Cork Athletics on Vimeo
Cork Athletics on Flickr
Cork Athletics on Instagram
Cork Athletics on Facebook
Cork Athletics on Twitter

Results of Athletics Ireland National Novice and Juvenile Uneven-Age Cross-Country Championships 2018

National Novice Gold for Togher AC

Athletics Ireland National Novice & Juvenile Uneven-Age Cross-Country Championship Results December 2018

Navan Racecourse, Navan, Co. Meath

Saturday December 15th 2018

 

Organised and hosted by Athletics Ireland

 

emma landers chaseshannah kehoe national girls under 15 xc 2018 photo eoin noonan sportsfile

Emma landers, Youghal AC, chasing down Gowran AC's Hannah Kehoe, in the Girls Under 15 race - Photo: Eoin Noonan / Sportsfile

 

Togher AC team, comprising Evan Byrne, Ruairi Casey, Ian Tivy, Gavin Sweeney and Craig Harrington take National Novice Men's Gold and Lead Cork to Team Gold, While Emma Landers (Youghal AC) takes Gold in the Under-15 Girls and Nicole Dinan wins Gold in Under-11 Girls.  Leevale AC bring home Novice Men's Bronze

 

Cork Athletics Homepage

 

Cork Athletics Facebook Page

 

Results of Athletics Ireland Registered Events - April 2014-May 2016 (on Old Cork Athletics website)

 

Results of Athletics Ireland Registered Events - May 2016 to date




Athletics Ireland Release -

Nolan and Hanna take centre stage in Navan

Wet and windy conditions didn’t deter a magnificent day of racing in the Irish Life Health National Novice and Uneven Age Cross Country Championships at the Navan Adventure Centre today, Saturday December 15th

Cheryl Nolan (St Abban’s) and Zak Hanna (Newcastle) capped the day by winning the novice races, but not without drama at the finish.

Nolan won the 4,000m in 14:38, but nearly came a cropper at the finish, taking a tumble with energy depletion, but had enough in reserve to get herself over the line. Avril Deegan (Ballyroan, Abbeyleix & District) was second, in 14:54, with Niamh Allen (Crusaders) third in 15:01. Mullingar Harriers won the team title, led by Claire Fagan in 6th.

There were concerns over the weather, with warnings, but great credit goes to the competition committee, and local organising committee in Meath Athletics, for going through to host the event.

The challenging course, with hills and hairpin turns, had good footing throughout the day, which was finished out with the men’s 6,000m, with Zak Hanna holding off Cormac Dalton (Mullingar Harriers) in an exhilarating finish – Hanna winning in 19:36, from Dalton in 19:38. Mitchell Byrne (Rathfarnham WSAF) bagged the bronze in 19:45. Togher won the team event.

Emily Bolton (MSB) was the first winner of the day in the U11 girls 1500m, followed by Matthew Molloy (Mullingar Harriers), in the U11 boys 1500m.

Nicole Dinan (Leevale) won the U13 girls 2,500m, with Shane Buckley (Dundrum) winning the U13 boys 2,500m, with Tadgh Connolly (St Senan’s) winning the U15 boys 3,500m.

Emma Landers (Youghal) produced a last gasp surge, on the uphill finishing straight, to usurp Hanna Kehoe (Gowran) in the U15 girls 3,500m. Aimee Hayde (Newport) powered up the hill to win another national title, in the U17 girls, while Adam Ferris (St Malachy’s) was also a comprehensive victor, in the U17 boys 5,000m.

Jodie McCann (Dublin City Harriers) and Efrem Gidey (Clonliffe Harriers) were good winners in the U19 girls 4,000m and U19 boys 6,000m.


Leading Results

 

Girls

U11 1500m

1. Emily Bolton (MSB), 2. Emer McKee (Willowfield), 3. Eabha Nic Chonala (West Muskerry)

 

U13 2,500m

1. Nicole Dinan (Leevale), 2. Saoirse Fitzgerald (Lucan Harriers), 3. Ava Fitzgerald (Carraig na Bhfear)

 

U15 3,500m

1. Emma Landers (Youghal), 2. Hannah Kehoe (Gowran), 3. Katie McCleery (City of Lisburn)

 

U17 4,000m

1. Aimee Hayde (Newport), 2. Lucy Holmes (West Waterford), 3. Cara Laverty (City of Derry Spartans)

 

U19 4,000m

1. Jodie McCann (Dublin City Harriers), 2. Orla O’Connor (Waterford), 3. Sarah Kelly (Irishowen)

 

Novice 4,000m

1. Cheryl Nolan (St Abban’s), 2. Avril Deegan (Ballyroan Abbeyleix & District), 3. Niamh Allen (Crusaders)

 

Boys

U11 1500m

1. Matthew Molloy (Mullingar Harriers), 2. James Foot (Bray Runners), 3. Luke Merrigan (Kenmare)

 

U13 2,500m

1. Shane Buckley (Dundrum), 2. Conor Murphy (St Coca’s), 3. Ryan Jenkins (Mullingar Harriers)

 

U15 3,500m

1. Tadgh Connolly (St Senan’s), 2. Jack McCausland (City of Lisburn), 3. Pearce McBriarty (Beechmount Harriers)

 

U17 5,000m

1. Adam Ferris (St Malachy’s), 2. Paul Hartnett (Midleton), 3. Michael Morgan (Sligo)

 

U19 6,000m

1. Efrem Gidey (Clonliffe Harriers), Shay McEvoy (Kilkenny City Harriers), 3. Conall McLean (St Malachy’s)

 

Novice 6,000m

1. Zak Hanna (Newcastle), 2. Cormac Dalton (Mullingar Harriers), 3. Mitchell Byrne (Rathfarnham WSAF)

 

Start of Under-11 Girls Race

 

Novice Men's Race

 

 

Novice Men's Race

 

Finish of Novice Men's Race

 

 

Results

Original Results, including Juvenile Results, on Athletics Ireland website

Novice Women      Novice Women Clubs    Novice Women Counties 
Novice Men  Novice Men Clubs Novice Men Counties

 

Results - Athletics Ireland website

 

 Girls U-11  
 Girls U-13   Girls U-15    Girls U-17    Girls U-19   Novice Women 
Boys U-11   Boys U-13     Boys U-15   Boys U-17  Boys U-19    Novice Men 

 

 

Novice Women

PosAthleteClubCounty
1 Cheryl Nolan St. Abbans A.C. Laois
2 Avril Deegan Ballyroan, Abbeyleix & Dist. A.C sLta. oAi.sC.
3 Niamh Allen Crusaders A.C.  
4 Sarah Grant North Down A.C.  
5 Aoife Kilgallon Sligo A.C.  
6 Claire Fagan Mullingar Harriers A.C. Westmeath
7 Eilish O'Grady St. Michael's A.C. Laois
8 Linda Conroy Mullingar Harriers A.C. Westmeath
9 Sorcha Maloney Ballyroan, Abbeyleix & Dist. A.C sLta. oAi.sC.
10 Karen Costello Dunleer A.C. Louth
11 Bronagh Kearns St. Senans A.C. Kilkenny
12 Sally Forristal St. Joseph's A.C. Kilkenny
13 Orna Murray Ferrybank A.C.  
14 Caoilte Malone Thomastown A.C. Kilkenny
15 Nadine Donegan Tullamore Harriers A.C. Offaly
16 Helen McCready Rosses A.C. Donegal A
17 Nicola Welsh Dunleer A.C. Louth
18 Alannah Cooley Clonliffe Harriers A.C.  
19 Aine O'Reilly Mullingar Harriers A.C. Westmeath
20 Fiona Everaid Bandon A.C.  
21 Louise Gaffney Rathfarnham W.S.A.F. A.C. D. ublin
22 Aoife O'Brien Westport A.C.  
23 Sinead Whitelaw Mullingar Harriers A.C. Westmeath
24 Ciara Cummins Nenagh Olympic A.C. Tipperary
25 Eimear O'Connor Sligo A.C.  
26 Zoe Quinn Raheny Shamrock A.C. Dublin
27 Rachael O'Shea West Muskerry A.C. Cork
28 Lucy Barrett Raheny Shamrock A.C. Dublin
29 Dymphna Ryan Dundrum A.C. Tipperary
30 Eavan McLoughlin Sligo A.C.  
31 Clare Sullivan Rathfarnham W.S.A.F. A.C.  
32 Edel Monaghan Dublin City Harriers A.C.  
33 Amy Moran Dundrum South Dublin A.C. Dublin
34 Aoibhinn McGoldrick Raheny Shamrock A.C.  
35 Jennifer Goggin Walsh Carraig-Na-Bhfear A.C. Cork
36 Hannah Linney Newbridge A.C.  
37 Breda McDonald Ballyroan, Abbeyleix & Dist. A.C sLta. oAi.sC.
38 Ailish Murtagh Raheny Shamrock A.C. Dublin
39 Ciara Brady Sportsworld A.C. Dublin
40 Aine Kinsella St. Senans A.C. Kilkenny
41 Sarah Quigley Raheny Shamrock A.C.  
42 Kiera Roche Crusaders A.C.  
43 Emilia Dan Dunboyne A.C. Meath
44 Aoife Delargy Nenagh Olympic A.C. Tipperary
45 Claire O'Brien Watergrasshill A.C. Cork
46 Niamh Corby Crusaders A.C.  
47 Emer Magee Rosses A.C. Donegal A
48 Ciara Rooney Navan A.C. Meath
49 Alejandra Hernandez Clonliffe Harriers A.C.  
50 Angela Fogarty Moyne A.C. Tipperary
51 Michelle McDonald St. Senans A.C. Kilkenny
52 Nita McLoughlin Tullamore Harriers A.C. 1Offaly
53 Dearbhla Greene Dunleer A.C. Louth
54 Noreen Mackey Kilmurray/Ibrick/N.Clare A.C.  
55 Katie Rogers Crusaders A.C.  
56 Mari Johnston Sligo A.C.  
57 Claire Nifhaircheallaigh Dunboyne A.C. Meath
58 Natasha Kelly Finn Valley A.C. Donegal A
59 Eimear English Dunboyne A.C. Meath
60 Jane Bandila Dunboyne A.C. Meath
61 Sinead Murray Rathfarnham W.S.A.F. A.C.  
62 Rachael Yorke Crusaders A.C.  
63 Ailish Brennan St. Abbans A.C. Laois
64 Rio Catney North Down A.C.  
65 Aisling Murray Carmen Runners A.C.  
66 Sinead Tighe Bros. Pearse A.C.  
67 Katie Walsh Carraig-Na-Bhfear A.C. Cork
68 Ciara Brady Annalee A.C.  
69 Yasmin Canning Drogheda & District A.C. Louth
70 Jennifer Montague Leevale A.C. Cork
71 Andrea McGuiness Bohermeen A.C. Meath
72 Linda O'Sullivan Watergrasshill A.C. Cork
73 Grainne Regan Crusaders A.C.  
74 Dympna Fox Tullamore Harriers A.C. Offaly
75 Orna McGinley Clonliffe Harriers A.C.  
76 Siobhan McArdle Dublin Bay Running Club  
77 Mary Fitzgerald Carraig-Na-Bhfear A.C. Cork
78 Sonya Reilly Navan A.C. Meath
79 Cliodhna Ruane Corrib A.C. Galway
80 Ciara O'Reilly Drogheda & District A.C. Louth
81 Aine O'Connor Ratoath A.C. Meath
82 Tara McKinney Tullamore Harriers A.C. 1Offaly
83 Louise Jackman Sportsworld A.C.  
84 Orla O'Connor Drogheda & District A.C. Louth
85 Lucy Deegan St. Abbans A.C. Laois
86 Lorraine Healy Moyne A.C. Tipperary
87 Sinead Clavin St. Brigids A.C. Meath
88 Ida Kelleher Mallow A.C. Cork
89 Brenda McCormack Glaslough Harriers A.C.  
90 Sarah Mulholland Rosses A.C.  
91 Lorna Santry East Cork A.C.  
92 Sinead Kelly St. Abbans A.C. Laois
93 Michelle Ahern East Cork A.C.  
94 Aileen Devlin Inishowen A.C. Donegal A
95 Naoise Waldron Sportsworld A.C.  
96 Michelle Ferguson Rosses A.C. Donegal A
97 Gwen Conroy Watergrasshill A.C.  
98 Suzanne Ryan Rathfarnham W.S.A.F. A.C.  
99 Fiona Shine Crusaders A.C.  
100 Niamh Garvey Bros. Pearse A.C.  
101 Eimear Loughman Dundrum A.C. Tipperary
102 Isabelle Cairns Crusaders A.C.  
103 Jessica Kennedy Sportsworld A.C.  
104 Michelle O'Halloran Mullingar Harriers A.C. Westmeath
105 Louise Fogarty Moyne A.C. Tipperary
106 Mary Watters Navan A.C.  
107 Emer Brennan Clonliffe Harriers A.C.  
108 Katie O'Brien Gowran A.C. Kilkenny
109 Kathryn Sweeney Crusaders A.C.  
110 Diane Duffy Riverstick/Kinsale A.C. Cork
111 Ita Kelly Finn Valley A.C. Donegal A
112 Patricia Fitzmaurice Sportsworld A.C.  
113 Eleanor Whyte Galway City Harriers A.C. Galway
114 Katie Nugent Sportsworld A.C.  
115 Joanne Rice Navan A.C.  
116 Lucy McCann Dundrum South Dublin A.C.  
117 Maria Kennedy Crusaders A.C.  
118 Roisin Harkin Rosses A.C.  
119 Lorna Quinn Sportsworld A.C.  
120 Colette O'Donoghue Watergrasshill A.C. Cork
121 Janice Doyle Bros. Pearse A.C.  
122 Jill Connor Sligo A.C.  
123 Laura Kernan Clonliffe Harriers A.C.  
124 Clotilde Fitzgibbon Grange/Fermoy A.C.  
125 Christine Kinsella Bros. Pearse A.C.  
126 Orla Gilheaney Raheny Shamrock A.C.  
127 Deirdre O'Connell Sportsworld A.C.  
128 Rachel Butler St. Senans A.C. Kilkenny
129 Sarah Lyons Crusaders A.C.  
130 Suzanne Lundy Bros. Pearse A.C.  
131 Cathy Breslin Rosses A.C.  
132 Yvonne McDonough Clonliffe Harriers A.C.  
133 Emer Kenny Crusaders A.C.  
134 Kate Murray Crusaders A.C.  
135 Deirdre McCrae Galway City Harriers A.C. Galway
136 Laura English Sligo A.C.  
137 Eibhlin Cleary East Cork A.C.  
138 Emma Meade Sportsworld A.C.  
139 Elise Gillespie Rosses A.C.  
140 Louise Vanwildermeersch Crusaders A.C.  
141 Margaret Sheridan Galway City Harriers A.C. Galway
142 Lorraine Doherty Rosses A.C.  
143 Maria Del Carmen Jimenez Crusaders A.C.  
144 Kate Carty Sligo A.C.  
145 Sonya Walsh Carraig-Na-Bhfear A.C.  
146 Dorothy Maguire Crusaders A.C.  
147 Lisa Shine Crusaders A.C.  
148 Sally Mulholland Rosses A.C.  
149 Shauna Ferry Rosses A.C.  
150 Lavinia Swords East Cork A.C.  
151 Mairead Cashman Crusaders A.C.  

Results Table 

 

Novice Women Club Teams

PosClubPositionsPoints
1 Mullingar Harriers A.C. 6, 8, 19, 23 56
2 Sligo A.C. 5, 25, 30, 56 116
3 Raheny Shamrock A.C. 26, 28, 34, 38 126
4 Crusaders A.C. 3, 42, 46, 55 146
5 Rathfarnham W.S.A.F. A.C 21, 31, 61, 98 211
6 Dunboyne A.C. 43, 57, 59, 60 219
7 Tullamore Harriers A.C. A] 15, 52, 74, 82 223
8 St Senans A.C. A 11, 40, 51, 128 230
9 St. Abbans A.C. 1, 63, 85, 92 241
10 Rosses A.C. 16, 47, 90, 96 249
11 Clonliffe Harriers A.C. 18, 49, 75, 107 249
12 Carraig-Na-Bhfear A.C. 35, 67, 77, 145 324
13 Watergrasshill A.C. 45, 72, 97, 120 334
14 Navan A.C. 48, 78, 106, 115 347
15 Sportsworld A.C. A 39, 95, 103, 112 349
16 Bros. Pearse A.C. A1 66, 100, 121, 125 412
17 Crusaders A.C. B 73, 117, 133, 134 457
18 Sportsworld A.C. B 83, 114, 127, 138 462
19 East Cork A.C. 91, 93, 137, 150 471

Results Table

 

Novice Women County Teams

PosCountyPositionsPoints
1 Laois 1, 2, 7, 9 19
2 Westmeath 6, 8, 19, 23 56
3 Kilkenny 11, 12, 14, 40 77
4 Dublin 21, 26, 28, 33 108
5 Tipperary 24, 29, 44, 50 147
6 Louth 10, 17, 53, 69 149
7 Cork 27, 35, 45, 67 174
8 Meath 43, 48, 57, 59 207
9 Donegal A 16, 47, 58, 94 215
10 Offaly 15, 52, 74, 82 223
11 Galway 79, 113, 135, 141 468

Results Table

 

 

Novice Men

POSAthleteClubCounty
1 Zak Hanna Newcastle & District A.C.  
2 Cormac Dalton Mullingar Harriers A.C. Westmeath
3 Mitchell Byrne Rathfarnham W.S.A.F. A.C. Dublin
4 Sean Doyle An Bru A.C. Cork
5 David McGlynn Waterford A.C.  
6 Neil McCartan East Down A.C.  
7 Paul Moloney Mallow A.C. Cork
8 Harry Lupton Portlaoise A.C. Laois
9 Eskander Turki Monaghan Town Runners Monaghan
10 John Paul Carty Sligo A.C.  
11 Robert Murphy Rathfarnham W.S.A.F. A.C. Dublin
12 David Fox Leevale A.C. Cork
13 Evan Byrne Togher A.C. Cork
14 Gerry Forde Slaney Olympic A.C. Wexford
15 Noel Carroll Shercock A.C. Cavan
16 Jospeh Lyons Tallaght A.C. Dublin
17 Mark Walsh Leevale A.C. Cork
18 Eoghan Beary Dooneen A.C.  
19 Lorcan Mcgee Beechmount Harriers A.C. Antrim
20 James McAssey St. L. O'Toole A.C.  
21 Michael Kiely Crusaders A.C.  
22 Gerard Heaney Acorns A.C.  
23 Ruairi Casey Togher A.C. Cork
24 Andrew Milligan North Belfast Harriers Antrim
25 Philip Goss North Belfast Harriers Antrim
26 Conor O'Mahony An Riocht A.C. Kerry
27 Gavin Sweeney Togher A.C. Cork
28 Kieran Little Crusaders A.C.  
29 Eoin Devlin Civil Service A.C. Dublin
30 Eoin Hughes Acorns A.C.  
31 Damian O'Boyle Craughwell A.C. Galway
32 Eoin Hughes Letterkenny A.C. Donegal A1
33 Sean Doran Clonliffe Harriers A.C. Dublin
34 Rory Kavanagh Dunboyne A.C. Meath
35 Sean Geoghegan St. Abbans A.C. Laois
36 James Kelly Castlecomer A.C. Kilkenny
37 Liam Murphy Le Cheile A.C.  
38 Ieuan Hopkins Bros. Pearse A.C. Dublin
39 Vincent McKenna Acorns A.C.  
40 Donal Coakley Leevale A.C. Cork
41 Glen Donnelly Acorns A.C.  
42 Timmy Murphy Mullingar Harriers A.C. Westmeath
43 John Black North Belfast Harriers Antrim
44 Kevin Mooney Craughwell A.C. Galway
45 Shane Bracken Swinford A.C.  
46 Jarlath Jordan Clonliffe Harriers A.C. Meath
47 John Fenlon St. Abbans A.C. Laois
48 Alex Hunter Ratoath A.C. Meath
49 James Treanor Shercock A.C. Cavan
50 David Mulhare Portlaoise A.C. Laois
51 Seamus Somers Sligo A.C.  
52 Eoin Durkan Donore Harriers  
53 Eamon White North Belfast Harriers Antrim
54 Matthieu Proffitt Donore Harriers Dublin
55 Sean Carrigg Clonliffe Harriers A.C.  
56 Brendan Murphy Crusaders A.C.  
57 Michael O'Conor Crusaders A.C.  
58 James McFadden Finn Valley A.C. Donegal A1
59 Donal Farren Letterkenny A.C. Donegal A1
60 Darrell McKee Acorns A.C.  
61 Conor Duncan Ratoath A.C. Meath
62 Dean Rowe Gowran A.C. Kilkenny
63 Fearghal O'Hare Crusaders A.C. Dublin
64 Dave Power Rathfarnham W.S.A.F. A.C.  
65 Conor McCauley Leevale A.C.  
66 Ian Tivy Togher A.C. Cork
67 Thomas Lupton Portlaoise A.C. Laois
68 Darren Hand Bailieboro A.C. Cavan
69 Ciaran McGonagle Letterkenny A.C. Donegal A1
70 Shane Collins Crusaders A.C.  
71 Shane Harrington East Cork A.C. Cork
72 Tony Fogarty Templemore A.C.  
73 Colm Costello Bros. Pearse A.C. Dublin
74 Lee Byrne Rathfarnham W.S.A.F. A.C. Dublin
75 Ciaran Crowther Ratoath A.C.  
76 Raymond Birch Letterkenny A.C. Donegal A1
77 Kieran McKeown Watergrasshill A.C.  
78 Ciaran Diviney Crusaders A.C.  
79 Mark Poole Croghan A.C. Wexford
80 Seamus O'Donnell Finn Valley A.C. Donegal A1
81 James Doran An Riocht A.C. Kerry
82 Arthur Fitzgerald Farranfore Maine Valley A.C. Kerry
83 Conor Brennan Letterkenny A.C.  
84 Andrew Brett Sportsworld A.C.  
85 Michael McCarthy Dundrum South Dublin A.C.  
86 Michael Reilly Shercock A.C. Cavan
87 Peter Kilgannon Ratoath A.C. Meath
88 Pat Foley Croghan A.C. Wexford
89 Frank Halligan Crusaders A.C.  
90 Conor Rochford St. Senans A.C. Kilkenny
91 Jack Miskella Craughwell A.C. Galway
92 Kevin O'Leary East Cork A.C. Cork
93 Neill Keane Galway City Harriers A.C. Galway
94 Dylan O'Brien Raheny Shamrock A.C.  
95 Paul Duffy Slf Cualann  
96 Emmet O'Briain Donore Harriers  
97 John McFadden Finn Valley A.C. Donegal A1
98 Niall Smith Shercock A.C. Cavan
99 Ciaran Quinn Ratoath A.C. Meath
100 Sean Power Thomastown A.C. Kilkenny
101 Ben Brunton St. Brigids A.C. Meath
102 Sean Ryan Mccaffrey Glaslough Harriers A.C. Monaghan
103 Michael Ryan Donore Harriers  
104 Greg Hosseny Clonliffe Harriers A.C.  
105 David O'Conner St. Catherine's A.C. Cork
106 John Mulvihill Crusaders A.C.  
107 Martin Dineen An Riocht A.C. Kerry
108 Brendan Heaney Armagh A.C.  
109 Tony Stanley Beechmount Harriers A.C.  
110 James Keegan Mullingar Harriers A.C. Westmeath
111 Barry O'Shea Midleton A.C. Cork
112 Desmond Duffy Bailieboro A.C. Cavan
113 Peter O'Toole Crusaders A.C.  
114 Graham Swords East Cork A.C.  
115 Andrew Nevin Mullingar Harriers A.C. Westmeath
116 Graham O'Dwyer Raheny Shamrock A.C. Dublin
117 Mark Davis Craughwell A.C. Galway
118 Jason Kehoe Crusaders A.C.  
119 Stephen O'Donnell Sportsworld A.C.  
120 Diarmuid O'Foghlu Crusaders A.C.  
121 Leonard Mooney Tullamore Harriers A.C. Offaly
122 Phelim Glynn Dunboyne A.C. Meath
123 Eoin Kelly Letterkenny A.C. Donegal A1
124 Alan O'Connor United Striders A.C. Wexford
125 Joe Malone North Belfast Harriers Antrim
126 Naoise O'Gibne Galway City Harriers A.C. Galway
127 Patrick Coyle Civil Service A.C.  
128 Tommy O'Brien An Riocht A.C. Kerry
129 Robert Frewen Raheny Shamrock A.C. Dublin
130 Declan Ferry Rosses A.C. Donegal A1
131 David Fox Tullamore Harriers A.C. Offaly
132 John Murphy D.M.P. A.C. Wexford
133 Oran McGee Glaslough Harriers A.C. Monaghan
134 Conor McCarthy Sportsworld A.C.  
135 Michael Cassidy Clonliffe Harriers A.C.  
136 George McCarthy Farranfore Maine Valley A.C. Kerry
137 Martin McVey Acorns A.C.  
138 James Trainor North Belfast Harriers Antrim
139 Mark Pearce Bros. Pearse A.C.  
140 Ian McConkey Raheny Shamrock A.C.  
141 Alan Kenny Dunboyne A.C.  
142 Seoirse Comerford Dunboyne A.C.  
143 Tadgh McGinty Swinford A.C.  
144 Michael Kerrin Galway City Harriers A.C. Galway
145 Trevor Cummins Ballymore Cobh A.C. Cork
146 Brian Maher Croghan A.C. Wexford
147 Kieran Cosgrove Bailieboro A.C. Cavan
148 Stephen Campbell Mullingar Harriers A.C. Westmeath
149 Neil Skelton Rathfarnham W.S.A.F. A.C.  
150 Tim Crowley East Cork A.C.  
151 Karl Chatterton Sportsworld A.C.  
152 Colin Dyas Drogheda & District A.C. Louth
153 Paul Martin Bros. Pearse A.C.  
154 Jason Reilly Civil Service A.C.  
155 John Culhane St. L. O'Toole A.C.  
156 Shane Larkin Drogheda & District A.C. Louth
157 Pauric Ennis Tullamore Harriers A.C. Offaly
158 Joseph McDermott Crusaders A.C.  
159 Andrew Hobbs Leevale A.C.  
160 Jonathan Finn East Cork A.C.  
161 Vincent McGuinness Crusaders A.C.  
162 Kieran McGrath Drogheda & District A.C. Louth
163 Alexander Williams Croghan A.C. Wexford
164 John McAuley Crusaders A.C.  
165 Jody Gilhooley Raheny Shamrock A.C.  
166 Will Walsh Raheny Shamrock A.C.  
167 Thomas Dunne Ballyroan, Abbeyleix & Dist. A.C. Laois
168 Daan Van Schie Crusaders A.C.  
169 Garrett Banahan Dundrum South Dublin A.C.  
170 Kevin Curran Sportsworld A.C.  
171 Raymond Carolan Shercock A.C. Cavan
172 Jonathan Farrell Donore Harriers  
173 Chris Tighe Bros. Pearse A.C.  
174 Gerard Gavin Mullingar Harriers A.C. Westmeath
175 Mick Kehoe Raheny Shamrock A.C.  
176 William Owens Crusaders A.C.  
177 Brian Martin Drogheda & District A.C. Louth
178 Michael Cunningham Sportsworld A.C.  
179 Trevor Dunne An Riocht A.C. Kerry
180 Ciaran Alward Rathfarnham W.S.A.F. A.C.  
181 Garreth McDonnell Swinford A.C.  
182 Fintan Maher Drogheda & District A.C. Louth
183 Sadanand Magee Sportsworld A.C.  
184 Peter Hynes Swinford A.C.  
185 Anthony O'Rourke Bros. Pearse A.C.  
186 Mark McNally Glaslough Harriers A.C. Monaghan
187 Ronan Masterson Sportsworld A.C.  
188 Peter Bissett Clonliffe Harriers A.C.  
189 John Kirwan Ballyroan, Abbeyleix & Dist. A.C. Laois
190 Daniel Lowe Crusaders A.C.  
191 Donogh Wall East Cork A.C.  
192 Gael Hernandez Rathfarnham W.S.A.F. A.C.  
193 Patrick O'Reilly Civil Service A.C.  
194 Hans Deraeymaeker Mullingar Harriers A.C. Westmeath
195 David Saunders Sportsworld A.C.  
196 Shane Gallagher Finn Valley A.C. Donegal A1
197 Piotr Prokop Craughwell A.C. Galway
198 Rory Connor Sligo A.C.  
199 Wesley Harrison Sportsworld A.C.  
200 Jonathan Crowley St. Senans A.C. Kilkenny
201 Johan Muller Gowran A.C. Kilkenny
202 Ross O'Toole Dundrum South Dublin A.C.  
203 Cillian Dyas Drogheda & District A.C. Louth
204 David Walsh Drogheda & District A.C. Louth
205 Craig Harrington Togher A.C.  
206 Seamus Leddy Galway City Harriers A.C. Galway
207 Derek Saville Sportsworld A.C.  
208 William Keogh Croghan A.C. Wexford
209 Padraig Fitzpatrick Bros. Pearse A.C.  
210 Bill Carty Sligo A.C.  
211 Eddie Nugent Crusaders A.C.  
212 Eoin Kealy Civil Service A.C.  
213 Tibor Kulich Civil Service A.C.  
214 Andy Gordon Sportsworld A.C.  
215 Michael Magee Beechmount Harriers A.C.  
216 Garret Dunne Crusaders A.C.  
217 Kieron Long Sportsworld A.C.  
218 Conal Sexton Sligo A.C.  
219 Kevin McGee Letterkenny A.C.  
220 Conor Keating Sportsworld A.C.  
221 Dermot Meehan Glaslough Harriers A.C. Monaghan
222 Will Martin Smith Sportsworld A.C.  
223 Mark McMahon Beechmount Harriers A.C.  
224 Alan Hill Carrick Aces A.C. Monaghan
225 Ray Cunningham Bros. Pearse A.C.  
226 Anthony Gillen Sportsworld A.C.  
227 Matt Dunne Front Runners A.C.  
228 Marty Cawley Sligo A.C.  
229 Leslie Buckley Tullamore Harriers A.C. Offaly
230 Peadar O'Faharta Front Runners A.C.  
231 Aidan McEneff Waterstown Warriors A.C.  
232 Padraig Looby Sportsworld A.C.  
233 Eoghan Hodge Front Runners A.C.  
234 Gary Park Crusaders A.C.  
235 Karl Shevlin Sportsworld A.C.  
236 Owen McNally Glaslough Harriers A.C. Monaghan
237 Karl Boyce Sligo A.C.  
238 Peter Bennett Tullamore Harriers A.C. Offaly
239 Patrick Cassidy Carrick Aces A.C. Monaghan
240 Brian Kilgallon Sligo A.C.  
241 Ray Cameron North Belfast Harriers Antrim
242 Gary McGuckin Acorns A.C.  
243 Mark Harpur Tullamore Harriers A.C. Offaly
244 Phelim Murray Crusaders A.C.  
245 Jason Murray Metro/St. Brigid's A.C.  
246 Roger Dowds Front Runners A.C.  
247 Declan McNally Glaslough Harriers A.C. Monaghan
248 David Bolger Waterstown Warriors A.C.  
249 Brendan Glynn Crusaders A.C.  
250 Richard O'Connor Waterstown Warriors A.C.  
251 Brendan McCarrick Sligo A.C.  
252 John Nolan Swinford A.C.  
253 Alan Bracken Swinford A.C.  
254 John Barry Sligo A.C.  

 Results Table

Novice Men Club Teams

POSClubPositionsPoints
1 Togher A.C. 13, 23, 27, 66 129
2 Acorns A.C. 22, 30, 39, 41 132
3 Leevale A.C. 12, 17, 40, 65 134
4 North Belfast Harriers 24, 25, 43, 53 145
5 Rathfarnham W.S.A.F. A.C. 3, 11, 64, 74 152
6 Crusaders A.C. A2 21, 28, 56, 57 162
7 Letterkenny A.C. 32, 59, 69, 76 236
8 Clonliffe Harriers A.C. 33, 46, 55, 104 238
9 Shercock A.C. 15, 49, 86, 98 248
10 Mullingar Harriers A.C. 2, 42, 110, 115 269
11 Ratoath A.C. 48, 61, 75, 87 271
12 Craughwell A.C. 31, 44, 91, 117 283
13 Donore Harriers 52, 54, 96, 103 305
14 An Riocht A.C. 26, 81, 107, 128 342
15 Bros. Pearse A.C. 38, 73, 139, 153 403
16 East Cork A.C. 71, 92, 114, 150 427
17 Finn Valley A.C. 58, 80, 97, 196 431
18 Dunboyne A.C. 34, 122, 141, 142 439
19 Sligo A.C. 10, 51, 198, 210 469
20 Croghan A.C. 79, 88, 146, 163 476
21 Raheny Shamrock A.C. 94, 116, 129, 140 479
22 Sportsworld A.C. A 84, 119, 134, 151 488
23 Civil Service A.C. 29, 127, 154, 193 503
24 Crusaders A.C. A1 106, 120, 158, 164 548
25 Swinford A.C. A 45, 143, 181, 184 553
26 Beechmount Harriers A.C. 19, 109, 215, 223 566
27 Galway City Harriers A.C. 93, 126, 144, 206 569
28 Tullamore Harriers A.C. A 121, 131, 157, 229 638
29 Glaslough Harriers A.C. 102, 133, 186, 221 642
30 Drogheda & District A.C. 152, 156, 162, 177 647
31 Sportsworld A.C. B 195, 214, 217, 220 846
32 Front Runners A.C. 227, 230, 233, 246 936

Results Table

Novice Men County Teams

PlaceCountyPositionsPoints
1 Cork 4, 7, 12, 13, 17, 23 76
2 Dublin 3, 11, 16, 29, 33, 38 130
3 Antrim 19, 24, 25, 43, 53, 125 289
4 Donegal A1 32, 58, 59, 69, 76, 80 374
5 Laois 8, 35, 47, 50, 67, 167 374
6 Meath 34, 46, 48, 61, 87, 99 375
7 Cavan 15, 49, 68, 86, 98, 112 428
8 Galway 31, 44, 91, 93, 117, 126 502
9 Kerry 26, 81, 82, 107, 128, 136 560
10 Wexford 14, 79, 88, 124, 132, 146 583
11 Westmeath 2, 42, 110, 115, 148, 174 591
12 Kilkenny 36, 62, 90, 100, 200, 201 689
13 Monaghan 9, 102, 133, 186, 221, 224 875
14 Louth 152, 156, 162, 177, 182, 203 1032
15 Offaly 121, 131, 157, 229, 238, 243 1119

 Results Table

Juvenile Girls Under 11

PosNameClubCounty Team
1 Emily Bolton Metro/St. Brigid's A.C. Dublin
2 Emer McKee Willowfield Harriers Down
3 Eabha NicChonaola West Muskerry A.C. Cork
4 Leila Halpin Bros. Pearse A.C. Dublin
5 Sholah Lawrence Boyne A.C. Louth
6 Faye Mannion Ennis Track A.C.  
7 Emma Bonar Letterkenny A.C. Donegal
8 Faye O'Riordan Carraig-Na-Bhfear A.C. Cork
9 Natalie McCauley Kildare A.C. Kildare
10 Roisin Murray Bray Runners A.C.  
11 Isa McCarron Lagan Valley A.C.  
12 Sarah Gaffney West Waterford A.C.  
13 Gemma O'Mahony Doheny A.C. Cork
14 Taylor Aherne Youghal A.C. Cork
15 Kate Morley Claremorris A.C. Mayo
16 Grace O'Grady Metro/St. Brigid's A.C. Dublin
17 Amber Lane Ratoath A.C. Meath
18 Emily Kelly Finn Valley A.C. Donegal
19 Chloe Cooney Boyne A.C. Louth
20 Holly O'Flynn Skibbereen A.C. Cork
21 Eabhadh Multaney Kelly Tullamore Harriers A.C.  
22 Ruby Buckley Metro/St. Brigid's A.C. Dublin
23 Niamh Moran Castlebar A.C. Mayo
24 Keelan O'Grady Templeogue A.C. Dublin
25 Clara Keogh St John's AC (Clare) Clare
26 Clodagh McCarthy Le Cheile A.C. Kildare
27 Emma McCarthy St. Killians A.C. Wexford
28 Emma Mooney Tullamore Harriers A.C.  
29 Rachel Keenan Longford A.C.  
30 Cara Brennan Bohermeen A.C. Meath
31 Vivien Millerick Youghal A.C. Cork
32 Lyndsey Kelly Armagh A.C.  
33 Sinead McCreesh St Mary'A AC (Clare) Clare
34 Grace Kelly Menapians A.C. Wexford
35 Rayna Thompson Kilmore A.C. Wexford
36 Oliva Ryan Ratoath A.C. Meath
37 Abigail Curran Lagan Valley A.C.  
38 Rachel O'Flynn Grange/Fermoy A.C. Cork
39 Anna Russell Olympian Youth & A.C. Donegal
40 Shauna Cosgrove Claremorris A.C.  
41 Tara Nolan Swinford A.C. Mayo
42 RachelJez Lucan Harriers A.C. Dublin
43 Mina Gomes Ennis Track A.C. Clare
44 Rosie Hickey Limerick A.C. Limerick
45 Caoimhe Tolan Ballina A.C. Mayo
46 Eabha Keane D.M.P. A.C. Wexford
47 Cora Harrington Le Cheile A.C. Kildare
48 Millie Walsh St Cronans A.C. Clare
49 Sophie Ellis Letterkenny A.C. Donegal
50 Alison Bracken Lucan Harriers A.C. Dublin
51 Evie Quinn Tulla Clare
52 Sally Sheridan Dunleer A.C. Louth
53 Emma Carroll North Sligo A.C.  
54 Aoibheanna O'Donnell Mc Templeogue A.C.  
55 Ava Robertson St John's AC (Clare) Clare
56 Heather McCarthy Doheny A.C. Cork
57 Aisling Geaney South Galway A.C. Galway
58 Ava Chandler Ballymore Cobh A.C. Cork
59 Hazel Gleeson Eire og corra Choill A.C. Kildare
60 Autumn DEVEREUX Youghal A.C.  
61 Aisling Clare Ratoath A.C. Meath
62 Aine Lynn St. Colmans South Mayo A.C. Mayo
63 Clodagh Barry Bandon A.C. Cork
64 Kallie Larkin Trim A.C. Meath
65 Ava Doran Ratoath A.C. Meath
66 Evie Hayes Templeogue A.C. Dublin
67 Abbey Yelverton Limerick A.C. Limerick
68 Shona King Templeogue A.C.  
69 Amber Lynch Donore Harriers Dublin
70 Orla Brennan Gowran A.C.  
71 Samantha Tenzer Dooneen A.C. Limerick
72 Lauren Cunningham Claremorris A.C. Mayo
73 Erin Friel Olympian Youth & A.C. Donegal
74 Doireann Conlon Dundalk St. Gerards A.C. Louth
75 Aoibheann Ryan St John's AC (Clare)  
76 Caoimhe Delaney Metro/St. Brigid's A.C.  
77 Nia Byrne Finn Valley A.C.  
78 Sophie Maher Ennis Track A.C. Clare
79 Kate Smith Ratoath A.C. Meath
80 Sadhbh Pitt Dunboyne A.C. Meath
81 Lillian O'Brien Castlebar A.C. Mayo
82 Ava Wolohan Croghan A.C. Wexford
83 Lauren Cheatley North Down A.C. Down
84 Roisin Beggan St. Coca's A.C. Kildare
85 Grace Spencer Templeogue A.C.  
86 Saoirse Murtagh Tullamore Harriers A.C.  
87 Sophie McLaughlin Letterkenny A.C.  
88 Sinead Robertson St John's AC (Clare) Clare
89 Laura McDonnell Claremorris A.C. Mayo
90 Anna Killian Le Cheile A.C. Kildare
91 Emma O'Donovan Craughwell A.C. Galway
92 Sarah O'Mahony D.M.P. A.C. Wexford
93 Ella Ryan Metro/St. Brigid's A.C.  
94 Orlagh Faul Olympian Youth & A.C. Donegal
95 Sarah O' Halloran Limerick A.C. Limerick
96 Leah Murray Kildare A.C. Kildare
97 Clodagh Fallon Tuam A.C. Galway
98 Erin Byrne Croghan A.C. Wexford
99 Kari Foster East Down A.C. Down
100 Saoirse Reville Le Cheile A.C.  
101 Sarah Hartnett Tuam A.C. Galway
102 Maeve Smith Carrick Aces A.C. Monaghan
103 Allisha Ryan St John's AC (Clare) Clare
104 Caoimhe Phelan Tuam A.C.  
105 Ava Barry Kilmore A.C. Wexford
106 Sophie Meaney Dooneen A.C. Limerick
107 Caoimhe Lydon Corrib A.C. Galway
108 Kara Daly Tullamore Harriers A.C.  
109 Orlaith Grimes Limerick A.C.  
110 Eva Collis Lucan Harriers A.C.  
111 Sadie Prior Ratoath A.C.  
112 Lucy Coomey Gowran A.C.  
113 Amelie Bocquet Craughwell A.C.  
114 Cliodhna McBride Cranford A.C. Donegal
115 Sarah Crowe Ennis Track A.C.  
116 Ciara O'Connor Craughwell A.C. Galway
117 Ita McGee Letterkenny A.C. Donegal
118 Eve Doyle Gowran A.C.  
119 Juliet Olivier St. Coca's A.C. Kildare
120 Shauna Charles Claremorris A.C.  
121 Emma Hunt Bohermeen A.C. Meath
122 Lucy Mooney Na Fianna A.C. Meath
123 Erin Murray NA Kildare
124 Heather Costello United Striders A.C. Wexford
125 Claudine Brennan Swinford A.C.  
126 Leah Gallagher Cranford A.C. Donegal
127 Emily Macdonnell Tullamore Harriers A.C.  
128 Aisha Gannon Annalee A.C.  
129 Kelly Hallinan Craughwell A.C. Galway
130 Emily Morris Willowfield Harriers Down
131 Sinead Greene Ballinasloe & District A.C. Galway
132 Roise Burke Lake District Athletics Mayo
133 Aimee Butler Dooneen A.C. Limerick
134 Katie Elliott Letterkenny A.C.  
135 Adriana McGlinchey Finn Valley A.C.  
136 Kate Culhane Boyne A.C. Louth
137 Grace Riordan Tuam A.C.  
138 Abby Lewis Naas A.C. Kildare
139 Caitlin McCabe Olympian Youth & A.C.  
140 Leona Slevin Finn Valley A.C.  
141 Shauna-Lilly Doyle Claremorris A.C. Mayo
142 Madaline Mac Donnoll Tullamore Harriers A.C.  
143 Eva Gibson North Down A.C. Down
144 Stephanie O'Connor Enniscorthy A.C. Wexford
145 Ailbhe Steger Gowran A.C.  
146 Eimear Brennan Gowran A.C.  
147 Rachel Sheehan Templeogue A.C.  
148 Aoibhe O'Leary Ennis Track A.C.  
149 Keevagh Barry Craughwell A.C. Galway
150 Aeveen Kelly Craughwell A.C.  
151 Catherine McCutcheon Dooneen A.C. Limerick
152 Kate Hayden Gowran A.C.  
153 Chloe Burns Finn Valley A.C.  
154 Savannagh O'Callaghan Tuam A.C.  
155 Emily Barry Youghal A.C.  
156 Aisling O'Sullivan Dooneen A.C. Limerick
157 Emily O'Reilly St. Peter's A.C. Louth
158 Chloe Deeney Olympian Youth & A.C. Donegal
159 Maebh Kelly Ennis Track A.C.  
160 Caoimhe Hughes Swinford A.C.  
161 Cait Hughes Carrick Aces A.C. Monaghan
162 Hannah O'Reilly St. Peter's A.C. Louth
163 Karen Neely Cranford A.C.  
164 Erin Dillon Craughwell A.C. Galway
165 Erin Olivia Moore East Down A.C. Down
166 Mia Coquart Metro/St. Brigid's A.C.  
167 Leah Rooney Dunleer A.C. Louth
168 Majella McKenna Glaslough Harriers A.C. Monaghan
169 Ellen Kenny Lucan Harriers A.C.  
170 Aoife McGeehin Olympian Youth & A.C.  
171 Ava Caulfield Swinford A.C.  
172 Ava Clavin Corran A.C. Sligo
173 Cliodhna Landers Carrick Aces A.C. Monaghan
174 Beth McClafferty Cranford A.C.  
175 Gemma Casserly Tuam A.C.  
176 Emma McGee Cranford A.C.  
177 Jade Gallagher Letterkenny A.C.  
178 Karolina KADLIKOVA Youghal A.C.  
179 Emily Shanahan Limerick A.C.  
180 Aime Leonard Finn Valley A.C.  
181 Tess CUMMINS Youghal A.C.  
       
       
  Club Team Points    
Pos Club Positions Points
1 Metro/St. Brigid's A.C. 1, 16, 22, 76 115
2 Ratoath A.C. 17, 36, 61, 65 179
3 Templeogue A.C. 24, 54, 66, 68 212
4 Claremorris A.C. 15, 40, 72, 89 216
5 Ennis Track AC A 6, 43, 78, 115 242
6 St John's AC (Clare) 25, 55, 75, 88 243
7 Tullamore Harriers A.C. 21, 28, 86, 108 243
8 Letterkenny A.C. 7, 49, 87, 117 260
9 Le Cheile A.C. 26, 47, 90, 100 263
10 Youghal A.C. 14, 31, 60, 178 283
11 Limerick A.C. 44, 67, 95, 109 315
12 Olympian Youth & A.C. 39, 73, 94, 139 345
13 Finn Valley A.C. 18, 77, 135, 140 370
14 Lucan Harriers A.C. 42, 50, 110, 169 371
15 Tuam A.C. 97, 101, 104, 137 439
16 Gowran A.C. 70, 112, 118, 145 445
17 Craughwell A.C. 91, 113, 116, 129 449
18 Dooneen A.C. 71, 106, 133, 151 461
19 Swinford A.C. 41, 125, 160, 171 497
20 Cranford A.C. 114, 126, 163, 174 577
       
  County Team Points    
Pos County Positions Points
1 Cork 3, 8, 13, 14, 20, 31 89
2 Dublin 1, 4, 16, 22, 24, 42 109
3 Clare 25, 33, 43, 48, 51, 55 255
4 Mayo 15, 23, 41, 45, 62, 72 258
5 Meath 17, 30, 36, 61, 64, 65 273
6 Donegal 7, 18, 39, 49, 73, 94 280
7 Kildare 9, 26, 47, 59, 84, 90 315
8 Wexford 27, 34, 35, 46, 82, 92 316
9 Louth 5, 19, 52, 74, 136, 157 443
10 Limerick 44, 67, 71, 95, 106, 133 516
11 Galway 57, 91, 97, 101, 107, 116 569
12 Down 2, 83, 99, 130, 143, 165 622
       
  Province Team Points    
Pos Province Positions Points
1 Munster 3, 6, 8, 12, 14, 20 63
2 Leinster 5, 9, 10, 17, 19, 26 86
3 Ulster 2, 7, 11, 18, 32, 37 107
4 Dublin 1, 4, 16, 22, 24, 42 109
5 Connacht 15, 23, 29, 41, 45, 53 206

 Results Table

Juvenile Boys Under 11

PosNameClubCounty Team
1 Matthew Molloy Mullingar Harriers A.C. Westmeath
2 James Foot Bray Runners A.C. Wicklow
3 Luke Merrigan Kenmare A.C.  
4 Finn Duignan St. Cronans A.C. Clare
5 Brian Wallace St. Marys (Clare) A.C. Clare
6 Fionan Smith Courcey A.C. Cork
7 Matthew Kelly Castlebar A.C. Mayo
8 Oliver Finn Derg A.C. Clare
9 Harry Shields Letterkenny A.C. Donegal
10 Luke McCausland City of Lisburn A.C.  
11 David Coakley Lucan Harriers A.C. Dublin
12 Joss O'Connor St. Joseph's A.C. Kilkenny
13 Jake Bell Mullingar Harriers A.C. Westmeath
14 Conor Horkan Moy Valley A.C. Mayo
15 Charlie Tobin Newport A.C.  
16 Oisin Maher Westport A.C. Mayo
17 Colm Ryan Newport A.C.  
18 Conor Giles Tara A.C. Meath
19 Lorcan Forde Dunne Boyne A.C.  
20 Davis Quinn Lucan Harriers A.C. Dublin
21 Ian Ryan St. John's A.C. Clare
22 Ollie Buckley Riverstick/Kinsale A.C. Cork
23 Ferdia McDonagh Lucan Harriers A.C. Dublin
24 Charlie O'Neill Mid Sutton A.C. Dublin
25 Anil Ramasawmy St. Senans A.C. Kilkenny
26 Joe Duggan Armagh A.C.  
27 Henry Curley Mid Ulster A.C. Derry
28 Aaron Fitzsimons Inbhear Dee A.C. Wicklow
29 Alex Robertson Boyne A.C.  
30 Cian Corcoran Mullingar Harriers A.C. Westmeath
31 Cian Horkan Tullamore Harriers A.C.  
32 Aidan O'Connor Rathfarnham W.S.A.F. A.C. D. ublin
33 Joseph McMahon St. Marys (Clare) A.C. Clare
34 Lachlan Heafey Grange/Fermoy A.C. Cork
35 Peter Brennan Metro/St. Brigid's A.C. Dublin
36 Luke O'Doherty Mid Ulster A.C.  
37 Daire O'Connor Moy Valley A.C. Mayo
38 Keelan Moorhead Craughwell A.C. Galway
39 Darragh O'Connor Belgooly A.C. Cork
40 Daragh Naughton Letterkenny A.C. Donegal
41 Zak Murphy Metro/St. Brigid's A.C. Dublin
42 Aaron Egan Bray Runners A.C. Wicklow
43 Odhran McBrearty Finn Valley A.C. Donegal
44 Tom Kehoe Gowran A.C. Kilkenny
45 Liam Broderick West Waterford A.C. Waterford
46 Conor Carroll Gowran A.C. Kilkenny
47 Cillian O'Flynn Bandon A.C. Cork
48 Eoin Prendergast West Waterford A.C. Waterford
49 Nathan Mooney Ratoath A.C. Meath
50 Jack Robinson Letterkenny A.C.  
51 Adam Sullivan Loughview A.C.  
52 Enda Tormey Derg A.C.  
53 Conor Looney Blarney/Inniscara A.C. Cork
54 Ben Mulvihil Rathfarnham W.S.A.F. A.C. D. ublin
55 Archie McNamara Derg A.C. Clare
56 Jack McGlinchey Finn Valley A.C. Donegal
57 Odhran O'Hare Tuam A.C. Galway
58 Cian Power Leevale A.C. Cork
59 Cian Donovan Bree A.C.  
60 Senan Devine K.C.K. A.C. Waterford
61 Luke Redmond Ashford A.C. Wicklow
62 Eoin Soffe St. Marys (Clare) A.C.  
63 Cian Ryan Carraig-Na-Bhfear A.C. Cork
64 Paul Kelly Carrigaline Road Runners A.C. Cork
65 James Rochford Ennis Track A.C. Clare
66 Conor Gallagher Finn Valley A.C. Donegal
67 Bradley Boyle Letterkenny A.C. Donegal
68 Cian Dunphy Dundrum South Dublin A.C. Dublin
69 Aiden Dempsey Castlebar A.C. Mayo
70 Sean Smyth Tara A.C. Meath
71 Tom Arthur Derg A.C. Clare
72 Stephen Ruane Craughwell A.C. Galway
73 George Comerford Dunboyne A.C. Meath
74 Rian Horgan Newport A.C.  
75 Robert Lacey Kilkenny City Harriers A.C. Kilkenny
76 Tom Rene-Mcenroe Sligo A.C.  
77 Mark Wilkinson Finn Valley A.C. Donegal
78 Declan O'Connell Craughwell A.C. Galway
79 Seamus Burke Lake District Athletics Mayo
80 David Mannion Roscommon A.C.  
81 Rian McLoughlin Moy Valley A.C. Mayo
82 Isaac Hassett St. Cronans A.C.  
83 Luke Greene Mullingar Harriers A.C. Westmeath
84 Brandon Downey Carmen Runners A.C.  
85 Tadhg Hassett St. Cronans A.C.  
86 Riaghan Guckian Carrick-on-Shannon A.C. Leitrim
87 Niall Brady Mullingar Harriers A.C. Westmeath
88 Scott Owen Lagan Valley A.C.  
89 Josh Ryan Finn Valley A.C. Donegal
90 Niall Ahern Ballinamore A.C. Leitrim
91 Conor Murtagh Tullamore Harriers A.C.  
92 Sean O'Sullivan Ratoath A.C. Meath
93 Antoin O'Loughlin City of Derry Spartans sDerry
94 Charlie Hughes Lucan Harriers A.C.  
95 Conor Lynch Finisk Valley A.C. Waterford
96 Kevin Rafter Moy Valley A.C. Mayo
97 Tomas Carroll Gowran A.C. Kilkenny
98 Daithi McCloskey City of Derry A.C. Spartans sDerry
99 Adam Forde Ratoath A.C.  
100 Dallan Curran City of Derry A.C. Spartans sDerry
101 John Martin City of Derry A.C. Spartans sDerry
102 Oran Butler Carrick-on-Shannon A.C. Leitrim
103 Darren McAnespie Glaslough Harriers A.C. Monaghan
104 Rian Fallon Castlebar A.C. Mayo
105 Joe Bracken Lucan Harriers A.C.  
106 Isaac Costello Tuam A.C. Galway
107 Jack Johnson St. Marys (Clare) A.C.  
108 Graham Ball St. Cronans A.C.  
109 Ronan Loftus Castlebar A.C.  
110 Cillian Flynn Metro/St. Brigid's A.C.  
111 Sean Byrne Mullingar Harriers Westmeath
112 Darragh Murphy West Muskerry A.C. Cork
113 Tom Gormley Dunboyne A.C. Meath
114 Tomas Higgins Clare River Harriers A.C. Galway
115 Adam Glennon Dunshaughlin A.C. Meath
116 Nathan Reilly Navan A.C. Meath
117 Peter Gilmartin Carrick Aces A.C. Monaghan
118 Cian Brady Craughwell A.C. Galway
119 Micheal Shaw Castlebar A.C.  
120 Eoghan McCaul Glaslough Harriers A.C. Monaghan
121 Toby O'Connell Crusaders A.C. Dublin
122 Peter Ashe Newport A.C.  
123 Ryan Hession Tuam A.C.  
124 David Magee Gowran A.C. Kilkenny
125 Joe Ruane Moy Valley A.C.  
126 Peter Murray K.C.K. A.C. Waterford
127 Orrin Gilmore Craughwell A.C. Galway
128 Oliver Lynch Mullingar Harriers Westmeath
129 Ciaran O'Donnell Tuam A.C. Galway
130 Jack Clarke Moy Valley A.C. Mayo
131 Owen Morrrissey West Waterford A.C. Waterford
132 Eoin Flanagan Ratoath A.C.  
133 Eoin Rouse Tullamore Harriers A.C.  
134 Luke Browne Kilkenny City Harriers A.C. Kilkenny
135 Jacob Greene St John's AC (Clare) Clare
136 Harry Lloyd Lucan Harriers A.C.  
137 Hugo Tierney Barrow Harriers A.C. Kilkenny
138 Conor Keane West Waterford A.C. Waterford
139 Rian Burke Tuam A.C.  
140 Aaron Morris Inishowen A.C. Donegal
141 Cillian Duffy City of Derry A.C. Spartans sDerry
142 Oisin Donnelly Carrick Aces A.C. Monaghan
143 Danny McKinley Letterkenny A.C.  
144 Ciaran McGee Carrick Aces A.C. Monaghan
145 Danann Gillespie Finn Valley A.C.  
146 Odhran O'Farrell St. Cronans A.C.  
147 Sam McAviney Gowran A.C. Kilkenny
148 Morgan Durston Ashford A.C. Wicklow
149 Joseph Paul Larkin Tullamore Harriers A.C.  
150 Callum McGilloway Letterkenny A.C.  
151 Diarmuid Flanagan Carrick Aces A.C. Monaghan
152 Aron Laverty Carrick Aces A.C. Monaghan
153 Emmet Doyle Ratoath A.C.  
154 Jack Farrell Craughwell A.C. Galway
155 Martin Wall Tara A.C.  
156 Eoin Donohue Mullingar Harriers Westmeath
157 Patrick Duffy Tullamore Harriers A.C.  
158 Adam Kelly Metro/St. Brigid's A.C.  
159 Luke Tooher Tullamore Harriers A.C.  
160 Andrew Wall Kilcoole A.C. Wicklow
161 Mark Quinlan Rathfarnham W.S.A.F. A.C.  
162 Rian Daye Ashford A.C. Wicklow
163 Ronan Gaffrey Newport A.C.  
164 David Cassidy Metro/St. Brigid's A.C.  
165 Lucas Wright Newport A.C.  
166 Matthew Mannion Tuam A.C.  
167 Jack O'Leary Ashford A.C. Wicklow
168 Patrick James Moy Valley A.C.  
169 Daniel Magnus Leoca Metro/St. Brigid's A.C.  
170 Sean Regan Rathfarnham W.S.A.F. A.C.  
171 Tadhg Kearney Castlebar A.C.  
172 Spencer Cole City of Derry A.C. Spartans Derry
173 Corey Houston   Derry
174 Ronan Mulgrew City of Derry A.C. Spartans Derry
       
  Club Team Points    
Pos Club Positions Points
1 Mullingar Harriers A.C. 1, 13, 30, 83 127
2 Lucan Harriers A.C. 11, 20, 23, 94 148
3 Letterkenny A.C. 9, 40, 50, 67 166
4 Derg A.C. 8, 52, 55, 71 186
5 St. Marys (Clare) A.C. 5, 33, 62, 107 207
6 Moy Valley A.C. 14, 37, 81, 96 228
7 Newport A.C. 15, 17, 74, 122 228
8 Finn Valley A.C. 43, 56, 66, 77 242
9 St. Cronans A.C. 4, 82, 85, 108 279
10 Castlebar A.C. 7, 69, 104, 109 289
11 Craughwell A.C. 38, 72, 78, 118 306
12 Gowran A.C. 44, 46, 97, 124 311
13 Metro/St. Brigid's A.C. 35, 41, 110, 158 344
14 Ratoath A.C. 49, 92, 99, 132 372
15 City of Derry A.C. Spartans 93, 98, 100, 101 392
16 Tullamore Harriers A.C. 31, 91, 133, 149 404
17 Tuam A.C. 57, 106, 123, 129 415
18 Rathfarnham W.S.A.F. A.C 32, 54, 161, 170 417
19 Ashford A.C. 61, 148, 162, 167 538
20 Carrick Aces A.C. 117, 142, 144, 151 554
       
  County Team Points    
Pos County Positions Points
1 Clare 4, 5, 8, 21, 33, 55 126
2 Dublin 11, 20, 23, 24, 32, 35 145
3 Cork 6, 22, 34, 39, 47, 53 201
4 Mayo 7, 14, 16, 37, 69, 79 222
5 Donegal 9, 40, 43, 56, 66, 67 281
6 Kilkenny 12, 25, 44, 46, 75, 97 299
7 Westmeath 1, 13, 30, 83, 87, 111 325
8 Meath 18, 49, 70, 73, 92, 113 415
9 Wicklow 2, 28, 42, 61, 148, 160 441
10 Galway 38, 57, 72, 78, 106, 114 465
11 Waterford 45, 48, 60, 95, 126, 131 505
12 Derry 27, 93, 98, 100, 101, 141 560
13 Monaghan 103, 117, 120, 142, 144, 151 777
       
  Province Team Points    
Pos Province Positions Points
1 Munster 3, 4, 5, 6, 8, 15 41
2 Leinster 1, 2, 12, 13, 18, 19 65
3 Dublin 11, 20, 23, 24, 32, 35 145
4 Ulster 9, 10, 26, 27, 36, 51 159
5 Connacht 7, 14, 16, 38, 57, 76 208

 Results Table

Juvenile Girls Under 13

PosNameClubCounty Team
1 Nicole Dinan Leevale A.C. Cork
2 Saoirse Fitzgerald Lucan Harriers A.C. Dublin
3 Ava Fitzgerald Carraig-Na-Bhfear A.C. Cork
4 Aine Sheridan Ballymore Cobh A.C. Cork
5 Zoie Richie Rathfarnham W.S.A.F. A.C. D. ublin
6 Gemma Galvin St. Marys (Clare) A.C. Clare
7 Sinead Walsh Tullamore Harriers A.C.  
8 Lucy Foster East Down A.C. Down
9 Amy Jo Kierans Oriel A.C.  
10 Caoimhe Phelan St. Senans A.C. Kilkenny
11 Charlotte Carpendale St. Senans A.C. Kilkenny
12 Maggie Jez Lucan Harriers A.C. Dublin
13 Caoimhe Keegan Metro/St. Brigid's A.C. Dublin
14 Amy McCarthy Bandon A.C. Cork
15 Cara O'Loughlin City of Derry A.C. Spartans  
16 Isabelle Nestor Midleton A.C. Cork
17 Zoe Conway Belgooly A.C. Cork
18 Cait O'Reilly Annalee A.C. Cavan
19 Ferne Duffy Shercock A.C. Cavan
20 Aoibheann Fitzpatrick Ballinasloe & District A.C. Galway
21 Leah Dunne Carraig-Na-Bhfear A.C. Cork
22 Sara Alexander Finn Valley A.C. Donegal
23 Cara O'Sullivan Ratoath A.C. Meath
24 Caitlin Hughes Swinford A.C. Mayo
25 Rebecca Baldwin Dunleer A.C. Louth
26 Gemma O'Callaghan North Sligo A.C. Sligo
27 Morgan Corcoran Mullingar Harriers A.C. Westmeath
28 Elsa Moore Lifford Strabane A.C. Donegal
29 Anna Gardiner East Down A.C. Down
30 Ella McGlinchey Finn Valley A.C. Donegal
31 Gracie O'Brien Castlebar A.C. Mayo
32 Eimear Cooney Boyne A.C. Louth
33 Aoife Lillis St. Marys (Clare) A.C. Clare
34 Ruby Gilmartin Annalee A.C. Cavan
35 Aobhinn McCormack Glaslough Harriers A.C.  
36 Lucy Sheridan Dunleer A.C. Louth
37 Grace Rynne Ennis Track A.C. Clare
38 Kate Raftery Ratoath A.C. Meath
39 Caoimhe Kilmurray Mullingar Harriers A.C. Westmeath
40 Aisling Hyland Swinford A.C. Mayo
41 Clara Kinsella Templeogue A.C. Dublin
42 Sorcha O'Connor Clonliffe Harriers A.C.  
43 Laura Challoner Thomastown A.C. Kilkenny
44 Miah Fletcher Cranford A.C. Donegal
45 Laura Nunan Donore Harriers Dublin
46 Grace Byrne Mullingar Harriers A.C. Westmeath
47 Meabh Coyle City of Derry A.C. Spartans  
48 Adele Geoghegan Mullingar Harriers A.C. Westmeath
49 Rhona Brennan Swinford A.C. Mayo
50 Clodagh Gill Moy Valley A.C. Mayo
51 Claire Crowley Leevale A.C. Cork
52 Holly O'Boyle Marian A.C. Clare
53 Ruth Fogarty Gowran A.C.  
54 Sarah Carney Swinford A.C. Mayo
55 Lauren Miney Annalee A.C. Cavan
56 Dearbhla Allen St. Peter's A.C. Louth
57 Mollie Pike Ennis Track A.C. Clare
58 Eve Mooney Na Fianna A.C. Meath
59 Orlaith Kirwan Thomastown A.C. Kilkenny
60 Elizabeth Farrelly Templeogue A.C.  
61 Ava Mehaffey Dromore A.C. Down
62 Andrea Ryan Tullamore Harriers A.C.  
63 Hannah Arrigan Leevale A.C. Cork
64 Maeve Bookle St. Joseph's A.C. Kilkenny
65 Mette Cleary Tullamore Harriers A.C.  
66 Hazel Kelly Roscommon A.C.  
67 Siobhan Geaney South Galway A.C. Galway
68 Eva Crowe Metro/St. Brigid's A.C. Dublin
69 Grace Nyhan Bandon A.C. Cork
70 Ella Moynihan Nibhradaig Templeogue A.C.  
71 Muireann Duffin Waterford A.C. Waterford
72 Sarah Forde Ratoath A.C. Meath
73 Lucy Cheatley North Down A.C. Down
74 Jodi Foster East Down A.C. Down
75 Grace Gardiner Navan A.C. Meath
76 Lauren McDonnell Castlebar A.C. Mayo
77 Lily Rimmer Dromore A.C. Down
78 Shauna Prior Skerries A.C. Dublin
79 Rachel O'Neill Gowran A.C. Kilkenny
80 Hazel Coogan Gowran A.C. Kilkenny
81 Clodagh Carey Ennis Track A.C. Clare
82 Niamh Murphy Ratoath A.C. Meath
83 Mischa McCreesh St. Marys (Clare) A.C.  
84 Roisin Watson City of Derry A.C. Spartans  
85 Chloe Bennett Ferrybank A.C. Waterford
86 Honor Lynch Donore Harriers Dublin
87 Saoirse Lawley North Sligo A.C. Sligo
88 Rachel Murphy Mullingar Harriers Westmeath
89 Nicole Keane Ennis Track A.C. Clare
90 Meabh Rouse Tullamore Harriers A.C.  
91 Ashleigh McArdle Lifford Strabane A.C. Donegal
92 Maria Wallace St. Marys (Clare) A.C.  
93 Mia Craughwell Galway City Harriers A.C. Galway
94 Molly Long St. Senans A.C. Kilkenny
95 Lauren Taylor Loughview A.C. Down
96 Lucy Power Ennis Track A.C. Clare
97 Jane Maher Tullamore Harriers A.C.  
98 Katie Doherty Ratoath A.C. Meath
99 Joycelene Diver Cranford A.C. Donegal
100 Niamh Ryan Finn Valley A.C. Donegal
101 Sahara Smith Annalee A.C. Cavan
102 Ellie Murray Annalee A.C. Cavan
103 Tara Carey Ennis Track A.C. Clare
104 Clodagh Neely Cranford A.C. Donegal
105 Aisling O'Grady Metro/St. Brigid's A.C.  
106 Grace Fanning Waterford A.C. Waterford
107 Sophie Finn Ratoath A.C. Meath
108 Sinead HURLEY Carraig-Na-Bhfear A.C.  
109 Clara Mullan City of Derry A.C. Spartans  
110 Rachel Lawlor Rathfarnham W.S.A.F. A.C.  
111 Eadaoin McMahon St. Marys (Clare) A.C.  
112 Clodagh Quirke Galway City Harriers A.C. Galway
113 Orla McDermott Mullingar Harriers Westmeath
114 Caragh Queally K.C.K. A.C. Waterford
115 Kara Trainor East Down A.C. Down
116 Rebecca Walsh K.C.K. A.C. Waterford
117 Aoife Hession Tuam A.C. Galway
118 Aisling Crowe St. Marys (Clare) A.C.  
119 Eimear Griffin Finisk Valley A.C. Waterford
120 Anna McDonald Moy Valley A.C.  
121 Ciara Rodgers Annalee A.C. Cavan
122 Ellie Smyth St. Peter's A.C. Louth
123 Emily Burns East Down A.C. Down
124 Caoimhe Fitzsimons Shercock A.C. Cavan
125 Eva McCormack Templeogue A.C.  
126 Ella Carey Cabinteely A.C. Dublin
127 Eabha Lynch Waterford A.C. Waterford
128 Alexandra Brennan Gowran A.C.  
129 Caoimhe McKeon Templeogue A.C.  
130 Isabella Garcia Boyne A.C. Louth
131 Ellen Daly Mullingar Harriers Westmeath
132 Leah Geoghegan Mullingar Harriers A.C. Westmeath
133 Maeve Meehan Clare River Harriers A.C. Galway
134 Grainne Moore West Waterford A.C. Waterford
135 Grainne Cooke Swinford A.C. Mayo
136 Chloe Caulfield Swinford A.C.  
137 Erin Cross Willowfield Harriers Down
138 Sophie MULCAHY Leevale A.C.  
139 Grace Glennon St. Joseph's A.C. Kilkenny
140 Caolainn McCabe Rathfarnham W.S.A.F. A.C.  
141 Orla Manning NA  
142 Philipa McGlynn Rathfarnham W.S.A.F. A.C.  
143 Orlaith Lally Metro/St. Brigid's A.C.  
144 Emma Flaherty Clare River Harriers A.C. Galway
145 Polly Duffy Tullamore Harriers A.C.  
146 Lucy Molloy Castlebar A.C.  
147 Kiera Ferguson North Sligo A.C. Sligo
148 Eimhear Devlin Finn Valley A.C.  
149 Eabha McElhinnney City of Derry A.C. Spartans  
150 Grace McNelis Lee North Sligo A.C. Sligo
151 Anna Kearney East Down A.C.  
152 Ellen Shaw Castlebar A.C.  
153 Molly McLoughlin North Sligo A.C. Sligo
154 Aedin Davis Bohermeen A.C. Meath
155 Emma BUTTIMER Leevale A.C.  
156 Isibeal Fitzpatrick St. Peter's A.C. Louth
157 Sofia Corcoran Kelly Rathfarnham W.S.A.F. A.C.  
158 Ava Casey Metro/St. Brigid's A.C.  
159 Katelyn FITZGERALD Carraig-Na-Bhfear A.C.  
160 Lucy LYNCH Carraig-Na-Bhfear A.C.  
161 Juliet Molloy Castlebar A.C.  
162 Caitlin Podmore Galway City Harriers A.C.  
163 Odhana Hurley Carraig-Na-Bhfear A.C.  
164 Katie Dowds Finn Valley A.C. Donegal
165 Aoibhinn McGuinness Metro/St. Brigid's A.C.  
       
  Club Team Points    
Pos Club Positions Points
1 Mullingar Harriers A.C. 27, 39, 46, 48 160
2 Swinford A.C. 24, 40, 49, 54 167
3 Annalee A.C. 18, 34, 55, 101 208
4 St. Marys (Clare) A.C. 6, 33, 83, 92 214
5 Ratoath A.C. 23, 38, 72, 82 215
6 Tullamore Harriers A.C. 7, 62, 65, 90 224
7 East Down A.C. 8, 29, 74, 115 226
8 Leevale A.C. 1, 51, 63, 138 253
9 City of Derry A.C. Spartans 15, 47, 84, 109 255
10 Ennis Track AC A1 37, 57, 81, 89 264
11 Carraig-Na-Bhfear A.C. 3, 21, 108, 159 291
12 Templeogue A.C. 41, 60, 70, 125 296
13 Finn Valley A.C. 22, 30, 100, 148 300
14 Metro/St. Brigid's A.C. 13, 68, 105, 143 329
15 Gowran A.C. 53, 79, 80, 128 340
16 Rathfarnham W.S.A.F. A.C 5, 110, 140, 142 397
17 Castlebar A.C. 31, 76, 146, 152 405
       
  County Team Points    
Pos County Positions Points
1 Cork 1, 3, 4, 14, 16, 17 55
2 Dublin 2, 5, 12, 13, 41, 45 118
3 Mayo 24, 31, 40, 49, 50, 54 248
4 Kilkenny 10, 11, 43, 59, 64, 79 266
5 Clare 6, 33, 37, 52, 57, 81 266
6 Donegal 22, 28, 30, 44, 91, 99 314
7 Down 8, 29, 61, 73, 74, 77 322
8 Cavan 18, 19, 34, 55, 101, 102 329
9 Meath 23, 38, 58, 72, 75, 82 348
10 Westmeath 27, 39, 46, 48, 88, 113 361
11 Louth 25, 32, 36, 56, 122, 130 401
12 Galway 20, 67, 93, 112, 117, 133 542
13 Waterford 71, 85, 106, 114, 116, 119 611
       
  Province Team Points    
Pos Province Positions Points
1 Munster 1, 3, 4, 6, 14, 16 44
2 Ulster 8, 9, 15, 18, 19, 22 91
3 Leinster 7, 10, 11, 23, 25, 32 108
4 Dublin 2, 5, 12, 13, 41, 42 115
5 Connacht 20, 24, 26, 31, 40, 49 190

 Results Table

Juvenile Boys Under 13

PosNameClubCounty Team
1 Shane Buckley Dundrum A.C. Tipperary
2 Conor Murphy St. Coca's A.C. Kildare
3 Ryan Jenkins Mullingar Harriers A.C. Westmeath
4 Tom Doherty Monaghan Phoenix A.C. Monaghan
5 Luca O'Shea Breen Greystones & District A.C. Wicklow
6 Mathys Bocquet Craughwell A.C. Galway
7 Thomas Bolton Metro/St. Brigid's A.C. Dublin
8 Ben Walsh Nenagh Olympic A.C. Tipperary
9 Liam Fitzgerald Lucan Harriers A.C. Dublin
10 Fionn McNamara Annalee A.C.  
11 Oisin McCarthy Bandon A.C. Cork
12 Declan Kennedy Carrick-on-Shannon A.C. Leitrim
13 David Gaffney West Waterford A.C.  
14 Brian McCaul Ashford A.C. Wicklow
15 Gearoid King Castlegar A.C. Galway
16 Conor Liston Mullingar Harriers A.C. Westmeath
17 Adam Quigley Iveragh A.C.  
18 Finn Diver St. Malachy's A.C.  
19 Callum Costello Mullingar Harriers A.C. Westmeath
20 Darragh Mulrooney Ballina A.C. Mayo
21 Connor O'Gorman Clonmel A.C. Tipperary
22 Shea O'Donnell Boyne A.C. Louth
23 Philip McCartan Mullingar Harriers A.C. Westmeath
24 Philip McGee Letterkenny A.C. Donegal
25 Patrick Williams Enniskillen R.C.  
26 Caolan McFadden Cranford A.C. Donegal
27 Ben O'Halloran Ennis Track A.C. Clare
28 Pearse Gallagher Swinford A.C. Mayo
29 Ruairi McDonnell Moy Valley A.C. Mayo
30 Joseph Richards St. Coca's A.C. Kildare
31 Cal Tutty West Waterford A.C.  
32 Gavin SWEETMAN Skibbereen A.C. Cork
33 Colm McKee Willowfield Harriers Down
34 Eoghan O'Donovan Templeogue A.C. Dublin
35 Cormac Crotty Annalee A.C.  
36 Eoghan Lattimore West Waterford A.C.  
37 Eoghan O'Connor Belgooly A.C. Cork
38 Bobby O'Riordan Carraig-Na-Bhfear A.C. Cork
39 Charles Enright Ballinamore A.C. Leitrim
40 Paddy Price Boyne A.C. Louth
41 Roman Borkowski-Hogan North Cork A.C. Cork
42 Kevin O'Mahony D.M.P. A.C.  
43 Luke Durkan Westport A.C. Mayo
44 Finlay Mayne Loughview A.C. Down
45 Feilim Dikcius St. Coca's A.C. Kildare
46 Ben Wallis St. Senans A.C.  
47 Lee Brennan Tallaght A.C. Dublin
48 Ciaran Logue Foyle Valley A.C.  
49 Ryan O'Neill Rathfarnham W.S.A.F. A.C. Dublin
50 Diarmuid Moloney Nenagh Olympic A.C. Tipperary
51 Padraig Corduff Westport A.C. Mayo
52 Alex Coughlin Doheny A.C. Cork
53 Michael O'Driscoll Riverstick/Kinsale A.C. Cork
54 Oisin Phelan Tuam A.C. Galway
55 Tom Quinlan Rathfarnham W.S.A.F. A.C. Dublin
56 Cian Halligan Tuam A.C. Galway
57 John Murphy Westport A.C. Mayo
58 Jack O' Rourke Blarney/Inniscara A.C. Cork
59 Ruaidhri BOYLE Carraig-Na-Bhfear A.C.  
60 Oscar Durston Ashford A.C. Wicklow
61 Patrick Kennedy Carrick-on-Shannon A.C. Leitrim
62 Iarlaith McElroy Ennis Track A.C. Clare
63 Brian Caffrey St. Coca's A.C. Kildare
64 Fionn Farren Finn Valley A.C. Donegal
65 Conor O'Brien Metro/St. Brigid's A.C. Dublin
66 Bobby More Bray Runners A.C. Wicklow
67 Daire O'Donnell Moycarkey Coolcroo A.C. Tipperary
68 Sean Nolan Swinford A.C. Mayo
69 Padraig Ryan Lusk A.C. Dublin
70 Cian Flaherty Clonmel A.C. Tipperary
71 Ben Acheson Willowfield Harriers Down
72 Odhran Smith Carrick Aces A.C. Monaghan
73 Ross Mitchell Tuam A.C. Galway
74 John Murphy Liscarroll A.C. Cork
75 Callum Morris Inishowen A.C. Donegal
76 Harry O'Reilly St. Peter's A.C. Louth
77 Promise Jolaosho Ennis Track A.C. Clare
78 Jack Browne Lucan Harriers A.C. Dublin
79 Fionn Begley Bray Runners A.C. Wicklow
80 Luke Reid Ennis Track A.C. Clare
81 Sean O'Riagain Blackrock A.C.(Dublin) Dublin
82 Harry Gallagher Finn Valley A.C. Donegal
83 Max Treacy Kildare A.C. Kildare
84 Ben O'Neill Metro/St. Brigid's A.C.  
85 Colm McMahon St John's AC (Clare) Clare
86 Jack Morrin Naas A.C. Kildare
87 Daniel Geraghty St. Coca's A.C. Kildare
88 Darragh O'Regan West Waterford A.C.  
89 Shane Byrne Togher A.C. Cork
90 Tadgh O'Donnell Dundrum A.C. Tipperary
91 Pablo Lozano Mullingar Harriers A.C. Westmeath
92 Rudy Mayne Loughview A.C. Down
93 Timmy COLBERT Carraig-Na-Bhfear A.C.  
94 David Burke Mullingar Harriers  
95 Matthew Ryan Moy Valley A.C.  
96 Shaun Gallagher Finn Valley A.C. Donegal
97 Caelan Quinn Boyne A.C. Louth
98 Jamie Morris Willowfield Harriers Down
99 Ciaran Russell Dunleer A.C. Louth
100 Ethan Doherty Westport A.C. Mayo
101 Alex Plumb Letterkenny A.C.  
102 Oisin McNicholas Swinford A.C. Mayo
103 Tom McCarthy Greystones & District A.C. Wicklow
104 Matthew Downey Clonmel A.C. Tipperary
105 James Ruane Moy Valley A.C.  
106 Declan Moore Westport A.C.  
107 Patrick O'Donnell Metro/St. Brigid's A.C. Dublin
108 Joe Mannion Ennis Track A.C. Clare
109 Aidan MAHER Carraig-Na-Bhfear A.C.  
110 Dara Mulvihill Rathfarnham W.S.A.F. A.C.  
111 Sean Behan Naas A.C. Kildare
112 Cathal WHOOLEY Carraig-Na-Bhfear A.C.  
113 Caolan McKenna Monaghan Phoenix A.C. Monaghan
114 Mark Ahern Ballinamore A.C. Leitrim
115 Oliver Robinson East Down A.C. Down
116 Daniel O'Callaghan St. Malachy's A.C. Antrim
117 Daireann Kenny Naas A.C. Kildare
118 Alex Lynch Mullingar Harriers  
119 Charlie Gannon Annalee A.C.  
120 Sam O'Neill Dunleer A.C. Louth
121 Charlie Robinson Letterkenny A.C.  
122 Robert O'Connell Lucan Harriers A.C.  
123 Jack Mccarron Ardee & District A.C. Louth
124 Shea Leonard Finn Valley A.C.  
125 John Miney Annalee A.C.  
126 Ben Mckeown St. Peter's A.C. Louth
127 Cormac Byrne Derg AC Clare
128 Harry Murphy Glaslough Harriers A.C. Monaghan
129 Matthew McArdle Abbey CBS Down
130 Aidan Murphy St. Malachy's A.C. Antrim
131 Cianan Coyle Letterkenny A.C.  
132 Daire McDonald Mullingar Harriers Westmeath
133 Oisin Lynch Finn Valley A.C.  
134 Colm O'Neill Greystones & District A.C. Wicklow
135 Ethan Monahan Metro/St. Brigid's A.C.  
136 Owen Savage Ashford A.C. Wicklow
137 Colm McLoughlin Ballinamore A.C. Leitrim
138 Ben Qualter West Waterford A.C.  
139 Barry Walsh Swinford A.C.  
140 Sean Rattigan Tuam A.C. Galway
141 Eoin Higgins Clare River Harriers A.C. Galway
142 Eoin Ryan Ennis Track A.C. Clare
143 Emmett Mcevoy Boyne A.C. Louth
144 Conor McNerney St. Coca's A.C. Kildare
145 Scott Mitchell Loughview A.C. Down
146 Denis O'MAHONY Carraig-Na-Bhfear A.C.  
147 Aaron Murphy Rathfarnham W.S.A.F. A.C.  
148 Killian McAuley St. Coca's A.C.  
149 Matthew Lee Ballinamore A.C. Leitrim
150 Sean Liston Craughwell A.C. Galway
151 Eoghan O'Connor Lucan Harriers A.C.  
152 Aaron Armstrong Ashford A.C. Wicklow
153 Fionn Kelly Rathfarnham W.S.A.F. A.C.  
154 Eoghan Purcell Kilcoole A.C. Wicklow
155 Jamie Gallen Finn Valley A.C.  
156 Oran McLean St. Malachy's A.C.  
157 Artem Kelly Ashford A.C. Wicklow
158 Oran McAllister St. Malachy's A.C.  
159 Kevin Munnelly Tuam A.C.  
160 Ryan O'Donnell Tuam A.C. Galway
       
  Club Team Points    
Place Club Positions Points
1 Mullingar Harriers A.C. 3, 16, 19, 23 61
2 St. Coca's A.C. 2, 30, 45, 63 140
3 West Waterford A.C. 13, 31, 36, 88 168
4 Ennis Track AC A2 27, 62, 77, 80 246
5 Westport A.C. 43, 51, 57, 100 251
6 Metro/St. Brigid's A.C. 7, 65, 84, 107 263
7 Annalee A.C. 10, 35, 119, 125 289
8 Carraig-Na-Bhfear A.C. 38, 59, 93, 109 299
9 Boyne A.C. 22, 40, 97, 143 302
10 Tuam A.C. 54, 56, 73, 140 323
11 Swinford A.C. 28, 68, 102, 139 337
12 Lucan Harriers A.C. 9, 78, 122, 151 360
13 Rathfarnham W.S.A.F. A.C. 49, 55, 110, 147 361
14 Ashford A.C. 14, 60, 136, 152 362
15 Finn Valley A.C. 64, 82, 96, 124 366
16 Letterkenny A.C. 24, 101, 121, 131 377
17 St. Malachy's A.C. 18, 116, 130, 156 420
       
  County Team Points    
Pos County Positions Points
1 Dublin 7, 9, 34, 47, 49, 55 201
2 Cork 11, 32, 37, 38, 41, 52 211
3 Tipperary 1, 8, 21, 50, 67, 70 217
4 Mayo 20, 28, 29, 43, 51, 57 228
5 Westmeath 3, 16, 19, 23, 91, 132 284
6 Kildare 2, 30, 45, 63, 83, 86 309
7 Wicklow 5, 14, 60, 66, 79, 103 327
8 Galway 6, 15, 54, 56, 73, 140 344
9 Donegal 24, 26, 64, 75, 82, 96 367
10 Clare 27, 62, 77, 80, 85, 108 439
11 Down 33, 44, 71, 92, 98, 115 453
12 Louth 22, 40, 76, 97, 99, 120 454
13 Leitrim 12, 39, 61, 114, 137, 149 512
       
  Province Team Points    
Pos Province Positions Points
1 Munster 1, 8, 11, 13, 17, 27 77
2 Leinster 3, 5, 14, 16, 19, 22 79
3 Ulster 4, 10, 18, 24, 25, 26 107
4 Connacht 12, 15, 20, 28, 29, 43 147
5 Dublin 7, 9, 34, 47, 49, 55 201

 Results Table

Juvenile Girls Under 15

PosNameClubCounty Team
1 Emma Landers Youghal A.C. Cork
2 Hannah Kehoe Gowran A.C.  
3 Katie McCleery City of Lisburn A.C. Antrim
4 Louise O'Mahony B.M.O.H. A.C. Clare
5 Claragh Keane D.M.P. A.C.  
6 Fiona Dillon Thomastown A.C.  
7 Roisin O'Brien Westport A.C.  
8 Phoebe Bate Mullingar Harriers A.C.  
9 Avril Cashman Youghal A.C. Cork
10 Alice Hickey Rathfarnham W.S.A.F. A.C. Dublin
11 Shauna McCarthy Farranfore Maine Valley A.C.  
12 Alex Cashman Youghal A.C. Cork
13 Kirsti Charlotte Foster East Down A.C. Down
14 Hazel Hughes Shercock A.C.  
15 Viviana McCann Metro/St. Brigid's A.C. Dublin
16 Caoimhe Prendergast West Waterford A.C. Waterford
17 Amy Geoghegan Mullingar Harriers A.C.  
18 Mabelle Wilcox Willowfield Harriers Down
19 Neasa Niainifein Ennis Track A.C. Clare
20 Keelin Collins Celtic DCH A.C. Dublin
21 Tara McDonagh North Down A.C.  
22 Saoirse O'Brien Dundrum South Dublin A.C. Dublin
23 Rebecca Kelleher Carraig-Na-Bhfear A.C. Cork
24 Ruby Stueven Tullamore Harriers A.C.  
25 Sarah Bradley Finn Valley A.C. Donegal
26 Alice Monaghan Lagan Valley A.C. Antrim
27 Amelia Campbell Ratoath A.C. Meath
28 Sarah Nyhan West Waterford A.C. Waterford
29 Kate Hagan Longford A.C.  
30 Isabella Tomkin Beddy Dundrum South Dublin A.C. Dublin
31 Avril Millerick Youghal A.C. Cork
32 Saoirse Crowne St Mary'A AC (Clare) Clare
33 Amy Greene Rosses A.C. Donegal
34 Maria Campbell Dooneen A.C.  
35 Katie Mulchrone Trim A.C. Meath
36 Lucie Richie Rathfarnham W.S.A.F. A.C. Dublin
37 Hannah Breen Crookstown Millview A.C. Kildare
38 Leah Toher Claremorris A.C.  
39 Ally Cunningham West Waterford A.C. Waterford
40 Chloe Shiels Letterkenny A.C. Donegal
41 Lia Cunningham West Waterford A.C. Waterford
42 Sophia Williams Enniskillen R.C.  
43 Kate Redmond Riverstick/Kinsale A.C. Cork
44 Sarah Hosey Dooneen A.C.  
45 Charlotte Moore Annalee A.C.  
46 Faye McEvoy Ballyroan, Abbeyleix & Dist. A.C.  
47 Lily Cummins Boyne A.C. Louth
48 Maire HYNES MCLAUGHLIN Leevale A.C.  
49 Eleanor Foot Bray Runners A.C. Wicklow
50 Anna Faulkner Boyne A.C. Louth
51 Maeve O'Neill Doheny A.C. Cork
52 Aoife Redmond Ferrybank A.C. Waterford
53 Alex Corr Celtic DCH A.C.  
54 Kayla Ryan Dunboyne A.C. Meath
55 Erin Joyce Youghal A.C. Cork
56 Deirdre Flanagan Kilmurray Ibrakane Clare
57 Sarah Caulfield Trim A.C. Meath
58 Milly Hughes Lucan Harriers A.C.  
59 Caoimhe Johnston   Kildare
60 Niamh Murray Bray Runners A.C. Wicklow
61 Avril Lillis Ennis Track A.C. Clare
62 Ellen Savage Ashford A.C. Wicklow
63 Ellen Mannion Ennis Track A.C. Clare
64 Rosie Roberts North Belfast Harriers Antrim
65 Pia Hayes Naas A.C. Kildare
66 Leah Mooney Dundalk St. Gerards A.C. Louth
67 Katie O'Keeffe Leevale A.C. Cork
68 Roisin Geaney South Galway A.C. Galway
69 Katie McGee Letterkenny A.C. Donegal
70 Eva MURPHY Youghal A.C.  
71 Alannah Canavan Moy Valley A.C.  
72 Niamh Brady St. Peter's A.C. Louth
73 Eve Marie Noctor Lucan Harriers A.C. Dublin
74 Nicola Dunleavy North Sligo A.C.  
75 Emer O'Brien Finn Valley A.C. Donegal
76 Aine POWER Leevale A.C.  
77 Angelina Chizhikova West Waterford A.C. Waterford
78 Jessica Blaney Lagan Valley A.C.  
79 Emily Miskella Craughwell A.C. Galway
80 Abbie Brennan Tallaght A.C.  
81 Hannah Kelly Bray Runners A.C. Wicklow
82 Kayleigh Keogh Inbhear Dee A.C. Wicklow
83 Aniela Borkowski-Hogan North Cork A.C. Cork
84 Nuala Bose Olympian Youth & A.C. Donegal
85 Eva Kissenpfennig Willowfield Harriers Down
86 Niamh Carolan North Leitrim A.C.  
87 Amelia Hauer Dundrum South Dublin A.C.  
88 Laura Kelly Ratoath A.C. Meath
89 Lauren Madine East Down A.C. Down
90 Carla McCool Enniskillen R.C.  
91 Aoife McNerney St. Coca's A.C. Kildare
92 Sophia Colgan Lagan Valley A.C. Antrim
93 Roisin Kennedy Boyne A.C. Louth
94 Siog Lloyd Lucan Harriers A.C. Dublin
95 Sarah Butler Dooneen A.C.  
96 Ava Flynn Moy Valley A.C.  
97 Cliona O'Toole   Kildare
98 Lucy Byrne Naas A.C. Kildare
99 Clodagh Macdermott Moy Valley A.C.  
100 Laura Smith Ratoath A.C. Meath
101 Amy Lewis Naas A.C. Kildare
102 Grainne Duffy Enniskillen R.C.  
103 Sarah A Dillon Dooneen A.C.  
104 Lydia WALSHE Leevale A.C.  
105 Siorfradh Walsh-Peelo Inbhear Dee A.C. Wicklow
106 Aoife McGouran Mullingar Harriers A.C.  
107 Aisling Stratford Ratoath A.C.  
108 Gillian McGrath Galway City Harriers A.C. Galway
109 Aoife Dunlop Lagan Valley A.C. Antrim
110 Muirean Duffy Enniskillen R.C.  
111 Keeva McDonnell Moy Valley A.C.  
112 Lily Nannery Ratoath A.C. Meath
113 Lucy Jacob Naas A.C. Kildare
114 Cliodhna Ryan Celtic DCH A.C.  
115 Alex Corr Celtic DCH A.C.  
116 Aoife Dempsey Naas A.C. Kildare
117 Elena Allen Naas A.C. Kildare
118 Ciara Murray Bray Runners A.C. Wicklow
119 Keelin Gogarty Celtic DCH A.C. Dublin
120 Alice Browne Willowfield Harriers Down
121 Kate O'Connell Lucan Harriers A.C. Dublin
122 Lily Moore Willowfield Harriers Down
123 Holly Conlon Dunboyne A.C. Meath
124 Alma Griffen Ennis Track A.C. Clare
125 Crioadh Monaghan Enniskillen R.C.  
126 Grace Blaney Lagan Valley A.C. Antrim
127 Maebe O'Connor Waterford A.C. Waterford
128 Aine McAuley Na Fianna A.C. Meath
129 Aoibh Murphy West Waterford A.C. Waterford
130 Cathy Nf Sheanlaoich West Waterford A.C. Waterford
131 Naoise Ni Lachtnain Ennis Track A.C. Clare
132 Orlagh McComb North Belfast Harriers Antrim
133 Eva Farrell Mullingar Harriers A.C.  
134 Morgan Wilson North Down A.C. Down
135 Meghan Bates Mullingar Harriers A.C.  
136 Louise Deery Enniskillen R.C.  
137 Sarah Browne Lucan Harriers A.C.  
138 Ciara Young Lagan Valley A.C. Antrim
       
  Club Team Points    
Pos Club Positions Points
1 Youghal A.C. 1, 9, 12, 31 53
2 West Waterford A.C. 16, 28, 39, 41 124
3 Mullingar Harriers A.C. 8, 17, 106, 133 264
4 Dooneen A.C. 34, 44, 95, 103 276
5 Leevale A.C. 48, 67, 76, 104 295
6 Celtic DCH A.C. 20, 53, 114, 115 302
7 Lagan Valley A.C. 26, 78, 92, 109 305
8 Bray Runners A.C. 49, 60, 81, 118 308
9 Ratoath A.C. 27, 88, 100, 107 322
10 Enniskillen R.C. 42, 90, 102, 110 344
11 Willowfield Harriers 18, 85, 120, 122 345
12 Lucan Harriers A.C. 58, 73, 94, 121 346
13 Moy Valley A.C. 71, 96, 99, 111 377
       
  County Team Points    
Pos County Positions Points
1 Cork 1, 9, 12, 23, 31, 43 119
2 Dublin 10, 15, 20, 22, 30, 36 133
3 Clare 4, 19, 32, 56, 61, 63 235
4 Waterford 16, 28, 39, 41, 52, 77 253
5 Donegal 25, 33, 40, 69, 75, 84 326
6 Meath 27, 35, 54, 57, 88, 100 361
7 Antrim 3, 26, 64, 92, 109, 126 420
8 Wicklow 49, 60, 62, 81, 82, 105 439
9 Kildare 37, 59, 65, 91, 97, 98 447
10 Down 13, 18, 85, 89, 120, 122 447
       
  Province Team Points    
Pos Province Positions Points
1 Leinster 2, 5, 6, 8, 17, 24 62
2 Munster 1, 4, 9, 11, 19, 23 67
3 Ulster 3, 13, 14, 18, 21, 26 95
4 Dublin 10, 15, 20, 22, 30, 36 133
5 Connacht 7, 29, 38, 68, 71, 74 287

 Results Table

Juvenile Boys Under 15

PosNameClubCounty Team
1 Tadgh Connolly St. Senans A.C. Kilkenny
2 Jack McCausland City of Lisburn A.C. Antrim
3 Pearce McBriarty Beechmount Harriers A.C. Antrim
4 Dara Donoghue Lucan Harriers A.C. Dublin
5 Joel Chambers Loughview A.C. Down
6 Sean Quinn Templeogue A.C. Dublin
7 Ben Wall United Striders A.C. Wexford
8 Myles Hewlett United Striders A.C. Wexford
9 Declan O'Meara Bros. Pearse A.C. Dublin
10 Tom Lodge Kilkenny City Harriers A.C. Kilkenny
11 Diarmuid Fagan Mullingar Harriers A.C.  
12 Eoin McBriarity Beechmount Harriers A.C. Antrim
13 Ross McGuinness Craughwell A.C.  
14 Jake Stafford Willowfield Harriers Down
15 David Williams St. Senans A.C. Kilkenny
16 Aidan Burke Waterford A.C.  
17 Cian Hodgins Nenagh Olympic A.C. Tipperary
18 Oisin Duffy City of Derry A.C. Spartans Derry
19 Ryan Smith Springwell Running Club Derry
20 Niall Murphy St. Cronans A.C. Clare
21 Diarmuid Healy Midleton A.C. Cork
22 Gearoid Lynch Shercock A.C.  
23 Billy Coogan Gowran A.C. Kilkenny
24 Jack McGlone Greystones & District A.C. Wicklow
25 Oisin Kelly Cranford A.C.  
26 Gerard Dunne St John's AC (Clare) Clare
27 David Bosch Dundrum South Dublin A.C. Dublin
28 Jamie Byrne Dundrum South Dublin A.C. Dublin
29 Tom Walshe Nenagh Olympic A.C. Tipperary
30 James Russell Dunleer A.C.  
31 Thomas Richards St. Coca's A.C.  
32 Luke Kelly North Belfast Harriers Antrim
33 Rian O'Callaghan North Sligo A.C.  
34 Sean Boyne Clonliffe Harriers A.C. Dublin
35 Donnacha McNamara Annalee A.C.  
36 Callum McElhinney Bantry A.C. Cork
37 Ronan McPeake Lagan Valley A.C. Antrim
38 Fergus McGrady Lagan Valley A.C. Antrim
39 Rory Gallagher Swinford A.C. Mayo
40 Kyle Witter Ratoath A.C. Meath
41 James Gilliland Willowfield Harriers Down
42 Barry Conway Fergus A.C. Clare
43 Joseph Fogarty Celtic DCH A.C. Dublin
44 James Bolton Metro/St. Brigid's A.C. Dublin
45 Evan Keown Letterkenny A.C.  
46 Aidan Shannon United Striders A.C. Wexford
47 Luke Ferris St. Malachy's A.C. Antrim
48 Ronan McVeigh Newcastle & District A.C. Down
49 Eoin Shannon United Striders A.C. Wexford
50 Colin Hastings Westport A.C. Mayo
51 Jamie Shanley Shercock A.C.  
52 Colin Ryan Ennis Track A.C. Clare
53 Hugh Kelly Inbhear Dee A.C. Wicklow
54 Sean Hayes Nenagh Olympic A.C.  
55 Ronan Donohue Clonliffe Harriers A.C. Dublin
56 Dara Kennedy Newport A.C. Tipperary
57 Javae St Lewis Dundrum South Dublin A.C. Dublin
58 Tommy Fennell West Waterford A.C.  
59 James Miney Annalee A.C.  
60 Joe Doody Cabinteely A.C.  
61 Mackenzie Murray East Down A.C. Down
62 Luke Purcell Nenagh Olympic A.C. Tipperary
63 Colm Roche St. Senans A.C. Kilkenny
64 Eoin Quirke Midleton A.C. Cork
65 Diarmuid Hanna St. Malachy's A.C. Antrim
66 Jack Gallagher Longford A.C.  
67 Luke Gilmartin Annalee A.C.  
68 Ross Killalea Mullingar Harriers A.C.  
69 Oisin Keane East Galway A.C.  
70 Robert Wall United Striders A.C. Wexford
71 Peter Falvey Cabinteely A.C.  
72 Jamie Moloney Nenagh Olympic A.C. Tipperary
73 Alex Harrington Cilles A.C. Meath
74 Conor Faulkner Ennis Track A.C. Clare
75 Gearoid Long St. Senans A.C. Kilkenny
76 Harry COLBERT Waterford A.C.  
77 Darragh Flannelly United Striders A.C. Wexford
78 Naoise Gilmartin St. Senans A.C. Kilkenny
79 Caolin Goetelen Aughrim A.C. Wicklow
80 Louis Malcomson Inbhear Dee A.C. Wicklow
81 Adam Brady Mullingar Harriers A.C.  
82 Conan Lennon St. Coca's A.C.  
83 Jack O'Donnell Trim A.C. Meath
84 Alex Buckley Ballymore Cobh A.C. Cork
85 Finn Kelleher Ennis Track A.C. Clare
86 Daniel Buckley Leevale A.C. Cork
87 Cormac Flynn Inbhear Dee A.C. Wicklow
88 Daniel FARRELL Waterford A.C.  
89 Christopher Murray Letterkenny A.C.  
90 Mark Chester City of Derry A.C. Spartans Derry
91 Oisin Hayes Derg AC Clare
92 Sam Kiely Riverstick/Kinsale A.C. Cork
93 Michael Houston City of Derry A.C. Spartans Derry
94 Tadgh Kenny Mullingar Harriers A.C.  
95 Cillian Sheeran Clonliffe Harriers A.C.  
96 Max Aylward Annalee A.C.  
97 Owen Lennon United Striders A.C. Wexford
98 Conor Flaherty Clonmel A.C. Tipperary
99 Cillian McElroy Ennis Track A.C. Clare
100 Eoin Killeen Galway City Harriers A.C.  
101 Max Kelly Shercock A.C.  
102 Tadhg McCauley St. Coca's A.C.  
103 Timmy Hawkins Belgooly A.C. Cork
104 Adam Logan Inbhear Dee A.C. Wicklow
105 John Ryan Mullingar Harriers A.C.  
106 Rhys Armah- Kwantreng Cabinteely A.C.  
107 Jake O'Brien Castlebar A.C. Mayo
108 Brian O'Culain Galway City Harriers A.C.  
109 Ciaran O'Sullivan Bantry A.C. Cork
110 James Hegarty D.M.P. A.C. Wexford
111 Jack Woods Clonliffe Harriers A.C.  
112 Feidhlim Campbell St. Malachy's A.C. Antrim
113 Adam Smyth Mullingar Harriers A.C.  
114 Conor FANNING Waterford A.C.  
115 Tristan McClafferty Dundrum South Dublin A.C.  
116 Louis Swift Castlebar A.C. Mayo
117 Eoin Kane Ratoath A.C. Meath
118 Adam McCann St. Malachy's A.C.  
119 Jim Harrigan St. Coca's A.C.  
120 Adam Nunan Dundrum South Dublin A.C.  
121 Andrew Gaffney Clonliffe Harriers A.C.  
122 Oran Kelly Letterkenny A.C.  
123 Billy Power Thomastown A.C. Kilkenny
124 Eoghan Breen St. Malachy's A.C.  
125 Daniel Shields St. Malachy's A.C. Antrim
126 Billy Black Letterkenny A.C.  
127 Niall O'Reilly Shercock A.C.  
128 Patrick Hyland Swinford A.C. Mayo
129 Jack Mulchrone Westport A.C. Mayo
130 Cathal Lenehan Tara A.C. Meath
131 Joshua Hauer Dundrum South Dublin A.C.  
132 Daniel Byrne Croghan A.C. Wexford
133 Sam Carey Ratoath A.C. Meath
134 Cormac McGann Cabinteely A.C.  
135 Fionn AYLWARD Waterford A.C.  
136 Ronan Kennedy Cabinteely A.C.  
137 Tomas Cussen Moyne A.C. Tipperary
138 Brian Durkan Westport A.C. Mayo
139 Jakub Niedziolka Clonliffe Harriers A.C.  
140 Thomas Gallagher Trim A.C. Meath
141 Jamie Lenehan Tara A.C. Meath
142 Sean McCarthy Tara A.C. Meath
       
  Club Team Points    
Pos Club Positions Points
1 United Striders A.C. 7, 8, 46, 49 110
2 St. Senans A.C. 1, 15, 63, 75 154
3 Nenagh Olympic A.C. 17, 29, 54, 62 162
4 Dundrum South Dublin A.C 27, 28, 57, 115 227
5 Mullingar Harriers A.C. 11, 68, 81, 94 254
6 Annalee A.C. 35, 59, 67, 96 257
7 Waterford AC A 16, 76, 88, 114 294
8 Clonliffe Harriers A.C. 34, 55, 95, 111 295
9 Shercock A.C. 22, 51, 101, 127 301
10 Ennis Track AC A3 52, 74, 85, 99 310
11 St. Coca's A.C. 31, 82, 102, 119 334
12 St. Malachy's A.C. 47, 65, 112, 118 342
13 Cabinteely A.C. 60, 71, 106, 134 371
14 Letterkenny A.C. 45, 89, 122, 126 382
       
  County Team Points    
Pos County Positions Points
1 Dublin 4, 6, 9, 27, 28, 34 108
2 Antrim 2, 3, 12, 32, 37, 38 124
3 Kilkenny 1, 10, 15, 23, 63, 75 187
4 Wexford 7, 8, 46, 49, 70, 77 257
5 Clare 20, 26, 42, 52, 74, 85 299
6 Tipperary 17, 29, 56, 62, 72, 98 334
7 Cork 21, 36, 64, 84, 86, 92 383
8 Wicklow 24, 53, 79, 80, 87, 104 427
9 Mayo 39, 50, 107, 116, 128, 129 569
10 Meath 40, 73, 83, 117, 130, 133 576
       
  Province Team Points    
Pos Province Positions Points
1 Leinster 1, 7, 8, 10, 11, 15 52
2 Ulster 2, 3, 5, 12, 14, 18 54
3 Dublin 4, 6, 9, 27, 28, 34 108
4 Munster 16, 17, 20, 21, 29, 36 139
5 Connacht 13, 33, 39, 50, 66, 69 270

 Results Table

Juvenile Girls Under 17

PosNameClubCounty Team
1 Aimee Hayde Newport A.C. Tipperary
2 Lucy Holmes West Waterford A.C.  
3 Cara Laverty City of Derry A.C. Spartans  
4 Roisin O'Reilly Menapians A.C.  
5 Saoirse O'Brien Westport A.C.  
6 Lucy O'Keeffe Youghal A.C. Cork
7 Holly Brennan Cilles A.C. Meath
8 Neasa Reilly Dunleer A.C.  
9 Hannah Gilliland Willowfield Harriers  
10 Aine Kirwan Thomastown A.C. Kilkenny
11 Niamh O'Mahoney An Riocht A.C.  
12 Laura Healy Ennis Track A.C. Clare
13 Orla Reidy St. Coca's A.C.  
14 Holly Carroll Blarney/Inniscara A.C. Cork
15 Sophie Jackman St. Senans A.C. Kilkenny
16 Sorcha Mullan Omagh Harriers  
17 Abbie Sheridan Ardee & District A.C.  
18 Emma Goddard Templeogue A.C. Dublin
19 Tara Ramasawmy St. Senans A.C. Kilkenny
20 Sarah Morrison St. Nicholas A.C. Cork
21 Aoife Coffey Lucan Harriers A.C. Dublin
22 Siobhan Whelan Clonmel A.C. Tipperary
23 Hannah Slattery Ratoath A.C. Meath
24 Faye Dervan Dundrum South Dublin A.C. Dublin
25 Meabh Killalea Mullingar Harriers A.C. Westmeath
26 Jane Buckley Bandon A.C. Cork
27 Hannah O'Keeffe Thomastown A.C. Kilkenny
28 Sarah Bateson Clonliffe Harriers A.C. Dublin
29 Amelia Tyler North Down A.C.  
30 Ella Quinn Omagh Harriers  
31 Eimear McBrien Lagan Valley A.C.  
32 Bea Drummond Mullingar Harriers A.C. Westmeath
33 Aoife Hession Clonliffe Harriers A.C. Dublin
34 Alex Murphy Suncroft A.C.  
35 Kate McCrystal Annalee A.C.  
36 Jennifer Fidgeon Mullingar Harriers A.C. Westmeath
37 Anna DUFFIN Waterford A.C.  
38 Ellie O'Rourke Carrick-on-Shannon A.C.  
39 Lottie Simons Skerries A.C. Dublin
40 Ailbhe Miskella Craughwell A.C.  
41 Hope McBride North Belfast Harriers Antrim
42 Anna FANNING Waterford A.C.  
43 Karla Kelly Fr. Murphy A.C. Meath
44 Murphy Miller North Down A.C.  
45 Kirsten Monaghan St. Coca's A.C.  
46 Roisin Cahill Ennis Track A.C. Clare
47 Meadow McCauley Newry A.C.  
48 Eabha Nally Dundrum South Dublin A.C.  
49 Katie Gibbons Castlebar A.C.  
50 Carla Griffin Ennis Track A.C. Clare
51 Roise Nilactnain Ennis Track A.C. Clare
52 Ellen Ryan Thomastown A.C. Kilkenny
53 Ava Costello Trim A.C. Meath
54 Caitlin Turner North Down A.C.  
55 Lauren Cox Lagan Valley A.C. Antrim
56 Katie Greene Dunboyne A.C. Meath
57 Patrice Homes Leevale A.C. Cork
58 Mary Kate Prendergast West Waterford A.C.  
59 Khara Edgar Lagan Valley A.C. Antrim
60 Anna Hill Lagan Valley A.C. Antrim
61 Mollie Page Letterkenny A.C.  
62 Laetitia Fitzgibbon Grange/Fermoy A.C. Cork
63 Alana Fitzsimons Clonliffe Harriers A.C.  
64 Katie Halpin Clonliffe Harriers A.C.  
65 Anna Young Lagan Valley A.C. Antrim
66 Claire Grady Swinford A.C.  
67 Eva Carey Ennis Track A.C. Clare
68 Celine Gavin Celtic DCH A.C. Dublin
69 Rachel Moran Moy Valley A.C.  
70 Alisha Turner North Down A.C.  
71 Karla Cunningham Mullingar Harriers A.C. Westmeath
72 Roisin McElligott Dundrum South Dublin A.C.  
73 Rachel Scott Lagan Valley A.C. Antrim
74 Claire CAULFIELD Waterford A.C.  
75 Alanna Drennan Midleton A.C. Cork
76 Jenifer kearney Carraig-Na-Bhfear A.C. Cork
77 Ella Brown Clonliffe Harriers A.C.  
78 Lucy Mulcahy Nenagh Olympic A.C. Tipperary
79 Caoimhe Kelleher South Galway A.C.  
80 Megan Murphy Carraig-Na-Bhfear A.C. Cork
81 Bryanna Catney North Down A.C.  
82 Aine Caffrey St. Coca's A.C.  
83 Lauren Murphy Carraig-Na-Bhfear A.C. Cork
84 Orla O'Keeffe Thomastown A.C. Kilkenny
85 Ella Cooley Clonliffe Harriers A.C.  
86 Bonniemay McFeat Dunboyne A.C. Meath
87 Caoimhe Niceachin Dundrum South Dublin A.C.  
88 Rachel Gillespie North Down A.C.  
89 Ciara Smith Mullingar Harriers A.C. Westmeath
90 Aimee Kenna Dundrum South Dublin A.C.  
91 Carla FANNING Waterford A.C.  
92 Megan Briggs North Down A.C.  
93 Francesca Walshe Mullingar Harriers A.C. Westmeath
94 Ellie Hanley Rice Cilles A.C. Meath
95 Daisy HORAN Carraig-Na-Bhfear A.C.  
96 Ciara Gormley St. Coca's A.C.  
97 Rachel McEnroe St. Coca's A.C.  
98 Catherine O'Reilly Moy Valley A.C.  
99 Ellen Fitzgerald Kilkenny City Harriers A.C. Kilkenny
100 Roise Flaherty Clonmel A.C. Tipperary
101 Meg Sowray Cilles A.C. Meath
102 Siofra Murphy Cilles A.C. Meath
103 Evelyn Mullen Cilles A.C. Meath
104 Sinead KEARNEY Carraig-Na-Bhfear A.C.  
       
  Club Team Points    
Pos Club Positions Points
1 Ennis Track AC A4 12, 46, 50, 51 159
2 Mullingar Harriers A.C. 25, 32, 36, 71 164
3 Thomastown A.C. 10, 27, 52, 84 173
4 Clonliffe Harriers A.C. 28, 33, 63, 64 188
5 North Down A.C. 29, 44, 54, 70 197
6 Lagan Valley A.C. 31, 55, 59, 60 205
7 Dundrum South Dublin A. 24, 48, 72, 87 231
8 St. Coca's A.C. 13, 45, 82, 96 236
9 Waterford AC A1 37, 42, 74, 91 244
10 Cilles A.C. 7, 94, 101, 102 304
11 Carraig-Na-Bhfear A.C. 76, 80, 83, 95 334
       
  County Team Points    
Pos County Positions Points
1 Dublin 18, 21, 24, 28, 33, 39 163
2 Cork 6, 14, 20, 26, 57, 62 185
3 Kilkenny 10, 15, 19, 27, 52, 84 207
4 Meath 7, 23, 43, 53, 56, 86 268
5 Westmeath 25, 32, 36, 71, 89, 93 346
6 Antrim 41, 55, 59, 60, 65, 73 353
       
  Province Team Points    
Pos Province Positions Points
1 Munster 1, 2, 6, 11, 12, 14 46
2 Leinster 4, 7, 8, 10, 15, 17 61
3 Ulster 3, 9, 16, 29, 30, 35 122
4 Dublin 18, 21, 24, 28, 33, 39 163
5 Connacht 5, 38, 40, 49, 66, 69 267

 Results Table

Juvenile Boys Under 17

PosNameClubCounty Team
1 Adam Ferris St. Malachy's A.C. Antrim
2 Paul HARTNETT Midleton A.C.  
3 Michael Morgan Sligo A.C.  
4 Dean Casey Ennis Track A.C. Clare
5 Sean Donoghue Celtic DCH A.C. Dublin
6 Jj Gracey Beechmount Harriers A.C. Antrim
7 Sean McGinley Olympian Youth & A.C. Donegal
8 John Fanning Skerries A.C. Dublin
9 Tommy Connolly Leevale A.C. Cork
10 Tadgh Donnelly Drogheda & District A.C. Louth
11 Dylan Casey Ennis Track A.C. Clare
12 Callum Morgan St. Malachy's A.C. Antrim
13 Fionntan Campbell St. Malachy's A.C. Antrim
14 Eoin Quinn Mullingar Harriers A.C. Westmeath
15 Matthew Lavery North Belfast Harriers Antrim
16 Gavin Kenny Bandon A.C. Cork
17 Daire O'Sullivan Carraig-Na-Bhfear A.C. Cork
18 Mark Hanrahan Ennis Track A.C. Clare
19 Matteo MARY Waterford A.C.  
20 Jake Cullen Tara A.C. Meath
21 Jack Holian Letterkenny A.C. Donegal
22 Fionn Harrington Bandon A.C. Cork
23 Sean O'Connor Dunshaughlin A.C. Meath
24 Colin Gargan Shercock A.C.  
25 Eanna Moynihan O'Bradai Templeogue A.C. Dublin
26 Evan Foster Clonliffe Harriers A.C.  
27 Rory Brookes Lagan Valley A.C. Antrim
28 Adam Kiely Leevale A.C. Cork
29 Alex Murray Clonliffe Harriers A.C. Dublin
30 Brogan McAviney Gowran A.C. Kilkenny
31 Ryan Miskelly Lagan Valley A.C. Antrim
32 Charlie McGowan Rathfarnham W.S.A.F. A.C. Dublin
33 Sam Cole City of Derry A.C. Spartans Derry
34 Adam Harvey Dundrum South Dublin A.C. Dublin
35 MicheaL Holmes Moy Valley A.C. Mayo
36 Paul Carty Lagan Valley A.C. Antrim
37 Colin Smith Mullingar Harriers A.C. Westmeath
38 Callum Simpson Clonliffe Harriers A.C. Dublin
39 Tristan Kelly Carmen Runners A.C.  
40 Gavin Curtin Donore Harriers Dublin
41 Kyle Moorhead Craughwell A.C.  
42 Luke Griffin Fergus A.C. Clare
43 Rian Hogan Mullingar Harriers A.C. Westmeath
44 Sean O'Connell Togher A.C. Cork
45 Matthew Willis Lagan Valley A.C.  
46 Dermot Buckley Clonliffe Harriers A.C.  
47 Conor McGrath Lagan Valley A.C. Antrim
48 Niall Carbery Clonliffe Harriers A.C.  
49 Diarmat Keogh Inishowen A.C. Donegal
50 Joseph O'Shea Ashford A.C.  
51 Evan Marshell Waterford A.C. Waterford
52 Peter Meegan Dunleer A.C. Louth
53 Luke Maher Le Cheile A.C.  
54 Luke Hever North Cork A.C. Cork
55 Daniel O'Brien Lusk A.C.  
56 Ben KEANE Waterford A.C.  
57 Barney Kelly Donore Harriers  
58 Aaron Brennan Corran A.C.  
59 Eoin Hearne Ferrybank A.C. Waterford
60 Oscar Smyth St. Malachy's A.C.  
61 Daniel Devenney City of Derry A.C. Spartans Derry
62 Tom Cummins Boyne A.C. Louth
63 Aaron Quinn Finn Valley A.C. Donegal
64 Luke Johnston Moy Valley A.C. Mayo
65 Conor Mullany West Waterford A.C. Waterford
66 Hubert Homa Waterford A.C. Waterford
67 Liam Mulligan Drogheda & District A.C. Louth
68 Patrick Kelly Midleton A.C. Cork
69 Tadhg Manning West Muskerry A.C. Cork
70 Brendan McCambridge North Belfast Harriers  
71 John Muldowney Kilkenny City Harriers A.C. Kilkenny
72 Oisin O'Riordan West Waterford A.C. Waterford
73 Marcus Clarke Ratoath A.C. Meath
74 Stephen O'SHEA Leevale A.C.  
75 Eoin Dunne Dundrum South Dublin A.C.  
76 Matthew Glennon Mullingar Harriers A.C. Westmeath
77 Conor Doran Lagan Valley A.C.  
78 Shane Moran Swinford A.C. Mayo
79 Ben Ben O'CONNOR Leevale A.C.  
80 Conor Shanahan Ennis Track A.C.  
81 Oisin Farren Letterkenny A.C. Donegal
82 Stephen Kiernan Ratoath A.C. Meath
83 Charlie GAFFNEY Leevale A.C.  
84 Paul McCool Mullingar Harriers A.C. Westmeath
85 Eoin Buenaventura West Waterford A.C. Waterford
86 Tom Kilgannon Ratoath A.C.  
87 Ruari Gallagher St. Malachy's A.C.  
88 Aidan McCole Rosses A.C. Donegal
89 Naoise Kelly Swinford A.C. Mayo
90 Wilson Craig Lifford Strabane A.C. Donegal
91 Ryan Canning Letterkenny A.C. Donegal
92 Josh Fenton St. Senans A.C. Kilkenny
93 Daragh Carter Clonliffe Harriers A.C. Dublin
94 Adam O'Connor United Striders A.C.  
95 Ryan Cummins St. Senans A.C. Kilkenny
96 Robert Quinn West Waterford A.C. Waterford
97 Peter Reed North Belfast Harriers  
98 Fergal Suffin St. Senans A.C. Kilkenny
99 Colin McGee Mullingar Harriers A.C. Westmeath
100 Cathal Kennedy Claremorris A.C. Mayo
101 Timothy Halton Trim A.C. Meath
102 Samuel Carr North Belfast Harriers  
103 Aodhan Moss Waterford A.C. Waterford
104 Mark BLACKWELL West Waterford A.C.  
105 Tom Butler St. Senans A.C. Kilkenny
106 Peter Holohan Castlecomer A.C. Kilkenny
       
  Club Team Points    
Pos Club Positions Points
1 St. Malachy's A.C. 1, 12, 13, 60 86
2 Ennis Track AC A5 4, 11, 18, 80 113
3 Lagan Valley A.C. 27, 31, 36, 45 139
4 Clonliffe Harriers A.C. 26, 29, 38, 46 139
5 Mullingar Harriers A.C. 14, 37, 43, 76 170
6 North Belfast Harriers 15, 70, 97, 102 284
7 West Waterford A.C. 65, 72, 85, 96 318
8 St. Senans A.C. 92, 95, 98, 105 390
       
  County Team Points    
Pos County Positions Points
1 Antrim 1, 6, 12, 13, 15, 27 74
2 Dublin 5, 8, 25, 29, 32, 34 133
3 Cork 9, 16, 17, 22, 28, 44 136
4 Donegal 7, 21, 49, 63, 81, 88 309
5 Westmeath 14, 37, 43, 76, 84, 99 353
6 Waterford 51, 59, 65, 66, 72, 85 398
7 Kilkenny 30, 71, 92, 95, 98, 105 491
       
  Province Team Points    
Pos Province Positions Points
1 Ulster 1, 6, 7, 12, 13, 15 54
2 Munster 4, 9, 11, 16, 17, 18 75
3 Dublin 5, 8, 25, 29, 32, 34 133
4 Leinster 10, 14, 20, 23, 37, 50 154
5 Connacht 3, 35, 41, 58, 64, 78 279

 Results Table

Juvenile Girls Under 19

PosNameClubCounty Team
1 Jodie McCann Dublin City Harriers A.C. Dublin
2 Orla O'Connor Waterford A.C. Waterford
3 Sarah Kelly Inishowen A.C. Donegal
4 Aoife O'Cuill St. Coca's A.C.  
5 Alex O'Neill Ennis Track A.C.  
6 Annie McEvoy Kilkenny City Harriers A.C. .Kilkenny
7 Ruth HEERY Waterford A.C. Waterford
8 Aine O'Farrell Athenry A.C.  
9 Aoife Allen St. Senans A.C. Kilkenny
10 Sarah Clarke Na Fianna A.C. Meath
11 Cassie Lagan Finn Valley A.C. Donegal
12 Aine Burke St. Coca's A.C.  
13 Eyvely Coughlan Northwest Kildare A.C.  
14 Lauren Murphy Cilles A.C. Meath
15 Emma CAULFIELD Waterford A.C. Waterford
16 Leah O'Neill Ennis Track A.C.  
17 Isabelle Cummins Ferrybank A.C. Waterford
18 Natalie Nicholson St. Catherine's A.C.  
19 Emma Ryan Dundrum South Dublin A.C. Dublin
20 Karen Gallagher Finn Valley A.C. Donegal
21 Aoife Casey Ferrybank A.C. Waterford
22 Rachel Hosey Emerald A.C.  
23 Aisling Lowe Ferrybank A.C. Waterford
24 Maeve Dervin Roscommon A.C.  
25 Aoife Darby Mullingar Harriers A.C. Westmeath
26 Aoife McGrath Finn Valley A.C. Donegal
27 Susan Glennon Mullingar Harriers A.C. Westmeath
28 Martina O'Connor Castlebar A.C.  
29 Daniella Jansen Finn Valley A.C.  
30 Emily Goff Ferrybank A.C. Waterford
31 Niamh James Rathkenny A.C. Meath
32 Emma Neary Na Fianna A.C. Meath
33 Lisa Gavin Athlone IT A.C. Westmeath
34 Hannah Browne Clonliffe Harriers A.C. Dublin
35 Aine Phelan St. Senans A.C. Kilkenny
36 Kaelainn Mcquaide Omagh Harriers  
37 Issey Shine Kilkenny City Harriers A.C. .Kilkenny
38 Sophie Landers West Waterford A.C. Waterford
39 Carath Hayes Le Cheile A.C.  
40 Dominique McAllister North Belfast Harriers  
41 Tess Loftus Clonliffe Harriers A.C. Dublin
42 Caoimhe O'leary West Muskerry A.C.  
43 Sinead O'Brien West Waterford A.C. Waterford
44 Andrea Brady Mullingar Harriers A.C. Westmeath
45 Hannah BURKE Waterford A.C.  
46 Aimee Warren Clonliffe Harriers A.C. Dublin
47 Laura Shaw Mullingar Harriers A.C. Westmeath
48 Dani CUNNINGHAM West Waterford A.C.  
49 Elysia Greene Mullingar Harriers A.C. Westmeath
50 Ciara Murphy Kilkenny City Harriers A.C. .Kilkenny
51 Nell Murphy St. Senans A.C. Kilkenny
       
  Club Team Points    
Pos Club Positions Points
1 Waterford AC A2 2, 7, 15 24
2 Finn Valley A.C. 11, 20, 26 57
3 Ferrybank A.C. 17, 21, 23 61
4 Kilkenny City Harriers A.C. 6, 37, 50 93
5 St. Senans A.C. 9, 35, 51 95
6 Mullingar Harriers A.C. 25, 27, 44 96
7 Clonliffe Harriers A.C. 34, 41, 46 121
8 West Waterford A.C. 38, 43, 48 129
       
  County Team Points    
Pos County Positions Points
1 Waterford 2, 7, 15, 17 41
2 Donegal 3, 11, 20, 26 60
3 Meath 10, 14, 31, 32 87
4 Kilkenny 6, 9, 35, 37 87
5 Dublin 1, 19, 34, 41 95
6 Westmeath 25, 27, 33, 44 129
       
  Province Team Points    
Pos Province Positions Points
1 Munster 2, 5, 7, 15, 17, 18 64
2 Leinster 6, 9, 10, 13, 14, 25 77
3 Ulster 3, 11, 20, 26, 36, 40 136

 Results Table

  Juvenile Boys Under 19

PosNameClubCounty Team
1 Eferm Gidey Clonliffe Harriers A.C.  
2 Shay McEvoy Kilkenny City Harriers A.C.  
3 Conall McClean St. Malachy's A.C. Antrim
4 Shane Coffey Naas A.C.  
5 Frank O'Brien Midleton A.C. Cork
6 Peter Gracey Beechmount Harriers A.C. Antrim
7 Miceal McCaul St. Colmans College  
8 Damien Madigan North Cork A.C. Cork
9 Tony McCambridge St. Malachy's A.C. Antrim
10 Oisin Kelly Dundrum South Dublin A.C. Dublin
11 Jack O'Farrell St. Colmans College  
12 Willie Kelly St. Abbans A.C. Laois
13 Jack O'Shea Midleton A.C. Cork
14 Sekeriye Ahmed Donore Harriers Dublin
15 Conor Maguire Monaghan Phoenix A.C.  
16 Cian O'Riordan West Waterford A.C. Waterford
17 Jamie Kelly Ennis Track A.C.  
18 Nathan O'LEARY Leevale A.C.  
19 Jordan Byrne Clonliffe Harriers A.C. Dublin
20 Ben Carr Finn Valley A.C. Donegal
21 Conor Devane Ennis Track A.C.  
22 Stephen Cashin Clonliffe Harriers A.C. Dublin
23 Jack Moore Carmen Runners A.C.  
24 Eoin McDonald Ballyroan, Abbeyleix & Dist. A.C.  
25 Hugo Blair Waterford A.C. Waterford
26 Jake McCarthy Youghal A.C. Cork
27 Ben Guiden Clonliffe Harriers A.C. Dublin
28 Canaan St Lewis Dundrum South Dublin A.C. Dublin
29 Aedan Rogers United Striders A.C.  
30 Liam Blackburn Dundrum South Dublin A.C. Dublin
31 James Kearney Kilkenny City Harriers A.C.  
32 John Whitelaw Mullingar Harriers A.C. Westmeath
33 Jamie Anthony Willowfield Harriers  
34 Odhran O'Donnell Finn Valley A.C. Donegal
35 Naoise O'Flaitheartaigh Bandon A.C. Cork
36 Fergus O'Brien Waterford A.C. Waterford
37 Oisin McGuigan Omagh Harriers  
38 Troy Scully Greystones & District A.C.  
39 Rossa O'Feinneadha Mark Dundrum South Dublin A.C. Dublin
40 Kevin Burns Kilkenny City Harriers A.C.  
41 Salmane Madkour Metro/St. Brigid's A.C.  
42 Darragh Collins Cilles A.C. Meath
43 Thomas Patterson North Down A.C.  
44 Ben Smith Leevale A.C. Cork
45 Daniel Lacey Clonliffe Harriers A.C.  
46 Padraig Cahil Ennis Track A.C.  
47 Osis Hughes Blackrock A.C. (Louth)  
48 Jared Martin Scrabo Striders  
49 Karol McGinley Finn Valley A.C. Donegal
50 Craig O'Brien Ferrybank A.C. Waterford
51 Gavin Doyle Cilles A.C. Meath
52 Tom Magee St. Colmans College  
53 Brian Martin Mullingar Harriers A.C. Westmeath
54 Aidan Connolly Finn Valley A.C. Donegal
55 Piaras McShane North Belfast Harriers Antrim
56 Kenneth Doyle Cilles A.C. Meath
57 Cormac CANNING Drogheda & District A.C.  
58 Luke Whelan Kilkenny City Harriers A.C.  
59 William Kinsella Dundrum South Dublin A.C.  
60 Ryan Sheridan Clonliffe Harriers A.C. Meath
61 James Lenehan Dundrum South Dublin A.C.  
62 Andrew McKenna Monaghan Phoenix A.C.  
63 Jack O'Connor Leevale A.C. Cork
64 Donnchadh Parkinson Finn Valley A.C. Donegal
65 Ciaran Smith Cilles A.C. Meath
66 Sean Diamond Omagh Harriers  
67 Adam McGranaghan Finn Valley A.C. Donegal
68 Darragh Ward Omagh Harriers  
69 Tiernan Devine Omagh Harriers  
70 Aaron O'Hagan Omagh Harriers  
       
  Club Team Points    
Pos Club Positions Points
1 Clonliffe Harriers A.C. 1, 19, 22, 27 69
2 Dundrum South Dublin A. 10, 28, 30, 39 107
3 Kilkenny City Harriers A.C. 2, 31, 40, 58 131
4 Finn Valley A.C. 20, 34, 49, 54 157
5 Omagh Harriers 37, 66, 68, 69 240
       
  County Team Points    
Pos County Positions Points
1 Dublin 10, 14, 19, 22, 27, 28 120
2 Cork 5, 8, 13, 26, 35, 44 131
3 Donegal 20, 34, 49, 54, 64, 67 288
       
  Province Team Points    
Pos Province Positions Points
1 Ulster 3, 6, 7, 9, 11, 20 56
2 Munster 8, 13, 16, 17, 21, 25 100
3 Dublin 10, 14, 19, 22, 27, 28 120
4 Leinster 2, 12, 24, 29, 31, 38 136

Results Table

About Us

Cork Athletics is a constituent member of Athletics Ireland. Cork Athletics is the governing body, administering athletics, track and field (T&F), cross-country (XC) and running in county Cork. The Board comprises elected representatives of constituent athletic clubs and running clubs. Cork County Board AAI organises Championship races and competition, including road, track & field (T&F) and Cross-country (XC), at junior, juvenile, senior and masters levels, and selects representation for the county. In addition, training and education is provided for coaches and officials. The Board also regulates the Athletics Ireland race/event permit (licence) process for county Cork.
Copyright © Cork Athletics 2001-2019. All rights reserved.    Website by: Déise Design