Cork Athletics on Vimeo
Cork Athletics on Flickr
Cork Athletics on Facebook

Cork Athletics Masters Novice 'B' and Juvenile Relays Cross-Country Championship Results November 2017

Results of Cork Athletics Masters, Novice 'B' & Juvenile Relays Cross-Country Championships 2017

Slieveroe, Riverstick

Sunday November 5th 2017

Organised and hosted by Riverstick-Kinsale AC

These events were organised and hosted by Riverstick-Kinsale AC and  held in Cork Athletics own grounds, at Slieveroe, Riverstick, however Cork Athletics, acknowledges, with gratitude, the many landowners, and their families, for permitting the use of their lands for cross-country events every year.  Without the kind permission of all these landowners who also provide their lands and premises for cross-country events, it would not be possible to hold cross-country events.

 

Cork Athletics Homepage

Cork Athletics Facebook page



Results of Athletics Ireland Registered Events - June 2016 to date

Results of Athletics Ireland Registered Events - April 2014 to June 2016 (on Old Cork Athletics website)

 

Eligibility:

See Competition Bye-Laws

 

Photos

Photo uploading in progress to Cork Athletics Flickr! Album


Masters Women - Cork Athletics Facebook Album

Masters Men - Cork Athletics Facebook Album

Novice B Women - Cork Athletics Facebook Album

 Novice B Men - Cork Athletics Facebook Album

 

Videos

Masters Women

Cork Athletics Masters Women Cross-Country County Championship 2017 from Webmaster - Cork Athletics on Vimeo.

 

Masters Men

Cork Athletics Masters Men Cross-Country County Championship 2017 from Webmaster - Cork Athletics on Vimeo.

 

Novice B Women

Cork Athletics Novice 'B' Women Cross-Country County Championship 2017 from Webmaster - Cork Athletics on Vimeo.

 

Novice B Men

Cork Athletics Novice 'B' Men Cross-Country County Championship 2017 from Webmaster - Cork Athletics on Vimeo.

 

 

Results

 Girls Under-10
1 Bandon
2 Midleton
3 Liscarroll
4 Youghal
5 Ballymore Cobh
6 North Cork
7 ??
8 Skibbereen
9 St Catherine's
   
Boys Under-10
1 Bandon
=2 R/Kinsale
=2 Nth Cork
4 Midleton
5 Blarney-Inniscarra
6 Belgooly
7 Youghal
8 Ballymore-Cobh
9 Bantry
10 St Catherine's
11 Skibbereen
   
  Girls Under-12
1 Bandon
2 Midleton
3 Youghal
4 Belgooly
5 Ballymore-Cobh
6 Skibbereen
7 St Catherine's
   
  Boys Under-12
1 Midleton
2 Doheny
3 Bandon
4 Riverstick-Kinsale
5 Bantry
6 St Catherine's
7 Ballymore-Cobh
8 Belgooly
9 Liscarroll
   
  Girls Under-14
1 Riverstick-Kinsale
2 Bandon
3 Midleton
4 Liscarroll
5 St Catherine's
   
  Boys Under-14
1 Belgooly
2 Bantry
   
Girls Under-16
1 Bandon
   
  Boys Under-16
1 Bandon
2 Midleton

 

  Masters Women    Masters Women Categories    Masters Women Teams 
  Masters Men   Masters Men Categories  Masters Men Teams

 

  Novice Women    Novice Women Teams 
  Novice Men   Novice Men Teams

 

Senior Results

Masters Women

PosNameCatClubTeam
1 Claire McCarthy F40 Leevale A.C. F35 Team
2 CARMEL CROWLEY F45 Bandon A.C. F45 Team
3 Lorraine Bolster F35 Mallow A F35 Team
4 Sorcha Kearney F40 St. Finbarrs A.C. F35 Team
5 Ann Marie Holland F40 Youghal A.C. F35 Team
6 Ruth Mellerick F35 Youghal A.C. F35 Team
7 Michelle Nolan F45 Youghal A.C. F35 Team
8 Jennifer Goggin F35 Ballymore Cobh A.C. F35 Team
9 Maura Regan F35 Eagle A.C. F35 Team
10 Breda Gaffney F45 Mallow A F35 Team
11 Evelyn Cashman F45 Youghal A.C. F35 Team
12 RONNIE BARRY F40 Bandon A.C. F35 Team
13 Mags Dempsey F40 Tracton A.C.  
14 Sharon Woods F40 Mallow A F35 Team
15 Fionnula Desmond F45 Leevale A.C. F35 Team
16 Anna O'Neill F45 Doheny A.C.  
17 Anne Wolfe F45 St. Finbarrs A.C. F45 Team
18 Helen Leonard F45 Leevale A.C. F35 Team
19 Diane Duffy F35 Riverstick/Kinsale A.C.  
20 Anita Murphy F35 St. Finbarrs A.C. F35 Team
21 Joanne McCann F40 Mallow A F35 Team
22 Sally Drennan F50 Midleton A.C.  
23 Margo Dinan F45 St. Finbarrs A.C. F45 Team
24 Clotilde Fitzgibbon F45 Grange/Fermoy A.C. F35 Team
25 Ide Kelleher F45 Mallow B F35 Team
26 Laura Rooney F40 Watergrasshill A.C. F35 Team
27 Aoife Carroll F35 Mallow A F35 Team
28 Lorraine O'Sullivan F35 St. Finbarrs A.C. F35 Team
29 Louise Barry F35 Midleton A.C.  
30 Pauline Grainger F40 Leevale A.C. F35 Team
31 Adelle O'Connor F45 Eagle A.C. F35 Team
32 Gillian Cotter F40 St. Finbarrs A.C. F35 Team
33 Sinead O'Regan F35 Riverstick/Kinsale A.C.  
34 Lisa Buckley F35 Mallow B F35 Team
35 Eavan Long F40 Mallow B F35 Team
36 Caroline Sheehan F40 Mallow B F35 Team
37 Ursula Tobin F40 Millstreet A.C.  
38 Marion Lyons F60 St. Finbarrs A.C. F45 Team
39 Ricky Devereaux F45 Youghal A.C. F35 Team
40 Ana Ramos F45 Mallow B  
41 Celia O'Regan F50 Youghal A.C. F35 Team
42 Alma Worrall F40 Ballymore Cobh A.C. F35 Team
43 Deirdre Sheehan F50 Millstreet A.C.  
44 Ber Looney F45 Eagle A.C. F35 Team
45 Margaret O'Regan F40 Ballymore Cobh A.C. F35 Team
46 Ruth Phelan F55 Ballymore Cobh A.C. F35 Team
47 Karen Geasley F40 Ballymore Cobh A.C. F35 Team

 Top

Masters Women Categories

 Masters Women O35 
Pos Name Team Name
1 Lorraine Bolster Mallow A
2 Ruth Mellerick Youghal A.C.
3 Jennifer Goggin Ballymore Cobh A.C.
4 Maura Regan Eagle A.C.
5 Diane Duffy Riverstick/Kinsale A.C.
6 Anita Murphy St. Finbarrs A.C.
7 Aoife Carroll Mallow A
8 Lorraine O'Sullivan St. Finbarrs A.C.
9 Louise Barry Midleton A.C.
10 Sinead O'Regan Riverstick/Kinsale A.C.
11 Lisa Buckley Mallow B
     
  Masters Women O40  
Pos Name Team Name
1 Claire McCarthy Leevale A.C.
2 Sorcha Kearney St. Finbarrs A.C.
3 Ann Marie Holland Youghal A.C.
4 RONNIE BARRY Bandon A.C.
5 Mags Dempsey Tracton A.C.
6 Sharon Woods Mallow A
7 Joanne McCann Mallow A
8 Laura Rooney Watergrasshill A.C.
9 Pauline Grainger Leevale A.C.
10 Gillian Cotter St. Finbarrs A.C.
11 Eavan Long Mallow B
12 Caroline Sheehan Mallow B
13 Ursula Tobin Millstreet A.C.
14 Alma Worrall Ballymore Cobh A.C.
15 Margaret O'Regan Ballymore Cobh A.C.
16 Karen Geasley Ballymore Cobh A.C.
     
  Masters Women O45  
Pos Name Team Name
1 CARMEL CROWLEY Bandon A.C.
2 Michelle Nolan Youghal A.C.
3 Breda Gaffney Mallow A
4 Evelyn Cashman Youghal A.C.
5 Fionnula Desmond Leevale A.C.
6 Anna O'Neill Doheny A.C.
7 Anne Wolfe St. Finbarrs A.C.
8 Helen Leonard Leevale A.C.
9 Margo Dinan St. Finbarrs A.C.
10 Clotilde Fitzgibbon Grange/Fermoy A.C.
11 Ide Kelleher Mallow B
12 Adelle O'Connor Eagle A.C.
13 Ricky Devereaux Youghal A.C.
14 Ana Ramos Mallow B
15 Ber Looney Eagle A.C.
     
  Masters Women O50  
Pos Name Team Name
1 Sally Drennan Midleton A.C.
2 Celia O'Regan Youghal A.C.
3 Deirdre Sheehan Millstreet A.C.
     
  Masters Women O55  
Pos Name Team Name
1 Ruth Phelan Ballymore Cobh A.C.
     
  Masters Women O60  
Pos Name Team Name
1 Marion Lyons St. Finbarrs A.C.

 Top

Masters Women's Teams

PlaceClubPositionsPoints 
1 Youghal A.C. 5, 6, 7, 11   29
2 Mallow A 3, 10, 14, 21   48
3 Leevale A.C. 1, 15, 18, 30   64
4 St. Finbarrs A.C. 4, 20, 28, 32   84
5 Mallow B 25, 34, 35, 36   130
6 Ballymore Cobh A.C. 8, 42, 45, 46   141

 Top

Masters Men

PosNameCatClubTeam
1 Paul Moloney M35 Mallow A M35 Team
2 Tim Twomey M35 Leevale A.C. M35 Team
3 Sean McGrath M35 East Cork A.C. M35 Team
4 Vivian Foley M45 Eagle A.C. M35 Team
5 MICHAEL HARRINGTON M40 Durrus  
6 Frank Hayes M45 East Cork A.C. M35 Team
7 Donal Coffey M40 Leevale A.C. M35 Team
8 Bryan Crowley M40 Watergrasshill A.C. M35 Team
9 Finbarr O'Dwyer M40 Leevale A.C. M35 Team
10 Alfie Davis M40 Leevale A.C. M35 Team
11 Brian Harty M35 East Cork A.C. M35 Team
12 Dave Comber M35 Leevale A.C. M35 Team
13 John O'Callaghan M45 Eagle A.C. M35 Team
14 James Grufferty M35 Leevale A.C. M35 Team
15 Paul Gallagher M35 St. Finbarrs A.C. M35 Team
16 Sean Dowling M40 Leevale A.C. M35 Team
17 Shane Cooney M35 St. Finbarrs A.C. M35 Team
18 Michael Cremin M35 Leevale A.C. M35 Team
19 Brendan Ryan M40 Ballymore Cobh A.C. M35 Team
20 Sean O'Brien M35 St. Finbarrs A.C. M35 Team
21 John Hogan M40 Mallow A M35 Team
22 Donncha O'Mahony M50 East Cork A.C. M50 Team
23 Partryk Zajac M40 Mallow A M35 Team
24 Noel Daly M40 Mallow A M35 Team
25 Tim Mahony M40 East Cork A.C. M35 Team
26 Kieran Sheahan M35 Watergrasshill A.C. M35 Team
27 Glenn Dollard M40 St. Finbarrs A.C. M35 Team
28 Neilus Aherne M60 Midleton A.C.  
29 Warren Terry M35 Youghal A.C. M35 Team
30 Phil Carey M35 Mallow A M35 Team
31 Dave O'Mahony M40 Leevale A.C. M35 Team
32 Eric Meade M50 East Cork A.C. M50 Team
33 Donal Dowling M40 Eagle A.C. M35 Team
34 Paudie Birmingham M45 Mallow A M35 Team
35 Vicent O'Sullivan M35 Eagle A.C. M35 Team
36 Kieran O'Mahony M35 Leevale A.C. M35 Team
37 Ed Nicolson M45 Youghal A.C. M35 Team
38 Stephen Geoghegan M45 St. Finbarrs A.C. M35 Team
39 Steven Devereaux M50 Youghal A.C. M50 Team
40 John Collins M55 Leevale A.C. M50 Team
41 Donough Barrow M45 Mallow A M35 Team
42 Martin O'Reilly M40 St. Finbarrs A.C. M35 Team
43 Micheal Lucey M45 Leevale A.C. M35 Team
44 Paul Curley M50 Youghal A.C. M50 Team
45 Denis McCarthy M50 East Cork A.C. M50 Team
46 Dave Condon M40 Leevale A.C. M35 Team
47 Brian O'Connor M45 Grange/Fermoy A.C. M35 Team
48 Padraig Sheehan M50 Millstreet A.C.  
49 Nick Darmody M45 Mallow B M35 Team
50 Eamonn McEvoy M60 St. Finbarrs A.C. M50 Team
51 Conor Buckley M35 Watergrasshill A.C. M35 Team
52 Ed O'Regan M55 Youghal A.C. M50 Team
53 Chris Coady M40 Ballymore Cobh A.C. M35 Team
54 Tom Barry M35 Youghal A.C. M35 Team
55 Eamon Nagle M40 Mallow B M35 Team
56 Ian Murphy M45 Youghal A.C. M35 Team
57 David Kilgannon M40 Youghal A.C. M35 Team
58 Denis O'Sullivan M55 Youghal A.C. M50 Team
59 Mick Walsh M45 Grange/Fermoy A.C. M35 Team
60 Mike Hallahan M50 Midleton A.C.  
61 Stephen Ryan M45 Ballymore Cobh A.C. M35 Team
62 Steve Chrysanthou M55 Eagle A.C. M50 Team
63 Richard Piotrowski M70 Eagle A.C. M50 Team
64 Barry Williams M50 Midleton A.C.  
65 Joe Murphy M60 Eagle A.C. M50 Team
66 Matthew Branch M40 Watergrasshill A.C. M35 Team
67 Tony O'Brien M55 St. Finbarrs A.C. M50 Team
68 Pat Twomey M65 Eagle A.C. M50 Team
69 Dan Kennedy M60 St. Finbarrs A.C. M50 Team
70 Tom O'Riordan M40 Ballymore Cobh A.C. M35 Team
71 Maurice Tobin M65 Grange/Fermoy A.C. M35 Team
72 Richard Hawkins M45 Eagle A.C. M35 Team
73 George Shorten M50 Mallow B M35 Team
74 Barry Murphy M45 Mallow B M35 Team
75 Ken Higgs M65 Eagle A.C. M50 Team
76 Denis Looney M50 Eagle A.C. M50 Team
77 Michael Hayes M40 Grange/Fermoy A.C. M35 Team
78 Donal O'Brien M65 St. Nicholas A.C.  
79 Liam Hurley M50 Ballymore Cobh A.C. M35 Team
80 Andrew O'Farrell M60 Eagle A.C. M50 Team
81 Terry Murphy M50 Ballymore Cobh A.C. M35 Team
82 John Quigley M60 Eagle A.C. M50 Team

 Top

Masters Men Categories

Masters Men O35
Pos Name Club
1 Paul Moloney Mallow A
2 Tim Twomey Leevale A.C.
3 Sean McGrath East Cork A.C.
4 Brian Harty East Cork A.C.
5 Dave Comber Leevale A.C.
6 James Grufferty Leevale A.C.
7 Paul Gallagher St. Finbarrs A.C.
8 Shane Cooney St. Finbarrs A.C.
9 Michael Cremin Leevale A.C.
10 Sean O'Brien St. Finbarrs A.C.
11 Kieran Sheahan Watergrasshill A.C.
12 Warren Terry Youghal A.C.
13 Phil Carey Mallow A
14 Vicent O'Sullivan Eagle A.C.
15 Kieran O'Mahony Leevale A.C.
16 Conor Buckley Watergrasshill A.C.
17 Tom Barry Youghal A.C.
     
  Masters Men O40  
Pos Name Club
1 MICHAEL HARRINGTON Durrus
2 Donal Coffey Leevale A.C.
3 Bryan Crowley Watergrasshill A.C.
4 Finbarr O'Dwyer Leevale A.C.
5 Alfie Davis Leevale A.C.
6 Sean Dowling Leevale A.C.
7 Brendan Ryan Ballymore Cobh A.C.
8 John Hogan Mallow A
9 Partryk Zajac Mallow A
10 Noel Daly Mallow A
11 Tim Mahony East Cork A.C.
12 Glenn Dollard St. Finbarrs A.C.
13 Dave O'Mahony Leevale A.C.
14 Donal Dowling Eagle A.C.
15 Martin O'Reilly St. Finbarrs A.C.
16 Dave Condon Leevale A.C.
17 Chris Coady Ballymore Cobh A.C.
18 Eamon Nagle Mallow B
19 David Kilgannon Youghal A.C.
20 Matthew Branch Watergrasshill A.C.
21 Tom O'Riordan Ballymore Cobh A.C.
22 Michael Hayes Grange/Fermoy A.C.
     
  Masters Men O45  
Pos Name Club
1 Vivian Foley Eagle A.C.
2 Frank Hayes East Cork A.C.
3 John O'Callaghan Eagle A.C.
4 Paudie Birmingham Mallow A
5 Ed Nicolson Youghal A.C.
6 Stephen Geoghegan St. Finbarrs A.C.
7 Donough Barrow Mallow A
8 Micheal Lucey Leevale A.C.
9 Brian O'Connor Grange/Fermoy A.C.
10 Nick Darmody Mallow B
11 Ian Murphy Youghal A.C.
12 Mick Walsh Grange/Fermoy A.C.
13 Stephen Ryan Ballymore Cobh A.C.
14 Richard Hawkins Eagle A.C.
15 Barry Murphy Mallow B
     
  Masters Men O50  
Pos Name Club
1 Donncha O'Mahony East Cork A.C.
2 Eric Meade East Cork A.C.
3 Steven Devereaux Youghal A.C.
4 Paul Curley Youghal A.C.
5 Denis McCarthy East Cork A.C.
6 Padraig Sheehan Millstreet A.C.
7 Mike Hallahan Midleton A.C.
8 Barry Williams Midleton A.C.
9 George Shorten Mallow B
10 Denis Looney Eagle A.C.
11 Liam Hurley Ballymore Cobh A.C.
12 Terry Murphy Ballymore Cobh A.C.
     
  Masters Men O55  
Pos Name Club
1 John Collins Leevale A.C.
2 Ed O'Regan Youghal A.C.
3 Denis O'Sullivan Youghal A.C.
4 Steve Chrysanthou Eagle A.C.
5 Tony O'Brien St. Finbarrs A.C.
     
  Masters Men O60  
Pos Name Club
1 Neilus Aherne Midleton A.C.
2 Eamonn McEvoy St. Finbarrs A.C.
3 Joe Murphy Eagle A.C.
4 Dan Kennedy St. Finbarrs A.C.
5 Andrew O'Farrell Eagle A.C.
6 John Quigley Eagle A.C.
     
  Masters Men O65  
Pos Name Club
1 Pat Twomey Eagle A.C.
2 Maurice Tobin Grange/Fermoy A.C.
3 Ken Higgs Eagle A.C.
4 Donal O'Brien St. Nicholas A.C.
     
  Masters Men O70  
Pos Name Club
1 Richard Piotrowski Eagle A.C.

 

Masters Men Teams

Men O35 Team Club Team Points
Place Club Poitions Points
1 Leevale A.C. 2, 7, 9, 10 28
2 East Cork A.C. 3, 6, 11, 25 45
3 Mallow A 1, 21, 23, 24 69
4 St. Finbarrs A.C. 15, 17, 20, 27 79
5 Eagle A.C. 4, 13, 33, 35 85
6 Watergrasshill A.C. 8, 26, 51, 66 151
7 Youghal A.C. 29, 37, 54, 56 176
8 Ballymore Cobh A.C. 19, 53, 61, 70 203
9 Mallow B 49, 55, 73, 74 251
10 Grange/Fermoy A.C. 47, 59, 71, 77 254

 

Masters Men O50 Club Team Points

PosClubPositionsPoints
1 East Cork A.C. 22, 32, 45 99
2 Youghal A.C. 39, 44, 52 135
3 Midleton A.C. 28, 60, 64 152
4 St. Finbarrs A.C. 50, 67, 69 186
5 Eagle A.C. 62, 63, 65 190

 Top

Novice 'B' Women

PositionNameTeam Name
1 Lisa Hegarty Leevale A.C.
2 Claire O'Brien Watergrasshill A.C.
3 Lorna Santry East Cork A.C.
4 Louise Hayes Tracton A.C.
5 Grainne NĂ­ Luasa St. Finbarrs A.C.
6 Rachel Carey Leevale A.C.
7 Kate McCarthy Tracton A.C.
8 Siobhan Healy St. Finbarrs A.C.
9 Rebecca McEvoy St. Finbarrs A.C.
10 Sinead Noonan St. Finbarrs A.C.
11 Siobhan Holland St. Finbarrs A.C.
12 Eibhlin Cleary East Cork A.C.
13 Niamh Cremin Leevale A.C.
14 Niamh Corran Tracton A.C.
15 Justine Looney Leevale A.C.
16 Catherine Clancy St. Catherines (Cork) A.C.
17 Patricia Barry St. Catherines (Cork) A.C.
18 Martina O'Gorman St. Catherines (Cork) A.C.
19 Emilija Dorgan Grange/Fermoy A.C.
20 Norma Collins Tracton A.C.
21 Frances Barry St. Catherines (Cork) A.C.
22 Triona Gaynor Tracton A.C.
23 Monica Kiely Tracton A.C.
24 Shirley Curran Tracton A.C.
25 Nicola Clifford Tracton A.C.
26 Sarah Ruddy Tracton A.C.
27 Clare Lomanasney Grange/Fermoy A.C.

 Top

Novice Women Teams

PlaceClubPositionsPoints
1 St. Finbarrs A.C. 5, 8, 9, 10 32
2 Leevale A.C. 1, 6, 13, 15 35
3 Tracton A.C. 4, 7, 14, 20 45
4 St. Catherines (Cork) A.C. 16, 17, 18, 21 72

Top


Novice Men

PosNameTeam Name
1 Mitch Rees-Jones Cork Varsity
2 Dave O'Connor St. Catherines (Cork) A.C.
3 Aiden Mullins Bantry A.C.
4 John Beecher St. Catherines (Cork) A.C.
5 John Goggin Tracton A.C.
6 Brian Shiels Leevale A.C.
7 Damian Kenneally Eagle A.C.
8 Padraig Sheehan St. Finbarrs A.C.
9 Andrew Hobbs Leevale A.C.
10 Ciaran Desmond Leevale A.C.
11 Billy O'Brien Skibbereen A.C.
12 Alan Carr St. Catherines (Cork) A.C.
13 Derek Ahern Midleton A.C.
14 Philip O''Riordan Leevale A.C.
15 Tim Hannon Midleton A.C.
16 Jerome McCarthy Eagle A.C.
17 Marc Dalton Midleton A.C.
18 John O'Connell St. Finbarrs A.C.
19 Edwin Cashman Midleton A.C.
20 Ben Mcguire St. Finbarrs A.C.
21 Chris O'Connell St. Catherines (Cork) A.C.
22 Don McDonald Midleton A.C.
23 Dave Sheehan St. Finbarrs A.C.
24 Mark Horvath Watergrasshill A.C.
25 Jeremy Kelleher West Muskerry A.C.
26 Dermot Woods St. Finbarrs A.C.
27 Diarmuid Kenefick St. Finbarrs A.C.
28 Donal Murray St. Finbarrs A.C.
29 Patrick Lynch West Muskerry A.C.
30 Kieran Murphy St. Catherines (Cork) A.C.
31 Francisco Jaen Leevale A.C.
32 Kieran Harte St. Catherines (Cork) A.C.
33 Brian Glanville St. Finbarrs A.C.
34 Eoin Shanaghy St. Finbarrs A.C.
35 Dan Twohig Midleton A.C.
36 Barry Coscoran Tracton A.C.
37 Jerh O`Sullivan West Muskerry A.C.
38 Tony Mc Elhenney Bantry A.C.

 Top

Novice Men Team

PlaceClubPositions
1 Leevale A.C. 6, 9, 10, 14
2 St. Catherines (Cork) A.C. 2, 4, 12, 21
3 Midleton A.C. 13, 15, 17, 19
4 St. Finbarrs A.C. 8, 18, 20, 23

Top

About Us

Cork Athletics is a constituent member of Athletics Ireland. Cork Athletics is the governing body, administering athletics, track and field (T&F), cross-country (XC) and running in county Cork. The Board comprises elected representatives of constituent athletic clubs and running clubs. Cork County Board AAI organises Championship races and competition, including road, track & field (T&F) and Cross-country (XC), at junior, juvenile, senior and masters levels, and selects representation for the county. In addition, training and education is provided for coaches and officials. The Board also regulates the Athletics Ireland race/event permit (licence) process for county Cork.

Stay Social

Copyright © Cork Athletics 2001-2016. All rights reserved.    Website by: Déise Design