:23:01
1276 Michelle AHERN East Cork A.C. F 1:23:32 1:23:27
1277 Michael HENNERTY unatt/Monkstown M 1:23:32 1:22:35
1278 Colin O'BRIEN unatt/Shanbally M40 1:23:33 1:22:17
1279 Martin MULCAHY unatt/Cork M50 1:23:33 1:22:17
1280 Sinead FITZGERALD Aghada Running Club F40 1:23:34 1:22:42
1281 Claire GIBBONS Sliabh Bhuide Rovers A.C. F40 1:23:34 1:22:34
1282 Damien WHELAN Ballymore Cobh A.C. M45 1:23:35 1:22:28
1283 Siobhan MURPHY Midleton A.C. F40 1:23:36 1:22:41
1284 Pat HEALY Mallow A.C. M40 1:23:37 1:22:16
1285 D KEANE unatt/Cloughduv M40 1:23:38 1:20:31
1286 Christine MURPHY Midleton A.C. F45 1:23:38 1:22:56
1287 Maura NEVILLE Slaney Olympic A.C. F50 1:23:38 1:22:43
1288 Ronan MEERE unatt/Carrigaline M 1:23:38 1:21:27
1289 Denis HICKEY Youghal A.C. M45 1:23:39 1:23:20
1290 Sean O'BRIEN unatt/Ballincollig M50 1:23:42 1:23:42
1291 Donie O'CONNELL Midleton A.C. M65 1:23:43 1:22:48
1292 Shane TOBIN unatt/Kilworth M 1:23:43 1:21:43
1293 Sean COONEY unatt/Carrigtwohill M45 1:23:44 1:21:35
1294 William O'LEARY unatt/Cork M 1:23:44 1:20:21
1295 Donncha CASEY St. Finbarrs A.C. M60 1:23:45 1:23:04
1296 Aisling DELANEY Raheny Shamrock A.C. F45 1:23:45 1:21:48
1297 Laurence MURTAGH unatt/Cork M45 1:23:46 1:23:11
1298 Mark DONOVAN unatt/Cork M40 1:23:46 1:20:47
1299 Bregeen MURPHY Kilkenny City Harriers A.C. F45 1:23:47 1:20:59
1300 Michael LANDERS unatt/Ovens M50 1:23:47 1:23:10
1301 Shane MCGRATH unatt/Cork MJ 1:23:50 1:22:48
1302 John DUGGAN Aghada Running Club M 1:23:51 1:22:58
1303 Colm NUGENT Donore Harriers M55 1:23:52 1:23:41
1304 Cormac BARRY unatt/Ovens M40 1:23:54 1:20:48
1305 Peter DUGGAN Sportsworld A.C. M45 1:23:54 1:22:55
1306 Tim COLLINS unatt/Midleton M 1:23:55 1:22:06
1307 Annmarie PERRY Midleton A.C. F45 1:23:55 1:22:52
1308 Sinead MCKEE unatt/Ballincollig F35 1:23:55 1:22:47
1309 Keith MOYNES Raheny Shamrock A.C. M40 1:23:57 1:21:33
1310 Ger CONNOLLY unatt/Dublin M 1:24:00 1:20:57
1311 Nigel O'SULLIVAN unatt/Waterford M45 1:24:01 1:21:57
1312 Maeve FANNING unatt/Cork F40 1:24:05 1:22:56
1313 Conor FENLON unatt/Cork M 1:24:06 1:21:29
1313 Ann Marie DONLON unatt/Glanmire F45 1:24:06 1:23:23
1315 Daniel CROWLEY unatt/Carrigtwohill M 1:24:08 1:23:30
1316 Tim CROWLEY unatt/Mitchelstown M40 1:24:09 1:23:31
1317 Don GOLDEN Donoughmore A.C. M40 1:24:09 1:22:56
1318 Deaglan HEALY unatt/Carrigaline M45 1:24:10 1:22:35
1319 Conor MCSWEENEY unatt/Newcestown M40 1:24:10 1:23:02
1320 Ray LAWLOR West Muskerry A.C. M45 1:24:12 1:22:42
1321 Colin GARDE unatt/Shanagarry M 1:24:13 1:22:36
1322 Patrick FINCH unatt/Castletownbere M 1:24:13 1:22:54
1323 Brian BARRY unatt/Cork M 1:24:14 1:22:09
1324 Felicity MCGRATH Aghada Running Club F40 1:24:15 1:22:26
1325 Christy MURPHY Carraig-Na-Bhfear A.C. M60 1:24:16 1:22:47
1326 Aidan BRICKLEY unatt/Kilmallock M55 1:24:18 1:23:42
1327 Bartholomew KEARNEY Leevale A.C. M55 1:24:19 1:24:11
1328 Donal O'DRISCOLL unatt/Waterford M50 1:24:19 1:22:24
1329 Alex LAFFAN unatt/London M40 1:24:19 1:22:59
1330 Aoife O'NEILL St. Nicholas A.C. F 1:24:20 1:22:57
1331 Jason LYNCH Watergrasshill A.C. M45 1:24:20 1:23:05
1332 Mike BRASSIL unatt/Cork M 1:24:22 1:22:37
1333 Greg COTTER unatt/Cloyne M45 1:24:22 1:23:32
1334 Colm O'NEILL St. Nicholas A.C. M 1:24:22 1:23:00
1335 Emer HURLEY Aghada Running Club F40 1:24:23 1:22:33
1335 John CONRAN St. Nicholas A.C. M55 1:24:23 1:23:18
1337 Conor DELANEY unatt/Amsterdam M 1:24:23 1:22:32
1338 Triona SHALLOE West Waterford A.C. F 1:24:24 1:22:29
1339 Claire O'BRIEN Tallaght A.C. F40 1:24:24 1:24:24
1340 Ned O'BRIEN Clonmel A.C. M60 1:24:25 1:24:07
1341 Claire HOLLAND Ballymore Cobh A.C. F 1:24:25 1:23:18
1342 Noel KENNEDY West Limerick A.C. M50 1:24:26 1:23:27
1343 Ciara ENRIGHT unatt/Midleton F35 1:24:31 1:23:38
1344 Aislng MCEVOY Watergrasshill A.C. F35 1:24:32 1:23:23
1345 Michael COUGHLAN Slaney Olympic A.C. M 1:24:32 1:23:51
1346 Ray O'SULLIVAN unatt/Passage West M45 1:24:33 1:23:33
1347 Siohain HEFFERNAN unatt/Clonakility F35 1:24:33 1:23:19
1348 Niamh O'REGAN St. Finbarrs A.C. F 1:24:34 1:23:11
1349 Ken HIGGS Eagle A.C. M65 1:24:35 1:23:41
1350 Nessa GOGGIN Watergrasshill A.C. F40 1:24:36 1:24:14
1351 Jonathan SHEEHAN unatt/Cork M40 1:24:36 1:23:04
1352 David O'LEARY unatt/Bandon M 1:24:38 1:21:03
1353 Gregg MOORE Eagle A.C. M45 1:24:38 1:21:39
1354 Michael TWOMEY unatt/Bandon M 1:24:39 1:22:53
1355 Niall CRONIN unatt/Mallow M40 1:24:40 1:21:47
1356 James KINSELLA unatt/Wexford M40 1:24:41 1:23:41
1357 Frances O'CONNER Eagle A.C. F55 1:24:41 1:23:03
1358 Margaret CAHILL Slaney Olympic A.C. F40 1:24:42 1:23:54
1358 Niall DUNNE unatt/Glanmire M40 1:24:42 1:21:22
1360 Liam O'REILLY unatt/Shanagarry M40 1:24:44 1:24:16
1361 Sean FREEMAN Grange/Fermoy A.C. M55 1:24:45 1:24:04
1362 Valerie LYNCH Watergrasshill A.C. F40 1:24:46 1:23:32
1363 Marcus AHERNE Aghada Running Club M40 1:24:46 1:24:07
1364 Donal GODFREY Aghada Running Club M45 1:24:47 1:24:47
1365 Grainne READ unatt/Kinsale F45 1:24:47 1:23:41
1366 Stephen BYRNE Kilkenny City Harriers A.C. M45 1:24:47 1:24:11
1367 Denis O'GORMAN unatt/Laois M40 1:24:48 1:23:41
1368 Vincent LUCEY Youghal A.C. M45 1:24:49 1:23:24
1369 Michael GEARY unatt/Midleton M40 1:24:50 1:21:26
1370 Kenneth GEARY unatt/Midleton M40 1:24:50 1:21:34
1371 Fiona O'CONNOR unatt/Cork F45 1:24:50 1:24:13
1372 Tom COX unatt/Scarriff M60 1:24:53 1:21:41
1373 James BYRNE Mallow A.C. M60 1:24:53 1:23:49
1374 Sandra MOORE West Waterford A.C. F40 1:24:55 1:23:06
1375 Cemalettin OZTURK unatt/Cork M 1:24:55 1:23:58
1376 Andrew GEANEY unatt/Whitechurch M60 1:24:57 1:22:15
1377 Jade TETT unatt/Cork F 1:24:57 1:22:06
1378 Frances LONG Moyne A.C. F45 1:24:57 1:22:52
1379 Martin JOYCE unatt/Dublin M60 1:24:58 1:24:45
1380 Diane BRODERICK Ballintotis Fit4Life F40 1:24:58 1:24:03
1381 Jim SCOTT unatt/Naas M45 1:24:59 1:23:19
1382 Noel RYALL unatt/Midleton M50 1:25:00 1:24:12
1383 Paul KIELY unatt/Ballincollig M 1:25:04 1:22:10
1384 Sinead DALY Ballymore Cobh A.C. F40 1:25:04 1:23:07
1385 Kerry KELLEHER Aghada Running Club F35 1:25:04 1:22:00
1386 Finbarr MCCARTHY unatt/Cloyne M50 1:25:07 1:24:20
1387 Laura FLANAGAN unatt/Cork F45 1:25:07 1:22:20
1388 Colin LAWLESS unatt/Killeens M40 1:25:09 1:23:34
1389 Maria TANSEY Newbridge A.C. F40 1:25:09 1:23:27
1389 Fiona WILMOT Newbridge A.C. F45 1:25:09 1:23:27
1391 Kitty HARRINGTON BUCKLEY St. Finbarrs A.C. F50 1:25:12 1:25:06
1392 Declan COX unatt/Scarriff M50 1:25:12 1:23:49
1393 Angie WHELAN unatt/Wexford F35 1:25:13 1:24:06
1394 Sean SHEEHAN unatt/Carrigtwohill M40 1:25:14 1:23:53
1395 Peter QUIRKE Watergrasshill A.C. M45 1:25:15 1:23:48
1396 Kevin ECOCK Celbridge A.C. M60 1:25:16 1:24:25
1397 Cathal O'RIORDAIN unatt/Dublin M55 1:25:16 1:24:05
1398 Liam HARTE unatt/Timoleague M40 1:25:17 1:23:51
1399 Anne Marie SHORTALL Kilkenny City Harriers A.C. F40 1:25:19 1:24:10
1400 Stephen FOLEY unatt/Cork M 1:25:22 1:23:11
1401 Noel RYAN Ballynonty A.C. M40 1:25:22 1:24:33
1402 Graham VIRGO unatt/Carrigaline M 1:25:23 1:23:37
1403 Adrian DALY unatt/Carrigaline M40 1:25:25 1:24:45
1404 Simon LONG unatt/Cork M40 1:25:26 1:24:39
1405 Martina THOMPSON unatt/Kerry F40 1:25:26 1:23:53
1406 Brian KELLY Clonakilty Road Runners M45 1:25:26 1:24:44
1407 Jerry O'CONNELL Mallow A.C. M55 1:25:28 1:24:25
1408 Laura KIND unatt/Carrigaline F 1:25:30 1:22:29
1409 Dara FAHY unatt/Kilkenny M 1:25:33 1:23:31
1410 Ann BRETT Kilkenny City Harriers A.C. F45 1:25:35 1:22:48
1411 Jacky THEBAULT St. Nicholas A.C. M50 1:25:36 1:23:58
1412 Diarmuid COSTINE unatt/Cloyne M 1:25:38 1:24:57
1413 Leah MCDONNELL unatt/Cork F 1:25:38 1:23:01
1414 Kathleen O'MEARA unatt/Borrisoleigh F50 1:25:38 1:24:21
1415 Joe KELLEHER St. Finbarrs A.C. M40 1:25:38 1:23:14
1416 Michael ENNIS Grange/Fermoy A.C. M50 1:25:38 1:25:07
1417 Sean HENNESSY Ballintotis Fit4Life M50 1:25:40 1:24:54
1418 Christopher O'DRISCOLL unatt/Cork M65 1:25:41 1:25:35
1419 Patrycja DALY Youghal A.C. F40 1:25:42 1:23:39
1420 Mairead SULLIVAN Athenry A.C. F35 1:25:42 1:24:53
1421 Ray SOMERS Athenry A.C. M40 1:25:43 1:24:55
1422 Katie MURPHY Churchtown Runners F 1:25:43 1:23:50
1423 Jim MCMAHON unatt/Limerick M 1:25:45 1:24:41
1424 Catherina PHELAN unatt/Aherla F40 1:25:48 1:24:45
1425 David BARRETT unatt/Glanmire M40 1:25:49 1:25:49
1426 Aine MURPHY UCC Staff A.C. F55 1:25:51 1:25:29
1427 Yvonne KENNEDY unatt/Midleton F35 1:25:52 1:24:47
1428 Conor MEEHAN unatt/London M40 1:25:52 1:23:35
1428 Euan LAFFAN unatt/London MJ 1:25:52 1:24:31
1430 Noreen O'CALLAGHAN Watergrasshill A.C. F45 1:25:52 1:25:03
1431 Sinead NOLAN unatt/Waterford F35 1:25:54 1:23:41
1432 Patrick O'GORMAN unatt/Clonmel M40 1:25:54 1:23:59
1433 Oliver O'BRIEN unatt/Waterford M40 1:25:55 1:24:11
1434 Michael HEALY unatt/Cork M 1:25:56 1:24:07
1435 Sean LEAHY Ballintotis Fit4Life M45 1:25:57 1:25:06
1436 Triona GAYNOR Tracton A.C. F40 1:25:59 1:24:44
1437 Jim MOTHERWAY unatt/Aghada M45 1:25:59 1:24:52
1438 Mairead O'DONOGHUE unatt/Carrigaline F 1:25:59 1:24:37
1439 Humphrey HICKEY Millstreet A.C. M45 1:26:01 1:24:13
1440 Breda WHITE unatt/Dublin F45 1:26:01 1:25:13
1441 Tom CORCORAN unatt/Athlone M45 1:26:05 1:24:41
1442 Frances BARRY St. Catherine's A.C. F40 1:26:05 1:23:12
1443 Carol LEWIS-GEARY Galtee Runners A.C. F 1:26:05 1:25:05
1444 Helen BACON unatt/Kilkenny F55 1:26:06 1:24:46
1445 Damien KEARNS unatt/Whitegate M45 1:26:06 1:25:11
1446 Amy MCCARTHY unatt/Midleton F 1:26:08 1:22:54
1447 Anthoin MCCOLGAN unatt/Cork M45 1:26:08 1:23:21
1448 Vicky LEHANE unatt/Whites Cross F40 1:26:08 1:23:05
1449 Noreen COLLINS Blarney/Inniscara A.C. F45 1:26:09 1:23:06
1450 Helen MEEHAN Bilboa A.C. F40 1:26:10 1:24:51
1451 Lisa O'CONNOR Carrigtwohill A.C. F35 1:26:10 1:24:20
1452 Gillian WYLEY unatt/Dublin F45 1:26:11 1:23:49
1453 Eileen COLLINS Clonakilty Road Runners F40 1:26:11 1:24:53
1454 Patrick FARRELL Gowran A.C. M40 1:26:12 1:23:29
1455 Des WHITE Grange/Fermoy A.C. M50 1:26:13 1:24:35
1456 Darragh KELLY unatt/Whitechurch M 1:26:14 1:23:04
1457 Mary FLYNN unatt/Youghal F40 1:26:14 1:24:26
1458 Chris DAY unatt/Whitegate F 1:26:14 1:24:25
1459 Susan O'SULLIVAN Bandon A.C. F40 1:26:14 1:25:38
1460 Gary GILL unatt/Cahir M60 1:26:14 1:23:48
1461 Colette O'REGAN Clonakilty Road Runners F50 1:26:15 1:25:31
1462 Richard POWER Midleton A.C. M40 1:26:15 1:24:47
1463 Sorcha O'SULLIVAN unatt/Dublin F 1:26:15 1:22:52
1464 Heather PURCELL Stoneford A.C. F45 1:26:16 1:24:54
1465 John O'KEEFFE unatt/Kinsale M40 1:26:17 1:25:25
1466 Colin MURPHY unatt/Fermoy M40 1:26:18 1:26:01
1467 Ken HOWICK unatt/Blackrock M 1:26:18 1:24:27
1468 Ronan KIRBY unatt/Cork M 1:26:19 1:25:16
1469 Julie EGAN Waterford A.C. F45 1:26:20 1:24:21
1470 Vicki MAGEE Youghal A.C. F40 1:26:21 1:24:26
1471 John O'REILLY unatt/Cobh M50 1:26:21 1:23:51
1472 Paul CONNOLLY Waterford A.C. M45 1:26:21 1:24:37
1473 Brendan WALSH unatt/Cobh M 1:26:23 1:23:14
1474 Dean FITZGERALD unatt/Cork M 1:26:24 1:24:33
1475 Fergus KENNEALLY unatt/Midleton M45 1:26:26 1:25:24
1476 Emma MORRIS Sliabh Bhuide Rovers A.C. F 1:26:26 1:25:47
1477 Late entry     1:26:28 1:25:49
1478 Conor ROCHE Ballintotis Fit4Life M40 1:26:28 1:25:41
1479 Sean HAYES Ballintotis Fit4Life M 1:26:29 1:24:07
1480 Clodagh CONNOLLY Slaney Olympic A.C. F40 1:26:29 1:25:39
1481 Jean KEYES unatt/Waterfall F35 1:26:29 1:23:39
1482 John O'DONOGHUE Ballintotis Fit4Life M55 1:26:30 1:25:43
1483 Tom MCGRATH unatt/Waterford M 1:26:30 1:23:01
1484 Robert JAKOBEK unatt/Cork M 1:26:30 1:23:19
1485 Brian KENNEALLY unatt/Ovens M50 1:26:33 1:25:34
1486 Anthony BRENNAN St. Abbans A.C. M45 1:26:35 1:25:03
1487 Colette MURRAY unatt/Thurles F40 1:26:36 1:23:50
1488 Stephen MURPHY Mallow A.C. M55 1:26:38 1:25:19
1489 Claire KILGANNON Youghal A.C. F35 1:26:39 1:24:51
1490 David KILGANNON Youghal A.C. M45 1:26:39 1:24:50
1491 We NOLAN unatt/Dublin M 1:26:39 1:23:30
1492 Jennie STEPHENS unatt/Aghada F40 1:26:40 1:25:29
1493 Patrick HEFFERNAN Carrick-on-Shannon A.C. M40 1:26:40 1:25:10
1494 Niall MULHERN unatt/Dublin M 1:26:40 1:23:31
1495 Niamh MOLLOY Waterford A.C. F40 1:26:41 1:26:41
1496 Pat CROWLEY Waterford A.C. M60 1:26:41 1:24:29
1497 Una BYRNE Kilkenny City Harriers A.C. F40 1:26:41 1:23:54
1498 Gerry O'SHEA unatt/Mogeely M55 1:26:43 1:25:32
1499 Julie MONAGHAN unatt/Waterford F35 1:26:44 1:23:53
1500 Ciaran O'MAHONY unatt/Kerry M 1:26:45 1:25:24
1501 Eamon MCGRATH unatt/Waterford M 1:26:46 1:23:16
1502 Aidan COTTER Aghada Running Club M 1:26:46 1:25:56
1503 Alice LE GUILLOUX Carrigtwohill A.C. F45 1:26:48 1:24:49
1504 Marco COSENZA unatt/Italy M40 1:26:49 1:25:23
1504 Alan ROBERTS Aghada Running Club M40 1:26:49 1:25:53
1506 James MAHER Carrigtwohill A.C. M 1:26:49 1:24:49
1507 Padraig KINGSTON unatt/London M 1:26:49 1:24:56
1508 Anthony MAHONEY unatt/Cork M40 1:26:52 1:25:05
1509 Kevin MORRISON Midleton A.C. M50 1:26:53 1:26:40
1510 Paul HEALY Donoughmore A.C. M45 1:26:54 1:25:42
1511 Edward GRIFFIN unatt/Cloyne M40 1:26:57 1:26:24
1512 Nicola DOHERTY unatt/Coachford F 1:26:58 1:24:15
1513 Michelle COTT Ballintotis Fit4Life F35 1:26:59 1:26:13
1514 Alan KELLY Ballymore Cobh A.C. M 1:27:00 1:23:39
1515 Anne BELTON Sportsworld A.C. F35 1:27:00 1:25:35
1515 Shane O'NEILL unatt/Dublin M 1:27:00 1:26:54
1517 Bernie KELLY Galway City Harriers A.C. F55 1:27:01 1:26:11
1518 Gavin MOUTRAY unatt/Dublin M40 1:27:01 1:26:06
1519 Peter CUNNINGHAM unatt/Ballincollig M 1:27:02 1:23:47
1520 John WALSHE East Cork A.C. M65 1:27:03 1:26:03
1521 Patricia WADE An Bru A.C F45 1:27:03 1:26:09
1522 Bernie TWOMEY Midleton A.C. F40 1:27:07 1:26:03
1523 Eoin O'HANLON unatt/Kilbrittain M50 1:27:09 1:25:00
1524 Dee BRENNAN St. Abbans A.C. F40 1:27:10 1:25:38
1525 Vikki PETERS Midleton A.C. F 1:27:10 1:25:34
1526 Maurice RING unatt/Midleton M 1:27:12 1:25:35
1527 Fiona O'CONNOR unatt/Kent F 1:27:17 1:23:54
1528 Brenda MURPHY Eagle A.C. F35 1:27:18 1:27:18
1529 Eimear CUSSEN Carrigtwohill A.C. F35 1:27:21 1:26:06
1530 Matthew O'NEILL unatt/Beaufort M 1:27:21 1:25:11
1531 Eilish AHERN Bweeng Trail Blazers F 1:27:22 1:27:22
1532 Niamh POWER unatt/Dublin F45 1:27:24 1:25:49
1533 John FENNELL West Waterford A.C. M40 1:27:24 1:23:44
1534 Dan WADE St. Finbarrs A.C. M40 1:27:25 1:26:16
1535 Eric FOLEY Watergrasshill A.C. M 1:27:26 1:26:24
1536 James BRODERICK St. Nicholas A.C. M 1:27:26 1:25:39
1537 Tony LOUGHNANE unatt/Castlemartyr M40 1:27:28 1:25:05
1538 Brigid RYAN Ballintotis Fit4Life F45 1:27:29 1:25:57
1539 Steve EVANS unatt/Cork M60 1:27:29 1:25:07
1540 Jenna COAKLEY unatt/Clonakilty F 1:27:32 1:25:02
1541 Patrick COTTER unatt/Cork M40 1:27:33 1:25:23
1542 Fiona LAFFAN unatt/London F40 1:27:37 1:25:21
1543 Denis CALNAN Rosscarbery Steam Runners A.C. M45 1:27:38 1:26:29
1544 David O'MAHONY unatt/Cork M40 1:27:38 1:26:33
1545 Mike MCGRATH unatt/Shanagarry M 1:27:39 1:25:13
1546 David COONEY Waterford A.C. M50 1:27:42 1:26:01
1546 Denis ALLEN unatt/Carrigaline M50 1:27:42 1:26:28
1548 Janet O'REILLY Aghada Running Club F35 1:27:42 1:26:51
1548 Kevin O'REILLY Aghada Running Club M 1:27:42 1:26:51
1550 Frank LINEHAN Togher A.C. M65 1:27:43 1:26:04
1551 Martina CONNOLLY unatt/Cork F45 1:27:44 1:26:08
1552 Thomas YELVERTON unatt/Carrigtwohill M40 1:27:44 1:26:02
1553 Shane MCLOUGHNEY unatt/Kilkenny M40 1:27:45 1:24:35
1554 Claire O'MALLEY unatt/Killarney F40 1:27:46 1:26:18
1555 Michael BOHANE unatt/Bandon M 1:27:47 1:26:01
1556 James BARRY unatt/Ballintotas M 1:27:48 1:24:51
1556 Niamh TOBIN unatt/Cloyne F 1:27:48 1:24:24
1558 Colette SHANNON Kilkenny City Harriers A.C. F45 1:27:48 1:26:47
1559 Ruth MCENTEE unatt/Dublin F35 1:27:48 1:26:38
1560 John FAHY Crusaders A.C. M 1:27:49 1:26:37
1560 Simon MAHER Gowran A.C. M 1:27:49 1:27:49
1562 Joy KEANE unatt/Cobh F40 1:27:51 1:25:55
1563 Tamara SMOLINSKI COTTER Aghada Running Club F 1:27:51 1:27:51
1564 Fergal MCGRATH unatt/Crossbarry M40 1:27:56 1:24:24
1565 John O'RIORDAN unatt/Ovens M45 1:28:01 1:25:05
1566 Seamus JORDAN Slaney Olympic A.C. M50 1:28:02 1:27:14
1567 Mick WALSH Gowran A.C. M60 1:28:03 1:26:25
1567 Karl HEARTY Inny Vale A.C. M50 1:28:03 1:25:13
1569 Ann Marie O'BRIEN Grange/Fermoy A.C. F40 1:28:04 1:26:10
1570 Donal O'DONOGHUE unatt/Little Island M50 1:28:06 1:26:21
1571 Ronan MADDEN unatt/Cork M40 1:28:07 1:26:12
1572 Louise REILLY Celbridge A.C. F35 1:28:08 1:27:17
1573 Conor O'MAHONY unatt/Oysterhaven M40 1:28:08 1:26:47
1574 Emer HYNES Sli Cualann A.C. F45 1:28:08 1:27:42
1575 Paula KAVANAGH Waterford A.C. F55 1:28:10 1:26:27
1576 Martin PRICE unatt/Dublin M55 1:28:11 1:25:55
1577 Liam MYCROFT Athenry A.C. M55 1:28:12 1:26:50
1578 Elaine HORGAN Clonmel A.C. F35 1:28:12 1:24:52
1579 Maurice CUDDIGAN unatt/Listowel M45 1:28:13 1:27:42
1580 Tadhg O'CONNER Buttevant R.C. M 1:28:14 1:25:50
1581 Cait VERLING Youghal A.C. F40 1:28:14 1:26:17
1582 Barry HORGAN Clonmel A.C. M 1:28:15 1:24:54
1583 Margaret TWOHIG Midleton A.C. F45 1:28:17 1:26:49
1584 Mary MULCAHY St. Finbarrs A.C. F50 1:28:18 1:25:20
1585 Alan AHERN unatt/Glanmire M 1:28:18 1:26:42
1586 Fiona KELLEHER unatt/Whitechurch F45 1:28:19 1:27:21
1587 Marie FORDE unatt/Carrigtwohill F 1:28:19 1:25:56
1588 Stuart ROCHE Watergrasshill A.C. M40 1:28:21 1:27:20
1588 Cliona O'SULLIVAN unatt/Waterfall F35 1:28:21 1:25:31
1590 Sinead HARTE Waterford A.C. F35 1:28:21 1:26:46
1591 David QUINLAN unatt/Kilbrittain M 1:28:22 1:25:10
1592 Eileen O'DONOGHUE unatt/Cork F35 1:28:23 1:27:04
1593 Alan CORMACK unatt/Berrings M40 1:28:24 1:27:08
1594 Donnchadh KEANE unatt/Cobh M 1:28:24 1:26:28
1595 Jamie O'SULLIVAN unatt/Cork M 1:28:25 1:24:59
1596 Russell SAM unatt/Cork M40 1:28:25 1:25:22
1597 Catriona MCGREGOR unatt/Cloyne F55 1:28:25 1:26:55
1598 John GIBBONS unatt/Dublin M 1:28:26 1:25:08
1599 Louise DOOLIN unatt/Dublin F40 1:28:26 1:26:11
1600 Margaret WHYTE Ballincollig A.C. F45 1:28:27 1:28:27
1601 Frank CARR unatt/Offaly M45 1:28:27 1:27:39
1602 Suzanne BURZA unatt/Brisbane F 1:28:27 1:27:22
1603 Alan O'GORMAN unatt/Waterford M40 1:28:28 1:24:58
1604 Rory O'CONNOR unatt/Midleton M45 1:28:29 1:27:31
1605 Rob O'BRIEN unatt/Cork M55 1:28:31 1:26:48
1606 John DRISLANE St. Nicholas A.C. M 1:28:31 1:25:59
1607 Shirley COLEMAN unatt/Cork F40 1:28:31 1:25:42
1608 Martina O'SULLIVAN Slaney Olympic A.C. F45 1:28:32 1:27:48
1609 Sean KELLY unatt/Limerick M50 1:28:34 1:27:22
1610 Finbarr KIELY unatt/Cork M55 1:28:34 1:26:32
1611 Ger O'SHAUGHNESSY unatt/Donoughmore M45 1:28:35 1:27:22
1612 James SULLIVAN unatt/Waterford M 1:28:36 1:25:44
1613 Vivian O'GORMAN unatt/Dublin M60 1:28:36 1:28:21
1614 Alan HICKEY unatt/Bandon M 1:28:36 1:26:11
1615 Maeve O'CONNER unatt/Carrigaline F40 1:28:37 1:26:03
1616 John MOTHERWAY unatt/Aghada M70 1:28:38 1:27:30
1617 Terence FAYNE Tallaght A.C. M60 1:28:38 1:25:38
1618 Keitaro ADO unatt/Cork M55 1:28:39 1:26:47
1619 Marion LYONS St. Finbarrs A.C. F60 1:28:40 1:28:39
1620 Aoibheann HUTCH unatt/Galway F 1:28:40 1:26:12
1621 Aoife EVANS Midleton A.C. F 1:28:41 1:27:37
1622 Charlie MOORE unatt/Midleton M55 1:28:42 1:28:01
1623 Norma COLLINS Tracton A.C. F35 1:28:42 1:26:33
1624 Gerard HENRY Termoneeny Running Club M50 1:28:43 1:25:49
1625 Deirdre KEARNEY Moyne A.C. F45 1:28:44 1:26:39
1626 Dominick BARRY Ballintotis Fit4Life M45 1:28:45 1:28:01
1627 Yvonne O'LEARY-O'CONNOR Carraig-Na-Bhfear A.C. F45 1:28:46 1:27:56
1628 James CULLINANE Ballintotis Fit4Life M 1:28:46 1:26:24
1629 Anne-Marie SHEEHAN unatt/Clare F35 1:28:49 1:26:44
1630 Andre BRODKORB Midleton A.C. M45 1:28:49 1:25:10
1631 Shaun AHERNE unatt/Cork M40 1:28:51 1:27:42
1632 Aisling DEASY unatt/Cork F45 1:28:51 1:26:08
1633 Richard O'CONNOR unatt/Dublin M40 1:28:52 1:28:16
1634 Aoife CURTIN unatt/Cork F40 1:28:52 1:26:09
1635 Ryan O'DONNELL unatt/Cork M 1:28:53 1:25:27
1636 Eileen O'KEEFFE unatt/Bandon F35 1:28:55 1:28:21
1637 Brighid SMYTH Raheny Shamrock A.C. F50 1:28:55 1:26:57
1638 Elizabeth PEPPER Tallaght A.C. F45 1:28:55 1:27:11
1639 Jack KINGSTON unatt/London MJ 1:28:56 1:27:01
1640 Kate NODWELL St. Finbarrs A.C. F 1:28:58 1:26:24
1641 Eddy CAMLIN unatt/Carrigtwohill M 1:28:58 1:27:24
1642 Sarah HENNESSY unatt/Midleton F 1:29:00 1:25:47
1643 Sarah LAUHOFF Kilkenny City Harriers A.C. F45 1:29:01 1:25:54
1644 Catherina BUTLER unatt/Kilkenny F45 1:29:01 1:29:01
1645 Audrey QUIGLEY unatt/Waterford F40 1:29:05 1:27:02
1646 Marie LYONS unatt/Berrings F40 1:29:05 1:27:05
1647 John DIXON Celbridge A.C. M45 1:29:06 1:25:36
1648 Ian COLLEY Wexford Marathon Club M 1:29:06 1:27:55
1649 Patrick ROWE Wexford Marathon Club M 1:29:08 1:27:57
1649 Trish KENNY unatt/Cork F35 1:29:08 1:26:52
1651 Tom O'NEILL Ballintotis Fit4Life M60 1:29:10 1:28:25
1652 Deirdre WALSH Carrick-on-Suir A.C. F35 1:29:10 1:27:06
1653 Margaret HENNESSY unatt/Midleton F40 1:29:10 1:28:11
1654 Sean O'CALLAGHAN Donoughmore A.C. M45 1:29:10 1:27:36
1655 Lisa HEDDERMAN unatt/Blarney F40 1:29:11 1:25:41
1656 Conor O'DRISCOLL unatt/Cork M45 1:29:11 1:27:01
1657 Ciara FALVEY unatt/Bandon F40 1:29:13 1:27:00
1658 Derek COSTELLO Eagle A.C. M45 1:29:15 1:28:33
1659 John CASEY unatt/Dublin M 1:29:16 1:26:00
1660 Elaine WALSH unatt/Shanagarry F 1:29:17 1:26:24
1661 Catherine LINEHAN Watergrasshill A.C. F55 1:29:18 1:28:04
1662 Kieran LYNCH Ballintotis Fit4Life M 1:29:18 1:26:20
1663 Cormac HAYES unatt/Cork M 1:29:19 1:27:07
1664 Michael MCNAMARA Midleton A.C. M60 1:29:19 1:27:50
1665 Gerard BURKE St. Nicholas A.C. M40 1:29:19 1:28:15
1666 Gerard MCGRATH unatt/Dungarvan M 1:29:19 1:25:46
1667 Therese BARRETT unatt/Watford F40 1:29:21 1:27:35
1668 Joe MANNING unatt/Innishannon M45 1:29:22 1:27:44
1669 Liam HARTE unatt/Cobh M55 1:29:23 1:28:26
1670 Darragh KIELY unatt/Bandon M 1:29:24 1:26:17
1671 Helene MCSWEENEY unatt/Lissarda F50 1:29:26 1:26:15
1672 Jacek JABKIEWICZ unatt/Carrigtwohill M40 1:29:28 1:26:23
1673 Paul SCANNELL Eagle A.C. M 1:29:28 1:27:44
1674 Niamh MULHOLLAND unatt/Watergrasshill F 1:29:28 1:27:50
1675 Kevin PHELAN Eagle A.C. M45 1:29:30 1:27:16
1676 Siobhan CAHALANE unatt/Cork F35 1:29:31 1:28:15
1677 Alice POWER unatt/Dungarven F 1:29:31 1:25:58
1678 Stephen FOY unatt/Cork M 1:29:32 1:28:24
1679 Colm SHEEHAN unatt/Blarney M 1:29:33 1:27:27
1680 Ian WHITE unatt/Blackrock M 1:29:33 1:27:57
1681 Carol FRANKLIN unatt/Midleton F45 1:29:34 1:28:55
1682 Jenna LEETCH St. Nicholas A.C. F35 1:29:35 1:27:54
1683 Claire FENTON unatt/Midleton F 1:29:36 1:26:21
1684 Pauline SWEETNAM Churchtown Runners F35 1:29:36 1:27:40
1685 Alan MURPHY unatt/Cork M 1:29:37 1:26:40
1686 Paula O'SULLIVAN Midleton A.C. F40 1:29:37 1:28:43
1687 Stephen TOTH unatt/Midleton M40 1:29:39 1:28:01
1688 Kieran TWOMEY unatt/Dublin M45 1:29:39 1:27:22
1688 Ruth NODWELL St. Finbarrs A.C. F35 1:29:39 1:29:39
1690 Darren O'LEARY unatt/Cork M 1:29:39 1:26:14
1691 Cillian O'BRIEN unatt/Ballycotton MJ 1:29:40 1:27:38
1692 Anne GABBETT Star of the Laune A.C. F40 1:29:41 1:28:13
1693 Michael KENNEDY unatt/Midleton M40 1:29:41 1:27:08
1694 Rita CLEARY Thurles Crokes A.C. F40 1:29:42 1:26:56
1695 Neilie O'LEARY Belgooly A.C. M70 1:29:42 1:28:19
1696 Linda SHEEHAN Youghal A.C. F35 1:29:43 1:27:47
1697 Fiona HARTIGAN Limerick Country Club A.C. F45 1:29:43 1:26:20
1698 Louise DUNNE Ballymore Cobh A.C. F35 1:29:44 1:27:22
1699 Sinead KELLY Galtee Runners A.C. F 1:29:44 1:28:43
1700 Charlie NEVILLE unatt/Cork M55 1:29:44 1:27:31
1701 Ann Marie O'NEILL unatt/Blarney F 1:29:45 1:27:37
1701 Aileen KENNEDY unatt/Fermoy F40 1:29:45 1:27:43
1703 Peter DORAN Sli Cualann A.C. M55 1:29:46 1:29:13
1704 Paul GANNON Breakaway Running Club M50 1:29:46 1:29:20
1705 Fionan O'CINNEIDE unatt/Cork M 1:29:46 1:27:34
1706 Richie RYAN unatt/Blarney M40 1:29:47 1:28:28
1707 Keelan BYRNE unatt/Celbridge MJ 1:29:47 1:29:05
1708 Nichola READ unatt/Kilkenny F50 1:29:47 1:28:21
1709 Karen POWER West Waterford A.C. F 1:29:48 1:26:58
1710 Joyce SIGERSON unatt/Ballinacurra F35 1:29:48 1:28:13
1711 Ciaran COMERFORD unatt/Mallow M40 1:29:48 1:27:18
1712 Yvonne WHELAN unatt/Limerick F35 1:29:49 1:27:08
1713 Sheena MCHUGH unatt/Roscommon F 1:29:50 1:28:29
1714 Louise GRAHAM St. Abbans A.C. F45 1:29:51 1:26:38
1715 Steven O'SULLIVAN unatt/Mallow M 1:29:52 1:27:13
1716 Ciaran DESMOND Leevale A.C. M50 1:29:52 1:29:30
1717 Michelle CUNNINGHAM West Waterford A.C. F35 1:29:52 1:27:32
1718 Aisling O'DONOGHUE unatt/Cork F35 1:29:53 1:28:30
1719 Claire COLLINS unatt/Ovens F40 1:29:54 1:28:29
1720 Valerie CLINTON Raheny Shamrock A.C. F40 1:29:54 1:29:54
1721 Eoin O'SHEA unatt/Whitegate M 1:29:55 1:28:08
1721 Willis O'SHEA unatt/Whitegate M 1:29:55 1:28:08
1723 Sam LENNON St. Nicholas A.C. F35 1:29:55 1:28:14
1724 Caroline SHEEDY unatt/Clare F35 1:29:56 1:28:45
1725 Darragh O'SHEA unatt/Cork M40 1:29:56 1:28:10
1726 Kevin HUMPHREYS unatt/Glanmire M40 1:29:56 1:28:41
1727 Karen O'MAHONY unatt/Berrings F40 1:29:59 1:28:07
1728 Michelle LYONS unatt/Youghal F35 1:30:00 1:28:23
1729 Deb O'DONOVAN unatt/Rylane F40 1:30:01 1:27:11
1730 Derry KEYES unatt/USA M 1:30:01 1:27:57
1731 Andrew O'LEARY Bree A.C. M 1:30:03 1:29:05
1732 Kieran ELLIS unatt/Cork M40 1:30:03 1:27:35
1733 Martin GILLIGAN unatt/Blessington M50 1:30:04 1:27:14
1734 Nicola LEHANE unatt/Midleton F 1:30:07 1:28:46
1735 Nicholas O'BRIEN unatt/Carrigaline M45 1:30:07 1:26:59
1736 Caroline MORRISON unatt/Midleton F 1:30:07 1:28:47
1737 Michael FALSEY Kilkenny City Harriers A.C. M 1:30:08 1:26:37
1738 Mairead MURPHY West Muskerry A.C. F40 1:30:09 1:29:36
1739 Lee CHITTY unatt/Blarney M 1:30:09 1:28:56
1740 Ruadh O'FEARGHAIL Clonakilty Road Runners M45 1:30:10 1:28:32
1741 Maura O'NEILL Carrick-on-Suir A.C. F 1:30:10 1:28:07
1742 Susan ROCHE Kilfinane A.C. F40 1:30:10 1:27:08
1743 Martin O'BRIEN unatt/Ballycotton M55 1:30:10 1:28:09
1744 Kathleen CRONIN Mallow A.C. F50 1:30:11 1:28:05
1745 David O'SULLIVAN unatt/Burnley M 1:30:11 1:29:24
1746 Dermot FITZGERALD unatt/Blarney M 1:30:11 1:28:59
1747 Robert MONAGHAN unatt/Cork M45 1:30:12 1:26:59
1748 Nessa FOLEY unatt/Cappoquin F 1:30:13 1:29:12
1748 Liana O'SHEA unatt/Cork F 1:30:13 1:29:25
1750 Patrick ORGAN unatt/Cork M45 1:30:14 1:27:41
1751 Gareth EWING unatt/Cork M 1:30:15 1:29:36
1751 Marie SHEEHAN unatt/Lisgoold F40 1:30:15 1:28:26
1753 Jerome O'SULLIVAN unatt/Cork M50 1:30:15 1:28:06
1754 Colette POWELL Grange/Fermoy A.C. F40 1:30:17 1:29:32
1755 Brian BALDWIN unatt/Aghada M 1:30:17 1:29:11
1756 Thomas SKEHAN unatt/Clonmel M40 1:30:18 1:28:26
1757 Kevin DONOVAN unatt/Cork M 1:30:19 1:27:41
1758 Emer SULLIVAN Carrigtwohill A.C. F40 1:30:21 1:28:30
1759 Geraldine HARTNETT unatt/Ballyhooly F 1:30:22 1:29:37
1760 Shevaun HOGAN Midleton A.C. F45 1:30:23 1:29:16
1761 Robbie BARRY unatt/Midleton M 1:30:23 1:28:36
1762 Helen HENNESSY An Bru A.C F35 1:30:24 1:28:33
1763 Ciara KEARNEY Slaney Olympic A.C. F40 1:30:25 1:30:25
1764 Patrick O'REGAN Togher A.C. M45 1:30:27 1:28:29
1765 TJ VAN DER VALK unatt/Waterford M50 1:30:28 1:28:29
1766 Sarah MEANEY unatt/Glanmire F 1:30:28 1:29:06
1767 Eilin KEANE St. Nicholas A.C. F55 1:30:29 1:29:25
1768 Laura HOLLAND unatt/Upper Glanmire F35 1:30:30 1:26:59
1769 Triona O'BRIEN unatt/Kileens F40 1:30:30 1:26:59
1770 Mairead KIELY unatt/Clonakilty F45 1:30:31 1:29:48
1771 Lucy DONNELLY Kilkenny City Harriers A.C. F55 1:30:31 1:27:59
1772 Liz LANE unatt/Midleton F35 1:30:36 1:28:30
1773 Ailish WALSH Youghal A.C. F40 1:30:38 1:28:48
1774 Late entry     1:30:39 1:27:25
1775 Robert KENT unatt/Cork M 1:30:39 1:27:10
1776 Mark CHAMBERS unatt/Kinsale M45 1:30:40 1:29:37
1777 Claire MURPHY unatt/Blarney F35 1:30:42 1:28:35
1778 Marcella DUNNE Kilkenny City Harriers A.C. F45 1:30:42 1:27:35
1779 Leilia PENDER Ballymore Cobh A.C. F35 1:30:42 1:28:20
1780 Kevin O'BRIEN unatt/Cork M 1:30:43 1:28:49
1781 Ramona MCCORMACK Newbridge A.C. F35 1:30:43 1:29:02
1782 Susan FITZGERALD Midleton A.C. F45 1:30:46 1:29:02
1783 Billy MURRAY unatt/Cork M40 1:30:47 1:27:46
1784 Paul CROTTY West Limerick A.C. M40 1:30:50 1:27:36
1785 Gerard O'CONNELL St. Finbarrs A.C. M60 1:30:50 1:28:06
1786 Murray SHAW unatt/Enniskeane M45 1:30:53 1:28:29
1787 Alan HOLLAND unatt/Innishannon M 1:30:54 1:29:23
1788 Mary Beth RYAN Togher A.C. F35 1:30:54 1:28:53
1789 Stephen WALSH unatt/Cork M 1:30:55 1:30:10
1790 Mark DUNPHY unatt/Waterford M45 1:30:55 1:29:31
1791 Louise MURPHY Togher A.C. F 1:30:56 1:27:29
1792 Catherine MOYNIHAN Bandon A.C. F40 1:30:57 1:29:01
1793 Miriam CASEY Bandon A.C. F40 1:30:57 1:29:00
1794 Stephen KEOGH unatt/Clare M 1:30:59 1:28:37
1795 Ken MURPHY unatt/Nohoval M40 1:30:59 1:27:50
1796 Karen DAVIS Midleton A.C. F35 1:30:59 1:28:34
1797 Michael DWYER unatt/Glounthane M45 1:31:01 1:29:08
1798 Bryan BROWNE unatt/Carrigaline M40 1:31:02 1:28:06
1799 Vaughan RYAN Leevale A.C. M50 1:31:03 1:29:09
1800 Sarah PRENDERGAST unatt/Bandon F35 1:31:04 1:28:50
1801 Michael O'DWYER unatt/Golden M50 1:31:04 1:27:33
1802 Mary O'HALLORAN unatt/Ballinhassig F45 1:31:04 1:29:48
1803 Fergus O'HALLORAN unatt/Ballinhassig M45 1:31:05 1:29:47
1804 Helen ROCHE unatt/Cork F45 1:31:06 1:28:18
1805 Karen STEPHENSON unatt/Waterford F35 1:31:06 1:28:25
1806 Nic BAKER unatt/Kilmallock M45 1:31:07 1:27:36
1806 Late entry     1:31:07 1:29:38
1808 James FORREST Watergrasshill A.C. M 1:31:07 1:29:57
1809 Finbar O'DWYER unatt/Kilfinane M40 1:31:08 1:30:10
1810 Micheal GEE unatt/Dungarvan M 1:31:09 1:29:00
1811 Karen GEASLEY Ballymore Cobh A.C. F35 1:31:10 1:28:49
1812 Paul TWOMEY unatt/Dublin M40 1:31:11 1:28:52
1813 William HINSLEY unatt/Dublin M40 1:31:11 1:29:28
1814 Katie O'BRIEN unatt/Kent F40 1:31:14 1:28:47
1815 Tony O'SULLIVAN Ballinamore A.C. M45 1:31:15 1:28:46
1816 Karen O'LEARY unatt/USA F35 1:31:15 1:30:13
1817 Micheal O'CRUALAOI St. Finbarrs A.C. M50 1:31:16 1:28:31
1818 Adrian DESMOND unatt/Carrigaline M 1:31:16 1:27:34
1819 Louise HALL unatt/Blarney F35 1:31:17 1:29:10
1820 John BUTTIMER unatt/Cork M 1:31:19 1:28:35
1821 Edel NAGLE Mallow A.C. F45 1:31:20 1:30:15
1822 Karen KELLEHER unatt/Tracton F35 1:31:20 1:29:28
1823 Bernard SISK unatt/Cork M70 1:31:22 1:30:53
1824 Paul CROWLEY unatt/Kilkenny M55 1:31:23 1:30:02
1825 Joanne MURPHY Slaney Olympic A.C. F35 1:31:24 1:29:57
1826 Martin HARTIGAN unatt/Scarriff M40 1:31:24 1:30:13
1827 Eimear MCSWEENEY unatt/Waterford F40 1:31:24 1:28:32
1828 Colman MCCARTHY unatt/Cork M45 1:31:25 1:30:53
1829 Eimear O'LEARY unatt/Macroom F 1:31:26 1:30:14
1830 Emma O'CONNOR unatt/Mogeely F35 1:31:28 1:30:05
1831 Alan O'NEILL unatt/Cork M45 1:31:29 1:28:31
1832 Tom QUIRKE St. Nicholas A.C. M 1:31:30 1:29:06
1833 Noel PRENDERGAST Watergrasshill A.C. M50 1:31:30 1:30:07
1834 Sheila CAFFERKEY Donoughmore A.C. F45 1:31:33 1:28:32
1835 John WALSH unatt/Bere Island M45 1:31:36 1:28:50
1836 David O'LEARY unatt/Cork M40 1:31:39 1:29:05
1837 Danielle DUBOIS unatt/Cork F 1:31:40 1:28:39
1838 Frances CALLAGHAN unatt/Cork F35 1:31:42 1:30:18
1838 Susan BRENNAN unatt/Dublin F55 1:31:42 1:29:45
1840 James MORRIS unatt/Cork M 1:31:42 1:29:32
1841 Emily TWOMEY unatt/Donoughmore F45 1:31:42 1:29:49
1842 Mairead TWOHIG unatt/Macroom F 1:31:43 1:30:30
1843 Karen GILSENAN Kilkenny City Harriers A.C. F40 1:31:43 1:28:36
1844 Denis HEALY unatt/Eniskeane M 1:31:44 1:28:41
1845 Patrick SISK unatt/Ballinacurra M45 1:31:44 1:29:26
1846 Noreen O'KEEFFE 3 Ways AC F40 1:31:45 1:30:22
1847 Ruth MEILLOUIN unatt/Berrings F45 1:31:46 1:29:53
1848 David CANTWELL unatt/Tipperary M45 1:31:48 1:29:54
1849 Neil MURPHY Wexford Marathon Club M 1:31:49 1:28:43
1850 Aine MACFARLANE unatt/Bandon F40 1:31:50 1:31:50
1851 Barry HENNESSY unatt/Clonmel M 1:31:51 1:31:51
1852 Katie O'DONOVAN unatt/Cork F45 1:31:51 1:30:53
1853 Melissa DUNNE unatt/Castlemartyr F35 1:31:54 1:30:19
1854 Amelia SHORTEN unatt/Drimoleague F 1:31:56 1:28:46
1855 Suzy QUIRKE unatt/Dublin F50 1:31:56 1:30:00
1856 Mary WHITE unatt/Cork F35 1:31:56 1:29:18
1856 Margaret CONWAY West Waterford A.C. F55 1:31:56 1:30:14
1858 Grainne HURLEY unatt/Cork F35 1:31:58 1:29:52
1859 Claire O'CONNELL Galtee Runners A.C. F45 1:31:58 1:30:59
1859 Jim MOLONY unatt/Limerick M 1:31:58 1:29:28
1861 Maretta BRENNAN Leevale A.C. F50 1:31:58 1:31:00
1862 Catriona O'LEARY Bandon A.C. F35 1:31:59 1:30:28
1863 Alan CONROY unatt/Bandon M 1:31:59 1:30:28
1864 Mary COLLINS unatt/Clonakilty F40 1:31:59 1:29:18
1865 Lisa FINN Mallow A.C. F40 1:32:00 1:28:49
1866 Sean O'BRIEN unatt/Myrtleville M50 1:32:01 1:30:30
1867 Jane MCGRATH Eagle A.C. F50 1:32:01 1:29:47
1868 Jacinta YELVERTON unatt/Blarney F45 1:32:02 1:29:43
1869 Paddy TULL Slaney Olympic A.C. M45 1:32:02 1:30:30
1870 Karen TULL Slaney Olympic A.C. F40 1:32:03 1:30:31
1871 Sarah REYNOLDS unatt/Longford F 1:32:04 1:29:20
1872 Eve O'MAHONY unatt/Blarney F 1:32:04 1:28:41
1873 Mary CASEY unatt/Kerry F 1:32:05 1:29:30
1874 Siun TOBIN Sportsworld A.C. F 1:32:05 1:29:37
1875 Orlaith BURKE Crusaders A.C. F 1:32:07 1:30:29
1876 Fiona SHINE Crusaders A.C. F 1:32:08 1:30:29
1877 Lisa SHINE Crusaders A.C. F 1:32:08 1:30:30
1878 Breda MCNAMARA Moyne A.C. F35 1:32:10 1:30:05
1879 Grainne HASSETT unatt/Shanagarry F45 1:32:11 1:30:16
1880 Malcolm MEADE Ballymore Cobh A.C. M40 1:32:12 1:29:06
1881 Chris MCGLENNON unatt/ballincollig M40 1:32:12 1:30:48
1882 Eileen CREMIN An Bru A.C F50 1:32:14 1:29:06
1883 Mary KINGSTON Donore Harriers F55 1:32:15 1:30:56
1884 Tom MOYNIHAN unatt/Glenbeigh M 1:32:16 1:29:34
1885 Patrick KIRWAN unatt/Passage West M 1:32:17 1:29:00
1886 Eoin O'NEILL unatt/Fermoy M40 1:32:19 1:29:59
1887 Aoife COLLINS unatt/Cork F 1:32:20 1:31:18
1888 Betty MCKENZIE Eagle A.C. F50 1:32:21 1:30:50
1888 Tom CONNOLLY Mallow A.C. M40 1:32:21 1:31:11
1890 Pam KENNEDY Grange/Fermoy A.C. F35 1:32:21 1:30:28
1891 Late entry     1:32:21 1:29:36
1892 Ted FEEHAN Gneeveguilla A.C. M70 1:32:22 1:31:59
1893 Sarah MANNING unatt/Cape Cod F50 1:32:22 1:29:37
1894 Catherine HENNESSY unatt/Cork F45 1:32:23 1:31:17
1895 Ronan BRETT unatt/Ballincollig M 1:32:23 1:29:13
1896 David ROSENBORG Rosscarbery Steam Runners A.C. M45 1:32:24 1:29:49
1896 Phyllis BROWNE Star of the Sea A.C. F65 1:32:24 1:32:22
1898 Gordon DUFFY Rosscarbery Steam Runners A.C. M45 1:32:25 1:29:54
1899 Trina CROWLEY unatt/Carrignavar F 1:32:26 1:31:12
1900 Ruairi MCCARTHY unatt/Carrigtwohill M40 1:32:28 1:29:55
1901 Tim TROY Ballintotis Fit4Life M50 1:32:30 1:30:35
1902 Lillian TWOMEY Donoughmore A.C. F45 1:32:30 1:29:29
1903 Anne BURKE Ballymore Cobh A.C. F50 1:32:31 1:31:23
1904 Kathleen FITZPATRICK unatt/Cork F45 1:32:31 1:29:40
1905 Ronan O'DONOGHUE unatt/Rylane M45 1:32:33 1:31:10
1906 Brian MULDOON Bweeng Trail Blazers M50 1:32:33 1:29:25
1907 Claire DUNNE Togher A.C. F40 1:32:33 1:29:05
1908 Aileen CAFFREY Newbridge A.C. F35 1:32:34 1:30:52
1909 Mary MCAULIFFE unatt/Cork F40 1:32:42 1:30:31
1910 Emma CASEY Blackrock A.C.(Dublin) F45 1:32:42 1:30:44
1911 Fay RYAN Kilkenny City Harriers A.C. F45 1:32:43 1:29:36
1912 Jeremy MCCARTHY unatt/London M 1:32:45 1:29:34
1913 Ciara BYRNE unatt/Blarney F35 1:32:46 1:32:46
1914 Stephen MURPHY unatt/Wales M60 1:32:47 1:29:30
1915 Dolores BEVAN Blarney/Inniscara A.C. F45 1:32:49 1:29:47
1916 Stewart MEEHAN unatt/London M40 1:32:50 1:30:44
1917 Martin KEANE Athenry A.C. M70 1:32:50 1:32:17
1918 Deirdre FINN unatt/Ballymacoda F45 1:32:51 1:30:17
1919 John O'LEARY Leevale A.C. M75 1:32:52 1:32:30
1920 Declan MAUNSELL unatt/Cork M 1:32:54 1:30:26
1921 Conor FITZGERALD unatt/Carrignabhfear M40 1:32:55 1:31:40
1922 Kevin TWOMEY unatt/Innishannon M 1:32:55 1:29:25
1923 Laura ALBIOL TENDILLO Bree A.C. F 1:32:57 1:30:10
1924 Denis SHEEHAN unatt/Newtwopothouse M65 1:32:57 1:30:56
1924 Regina CRONIN Mallow A.C. F40 1:32:57 1:30:02
1926 Anna CARROLL Blarney/Inniscara A.C. F45 1:32:57 1:31:16
1927 Susan O'LEARY unatt/Cork F35 1:32:57 1:31:02
1928 Norma BROWNE unatt/Timoleague F35 1:32:58 1:30:33
1929 John GALWEY unatt/Bandon M 1:32:59 1:30:34
1930 Rose POWER West Waterford A.C. F45 1:32:59 1:31:17
1931 Martha PHELAN unatt/Waterford F55 1:32:59 1:31:14
1932 John REYNOLDS unatt/Cork M55 1:33:00 1:32:10
1933 Hilary TWOMEY unatt/Crosshaven F45 1:33:02 1:30:31
1934 Valerie CREATON Parnell A.C. F 1:33:03 1:30:21
1935 Annette CREATON unatt/Cloyne F35 1:33:03 1:30:23
1936 Mary O'CONNELL Gneeveguilla A.C. F40 1:33:04 1:33:04
1937 Jayme DWYER unatt/Cloyne M40 1:33:04 1:30:24
1938 Gail LENANE unatt/Blarney F45 1:33:04 1:31:11
1939 John BOURKE unatt/Cork M50 1:33:06 1:30:00
1940 John WALSH unatt/Ballinhassig M 1:33:07 1:30:11
1941 Seamus NUGENT unatt/Kilkenny M50 1:33:09 1:32:05
1942 Joan MCDONALD unatt/Oysterhaven F40 1:33:10 1:32:26
1943 Aileen HEVER LAHART unatt/Kilkenny F40 1:33:10 1:30:36
1944 Niamh CALLANAN Aghada Running Club F40 1:33:11 1:31:20
1945 Anna Marie COLEMAN Lagan Valley A.C. F35 1:33:12 1:30:23
1946 Nessa STOKES unatt/Cork F35 1:33:12 1:30:06
1947 Claire MURPHY Ballymore Cobh A.C. F45 1:33:13 1:30:51
1948 Julie DEANE St. Finbarrs A.C. F 1:33:14 1:31:01
1949 Colleen PHILIP unatt/Crosshaven F 1:33:14 1:30:00
1949 Ross PHILIP unatt/Crosshaven M55 1:33:14 1:30:00
1951 Mary FOX Ballintotis Fit4Life F35 1:33:17 1:31:55
1952 Jacinta O'DONOVAN unatt/Passage West F35 1:33:17 1:30:34
1953 Dave HERLIHY unatt/Glanmire M45 1:33:18 1:32:15
1954 Ashling CODY Ballintotis Fit4Life F35 1:33:20 1:31:58
1954 Zanda DELANEY unatt/Amsterdam F35 1:33:20 1:33:20
1956 Bernie MILLAR Slaney Olympic A.C. F55 1:33:20 1:31:53
1957 Pauline HANNAFIN Ballymore Cobh A.C. F40 1:33:22 1:31:00
1957 Jimmy MURRAY Rising Sun A.C. M70 1:33:22 1:32:49
1959 Pat BRETT unatt/Tipperary M40 1:33:24 1:31:14
1960 Paul LUCEY unatt/Tower M45 1:33:27 1:29:47
1961 Jane O'CALLAGHAN unatt/Crosshaven F45 1:33:30 1:30:58
1961 Geraldine KENNY unatt/New York F35 1:33:30 1:30:18
1963 Millie O'CONNER Graigue Ballycallan A.C. F45 1:33:30 1:32:48
1964 Evelyn O'SHEA St. Finbarrs A.C. F 1:33:30 1:30:58
1965 Celine MCGRATH Youghal A.C. F50 1:33:31 1:30:58
1965 Denise CRONIN unatt/Killavullen F40 1:33:31 1:30:15
1967 Seamus COLLINS unatt/Glanmire M 1:33:31 1:30:21
1968 Valerie MCCORMACK unatt/Kilworth F 1:33:32 1:30:14
1969 Brian (jnr) MULDOON Bweeng Trail Blazers M 1:33:33 1:30:31
1970 Finghin MCCARTHY unatt/Kildare MJ 1:33:34 1:31:35
1971 Lisa FORDE unatt/Carrignavar F35 1:33:36 1:32:37
1972 Lisa BARROW Mallow A.C. F35 1:33:37 1:30:43
1973 Anthony O'CONNER unatt/Midleton M45 1:33:39 1:30:51
1974 Michelle CORRIGAN Le Cheile A.C. F40 1:33:39 1:32:41
1975 Helen LOTTY unatt/Berrings F45 1:33:40 1:31:47
1976 Euphrasia WALSH unatt/Kilkenny F35 1:33:41 1:31:07
1977 Susanne DEANE unatt/Crosshaven F40 1:33:41 1:30:56
1978 Wouter STEFFENS unatt/The Netherlands M 1:33:41 1:31:05
1979 Timmy MURPHY unatt/Cork M 1:33:43 1:30:18
1980 Catherine O'CONNOR Mallow A.C. F45 1:33:43 1:33:43
1981 Susan LEESON unatt/Kilkenny F35 1:33:44 1:31:10
1982 Jim O'CONNELL unatt/Cobh M40 1:33:45 1:32:14
1983 Sonya HEALY unatt/Cork F35 1:33:48 1:31:43
1984 Ester RING Mallow A.C. F45 1:33:48 1:30:53
1985 Niamh PYNE unatt/Conna F40 1:33:48 1:32:34
1986 Conor RYAN unatt/Youghal M40 1:33:50 1:31:29
1987 Peter GAFFNEY Mallow A.C. M75 1:33:51 1:33:21
1988 Carol BRENNAN St. Abbans A.C. F35 1:33:51 1:33:05
1989 Kevin MCCARTHY unatt/Kildare M55 1:33:52 1:31:54
1990 Sean MOYNIHAN unatt/Dungarvan M 1:33:53 1:31:32
1991 Lillian MOLONEY unatt/Carrgialine F35 1:33:55 1:32:37
1992 Ger DOHERTY unatt/Oregon M45 1:33:56 1:30:40
1993 Mary POWER Waterford A.C. F50 1:33:56 1:32:11
1994 Nigel WILKINS St. Finbarrs A.C. M 1:33:57 1:32:42
1995 Mags LARKIN unatt/Inniscarra F40 1:33:58 1:32:05
1996 Roisin GRIBBIN unatt/Kilkenny F50 1:33:58 1:32:32
1997 Kathrin RIORDAN Blackrock A.C.(Dublin) F50 1:33:58 1:32:58
1998 Yvonne GOUGH unatt/Cork F45 1:34:01 1:32:43
1999 Delphine O'LEARY Fota Island Running Club F35 1:34:01 1:30:43
2000 Aindreas LUCEY unatt/Ballymakeera M 1:34:02 1:30:44
2001 Maeve GRIFFIN Ballymore Cobh A.C. F40 1:34:03 1:31:34
2002 Joanne GAFFNEY unatt/Cork F 1:34:03 1:31:01
2003 Graham DAVIS unatt/Dublin M 1:34:04 1:31:33
2004 Anne MCCOMISH Raheny Shamrock A.C. F45 1:34:04 1:31:45
2005 John C BRENNAN Killarney Valley A.C. M45 1:34:04 1:32:07
2006 David MURPHY unatt/Cork M55 1:34:05 1:32:20
2007 Valerie GORMAN Dundrum South Dublin A.C. F 1:34:05 1:30:48
2008 Maeve MOLUMPHY unatt/Bandon F40 1:34:06 1:31:53
2009 Finola BARRETT unatt/Glanmire F45 1:34:07 1:31:41
2010 Matty MCCARTHY unatt/Passage West M 1:34:07 1:32:43
2011 Sinead MULCAHY 3 Ways AC F 1:34:07 1:31:59
2012 Sonya BRADY unatt/Cork F 1:34:09 1:32:19
2013 Teresa RYAN Mallow A.C. F40 1:34:12 1:34:12
2014 Fiona O'RIORDAN Eagle A.C. F45 1:34:17 1:34:17
2015 Helena MURPHY Bandon A.C. F 1:34:18 1:31:06
2016 Sheila HYNES unatt/Dublin F40 1:34:19 1:30:51
2017 Una DUNN unatt/Waterford F35 1:34:19 1:31:57
2018 John KELTER unatt/Waterford M 1:34:19 1:33:22
2019 Diarmuid LANE unatt/Grenagh M40 1:34:20 1:31:01
2020 Frankie KELLEHER unatt/Cork F45 1:34:20 1:31:34
2021 Sean DEASY unatt/Cork M 1:34:21 1:32:09
2022 Nora FLYNN MURPHY Gneeveguilla A.C. F50 1:34:22 1:32:42
2023 Michael O'BRIEN Bandon A.C. M50 1:34:22 1:32:55
2024 Jackie VARLEY Kilkenny City Harriers A.C. F45 1:34:23 1:31:51
2025 Diviney FIONA Craughwell A.C. F45 1:34:24 1:32:48
2026 Jackie O'KEEFFE Watergrasshill A.C. F50 1:34:24 1:34:24
2027 Cathy O'NEILL unatt/Cork F 1:34:26 1:32:19
2028 Murty O'SULLIVAN St. Finbarrs A.C. M50 1:34:26 1:31:21
2029 Andrea HOULIHAN Watergrasshill A.C. F 1:34:27 1:33:16
2030 Etha MURPHY unatt/Fermoy F45 1:34:28 1:32:24
2031 Barry COLLINS St. Nicholas A.C. M40 1:34:29 1:32:00
2032 Cathy MCCOLGAN unatt/Cork F45 1:34:29 1:31:42
2033 Shane MORRISSEY unatt/Rostellan M 1:34:30 1:32:35
2034 Paul FORREST Watergrasshill A.C. M 1:34:30 1:33:03
2035 Helen DUNNE unatt/London F35 1:34:33 1:33:25
2036 Declan HORGAN Sportsworld A.C. M45 1:34:34 1:34:31
2037 Aisling O'NEILL Mallow A.C. F40 1:34:35 1:33:42
2038 Aidan HIGGINS unatt/Dromahane M 1:34:36 1:33:27
2039 Louise BRAZIER SCANNELL Rosscarbery Steam Runners A.C. F35 1:34:36 1:32:01
2040 Michael GALLAHUE unatt/Ballincollig M 1:34:37 1:33:09
2041 Rachel BROWNE GETAGHTY Newbridge A.C. F40 1:34:37 1:32:55
2042 Margaret HEGARTY unatt/Ballinacurra F40 1:34:38 1:34:38
2043 Fiona MCTAGGART Togher A.C. F45 1:34:39 1:31:57
2044 Denise O'BRIEN St. Nicholas A.C. F40 1:34:40 1:32:58
2045 Joanne CONDON Grange/Fermoy A.C. F35 1:34:40 1:32:15
2046 Tony DUNNE Grange/Fermoy A.C. M75 1:34:41 1:32:34
2047 Kathleen KENNEDY Waterford A.C. F55 1:34:42 1:32:59
2048 Brian CALLANAN unatt/Ballincollig M 1:34:43 1:33:34
2049 Laura O'FLYNN unatt/Cork F 1:34:43 1:33:16
2050 Maria WHITE unatt/Cork F35 1:34:43 1:33:41
2051 Rosemary MILTON unatt/Cork F 1:34:44 1:31:39
2052 Lisa BRENOCK Galtee Runners A.C. F40 1:34:45 1:33:46
2053 Fiona O'BRIEN unatt/Cork F 1:34:45 1:31:59
2054 Louise GILLIGAN unatt/Naas F 1:34:46 1:31:56
2055 Marie O'CONNOR Bandon A.C. F50 1:34:48 1:33:19
2056 Sean MURPHY unatt/Cork M 1:34:51 1:31:40
2057 Robert MCCARTHY unatt/Cork M 1:34:51 1:33:20
2058 Molly FITZGERALD unatt/Midleton F 1:34:52 1:33:51
2059 Michael SCANNELL unatt/Cork M50 1:34:52 1:32:28
2060 Gary WALSH Aghada Running Club M40 1:34:55 1:33:05
2061 Mary CULHANE unatt/Cork F35 1:34:56 1:34:05
2062 Mark FULLER unatt/Midleton M45 1:34:56 1:33:39
2063 Jonathon DOYLE unatt/Cheshire M 1:34:56 1:32:30
2064 Aileen MURPHY Galtee Runners A.C. F35 1:34:56 1:33:56
2065 Theodore SHEAHAN unatt/Limerick M 1:34:57 1:32:17
2066 Joanne O'FLYNN unatt/Carrigaline F35 1:34:57 1:32:19
2067 Kate O'BRIEN unatt/Cork F 1:34:57 1:31:51
2068 JJ SWEENEY unatt/Limerick M40 1:34:58 1:32:17
2069 Ultan BRADY unatt/Tramore M45 1:34:58 1:31:37
2070 Sarah O'REGAN unatt/Cork F 1:34:59 1:33:16
2071 Oliver MURPHY Grange/Fermoy A.C. M40 1:35:00 1:35:00
2072 Fiona FLEMING Eagle A.C. F 1:35:01 1:32:42
2073 Emma DORAN Slaney Olympic A.C. F35 1:35:02 1:33:03
2074 Marie LYNE Ballincollig A.C. F35 1:35:03 1:31:49
2075 Lorraine MORRISSEY Craughwell A.C. F35 1:35:03 1:33:26
2076 Ion NEGULESCU unatt/Cork M 1:35:05 1:31:25
2077 Martina BURKE unatt/Cork F40 1:35:05 1:33:54
2077 Dana DUGGAN Ballymore Cobh A.C. F35 1:35:05 1:33:48
2079 Sharon KELLIHER unatt/Killorglin F40 1:35:06 1:33:36
2080 Mark GEARY St. Catherine's A.C. M45 1:35:08 1:31:56
2081 John LAMBKIN unatt/Carrigaline M50 1:35:08 1:32:28
2082 Lorraine KENNEDY unatt/Naas F35 1:35:09 1:33:21
2083 Jo BRETT Clonmel A.C. F40 1:35:09 1:33:22
2084 Michael O'LEARY Aghada Running Club M45 1:35:10 1:32:32
2085 Caitriona GOGARTY unatt/Ballincollig F 1:35:12 1:32:12
2086 Breda O'CONNOR Galtee Runners A.C. F35 1:35:14 1:32:59
2086 Liam O'CONNOR Galtee Runners A.C. M40 1:35:14 1:32:57
2088 Kamila JAKUBOWSKA-SWITAJ unatt/Cork F40 1:35:15 1:35:15
2089 Joe BUNYAN unatt/Tralee M 1:35:16 1:34:37
2090 Rob MCGRATH East Coast A.C. M 1:35:16 1:31:53
2091 Elaine CAFFERKEY unatt/Glanmire F 1:35:18 1:32:15
2092 Tara HORGAN unatt/Cork F45 1:35:18 1:32:14
2093 Ber SISK unatt/Cork F40 1:35:18 1:31:54
2094 Noreen CASHMAN Ballintotis Fit4Life F45 1:35:20 1:33:54
2095 Maria MOORE unatt/Dublin F40 1:35:21 1:33:14
2096 Jennifer CRONIN Mallow A.C. F40 1:35:21 1:33:11
2097 Maureen MURPHY Donoughmore A.C. F40 1:35:23 1:32:39
2098 Barry MCCARTHY Watergrasshill A.C. M40 1:35:24 1:32:31
2099 Paul FLEMING Midleton A.C. M40 1:35:24 1:32:30
2100 Sean BROPHY unatt/Galway M 1:35:26 1:33:05
2101 Tony COOPER unatt/Youghal M 1:35:26 1:33:30
2102 Breda GOSS unatt/Skibbereen F55 1:35:27 1:32:05
2103 Eddy HIGGINS unatt/Passage West M45 1:35:29 1:32:51
2104 Dan KINGSTON 3 Ways AC M60 1:35:31 1:32:22
2105 Gillian ROCHE Ballintotis Fit4Life F40 1:35:33 1:34:28
2106 Mary LOWNEY Clonakilty Road Runners F60 1:35:33 1:34:41
2107 Linda GARCIA West Waterford A.C. F40 1:35:34 1:32:45
2108 Bridie MILLERICK Ballintotis Fit4Life F45 1:35:34 1:34:04
2109 Liam COTTER unatt/Ballincollig M40 1:35:34 1:32:13
2109 Pat HEGARTY unatt/Ballincollig M40 1:35:34 1:32:13
2111 Olivia REILLY West Waterford A.C. F40 1:35:34 1:32:46
2112 Paul O'ROURKE unatt/Ballincollig M40 1:35:35 1:32:13
2113 Tracy DOODY Mallow A.C. F40 1:35:35 1:33:25
2113 Niamh HENNESSY unatt/Kildorrery F 1:35:35 1:32:32
2115 Irene HERLIHY Rosscarbery Steam Runners A.C. F35 1:35:36 1:33:03
2116 Dermot MCMAHON unatt/Dublin M 1:35:37 1:33:21
2117 Paul GOSS unatt/Skibbereen M55 1:35:38 1:32:19
2118 Karen DOYLE Ballymore Cobh A.C. F45 1:35:38 1:34:20
2119 Martina MOLONEY Churchtown Runners F35 1:35:38 1:33:40
2120 Catherine HANLON Churchtown Runners F40 1:35:39 1:33:41
2121 Christine O'DONOVAN Mallow A.C. F 1:35:40 1:33:01
2122 Sean MACSWEENEY unatt/Adare M50 1:35:40 1:34:33
2123 Steve BUCKLEY unatt/Farran M 1:35:41 1:34:40
2124 Ger FLANAGAN Youghal A.C. M50 1:35:41 1:34:16
2125 Linda KELLEHER CAREW Ballintotis Fit4Life F 1:35:42 1:34:36
2126 Katie MCGRATH unatt/Shanagarry F 1:35:42 1:33:27
2126 Allen COTTER St. Nicholas A.C. M 1:35:42 1:35:42
2128 Christopher MAHER unatt/New Jersey M50 1:35:43 1:32:33
2129 Tony REID Newbridge A.C. M60 1:35:43 1:34:00
2130 Emma GAYER unatt/Cork F 1:35:46 1:35:02
2131 Orla DOYLE Slaney Olympic A.C. F35 1:35:48 1:33:49
2132 Henry POWER unatt/Waterford M60 1:35:48 1:34:02
2133 Tricia HAMILTON unatt/Whitechurch F35 1:35:49 1:32:27
2134 Peter O'LEARY unatt/Donoghmore M 1:35:50 1:33:45
2135 Margaret MURPHY unatt/Glanmire F45 1:35:51 1:35:51
2136 Jim PURCELL unatt/Kildinan M45 1:35:51 1:34:40
2137 John O'CALLAGHAN unatt/Glanmire M45 1:35:52 1:34:34
2138 Emer MOLLOY Craughwell A.C. F40 1:35:53 1:34:09
2139 Fiona DIVINEY Craughwell A.C. F45 1:35:54 1:34:18
2140 Karen MADDEN Bweeng Trail Blazers F35 1:35:56 1:32:59
2141 Barry O'SULLIVAN Dromahane Road Runners A.C. M40 1:35:56 1:33:02
2142 Miah MCGRATH Midleton A.C. M45 1:35:58 1:34:15
2143 Tara BOARDMAN unatt/Cork F35 1:35:58 1:33:22
2144 Jerry CRONIN West Muskerry A.C. M40 1:35:59 1:34:01
2145 Orla LEANE Bandon A.C. F40 1:36:01 1:33:19
2146 Emma HUTCHINSON unatt/Ballymacoda F 1:36:02 1:33:18
2147 Tamar HEFFERNAN unatt/Cork F35 1:36:04 1:32:38
2148 Lisa GUERIN Mallow A.C. F35 1:36:05 1:32:24
2149 Jill TURNER unatt/Clonakilty F35 1:36:06 1:32:37
2150 Carmel HAYES unatt/Cork F35 1:36:06 1:32:39
2151 Noel QUINN Ardmore A.C. M45 1:36:06 1:35:15
2152 Tony MULCAHY Ballintotis Fit4Life M45 1:36:08 1:33:04
2153 Ciara O'KEEFFE Buttevant R.C. F 1:36:12 1:33:48
2153 Regina COLLOCA unatt/Crosshaven F40 1:36:12 1:34:35
2155 Joanne CASEY HALLIHAN Buttevant R.C. F35 1:36:12 1:33:34
2156 Frances O'SULLIVAN BYRNE St. Finbarrs A.C. F55 1:36:14 1:34:09
2157 Philip TAYLOR unatt/Bandon M 1:36:14 1:34:53
2158 Ger BROWNE Rosscarbery Steam Runners A.C. M 1:36:15 1:33:02
2159 Katie MURPHY unatt/Cork F45 1:36:16 1:34:20
2160 Sinead KENNEALLY unatt/Blarney F35 1:36:17 1:34:05
2161 Brid BUTLER Liscarroll A.C. F40 1:36:18 1:34:20
2162 Helen O'LEARY unatt/Bantry F55 1:36:19 1:35:26
2163 Aoife O'MALLEY Portlaoise A.C. F 1:36:21 1:34:11
2164 Ciara DOYLE unatt/Kilkenny F40 1:36:24 1:33:49
2165 Emma RICHMOND unatt/Ballincollig F35 1:36:25 1:34:36
2166 Cathy BOWE Watergrasshill A.C. F35 1:36:26 1:33:45
2167 Vincent BYRNE Slaney Olympic A.C. M50 1:36:27 1:35:23
2168 George FORDE unatt/Carrigtwohill M 1:36:27 1:34:38
2169 Grainne O'DONOVAN unatt/Cork F40 1:36:28 1:33:54
2170 Regina CAMPBELL Clonakilty Road Runners F45 1:36:30 1:33:57
2171 Celine WALLEY unatt/Hertfordshire F55 1:36:30 1:35:11
2172 Deirdre PITTS Tallaght A.C. F50 1:36:31 1:33:31
2173 Declan FITZGERALD unatt/Cork M45 1:36:31 1:34:37
2174 Maeve HURLEY Ballintotis Fit4Life F45 1:36:34 1:35:16
2175 Valerie KELLY unatt/Glanmire F40 1:36:36 1:34:29
2176 Elaine DWYER unatt/Glanmire F40 1:36:36 1:34:29
2177 Amelie O'BRIEN unatt/Cork F35 1:36:36 1:34:16
2178 Karin CONNOLLY unatt/Clonakilty F45 1:36:36 1:34:01
2179 Angela O'MAHONY Grange/Fermoy A.C. F45 1:36:37 1:34:30
2180 Late entry     1:36:37 1:33:10
2181 Michelle CULLEN St. Abbans A.C. F40 1:36:42 1:33:41
2181 Sue BARRETT unatt/Killarney F40 1:36:42 1:35:14
2183 Brendan TOBIN unatt/Glanmire M45 1:36:42 1:34:51
2184 Maria NYHAN unatt/Glanmire F40 1:36:43 1:34:12
2185 Marytherese O'FLYNN Mallow A.C. F35 1:36:44 1:35:52
2186 Denise O'BRIEN unatt/Cork F 1:36:45 1:34:10
2187 Emer COUGHLAN Carrigaline Road Runners A.C. F45 1:36:46 1:33:53
2188 Pellegrino PICONE unatt/Italy M 1:36:47 1:33:23
2189 Helena O'CONNER Mallow A.C. F 1:36:48 1:33:08
2190 Patrick BARRY unatt/Midleton M 1:36:49 1:35:03
2191 Pat KENNEDY Carrigtwohill A.C. M 1:36:52 1:35:47
2192 Chris HURLEY unatt/Kilworth M 1:36:52 1:33:39
2193 Frank DOWNEY unatt/Blarney M50 1:36:56 1:33:50
2194 Helena FOGARTY unatt/Blarney F 1:36:56 1:34:30
2195 Linda HEGARTY unatt/Cloyne F45 1:36:57 1:35:08
2196 Ruth PHELAN Ballymore Cobh A.C. F50 1:36:58 1:34:35
2197 John O'MALLEY Ballymore Cobh A.C. M 1:36:59 1:33:39
2198 Siobhan LILLIS unatt/Cork F35 1:37:00 1:33:56
2199 Susan KELLEHER unatt/Cork F 1:37:03 1:34:00
2200 Eileen MURPHY Carraig-Na-Bhfear A.C. F55 1:37:03 1:35:33
2201 Cory REA unatt/Blarney M40 1:37:06 1:35:08
2202 Late entry     1:37:06 1:35:20
2203 Una DINEEN unatt/Cork F 1:37:07 1:33:40
2204 Tommy HALTON Donore Harriers M60 1:37:08 1:36:53
2205 Sean BLAKE unatt/Cork M 1:37:08 1:33:33
2206 Anthony HAYES Ballintotis Fit4Life M 1:37:11 1:36:23
2207 Olivia CUDDIHY unatt/Kilkenny F35 1:37:12 1:34:37
2208 Roy CUMMINS unatt/Cork M65 1:37:13 1:34:31
2209 Carmel COONEY Grange/Fermoy A.C. F40 1:37:14 1:34:50
2210 Kelly O'CONNELL St. Finbarrs A.C. F 1:37:15 1:35:03
2211 Margaret O'FLYNN St. Nicholas A.C. F50 1:37:15 1:35:33
2212 Nelius O'FLYNN St. Nicholas A.C. M50 1:37:15 1:35:33
2213 Charlotte WALSH unatt/Bandon F35 1:37:17 1:34:15
2214 Gillian BARRY unatt/Clonmel F 1:37:19 1:34:49
2215 Maeve O'SHAUGHNESSY unatt/Cork F45 1:37:19 1:35:08
2216 Marc POWER unatt/Cork M45 1:37:19 1:34:54
2217 Louise LYNCH An Bru A.C F40 1:37:20 1:35:16
2218 Kate CROTTY Naas A.C. F35 1:37:21 1:33:54
2219 Deirdre BYRNE unatt/Blarney F35 1:37:23 1:35:39
2220 Tom MCGEE unatt/Blarney M45 1:37:23 1:36:05
2221 Louise O'CONNOR unatt/Blarney F35 1:37:25 1:35:18
2222 Tadgh HANLEY Watergrasshill A.C. M45 1:37:26 1:35:15
2223 Liz O'SULLIVAN Doheny A.C. F45 1:37:26 1:35:44
2224 Sharon DENNEHY unatt/Carrigtohill F 1:37:27 1:35:37
2225 Brendan KELLIHER unatt/Killarney M50 1:37:30 1:34:25
2226 Gary WHYTE Ballincollig A.C. M45 1:37:32 1:35:09
2227 Ian KOHLER Midleton A.C. M70 1:37:32 1:36:16
2228 Jennifer RYAN Dundrum South Dublin A.C. F35 1:37:33 1:34:54
2229 Siobhan GREEN Riverstick/Kinsale A.C. F45 1:37:34 1:36:11
2230 Marie CASHMAN unatt/Carrignavar F40 1:37:35 1:36:20
2231 Emma O'NEILL Rosscarbery Steam Runners A.C. F40 1:37:36 1:34:26
2232 Michael TWOHIG unatt/Waterfall M45 1:37:37 1:34:40
2233 Anne Marie DOWNING Ballymore Cobh A.C. F50 1:37:40 1:36:56
2234 Breda KENNY unatt/Cahir F45 1:37:40 1:35:40
2235 Gayle ATKINSON unatt/Cork F40 1:37:40 1:35:08
2236 Donal BURKE unatt/Whitechurch M70 1:37:41 1:37:18
2237 Carol HARTNETT unatt/Glanmire F35 1:37:43 1:35:15
2238 Patrick HARTNETT unatt/Glanmire M40 1:37:43 1:35:15
2239 Helena COLEMAN unatt/Cork F45 1:37:44 1:34:54
2240 Deirdre KEARNEY unatt/Tralee F 1:37:45 1:35:33
2241 Maria JOHNSON Rosscarbery Steam Runners A.C. F35 1:37:47 1:37:47
2242 Colette DALY St. Finbarrs A.C. F45 1:37:47 1:35:15
2243 Aidan HOLLAND unatt/Ballincollig M 1:37:49 1:35:07
2244 Emer O'HARE unatt/Dublin F 1:37:49 1:35:05
2245 Laura MURRAY Waterford A.C. F 1:37:50 1:35:08
2246 Valerie TWOMEY Ballintotis Fit4Life F40 1:37:51 1:36:24
2247 Aileen WINDLE unatt/Waterford F45 1:37:57 1:35:58
2248 Kathlenn KELLEHER Mallow A.C. F55 1:37:58 1:37:58
2249 Evelyn CROWLEY unatt/Newcestown F 1:38:02 1:34:40
2250 Brad HARTE unatt/Bandon M 1:38:02 1:36:35
2251 Noel CROWE unatt/Tipperary M45 1:38:03 1:34:30
2252 Barry COLEMAN St. Finbarrs A.C. M40 1:38:04 1:35:10
2253 Gerard MCSWEENEY St. Nicholas A.C. M50 1:38:04 1:36:58
2254 Deborah EGAN Bweeng Trail Blazers F35 1:38:07 1:35:29
2255 Penelope GARCIA unatt/Midleton F40 1:38:09 1:35:40
2256 Denise O'MAHONY Dundrum South Dublin A.C. F 1:38:10 1:35:32
2257 Derry TIERNEY Churchtown Runners M45 1:38:11 1:36:10
2258 Annette FITZGERALD Midleton A.C. F45 1:38:11 1:37:05
2259 Susan HEFFERNAN unatt/Rathcormac F35 1:38:12 1:35:37
2260 Michael CAWLEY Waterford A.C. M50 1:38:13 1:35:53
2261 Tony REEVES unatt/Limerick M50 1:38:15 1:34:58
2262 Antoinette CODY Ballintotis Fit4Life F35 1:38:16 1:37:10
2263 Jacqueline BOWEN Mallow A.C. F45 1:38:16 1:35:03
2264 Lisa O'BRIEN unatt/Mitchelstown F 1:38:17 1:35:33
2265 Carmel HUGHES St. Abbans A.C. F40 1:38:17 1:35:15
2266 Gordon O'NEILL Aghada Running Club M40 1:38:17 1:37:25
2267 Sarah KINSELLA Tallaght A.C. F35 1:38:18 1:35:57
2268 Cathal O'MAHONY unatt/Cork M40 1:38:19 1:35:15
2269 Rino GIGLIONE unatt/Ballincollig M45 1:38:24 1:35:34
2270 Karen LARKIN unatt/Knockraha F35 1:38:25 1:35:03
2271 Paul MORRISON unatt/Cork M 1:38:26 1:35:14
2272 Siobhan CURTIN Tracton A.C. F40 1:38:26 1:36:16
2273 Fiona JOYCE unatt/Kerry F 1:38:26 1:35:13
2274 David HAMILTON unatt/Bandon M45 1:38:26 1:35:04
2275 Mervyn DALY unatt/Shanagarry M40 1:38:27 1:35:39
2276 Aidan O'SHEA unatt/Fermoy M 1:38:27 1:35:33
2277 Dermot O'CALLAGHAN unatt/Tipperary M40 1:38:28 1:35:17
2278 Sinead HORGAN Bandon A.C. F45 1:38:29 1:35:36
2279 Louise BARRY Grange/Fermoy A.C. F40 1:38:29 1:36:37
2280 Ger VENNER unatt/Crosshaven F40 1:38:30 1:35:56
2280 Maude VERNON WALSH unatt/Cork F40 1:38:30 1:35:56
2282 Aine GUCKIAN unatt/Youghal F40 1:38:33 1:38:33
2283 Mairead CASHMAN Crusaders A.C. F50 1:38:34 1:37:13
2284 Robert O'SULLIVAN unatt/Cork M 1:38:37 1:36:25
2285 Amanda COONEY Midleton A.C. F55 1:38:39 1:38:28
2286 Pat MURPHY unatt/Lehenaghbeg M 1:38:39 1:36:20
2287 Ann MOLONEY Youghal A.C. F45 1:38:40 1:37:19
2288 Rory O DWYER unatt/Cork M50 1:38:40 1:35:39
2289 Joan HICKSON unatt/Modeligo F40 1:38:40 1:36:39
2290 Andrew PUTNAM unatt/New Zealand M50 1:38:42 1:35:57
2291 Barry O'DRISCOLL Ballintotis Fit4Life M 1:38:43 1:35:58
2292 Andrew NEWMAN unatt/Cork M 1:38:44 1:35:22
2293 Kevin FOLEY unatt/Cork M 1:38:48 1:35:11
2294 Angela MCEVOY St. Finbarrs A.C. F50 1:38:48 1:38:48
2295 Karen COLLINS Buttevant R.C. F35 1:38:48 1:36:24
2296 Colum O'BRIC unatt/Glenville M 1:38:50 1:35:55
2297 Maire O'SULLIVAN Limerick Country Club A.C. F45 1:38:51 1:35:27
2298 Michelle NELSON Togher A.C. F40 1:38:51 1:35:25
2299 Karina HEALY unatt/Ballygarvin F40 1:38:51 1:37:28
2300 Paul SWEENEY Mourne Runners M50 1:38:51 1:35:26
2301 Kathryn POTTERTON Sportsworld A.C. F50 1:38:53 1:36:55
2302 Lorraine CAREY An Bru A.C F35 1:38:55 1:38:18
2303 Benny WALKON unatt/Cork M 1:38:56 1:35:34
2304 Emma O'SHEA unatt/Tower F 1:38:56 1:36:49
2305 Robert REA unatt/Ballincollig M 1:38:56 1:37:18
2306 Breda GOOD Tracton A.C. F40 1:38:57 1:36:48
2307 Paul KEYES unatt/Wisconsin M55 1:39:00 1:36:54
2308 Brian CROWLEY unatt/Churchtown South M 1:39:01 1:36:45
2309 Keva MCNAMARA Midleton A.C. F 1:39:02 1:37:25
2310 Eilis HENNESSY An Bru A.C F40 1:39:02 1:36:46
2311 Anne-Marie O'DONOVAN Midleton A.C. F40 1:39:02 1:35:40
2312 Eoin O'BRIEN unatt/Cloyne M40 1:39:04 1:36:28
2313 Timothy LENAHAN unatt/Millstreet M40 1:39:05 1:37:08
2314 Regina MOODY Tallaght A.C. F45 1:39:07 1:36:45
2315 Celine MORLEY unatt/Ballinacurra F40 1:39:08 1:36:06
2315 Stephen KEOGH unatt/Galway M45 1:39:08 1:36:48
2317 Jill STAFFORD unatt/Waterford F35 1:39:08 1:37:06
2318 Elizabeth LENEHAN unatt/Blarney F40 1:39:08 1:37:10
2319 Cormac O'CONNOR unatt/Kent M 1:39:08 1:36:11
2320 Leonie WEIR Bandon A.C. F35 1:39:09 1:36:04
2321 Eileen O'DONOGHUE unatt/Bantry F65 1:39:09 1:37:35
2322 Jim BYRNE Abbey Striders A.C. M 1:39:12 1:35:42
2323 Larry BOYLE unatt/Kildare M40 1:39:14 1:36:13
2324 Mairead CROWLEY unatt/Coachford F 1:39:18 1:35:56
2325 Bernadette NAVIN Ballymore Cobh A.C. F40 1:39:18 1:38:11
2326 Maggie STACK Watergrasshill A.C. F40 1:39:19 1:36:53
2327 Rosemary STAPLETON unatt/Waterford F35 1:39:19 1:37:34
2328 Francis MAUNSELL Midleton A.C. M40 1:39:20 1:36:54
2329 Kevin WALSH unatt/Glanmire M45 1:39:26 1:36:55
2330 Andrea KENNEDY unatt/Cork F35 1:39:26 1:36:39
2331 Grainne COOGAN Tallaght A.C. F45 1:39:27 1:36:28
2332 Amy GRANVILLE Kilkenny City Harriers A.C. F 1:39:27 1:38:01
2333 John HALLAHAN Leevale A.C. M50 1:39:28 1:37:05
2334 Fiona HALLAHAN Leevale A.C. F 1:39:28 1:37:07
2335 Pawel SWITAJ unatt/Cork M40 1:39:30 1:37:18
2336 Conor MULLANE Watergrasshill A.C. M 1:39:31 1:37:00
2337 Susan O'ROURKE unatt/Cork F45 1:39:32 1:38:33
2338 Tommy DESMOND unatt/newcestown M40 1:39:33 1:36:15
2339 Valerie MURPHY Slaney Olympic A.C. F35 1:39:35 1:38:39
2340 JP CARROLL unatt/Blackrock M 1:39:37 1:37:52
2341 Christine TURNER unatt/Cork F 1:39:37 1:37:53
2342 Yves MCGRATH unatt/Plymouth F35 1:39:38 1:37:34
2343 Denise O'CONNER Mallow A.C. F 1:39:39 1:37:04
2344 Claire COSGRAVE Mallow A.C. F 1:39:39 1:37:03
2345 Teresa BUTTIMER unatt/Cork F 1:39:40 1:37:03
2346 Margaret FITZGERALD unatt/Dublin F45 1:39:42 1:38:26
2347 Edel KELLEHER unatt/Ballincollig F35 1:39:42 1:38:10
2348 Francis COUGHLAN unatt/New Ross M50 1:39:44 1:37:13
2348 James DOYLE unatt/Cheshire M 1:39:44 1:37:18
2350 Kevin MURPHY unatt/New Ross M50 1:39:49 1:39:40
2351 Lila SULLIVAN unatt/Cork F 1:39:49 1:36:22
2352 Mairead LANE Craughwell A.C. F40 1:39:49 1:38:12
2353 Aoife BARRY unatt/Kilkenny F40 1:39:51 1:37:15
2354 Marie CRONIN unatt/Carrigaline F35 1:39:53 1:37:38
2355 Caitriona NUNAN unatt/Cloyne F40 1:39:53 1:37:39
2356 Keith MILLS unatt/Mogeely M 1:39:54 1:36:56
2356 Mairead O'DONOVAN unatt/Blarney F40 1:39:54 1:38:06
2358 Michelle LOONEY unatt/Cork F 1:39:54 1:36:55
2359 John HEALY unatt/Cork M55 1:39:55 1:37:05
2360 Christine CROWLEY unatt/Waterford F 1:39:56 1:37:43
2361 Timmy HIGGINS unatt/Carrigaline M 1:39:57 1:38:14
2362 Siobhan ENRIGHT St. Nicholas A.C. F45 1:39:58 1:37:53
2363 Maura LAWTOM unatt/Cloyne F45 1:40:00 1:38:29
2364 Susan MORRISSEY unatt/Cork F50 1:40:01 1:37:24
2365 Brenda LYNCH unatt/Cork F 1:40:04 1:37:21
2366 Kate SMYTH unatt/Naas F40 1:40:07 1:37:40
2367 Joyce LEE unatt/Naas F40 1:40:07 1:37:40
2368 Grainne LYNCH Tracton A.C. F35 1:40:11 1:40:11
2369 John KIGGINS Eagle A.C. M 1:40:11 1:37:24
2370 Marie O'MAHONY unatt/Bantry F55 1:40:12 1:38:38
2371 Ciara FORDE Watergrasshill A.C. F40 1:40:14 1:37:31
2372 Paul O'BRIEN unatt/Fountainstown M45 1:40:15 1:36:43
2373 Joanne KELLEHER unatt/Ladysbridge F35 1:40:15 1:38:51
2373 Julie MCCALL unatt/Fountainstown F50 1:40:15 1:36:43
2375 Rosemary RYAN Ballintotis Fit4Life F40 1:40:19 1:39:11
2376 Ruairi O'BRIEN unatt/Cork M 1:40:21 1:36:52
2377 Kevin DAVIS unatt/Midleton M55 1:40:21 1:38:26
2378 Jim O'SHAUGHNESSY unatt/Cork M55 1:40:22 1:38:09
2379 Lorna MAHER unatt/Midleton F40 1:40:22 1:38:07
2380 Mitchell O'KEEFFE Duhallow A.C. F45 1:40:24 1:40:24
2381 Brianna COLFER Galtee Runners A.C. F 1:40:26 1:37:28
2382 Ann O'DRISCOLL Youghal A.C. F 1:40:27 1:38:14
2383 Sinead RADLEY Abbey Striders A.C. F35 1:40:28 1:38:14
2384 Erica O'MAHONY unatt/Kileens F35 1:40:29 1:37:27
2385 Orla O'CALLAGHAN unatt/Cork F35 1:40:30 1:37:28
2386 Natasha FARRELL unatt/Kildare F40 1:40:30 1:38:00
2387 Cha O'NEILL Ballintotis Fit4Life M50 1:40:32 1:38:14
2388 Michelle WYLERY unatt/Waterford F45 1:40:35 1:38:15
2389 Carol HARPUR unatt/Glounthaune F40 1:40:36 1:39:41
2390 Amy DOHERTY unatt/USA F50 1:40:37 1:37:31
2391 Sari MACKENZIE unatt/New Zealand F50 1:40:37 1:37:32
2392 Mai O'SULLIVAN unatt/Bantry F45 1:40:38 1:38:56
2393 Brendan KELLY unatt/Midleton M 1:40:43 1:38:52
2394 Kellie FAUL KELLEHER unatt/Youghal F 1:40:43 1:38:35
2395 Richard CUDMORE unatt/London M 1:40:44 1:37:46
2396 Liam O'FLAHERTY unatt/Cork M40 1:40:44 1:38:21
2397 Margaret RAFTER unatt/Laois F 1:40:45 1:37:32
2398 Sandra KEYES unatt/Waterfall F35 1:40:45 1:37:33
2399 Cian DALTON unatt/Carrigaline M 1:40:48 1:37:49
2400 Don BUCKLEY Watergrasshill A.C. M45 1:40:48 1:37:48
2401 Malachy O'CASAIDE Churchtown Runners M40 1:40:48 1:38:45
2402 Aine MURRAY unatt/Bandon F35 1:40:50 1:37:41
2403 Miriam O'DONOGHUE Togher A.C. F35 1:40:50 1:37:24
2404 Leila COTTER unatt/Whites Cross F40 1:40:52 1:37:49
2405 Kieran MCDONNELL unatt/Waterfall M60 1:40:52 1:38:39
2405 Sharon NOLAN unatt/Cork F35 1:40:52 1:38:48
2407 Grainne STACK unatt/Midleton F40 1:40:53 1:37:52
2408 John RELLIS unatt/Waterford M 1:40:53 1:37:37
2409 Colette BAILY unatt/Ballinacurra F50 1:40:54 1:37:58
2410 Mary KENNEDY Ballintotis Fit4Life F40 1:40:54 1:38:32
2411 Sylvia KING Waterford A.C. F40 1:40:56 1:38:14
2412 Martina POWER An Bru A.C F35 1:40:56 1:38:54
2413 Linda DOUGLAS Ballintotis Fit4Life F35 1:40:57 1:39:30
2414 Una POWER An Bru A.C F50 1:40:58 1:38:53
2414 Katie LYNAGH unatt/Roscrea F 1:40:58 1:38:19
2416 Tracy WALSH unatt/Glanmire F40 1:40:58 1:38:27
2417 Niamh COAKLEY unatt/Cork F 1:41:00 1:39:30
2418 Barry SLYE Tracton A.C. M 1:41:01 1:38:36
2419 Dominic GALVIN unatt/Glounthaune M50 1:41:03 1:38:03
2420 James SULLIVAN unatt/Carrick on Suir M50 1:41:05 1:41:00
2421 Linda O'SHEA unatt/Midleton F45 1:41:06 1:39:13
2422 Marie O'REILLY unatt/Cahir F60 1:41:07 1:38:15
2423 Janette O'KEEFFE unatt/Fermoy F40 1:41:07 1:38:42
2424 Owen MULVANEY Celbridge A.C. M45 1:41:07 1:37:39
2425 Jason SHORTT unatt/Roscrea M40 1:41:07 1:40:01
2426 Yvonne O'BRIEN unatt/Rathcormac F35 1:41:12 1:38:37
2427 Michelle FITZGERALD unatt/Rylane F45 1:41:13 1:38:22
2428 Eilish KINGSTON Rosscarbery Steam Runners A.C. F45 1:41:15 1:38:39
2428 Sheila MCCARTHY Aghada Running Club F45 1:41:15 1:39:23
2430 Caroline O'DONOVAN Rosscarbery Steam Runners A.C. F40 1:41:15 1:38:40
2431 Mary TOBIN-DELANEY unatt/Glanmire F45 1:41:17 1:39:39
2432 Carmel KAVANAGH unatt/Ballinacurra F40 1:41:17 1:38:24
2433 Brian KAVANAGH unatt/Ballinacurra M45 1:41:18 1:38:31
2434 Ann CRONIN Carrick-on-Suir A.C. F50 1:41:21 1:39:18
2435 Carmel O'MAHONY unatt/Dripsey F55 1:41:22 1:39:42
2435 Fiona COLLJNS unatt/Hospital F35 1:41:22 1:38:00
2437 Carmel NUGENT Mallow A.C. F45 1:41:23 1:38:19
2438 Amanda MORRISON Youghal A.C. F 1:41:23 1:38:32
2439 Bryan O'DONNELL unatt/Ballinacurra M40 1:41:23 1:38:23
2440 Aoife O'MEARA Templemore A.C. F 1:41:24 1:40:07
2441 Peadar MORAN unatt/Enniscorthy M40 1:41:24 1:39:28
2442 Sheila BULMAN Midleton A.C. F50 1:41:28 1:40:24
2443 Maggie KELLEHER unatt/Cloyne F40 1:41:28 1:38:24
2444 Jennifer TWOMEY unatt/Cork F40 1:41:29 1:38:37
2445 Orla HICKEY Mooreabbey Milers A.C F 1:41:30 1:38:29
2446 Anne Marie LILLIS Front Runners A.C. F35 1:41:30 1:40:52
2447 Teresa COUGHLAN Carrigtwohill A.C. F35 1:41:31 1:38:28
2448 Antoinette BARRY unatt/Killeagh F40 1:41:32 1:39:10
2449 Amie HICKEY Mooreabbey Milers A.C F 1:41:32 1:38:31
2450 Eoin HORGAN unatt/Dublin M40 1:41:33 1:38:48
2451 Caroline O'DONOVAN unatt/Ballinacurra F35 1:41:34 1:41:34
2452 Sandra BUSTEED Tullamore Harriers A.C. F40 1:41:35 1:41:04
2453 Deirdre GLYNN Mallow A.C. F45 1:41:36 1:39:01
2454 Evelyn POWER unatt/Carrigtwohill F 1:41:37 1:39:59
2455 Kenneth BURKE unatt/Blarney M 1:41:42 1:40:24
2456 Louise HUMPHREYS unatt/Glanmire F40 1:41:42 1:41:42
2457 Sinead CONNOLLY unatt/Glanmire F40 1:41:45 1:38:48
2458 Niamh KAVANAGH Portlaoise A.C. F40 1:41:45 1:38:53
2459 Amanda MCDONALD Portlaoise A.C. F35 1:41:45 1:38:52
2460 Julieka CAHILL Portlaoise A.C. F40 1:41:46 1:38:54
2461 Brigid MURDOCH Limerick Country Club A.C. F50 1:41:47 1:38:16
2462 Mary CAVANAGH Limerick Country Club A.C. F55 1:41:48 1:38:24
2463 Joan MCCARTHY Midleton A.C. F55 1:41:49 1:40:28
2464 Kate SULLIVAN unatt/Castletownbere F 1:41:50 1:39:51
2465 David KIDNEY unatt/Cork M55 1:41:54 1:39:35
2466 P draig¡n RIGGS unatt/Cork F65 1:41:55 1:39:22
2467 Norma NYHAN unatt/Midleton F40 1:41:56 1:39:18
2468 Donagh MCMAHON unatt/Clonmel M40 1:41:59 1:39:45
2469 Mary RYAN unatt/Cork F40 1:42:04 1:39:01
2470 Mark O'SULLIVAN unatt/Midleton M45 1:42:08 1:40:51
2471 Claire WALSH unatt/Shanagarry F35 1:42:08 1:39:14
2472 Patricia STEPHENS unatt/Shanagarry F45 1:42:08 1:39:29
2473 Liz DOYLE Togher A.C. F35 1:42:11 1:39:54
2474 Eimear DONNELLY Eagle A.C. F 1:42:12 1:38:47
2475 Dawn O'FARRELL Grange/Fermoy A.C. F45 1:42:15 1:40:22
2476 Therese RYAN Aghada Running Club F40 1:42:16 1:40:24
2477 Paula LYNCH Ballintotis Fit4Life F35 1:42:20 1:39:15
2478 Geraldine MAGNER unatt/Killeagh F45 1:42:21 1:40:25
2478 Gillian O'BRIEN St. Finbarrs A.C. F45 1:42:21 1:39:27
2480 Carol COLLINS St. Nicholas A.C. F50 1:42:22 1:40:40
2481 Gillian MURPHY Togher A.C. F35 1:42:24 1:38:57
2482 Ann O'REGAN Clonakilty Road Runners F40 1:42:26 1:39:46
2483 Samantha POWER Ballintotis Fit4Life F35 1:42:27 1:39:21
2484 Tony SHERIDAN unatt/Ballinacurra M 1:42:27 1:40:55
2485 Catriona MULLANE Ballintotis Fit4Life F40 1:42:30 1:41:03
2486 Paul RAMSELL unatt/Cork M 1:42:30 1:39:54
2486 Mairead BEAUSANG Ballintotis Fit4Life F45 1:42:30 1:41:02
2488 Darren CURTIN St. Finbarrs A.C. M40 1:42:32 1:40:02
2489 Niamh O'DONOGHUE unatt/Berrings F45 1:42:33 1:40:54
2490 Colm KERR unatt/Blarney M 1:42:33 1:39:04
2491 Jaclyn JOYCE unatt/Glanmire F35 1:42:36 1:39:13
2492 Geraldine CASEY unatt/Kerry F 1:42:36 1:40:00
2493 Albert GRAMSMA unatt/Surrey M50 1:42:37 1:39:05
2494 Sandra O'CONNOR Midleton A.C. F 1:42:39 1:39:20
2495 Michael O'GRADY unatt/Ballincollig M45 1:42:39 1:41:40
2496 Assumpta CAHILL unatt/Coachford F40 1:42:45 1:40:56
2497 Jimmy MANSFIELD unatt/Middlesex M60 1:42:46 1:40:46
2498 Andy STAFF Slaney Olympic A.C. M 1:42:47 1:39:28
2499 Anne FOLEY unatt/Beaufort F45 1:42:52 1:41:23
2500 Marie O'CONNER unatt/Blarney F40 1:42:54 1:39:44
2501 Eilish O'LEARY unatt/Castleisland F35 1:42:56 1:41:20
2502 Ann Marie O'LEARY unatt/Carrigaline F 1:42:56 1:41:20
2503 Siobhan LAWLOR unatt/Naas F45 1:43:02 1:40:36
2504 Teresa MORRISSEY unatt/Clare F 1:43:04 1:40:21
2505 Edel MULLAN unatt/Mount Uniacke F 1:43:08 1:40:13
2506 Michelle DOYLE CONDON Bilboa A.C. F45 1:43:09 1:41:49
2507 Sean GOULD unatt/Cork M55 1:43:14 1:39:48
2508 Clare FORDE Fota Island Running Club F35 1:43:18 1:40:00
2509 Lynn FROST unatt/Dublin F45 1:43:18 1:40:58
2510 Kathryn MCKENNA unatt/Dublin F45 1:43:18 1:40:57
2511 Sinead LYNCH Carrigtwohill A.C. F 1:43:19 1:41:20
2512 Mark WALSH unatt/Cork M45 1:43:22 1:41:28
2513 Naomi ROYCROFT Rosscarbery Steam Runners A.C. F40 1:43:23 1:40:47
2514 Sinead CURTIS Portlaoise A.C. F 1:43:27 1:40:50
2515 Brian HEALY Lake District Athletics M45 1:43:31 1:43:25
2516 Denise MURPHY St. Nicholas A.C. F40 1:43:35 1:41:09
2517 Sinead SHEEHAN unatt/Cork F40 1:43:35 1:42:02
2518 Orla SHEEHAN unatt/Cork F 1:43:37 1:42:03
2519 Ethna CANNIFFE unatt/Cork F40 1:43:38 1:41:34
2520 Late entry     1:43:45 1:40:18
2521 Mary COLFER Galtee Runners A.C. F55 1:43:51 1:43:51
2522 Deirdre MANNIX unatt/Cork F40 1:43:53 1:40:56
2523 Janet O'NEIL Buttevant R.C. F 1:43:55 1:41:15
2524 Tony RYAN Mallow A.C. M40 1:43:56 1:40:59
2525 Elmarie KILBRIDE unatt/Cork F40 1:43:59 1:43:00
2526 Ciara HARNEDY unatt/Carrigtwohill F 1:44:01 1:41:52
2527 Jacinta MADDEN Ballintotis Fit4Life F45 1:44:01 1:41:02
2528 Annis KEHOE Slaney Olympic A.C. F60 1:44:02 1:41:13
2529 Ann DALTON Galtee Runners A.C. F55 1:44:04 1:42:02
2530 Karen HAYES unatt/Midleton F35 1:44:05 1:42:41
2531 Mairead BARRY Ballintotis Fit4Life F 1:44:06 1:41:11
2532 Sharon O'BRIEN Ballintotis Fit4Life F40 1:44:06 1:42:42
2533 Cora REGAN St. Finbarrs A.C. F45 1:44:08 1:41:24
2534 Christine MCELLIGOTT unatt/Cork F45 1:44:12 1:41:08
2535 Ann Marie O'DONNELL Clonmel A.C. F45 1:44:13 1:41:22
2536 Olivia HALL unatt/Wexford F35 1:44:14 1:41:59
2537 James MCGANN unatt/Midleton M65 1:44:16 1:42:30
2538 Wayne O'LEARY unatt/Limerick M 1:44:17 1:41:59
2539 Brian FLAHERTY unatt/Cork M40 1:44:18 1:41:59
2539 Anne GAYNOR unatt/Bandon F45 1:44:18 1:40:41
2541 Catherine TWIBILL unatt/Whitechurch F40 1:44:20 1:40:43
2542 Gerard O'CONNELL Liscarroll A.C. M55 1:44:20 1:42:49
2543 Mary MOLLOY Ballintotis Fit4Life F45 1:44:23 1:41:25
2544 Kay WHITE Coolquill A.C. F50 1:44:25 1:43:36
2545 Mel DEVINE Bantry A.C. M50 1:44:25 1:40:51
2546 Aisling LANE unatt/Cork F45 1:44:27 1:42:48
2547 John MCLEAN unatt/Ballincollig M 1:44:28 1:44:15
2548 John FLYNN Ballintotis Fit4Life M 1:44:30 1:42:56
2549 Pamela CROWLEY unatt/Blarney F35 1:44:31 1:42:31
2550 Brian MARTIN unatt/Midleton M50 1:44:31 1:42:01
2551 Breda GRAHAM unatt/Cork F35 1:44:33 1:42:02
2552 Valerie GARVEY Mallow A.C. F45 1:44:33 1:41:40
2553 Cormac STAUNTON unatt/Galway M 1:44:34 1:42:12
2554 Bridget MARTIN Kilfinane A.C. F 1:44:36 1:41:12
2555 Kate GIBNEY unatt/Glanmire F 1:44:37 1:41:04
2556 Sean HAYES unatt/Rosscarbery M 1:44:37 1:41:07
2557 Martin LANDERS Watergrasshill A.C. M 1:44:38 1:41:05
2558 Conor MANSFIELD unatt/Crosshaven M45 1:44:40 1:42:59
2559 Olive HALLAHAN Leevale A.C. F50 1:44:41 1:42:19
2560 Elizabeth GAYER unatt/Mallow F 1:44:45 1:44:02
2561 Collette O'CALLAGHAN Mallow A.C. F45 1:44:50 1:42:52
2562 Tom KENNEDY unatt/Kilkenny M55 1:44:52 1:41:58
2563 David O'CONNER Graigue Ballycallan A.C. M45 1:44:53 1:41:59
2564 Sarah Jane FLAHERTY unatt/Whitegate F 1:44:55 1:42:13
2565 Marian BUCKLEY Carrigtwohill A.C. F 1:44:57 1:41:53
2566 Gillian HOLLAND unatt/Innishannon F35 1:44:58 1:42:12
2567 Pat FITZGERALD unatt/Midleton M45 1:45:01 1:42:23
2568 Noelle GILL unatt/Cork F 1:45:08 1:42:04
2569 Kay BIRCH unatt/Ballincollig F55 1:45:12 1:43:01
2570 Ann O'CONNER unatt/Glanmire F55 1:45:17 1:42:00
2571 Eamon PHELAN unatt/Glanmire M65 1:45:18 1:43:16
2572 Shirley O'BRIEN unatt/Carrigaline F45 1:45:18 1:42:46
2573 Damian BYRNE unatt/Conna M 1:45:25 1:43:26
2574 Muriel COUGHLAN Ballintotis Fit4Life F45 1:45:25 1:42:40
2575 Patrick HIGGINS Aghada Running Club M 1:45:28 1:43:47
2576 Georgina WHELAN Buttevant R.C. F35 1:45:34 1:42:57
2577 Anne MCKEOWN Ballymore Cobh A.C. F45 1:45:35 1:42:56
2578 Mag FLYNN Grange/Fermoy A.C. F45 1:45:41 1:43:16
2579 Gerard MCLEAN Midleton A.C. M45 1:45:44 1:45:01
2580 Emer MCLEAN Midleton A.C. F45 1:45:44 1:44:28
2581 Paul KELLY Crusaders A.C. M 1:45:45 1:42:07
2582 Colin MCTAGGART Togher A.C. M50 1:45:52 1:43:11
2583 Tracy O'REGAN unatt/Ballycotton F35 1:45:56 1:44:24
2584 Linda MAHON unatt/Dublin F35 1:45:56 1:42:42
2585 Gareth MAHON unatt/Dublin M40 1:45:57 1:42:43
2586 Anne Marie KENNEDY unatt/Killarney F40 1:45:58 1:44:28
2587 Mary KEVANY unatt/Fermoy F50 1:46:01 1:42:45
2588 Sharon GREEN unatt/Cork F35 1:46:07 1:43:40
2589 Maria GIBBONS unatt/Naas F55 1:46:11 1:44:33
2590 Adrian O'DRISCOLL unatt/Cork M40 1:46:13 1:43:09
2590 Eimear LAMBE unatt/Carrigtohill F 1:46:13 1:44:30
2592 Trish RING Bweeng Trail Blazers F35 1:46:13 1:46:13
2593 James SLOANE unatt/Cork M 1:46:13 1:42:54
2594 David HEALY unatt/Carrigaline M 1:46:15 1:45:22
2595 Elaine MOORE Portlaoise A.C. F40 1:46:20 1:43:29
2596 Ursula O'MALLEY Portlaoise A.C. F60 1:46:20 1:43:29
2597 Eilise O'GRADY unatt/Dublin F 1:46:23 1:45:05
2598 Anne LYNCH Galtee Runners A.C. F40 1:46:24 1:43:26
2599 Adrienne LANE unatt/Cork F50 1:46:24 1:43:51
2600 Lucy WALSH unatt/Shanagarry F45 1:46:28 1:43:33
2601 Valerie FOLEY Carraig-Na-Bhfear A.C. F40 1:46:29 1:45:52
2602 Maria KELLY unatt/Cork F50 1:46:30 1:44:53
2603 Margaret GILL unatt/Cahir F55 1:46:31 1:43:40
2604 Nora MORRISON unatt/Kildare F35 1:46:33 1:43:41
2605 Michael REA unatt/Killavullen M50 1:46:34 1:43:15
2606 Cathy GOOD Tracton A.C. F40 1:46:36 1:44:26
2607 Tim QUIGLEY Clonmel A.C. M40 1:46:38 1:44:25
2608 Michael WHITE Waterford A.C. M55 1:46:39 1:43:53
2609 Fiona KEEGAN unatt/Kilmainham F35 1:46:44 1:43:56
2610 Teresa O'DONOGHUE unatt/Beaufort F35 1:46:47 1:45:38
2611 Anthony O'DONOGHUE unatt/Kerry M40 1:46:47 1:45:37
2612 Ruth LANDY RYAN West Waterford A.C. F 1:46:50 1:43:59
2613 Thomas O'RIORDAN unatt/Limerick M40 1:46:53 1:43:28
2614 Thomas CUSACK unatt/Cloyne M45 1:46:59 1:45:35
2615 Denis BARRY unatt/Limerick M40 1:47:04 1:44:55
2616 Patricia DOWNEY unatt/Blarney F45 1:47:04 1:44:27
2617 Michelle NUGENT unatt/Kilkenny F45 1:47:05 1:47:05
2618 Olwyn MULLALLY Carrigaline Road Runners A.C. F50 1:47:08 1:44:16
2619 Elaine KIELY unatt/Bandon F35 1:47:08 1:44:00
2620 Arlane TYNAN Midleton A.C. F50 1:47:12 1:45:38
2621 Ruth CROSBIE unatt/Cork F 1:47:14 1:43:43
2622 Susan KELLEHER unatt/Cork F 1:47:18 1:44:16
2623 Sandra JOHNSTON unatt/Carrigaline F55 1:47:22 1:44:48
2624 Noreen COAKLEY Rosscarbery Steam Runners A.C. F40 1:47:22 1:44:49
2625 Donal GOLDEN unatt/Cork M40 1:47:25 1:44:08
2626 Orla GRIFFIN Bandon A.C. F 1:47:26 1:44:14
2627 Una NI MHURCHU unatt/Kilkenny F35 1:47:26 1:44:56
2628 Mary AHERNE CASEY unatt/Limerick F50 1:47:26 1:44:02
2629 Aisling BRODERICK Bandon A.C. F35 1:47:27 1:44:40
2630 Kathleen CARR unatt/Midleton F40 1:47:28 1:44:30
2631 Dawn WALSH Bweeng Trail Blazers F35 1:47:33 1:44:54
2632 Peter WALLEY unatt/Hertfordshire M75 1:47:34 1:44:06
2633 Meena VERMA unatt/Dublin F 1:47:37 1:44:28
2634 Barry GAVIGAN 3 Ways AC M40 1:47:38 1:45:24
2635 Jillian BERKELEY unatt/Blarney F40 1:47:40 1:44:29
2636 Frank CUMMINS unatt/Watergrasshill M40 1:47:41 1:46:28
2637 Lee KIELTHY unatt/Wexford M 1:47:42 1:46:50
2638 Tara SMITH unatt/Carrigaline F40 1:47:43 1:45:11
2638 Grainne KIELTHY unatt/Mitchelstown F35 1:47:43 1:46:51
2640 Jean MCDONNELL Mallow A.C. F40 1:47:44 1:45:09
2641 Maria HOOLEY Youghal A.C. F 1:47:44 1:45:36
2642 Brendan WALSH unatt/Cork M45 1:47:44 1:44:10
2643 Eibhlin CLEARY East Cork A.C. F 1:47:44 1:46:52
2644 Marie FLEMING St. Abbans A.C. M60 1:47:45 1:44:44
2645 Claire O'BRIEN Bweeng Trail Blazers F40 1:47:48 1:45:11
2646 Claire ELPHICK unatt/Castletownbere F45 1:47:49 1:44:24
2647 Barry SOBEY unatt/Cork M 1:47:52 1:47:02
2648 Michelle BOUSE unatt/Ballygarvan F 1:47:52 1:44:16
2649 Caroline LERNIHAN Ballintotis Fit4Life F 1:47:52 1:44:58
2650 Shirley DEASY MEEHAN unatt/Glanmire F40 1:47:53 1:44:42
2651 Johanna DUGGAN unatt/Cork F50 1:47:54 1:44:42
2652 Tim COLLINS unatt/Shanagarry M45 1:47:55 1:46:51
2653 Barbara CODY Grange/Fermoy A.C. F45 1:48:03 1:45:38
2654 Phil CHIDLOW Youghal A.C. M45 1:48:08 1:45:12
2655 Lynda MURPHY Wexford Marathon Club F35 1:48:08 1:47:01
2656 Kathy MCSWEENEY unatt/Cork F35 1:48:08 1:44:53
2657 James O'CALLAGHAN unatt/Ballincollig M55 1:48:09 1:45:02
2657 Paddy DALY unatt/Cork M70 1:48:09 1:46:10
2659 Noel DUFFY Dunboyne A.C. M60 1:48:10 1:44:38
2660 Dinny WHELAN St. Abbans A.C. M65 1:48:10 1:45:54
2661 Claire O'DONOGHUE Midleton A.C. F35 1:48:12 1:45:57
2662 Saraha HORGAN Midleton A.C. F 1:48:12 1:45:58
2663 Roisin HESSION unatt/Glanmire F40 1:48:14 1:44:58
2664 Barbara WALSH unatt/Cork F35 1:48:14 1:44:59
2665 Emma CURTIN unatt/Glanmire F35 1:48:17 1:45:02
2666 Noreen MEARA unatt/Castletownroche F40 1:48:17 1:48:17
2667 Thomas O'MEARA unatt/Ballinacurra M 1:48:18 1:45:02
2668 Margaret BARRY Midleton A.C. F65 1:48:24 1:47:08
2669 Kevin SHEPPARD unatt/Cork M50 1:48:31 1:45:49
2670 Olivia HEGARTY St. Nicholas A.C. F35 1:48:34 1:46:29
2671 Mary KNOWLES Watergrasshill A.C. F40 1:48:39 1:45:57
2672 Mark HORNIBROOK unatt/Grenagh M40 1:48:39 1:45:19
2673 Ciara O'BRIEN unatt/Fermoy F 1:48:42 1:45:37
2674 Shaun TORGIUS Ballintotis Fit4Life M40 1:48:44 1:47:34
2675 Claire PARKER Midleton A.C. F35 1:48:48 1:46:21
2676 Marie MCGRATH unatt/Cork F45 1:48:49 1:45:44
2677 Yvonne DENIEFFE-HENNESSY Kilkenny City Harriers A.C. F40 1:48:49 1:46:17
2678 Killian John HENNESSY Kilkenny City Harriers A.C. M40 1:48:49 1:46:17
2679 Vicki MULDOON Bweeng Trail Blazers F 1:48:49 1:45:46
2680 Graham MURPHY unatt/Monkstown M 1:48:50 1:46:01
2681 Catherine QUINLAN unatt/Portmagee F 1:48:54 1:46:18
2682 Rachel COLLINS unatt/Mallow F40 1:48:55 1:46:21
2683 Sheila WALSH unatt/Bere Island F40 1:48:59 1:46:13
2684 Edwina KEYES unatt/Waterfall F 1:48:59 1:46:09
2685 Mairead MORRISSEY unatt/Cork F40 1:49:04 1:47:11
2686 Martina GARDINER Portlaoise A.C. F45 1:49:08 1:46:18
2687 Claire O'DONNELL unatt/Ballinacurra F35 1:49:12 1:46:15
2688 Kate DUGGAN unatt/Lissarda F40 1:49:13 1:46:19
2688 Caroline NOONAN unatt/Lissarda F35 1:49:13 1:46:18
2690 Don BOWEN unatt/Cork M50 1:49:17 1:47:43
2691 Carmel SMITH Tallaght A.C. F40 1:49:20 1:46:19
2692 Louise MAHER unatt/Kildare F35 1:49:23 1:46:19
2693 David NAUGHTON unatt/Cobh M65 1:49:30 1:46:27
2694 Heike VON HEYNE Ballymore Cobh A.C. F40 1:49:32 1:45:54
2695 Joyce FLATTERY Ballynonty A.C. F 1:49:33 1:48:44
2696 Diarmuid HURLEY Bantry A.C. M55 1:49:39 1:48:08
2697 Deirdre HYNES unatt/Clare F 1:49:40 1:46:56
2698 Grainne BYRNE Tallaght A.C. F50 1:49:42 1:46:42
2699 Evelyn O'NEILL unatt/Midleton F45 1:49:42 1:46:57
2700 Susan DURKIN unatt/Cork F35 1:49:44 1:46:49
2701 Janet KELLY Wexford Marathon Club F35 1:49:44 1:48:36
2702 Regina REALE An Bru A.C F 1:49:44 1:46:32
2702 Edel MCMAHON unatt/Limerick F35 1:49:44 1:46:31
2704 Damien QUINN unatt/Carrigaline M 1:49:45 1:46:55
2705 Una MARTIN Aghada Running Club F35 1:49:49 1:48:15
2706 Alan SORENSEN unatt/Cork M40 1:49:49 1:46:21
2707 Sarah SORENSEN unatt/Cork F35 1:49:50 1:46:21
2708 Emer O'BRIEN unatt/Cork F 1:49:54 1:47:59
2709 Patricia O'BRIEN St. Nicholas A.C. F 1:50:00 1:48:20
2710 Julie DALY unatt/Beaufort F50 1:50:01 1:48:31
2711 Charlie FISHER unatt/Limerick M40 1:50:05 1:47:34
2712 Mary WALSH Midleton A.C. F50 1:50:13 1:49:42
2713 Georgina MCHUGH unatt/Monkstown F40 1:50:14 1:46:44
2714 Caitriona KELLEHER unatt/Monkstown F35 1:50:14 1:46:43
2715 Paula EARLEY West Waterford A.C. F40 1:50:19 1:47:27
2716 Mary HARNEY West Waterford A.C. F40 1:50:20 1:47:27
2717 Jennifer KENNEALLY unatt/Dublin F 1:50:21 1:47:25
2718 Fiona CUNNINGHAM unatt/Cork F40 1:50:25 1:47:06
2719 Annie EUSTACE unatt/Wexford F50 1:50:27 1:48:26
2720 Gillian MURPHY unatt/Cork F40 1:50:31 1:47:11
2721 Cheetra VARIAN Bandon A.C. F45 1:50:35 1:50:35
2722 Ellen DEMPSEY Mallow A.C. F 1:50:38 1:47:26
2723 Valerie POWER West Waterford A.C. F45 1:50:42 1:47:50
2724 Amy GUINEY unatt/Leamlara F40 1:50:44 1:48:56
2725 Sinead MILTON St. Abbans A.C. F40 1:50:44 1:47:35
2726 Alan LOWNEY unatt/Clonakilty M40 1:50:50 1:48:07
2727 Pat O'KEEFFE North Cork A.C. M60 1:50:51 1:48:29
2727 Amanda RYAN North Cork A.C. F45 1:50:51 1:48:29
2729 Liz PATTERSON St. Nicholas A.C. F50 1:50:53 1:48:25
2730 Bernadette GLASCOTT Carrick-on-Suir A.C. F55 1:50:55 1:48:51
2731 Nicola CUNNIFFE West Waterford A.C. F40 1:50:57 1:48:04
2732 Anna Marie KIRBY Ballintotis Fit4Life F35 1:51:00 1:49:45
2733 Joan O'CONNOR Galtee Runners A.C. F50 1:51:01 1:49:21
2734 Janis HERLIHY Rosscarbery Steam Runners A.C. F40 1:51:04 1:48:29
2735 Paula COOPER unatt/Blarney F40 1:51:07 1:49:07
2736 Michelle SCANLON Midleton A.C. F 1:51:13 1:49:40
2737 Brian MCCARTHY unatt/Blarney M 1:51:14 1:49:43
2738 Carol HURLEY unatt/Castletownbere F45 1:51:22 1:49:29
2739 Noreen PATTERSON St. Nicholas A.C. F45 1:51:25 1:48:58
2740 Donal O'BRIEN St. Nicholas A.C. M65 1:51:26 1:48:59
2741 Fiona CAMPBELL Rosscarbery Steam Runners A.C. F40 1:51:39 1:49:05
2742 Marie BARRY St. Nicholas A.C. F35 1:51:43 1:49:38
2743 Kay DUFFY Rosscarbery Steam Runners A.C. F40 1:51:44 1:49:12
2744 Dawn O'FLYNN unatt/Blarney F40 1:51:44 1:49:45
2745 Mary KENEFICK unatt/Ballymacoda F45 1:51:47 1:49:14
2746 Catriona ALLEN unatt/Cork F35 1:51:48 1:48:29
2747 Kieran DALY unatt/Cork M45 1:51:53 1:50:05
2748 Denis FITZGERALD unatt/Glenville M 1:51:55 1:50:04
2749 Niamh KELLY unatt/Cork F 1:52:01 1:49:23
2750 Johnette CUMMINS unatt/Cork F45 1:52:04 1:52:04
2751 Evelyn O'NEILL unatt/Cork F45 1:52:05 1:48:55
2752 Maria O'CONNOR unatt/Cork F 1:52:06 1:49:29
2753 Samira BRANCH unatt/Clonakilty F35 1:52:07 1:48:46
2754 Marie O'SULLIVAN unatt/Carrigtwohill F40 1:52:07 1:49:10
2755 Tanya FITZGERALD unatt/Dublin F 1:52:09 1:50:03
2756 Rachel HEGARTY Ballymore Cobh A.C. F50 1:52:11 1:49:31
2757 Damien DENNEHY unatt/Midleton M 1:52:14 1:50:24
2758 Esther JONKER unatt/The Netherlands F 1:52:18 1:49:41
2759 Emma MCDONNELL Leevale A.C. F 1:52:18 1:49:29
2760 Aishling CREEDEN unatt/Carrigtwohill F40 1:52:26 1:50:24
2761 Marie CAREY MEADE Galtee Runners A.C. F40 1:52:33 1:49:34
2762 Wendy MANTLE unatt/Dublin F45 1:52:36 1:50:16
2763 Kate RUDDLE Ballintotis Fit4Life F45 1:52:38 1:49:54
2764 Faye MCKENZIE Ballintotis Fit4Life F50 1:52:47 1:49:30
2765 Margaret GALLAGHER Ballintotis Fit4Life F50 1:52:48 1:49:31
2766 Mary FORDE Ballymore Cobh A.C. F45 1:52:52 1:49:35
2767 Siobhan MURRAY Carrigaline Road Runners A.C. F50 1:52:55 1:49:23
2768 Eric HORGAN unatt/Cork M 1:53:12 1:51:47
2768 Mark HORGAN unatt/Cork M 1:53:12 1:51:47
2770 Sheila MUCKIAN unatt/Crossbarry F55 1:53:20 1:49:46
2771 Michelle NAGLE unatt/Cork F45 1:53:21 1:49:47
2772 Rachel MCKNIGHT unatt/Glanmire F 1:53:35 1:50:16
2773 Marie O'CONNELL unatt/Cloyne F35 1:53:36 1:51:21
2774 Brian MCKNIGHT unatt/Glanmire M50 1:53:36 1:50:17
2775 Rebecca COLLINS Midleton A.C. F 1:53:45 1:51:17
2776 Aisling DUGGAN Midleton A.C. F 1:53:46 1:51:17
2777 Deirdre WALSH unatt/Dublin F45 1:53:48 1:51:45
2778 Michelle WALSH unatt/Midleton F45 1:53:50 1:52:02
2779 Claire DUNNE Portlaoise A.C. F55 1:53:51 1:51:01
2780 Mark BRODERICK St. Nicholas A.C. M 1:53:54 1:22:45
2781 Clare HAYES unatt/Carlow F35 1:53:56 1:50:27
2782 Peter HAYES unatt/Rosscarbery M40 1:53:57 1:50:28
2783 Susan ROWE unatt/Waterford F45 1:53:59 1:51:13
2784 Maria HARRINGTON unatt/Cork F40 1:54:00 1:50:48
2785 Fiona PERRYMAN unatt/Cobh F50 1:54:11 1:51:30
2786 Laura HOLTON Ballymore Cobh A.C. F 1:54:12 1:51:31
2787 Simone SHEEHAN unatt/Whitechurch F 1:54:13 1:51:02
2788 Joanne DAWSON Grange/Fermoy A.C. F45 1:54:17 1:50:59
2789 Barry NOONAN unatt/Cork M50 1:54:18 1:53:00
2790 James POWER unatt/Waterford M50 1:54:23 1:51:27
2791 Grace BERMINGHAM unatt/Kinsale F 1:54:23 1:50:59
2792 Jack BERMINGHAM unatt/Kinsale M 1:54:24 1:50:59
2793 Liz KEYES unatt/USA F55 1:54:31 1:52:20
2794 Eva BRADFIELD Carrigaline Road Runners A.C. F 1:54:34 1:51:42
2795 Miriam TROY Ballintotis Fit4Life F45 1:54:41 1:51:24
2796 Teddy TWOHIG unatt/Crookstown M45 1:54:45 1:52:21
2797 Marie NYHAN unatt/Kinsale F40 1:54:55 1:52:05
2798 Rose BUCKLEY Tracton A.C. F35 1:54:55 1:52:04
2799 Tricia O'HERLIHY Eagle A.C. F45 1:55:05 1:53:02
2800 Clare O'LEARY unatt/cloyne F40 1:55:07 1:53:15
2801 Carol LEAHY Ballymore Cobh A.C. F45 1:55:12 1:52:32
2802 Anna KELLEHER GOGGIN unatt/Cork F40 1:55:16 1:51:58
2803 Kathleen PRENDERGAST Watergrasshill A.C. F50 1:55:17 1:52:35
2804 Louise BARRETT-MILLS Midleton A.C. F35 1:55:23 1:53:04
2805 Maura HAYES Midleton A.C. F35 1:55:24 1:53:05
2805 Margaret O'DONOVAN unatt/Castlelyons F 1:55:24 1:52:56
2807 Marie MCGANN WALSH Aghada Running Club F45 1:55:34 1:53:48
2808 Danny MCCARTHY Midleton A.C. M65 1:55:56 1:55:56
2809 Alan KELLEHER Midleton A.C. M50 1:55:57 1:54:24
2809 Laura KELLEHER Midleton A.C. F 1:55:57 1:54:24
2811 Carol COLEMAN Tallaght A.C. F50 1:55:58 1:53:00
2812 Breda WOODS Tallaght A.C. F55 1:55:58 1:53:00
2813 Raffaele LABROZZI unatt/Italy M40 1:56:07 1:54:20
2814 Mary LEAHY unatt/Cork F35 1:56:25 1:53:20
2815 Breda MCDONNELL Mullingar Harriers A.C. F70 1:56:26 1:55:16
2816 Joanna RIDDELL unatt/Bere Island F45 1:56:27 1:53:33
2817 Noelle CONWAY West Waterford A.C. F60 1:56:36 1:54:56
2818 Margaret O'SULLIVAN Rosscarbery Steam Runners A.C. F45 1:56:47 1:53:38
2819 Mary Jo O'GORMAN Rosscarbery Steam Runners A.C. F50 1:56:47 1:53:39
2820 Gareth JENKINS unatt/Dublin M40 1:56:57 1:54:43
2821 Sean LAMBE unatt/Dublin M75 1:56:57 1:54:17
2822 Brendan DOYLE unatt/Cheshire M60 1:56:58 1:54:33
2823 Claire KELLY unatt/Dublin F60 1:56:58 1:54:11
2824 Bernie O'BRIEN Kilkenny City Harriers A.C. F50 1:57:01 1:54:44
2825 Roisin CONROY unatt/Mayo F35 1:57:05 1:54:17
2826 Elaine GUERIN unatt/Ballycotton F45 1:57:06 1:54:36
2827 Amy COONEY Ballintotis Fit4Life F 1:57:08 1:55:53
2828 Wouter GROENENDIJK unatt/Amsterdam M 1:57:08 1:54:25
2829 Theresa O'RIORDAN unatt/Ballycotton F45 1:57:09 1:54:39
2830 Mamie HAYES unatt/Ballycotton F45 1:57:09 1:54:39
2831 Mary HEALY unatt/Cork F55 1:57:14 1:54:00
2832 Jennifer RING unatt/Cork F40 1:57:14 1:53:59
2833 Rachel KELLEHER unatt/Cork F45 1:57:15 1:53:59
2834 Deirdre SCOTT Kilkenny City Harriers A.C. F45 1:57:24 1:54:34
2835 Majella GROGAN Kilkenny City Harriers A.C. F40 1:57:24 1:54:36
2836 Seamus GIVEN unatt/Kerry M50 1:57:27 1:54:14
2837 Maria KORTHOUT Kilkenny City Harriers A.C. F40 1:57:29 1:55:11
2838 Tom FLYNN Grange/Fermoy A.C. M50 1:57:29 1:55:00
2839 Paula HARTY unatt/Ballinacurra F50 1:57:35 1:54:37
2840 Catherine LEWIS unatt/Surrey F40 1:57:43 1:54:45
2841 Elizabeth MILLS Bandon Fit4Life F60 1:57:48 1:55:58
2842 Helen KENNY Midleton A.C. F55 1:57:51 1:56:57
2843 Sarah BERMINGHAM Midleton A.C. F55 1:57:51 1:56:57
2844 Roselyn MOLONEY Leevale A.C. F 1:58:01 1:54:28
2845 Bernadette FINUCANE Waterford A.C. M55 1:58:04 1:55:17
2846 Maggie DUNNE Grange/Fermoy A.C. F70 1:58:06 1:55:57
2847 Yvonne CREMIN Grange/Fermoy A.C. F40 1:58:22 1:55:55
2848 Liz HARTNETT Grange/Fermoy A.C. F40 1:58:24 1:55:57
2849 Marie MOORE West Waterford A.C. F60 1:58:26 1:56:48
2850 Ann Marie O'ROURKE Watergrasshill A.C. F 1:58:28 1:55:10
2851 Kevin LYNCH unatt/Tower M50 1:58:33 1:55:23
2852 Caroline CASHMAN Midleton A.C. F40 1:58:35 1:58:35
2853 Karen O'SHEA unatt/Cork F35 1:58:37 1:56:48
2854 Maarten STEFFENS unatt/Holland M 1:58:41 1:56:04
2855 Annette FITZPATRICK Gowran A.C. F50 1:58:42 1:58:42
2856 Mary MCGREE Kilkenny City Harriers A.C. F55 1:58:42 1:56:25
2857 Martina DOYLE Kilkenny City Harriers A.C. F35 1:58:44 1:56:25
2858 Lisa MCCARTHY Rosscarbery Steam Runners A.C. F45 1:58:45 1:56:13
2859 Rose FITZGERALD Grange/Fermoy A.C. F40 1:58:58 1:55:37
2860 Orla LEE unatt/Cork F40 1:59:09 1:57:14
2861 Karen KNOWLES Midleton A.C. F35 1:59:11 1:56:44
2862 Mary DENNEHY Midleton A.C. F55 1:59:18 1:56:52
2863 Esther STEFFENS unatt/Holland F 1:59:58 1:57:23
2864 Michelle WALLACE unatt/Kildare F40 2:00:05 1:57:35
2865 Ruth MCDONNELL unatt/Limerick F35 2:00:12 1:56:49
2866 Gavin COLEMAN unatt/Macroom M45 2:00:41 1:57:53
2867 Edmund COLLINS unatt/Midleton M60 2:00:41 1:58:49
2868 Maria LOONEY Eagle A.C. F 2:00:44 1:58:24
2869 Maureen CUDDY unatt/Midleton F35 2:00:54 1:57:42
2870 Niall ENGLISH St. Abbans A.C. M40 2:01:06 1:58:06
2871 Megan O'NEILL Watergrasshill A.C. F 2:01:09 1:57:51
2872 Sinead O'REILLY unatt/Carrigaline F 2:01:11 1:57:44
2873 Julienne REA unatt/Cork F35 2:01:59 2:00:11
2874 Terence REA unatt/Cork M40 2:01:59 2:00:12
2875 Carly CUDMORE unatt/London F35 2:02:01 1:59:03
2876 Orla MACWILLIAM unatt/Dublin F45 2:02:22 2:00:01
2877 Claire LOMASNEY unatt/Fermoy F35 2:02:33 2:00:04
2878 Larry DOHERTY unatt/Thurles M60 2:02:36 1:59:19
2879 Emma JOHNSON unatt/Dunmanway F40 2:03:05 1:59:44
2880 Jessica ANTHONY unatt/Cobh F 2:03:21 2:00:14
2881 Claire BARRETT unatt/Newcastlewest F 2:03:22 2:00:13
2882 William O'MAHONY Youghal A.C. M70 2:03:42 2:03:29
2883 Susan COLLINS Carrick-on-Suir A.C. F45 2:03:42 2:01:37
2884 Kathleen O'CONNELL Midleton A.C. F60 2:04:16 2:02:00
2885 Noleen WHELAN St. Abbans A.C. F60 2:04:16 2:01:08
2886 Paul KIELTY unatt/Cloyne M 2:04:21 2:00:53
2887 Pam MURPHY unatt/Cork F35 2:04:51 2:01:15
2888 Lucy MCKERNAN unatt/Shanagarry F35 2:04:53 2:01:56
2889 David HOWARD unatt/New Jersey M45 2:05:10 2:02:02
2890 Alan MAHER unatt/Galway M 2:05:22 2:03:06
2891 Mags LOONEY Bandon A.C. F45 2:05:25 2:02:32
2892 Rosarii GRIFFIN Midleton A.C. F40 2:05:39 2:04:45
2893 Nauzika HABERMAYERNE unatt/Cork F35 2:05:45 2:02:08
2894 Ditte FENES unatt/Killeagh F40 2:05:51 2:02:15
2895 John BUCKLEY Naas A.C. M 2:06:06 2:03:08
2896 James O'MAHONY unatt/Bantry M55 2:06:24 2:04:01
2897 Susan LEW unatt/Dublin F45 2:07:07 2:04:47
2898 Maretta DONNELLAN unatt/Ballincollig F40 2:07:40 2:04:58
2899 Declan GALWEY unatt/Bandon M 2:07:49 2:05:23
2900 Mark O'DRISCOLL unatt/Carrignavar M40 2:07:55 2:04:59
2901 Laura CAMPBELL unatt/Clonakilty F 2:08:36 2:05:53
2902 Joanne CANNON unatt/Bournemouth F50 2:09:07 2:05:46
2903 Helen O'DONOGHUE Riverstick/Kinsale A.C. F65 2:09:40 2:08:08
2904 Hubert CROWE unatt/Tipperary M40 2:10:27 2:06:54
2905 Sarah GRIMES unatt/Carrigtwohill F40 2:10:46 2:08:03
2906 Fiona DOYLE unatt/Cork F40 2:13:35 2:10:00
2907 Gary NEFF unatt/Cork M40 2:14:18 2:14:18
2908 Assumpta MCGANN unatt/Ballinacurra F45 2:14:52 2:11:55
2909 Anne O'REILLY unatt/Dublin F45 2:16:22 2:14:19
2910 Geraldine O'DONOGHUE unatt/Rylane F45 2:17:22 2:15:57
2911 Francesca TETI unatt/Rome F35 2:18:16 2:15:27
2912 Chris BURKE unatt/Galway F45 2:18:24 2:17:15
2913 Bernice GLAVIN Marathon Club Ireland F55 2:20:22 2:17:33
2914 Bill MASTERSON unatt/USA M75 2:20:25 2:19:48
2915 Gerardine NOONAN unatt/Carrigtwohill F40 2:21:08 2:19:09
2916 Jason O'CONNER unatt/Carrigtwohill M40 2:21:09 2:19:09
2917 John LOONEY unatt/Kinsale M45 2:24:21 2:24:21
2918 Moray RUSSELL unatt/Cork M40 2:25:49 2:22:26
2919 Maeve KEANE unatt/Bweeng F 2:25:51 2:22:33
2919 Rebecca MURPHY unatt/Whitechurch F 2:25:51 2:22:33
2921 Eithne O'DONOVAN Rosscarbery Steam Runners A.C. F40 2:26:24 2:23:52
2922 Erica CALDER Dundrum South Dublin A.C. F50 2:29:33 2:27:34
2923 Jason KELLY unatt/Whitechurch M40 2:33:09 2:29:57
2924 Trace KELLY unatt/Whitechurch F40 2:33:09 2:29:57
2925 Chris TWOMEY unatt/Blarney F35 2:33:59 2:32:01
2926 Ann COOGAN unatt/Dublin F70 2:35:14 2:32:13
2927 Mary TOHER Carraig-Na-Bhfear A.C. F60 2:38:01 2:35:12

About Us

Cork Athletics is a constituent member of Athletics Ireland. Cork Athletics is the governing body, administering athletics, track and field (T&F), cross-country (XC) and running in county Cork. The Board comprises elected representatives of constituent athletic clubs and running clubs. Cork County Board AAI organises Championship races and competition, including road, track & field (T&F) and Cross-country (XC), at junior, juvenile, senior and masters levels, and selects representation for the county. In addition, training and education is provided for coaches and officials. The Board also regulates the Athletics Ireland race/event permit (licence) process for county Cork.

Stay Social

Copyright © Cork Athletics 2001-2016. All rights reserved.    Website by: Déise Design