Cork Athletics on Vimeo
Cork Athletics on Flickr
Cork Athletics on Facebook

Munster Athletics Novice Under 23 & Juvenile Even-Age Cross-Country Championship Results October 2017

Results of Munster Athletics Novice, Under 23 & Juvenile Even-Age Cross-Country Championships 2017

Clarecastle, Co. Clare

Sunday October 22nd 2017

Organised and hosted by Munster Athletics AC

These events were organised by Munster Athletics and  held in Clarecastle, Co. Clare, however Munster Athletics, acknowledges, with gratitude, the many landowners, and their families, for permitting the use of their lands for cross-country events every year.  Without the kind permission of all these landowners who also provide their lands and premises for cross-country events, it would not be possible to hold cross-country events.

 

mallow ac munster novice womens champions 2017 karl walsh cork county intermediate champion 2017
Mallow AC - Munster Novice Champions 2017 Mark Walsh - Munster Novice Champion 2017

 

 

 

Munster Athletics Website

 

Cork Athletics Homepage
Cork Athletics Facebook page



Results of Athletics Ireland Registered Events - June 2016 to date

Results of Athletics Ireland Registered Events - April 2014 to June 2016 (on Old Cork Athletics website)

 

  Girls U-10     Girls U-12  
  Girls U-14  
  Girls U-16  
  Girls U-18  
 Novice & U23 Women    
Boys U-10 Boys U-12 Boys U-14 Boys U-16 Boys U-18 Novice & U23 Men  

 

Provisional Results
Official Results (Provisional) on Munster Athletics website (PDF File)

Juvenile Girls Under-10

PosClubPositionsCounty
1 Faye O'Riordan Carraig-Na-Bhfear A.C. Cork
2 Maeve Purtill Dooneen A.C. Limerick
3 Eabha Ni Chonaola West Muskerry A.C. Cork
4 Cassandra Abullo Waterford A.C. Waterford
5 Faye Mannion Ennis Track A.C. Clare
6 Clodagh Barry Bandon A.C. Cork
7 Evie Quinn Tulla A.C. Clare
8 Heather Mccarthy Doheny A.C. Cork
9 Rosie Hickey Limerick A.C. Limerick
10 Ellis McHugh Ferrybank A.C. Waterford
11 Rebecca O'Neill West Muskerry A.C. Cork
12 Rachel O'Flynn Grange/Fermoy A.C. Cork
13 Ava Chandler Ballymore Cobh A.C. Cork
14 Caoimhe Gray-Walsh St. Nicholas A.C. Cork
15 Orlaith Grimes Limerick A.C. Limerick
16 Caragh Ryan Thurles Crokes A.C. Tipperary
17 Ella Dinan Leevale A.C. Cork
18 Alana Spillane Moyne A.C. Tipperary
19 Caoilainn Ryan North Cork A.C. Cork
20 Vivien Millerick Youghal A.C. Cork
21 Fatima Sanchez Soto Marian A.C. Clare.
22 Emily Guerin Midleton A.C. Cork
23 Erin O'Keeffe Clonmel A.C. Tipperary
24 Brooke Dunford Finisk Valley A.C. Waterford
25 Autumn Devereux Youghal A.C. Cork
26 Ruby Cummins Bandon A.C. Cork
27 Millie Watts St. Cronans A.C. Clare
28 Jessica Ryan Thurles Crokes A.C. Tipperary
29 Sophie Maher Ennis Track A.C. Clare
30 Taylor Aherne Youghal A.C. Cork
31 Rhia Mccarthy Doheny A.C. Cork
32 Sarah Gaffney West Waterford A.C. Waterford
33 Emma O'Connell Bandon A.C. Cork
34 Niamh Mcgrath K.C.K. A.C. Waterford
35 Marysia Borkowska-Hogan North Cork A.C. Cork
36 Aine Bermingham St. Marys (Clare) A.C. Clare
37 Catherine Mccutcheon Dooneen A.C. Limerick
38 Zoe Quinn Tulla A.C. Clare
39 Mollie Lahiffe Ennis Track A.C. Clare
40 Roisfn Mcmanus Midleton A.C. Cork
41 Lauren Dinan Leevale A.C. Cork
42 Clara Keogh St. John's A.C. Clare
43 Elissa Hussey Kenmare A.C. Kerry
44 Aoife O'Donovan West Waterford A.C. Waterford
45 Hannah Twomey Bandon A.C. Cork
46 Lauren Shannon Marian A.C. Clare
47 Eimile Browne North Cork A.C. Cork
48 Sarah O'Halloran Limerick A.C. Limerick
49 Aoife Murphy Limerick A.C. Limerick
50 Aoife Lattimore West Waterford A.C. Waterford
51 Sarah Crowe Ennis Track A.C. Clare
52 Caoimhe North Cork A.C. Cork
53 Siofra Boyle Carraig-Na-Bhfear A.C. Cork
54 Roisin Garry Fergus A.C. Clare
55 Lucy Nugent Finisk Valley A.C. Waterford
56 Emma Kingston Dundrum A.C. Tipperary
57 Ruby Kelly Dundrum A.C. Tipperary
58 Annie Rose Collins St. John's A.C. Clare
59 Leah Berry Newport A.C. Tipperary
60 Aimee Butler Dooneen A.C. Limerick
61 Ruth Nagle St. Cronans A.C. Clare
62 Aoibhinn Mcnamara Newport A.C. Tipperary
63 Isabel Maher Tulla A.C. Clare
64 Siun Mernin Finisk Valley A.C. Waterford
65 Dearbhla Gleesson Moyne A.C. Tipperary
66 Klaudia Merchel Kenmare A.C. Kerry
67 Ella Mccarthy Bandon A.C. Cork
68 Grace Duarte West Muskerry A.C. Cork
69 Aoibheann Daly Tulla A.C. Clare
70 Meabh Corkery Midleton A.C. Cork
71 Aisling O'Sullivan Dooneen A.C. Limerick
72 Emma Robertson Limerick A.C. Limerick
73 Roisin Ferncombe Dundrum A.C. Tipperary
74 Sileog Walsh Newport A.C. Tipperary
75 Sinead Robertson St. John's A.C. Clare
76 Aibhlinn Cotter St. Marys (Clare) A.C. Clare
77 Brid Quirke Dundrum A.C. Tipperary
78 Siobhan Healy Marian A.C. Clare
79 Fiona Power North Cork A.C. Cork
80 Ava Robertson St. John's A.C. Clare
81 Emma Sweeney Newport A.C. Tipperary
82 Rhiannon Heng Dooneen A.C. Limerick
83 Emily O'Brien Riverstick/Kinsale A.C. Cork
84 Saorlaith Mernin Finisk Valley A.C. Waterford
85 Ciara De Jong Kenmare A.C. Kerry
86 Leah Ryan North Cork A.C. Cork
87 Caoimhe Francis Marian A.C. Clare
88 Cara Hely Ennis Track A.C. Clare
89 Sarah O'Riordan West Waterford A.C. Waterford
90 Molly Byrne K.C.K. A.C. Waterford
91 Isabel Hayde Newport A.C. Tipperary
92 Aoibhe O'Leary Ennis Track A.C. Clare
93 Abigail Ryan K.C.K. A.C. Waterford
94 Meabh Kelly Limerick A.C. Limerick
95 Amber Donnellan Marian A.C. Clare.
96 Aine Mcgann Ennis Track A.C. Clare
97 Robyn Maher Grange/Fermoy A.C. Cork
98 Maebh Kelly Ennis Track A.C. Clare
99 Niamh Mccarthy West Waterford A.C. Waterford
100 Niamh Walsh North Cork A.C. Cork
101 Lianda Mcguire St. Cronans A.C. Clare
102 Rachel Kerins Ennis Track A.C. Clare
103 Emily Burton St. Cronans A.C. Clare
104 Derartu McDonnell Limerick A.C. Limerick
105 Lucy Sheridan Ballymore Cobh A.C. Cork
106 Orla Duggan Moyne A.C. Tipperary
107 Isobel Lawlor K.C.K. A.C. Waterford
108 Susan Mcgrath St. John's A.C. Clare
109 Kate Healy North Cork A.C. Cork
110 Grace Murphy Ennis Track A.C. Clare
111 Ayvah Kenneally Grange/Fermoy A.C. Cork
112 Carolina Kadlikova Youghal A.C. Cork
113 Sophie McNamara Limerick A.C. Limerick
114 Alison Murphy Kenmare A.C. Kerry
  ERROR: Number specifiec is for Age Category Under 12 Boys  
116 Leah O'Riordan West Waterford A.C. Waterford
117 Sadhbh Mcmahon Tulla A.C. Clare
118 Grainne Leyden Ennis Track A.C. Clare
119 Ella O'Shea Limerick A.C. Limerick
120 Sarah Nzomukunda Marian A.C. Clare
121 Ivana O'Carroll Dooneen A.C. Limerick
122 Erin Higgins Marian A.C. Clare
123 Orlaith Devine K.C.K. A.C. Waterford
124 Mairead Duggan Moyne A.C. Tipperary
125 Abby Bradshaw Kenmare A.C. Kerry
126 Lily Doherty Marian A.C. Clare
127 Amy Arthur Kenmare A.C. Kerry
128 Orla Mulligan St. Cronans A.C. Clare
129 Roisin Galvin St. John's A.C. Clare
130 Caoimhe O'Sullivan Bandon A.C. Cork
131 Martyna Zajac North Cork A.C. Cork
132 Sarah Mcginley Moyne A.C. Tipperary
133 Maedbh Lahiffe St. Cronans A.C. Clare
134 Emily Shanahan Limerick A.C. Limerick
135 Aine Walshe St. Cronans A.C. Clare


Juvenile Girls Under-10 Club Teams

PosClubPositionsPoints
1 Bandon A.C. 6, 26, 33, 45 110
2 Limerick A.C. 9, 15, 48, 49 121
3 Ennis Track A.C. 5, 29, 39, 51 124
4 North Cork A.C. 19, 35, 47, 52 153
5 Dooneen A.C. 2, 37, 60, 71 170
6 Tulla A.C. 7, 38, 63, 69 177
7 Youghal A.C. 20, 25, 30, 112 187
8 West Waterford A.C. 32, 44, 50, 89 215
9 Finisk Valley A.C. 24, 55, 64, 84 227
10 Marian A.C. 21, 46, 78, 87 232
11 St. John's A.C. 42, 58, 75, 80 255
12 Dundrum A.C. 56, 57, 73, 77 263
13 Newport A.C. 59, 62, 74, 81 276
14 St. Cronans A.C. 27, 61, 101, 103 292
15 Kenmare A.C. 43, 66, 85, 114 308
16 Moyne A.C. 18, 65, 106, 124 313
17 K.C.K. A.C. 34, 90, 93, 107 324


Juvenile Girls Under-10 County Teams

PosCountyPositionsPoints
1 Cork 1, 3, 6, 8, 11, 12 41
2 Clare 5, 7, 21, 27, 29, 36 125
3 Waterford 4, 10, 24, 32, 34, 44 148
4 Limerick 2, 9, 15, 37, 48, 49 160
5 Tipperary 16, 18, 23, 28, 56, 57 198
6 Kerry 43, 66, 85, 114, 125, 127 560

 Top

Juvenile Boys Under-10 

PosClubPositionsCounty
1 Fionan Smith Courcey A.C. Cork
2 Charlie Tobin Newport A.C. Tipperary
3 Fionn Phelan Ferrybank A.C. Waterford
4 Ollie Buckley Riverstick/Kinsale A.C. Cork
5 Luke Merrigan Kenmare A.C. Kerry
6 Cian Power Leevale A.C. Cork
7 Liam Broderick West Waterford A.C. Waterford
8 Lachlan Heafey Grange/Fermoy A.C. Cork
9 Oisin O'Leary Gneeveguilla A.C. Kerry
10 Seamus O'Donoghue Kenmare A.C. Kerry
11 Brian Wallace St. Marys (Clare) A.C. Clare
12 Cillian O'Flynn Bandon A.C. Cork
13 Senan Devine K.C.K. A.C. Waterford
14 James Rochford Ennis Track A.C. Clare
15 Archie Mcnamara Derg A.C. Clare
16 Colm Ryan Newport A.C. Tipperary
17 Liam O'Driscoll Riverstick/Kinsale A.C. Cork
18 Ronan O'Hora K.C.K. A.C. Waterford
19 Eoin Prendergast West Waterford A.C. Waterford
20 Conor McGibney Spa-Fenit Barrow A.C. Kerry
21 Joseph Mcmahon St. Marys (Clare) A.C. Clare
22 Matt Leyden Derg A.C. Clare
23 Tomas Kiely North Cork A.C. Cork
24 Michael Casserly Dooneen A.C. Limerick
25 Oliver Finn Derg A.C. Clare
26 Jack Johnson St. Marys (Clare) A.C. Clare
27 Maurice O'Keeffe Blarney/Inniscara A.C. Cork
28 Daniel Murphy Leevale A.C. Cork
29 Enda Tormey Derg A.C. Clare
30 Shane Cotter Fergus A.C. Clare
31 Evan Boland Limerick A.C. Limerick
32 Finn Duignan St. Cronans A.C. Clare
33 Liam Cregan Leevale A.C. Cork
34 Aodan O'Lachtnain Ennis Track A.C. Clare
35 Sean Higgins North Cork A.C. Cork
36 Graham Ball St. Cronans A.C. Clare
37 Bamlak Fikadu Kebeoe K.C.K. A.C. Waterford
38 Odhran O'Farrell St. Cronans A.C. Clare
39 Ian Ryan St. John's A.C. Clare
40 Peter Ashe Newport A.C. Tipperary
41 Daniel Ryan Dundrum A.C. Tipperary
42 Micheal O'Mahony Kenmare A.C. Kerry
43 Ruairi Walsh Nenagh Olympic A.C. Tipperary
44 Cathal O'Riordan Bandon A.C. Cork
45 Eoin Soffe St. Marys (Clare) A.C. Clare
46 Darragh Murphy West Muskerry A.C. Cork
47 Jack Dilleen Ennis Track A.C. Clare
48 Robbie Guest Kenmare A.C. Kerry
49 Steven Mcinerney St. Marys (Clare) A.C. Clare
50 Mike Scott Leevale A.C. Cork
51 Conor Looney Blarney/Inniscara A.C. Cork
52 Jimmy Corry St. Marys (Clare) A.C. Clare
53 Harry Mccourt Bandon A.C. Cork
54 Tom Arthur Derg A.C. Clare
55 Jacob Greene St. John's A.C. Clare
56 Oisin Kennedy Newport A.C. Tipperary
57 Colm Barry Blarney/Inniscara A.C. Cork
58 Harry O'Donoghue Marian A.C. Clare
59 Owen Morrissey West Waterford A.C. Waterford
60 Joshua Kelleher North Cork A.C. Cork
61 Kyle Lillis Ennis Track A.C. Clare
62 Martin Daly St. Cronans A.C. Clare
63 Thomas Williams Ennis Track A.C. Clare
64 Tadhg Hassett St. Cronans A.C. Clare
65 Luke Walsh Moyne A.C. Tipperary
66 Michael Ryan Nenagh Olympic A.C. Tipperary
67 Oisin O'Brien North Cork A.C. Cork
68 Eoin Looney North Cork A.C. Cork
69 Niall Doyle St. Cronans A.C. Clare
70 Luke Vaughan Ennis Track A.C. Clare
71 Eoin Sexton Bandon A.C. Cork
72 Aaron Lynch Midleton A.C. Cork
73 Ronan Galvin Leevale A.C. Cork
74 Sean Daly Marian A.C. Clare
75 Gusztav Dancsa North Cork A.C. Cork
76 Ben Herilhy Leevale A.C. Cork
77 Mikey Foley Bandon A.C. Cork
78 Dan Carroll Iveragh A.C. Kerry
79 Ryan Kelly Ennis Track A.C. Clare
80 Iain Buckley North Cork A.C. Cork
81 Jack Reddan Moyne A.C. Tipperary
82 Joseph Linehan Ennis Track A.C. Clare
83 James Carroll Blarney/Inniscara A.C. Cork
84 Cathal Mcnamara Newport A.C. Tipperary
85 Tom Mcmahon Marian A.C. Clare
86 Mel Twomey North Cork A.C. Cork
87 Cian Cronin Bandon A.C. Cork
88 Shay Carroll Dundrum A.C. Tipperary
89 Rory Shelly Moyglass A.C. Tipperary
90 Lewis O'Dwyer St. Cronans A.C. Clare
91 Adam Tariq St. Cronans A.C. Clare
92 Tadhg Bane St. Cronans A.C. Clare
93 Naoise O'Luasa Carraig-Na-Bhfear A.C. Cork
94 Barry Cunningham K.C.K. A.C. Waterford
95 Dylan Treyvaud Kenmare A.C. Kerry
96 Conor O'Boyle Marian A.C. Clare
97 Sam Sheehan Marian A.C. Clare
98 Shane Dilleen Ennis Track A.C. Clare
99 Eddie Dooley Leevale A.C. Cork
100 Ronan O'Neill West Muskerry A.C. Cork
101 Ronan Gaffrey Newport A.C. Tipperary
102 Cian Dunne Carraig-Na-Bhfear A.C. Cork
103 Daniel Wiseman Leevale A.C. Cork
104 Oisin Callan Bandon A.C. Cork
105 Patrick Thynne Ennis Track A.C. Clare
106 Robbie Clarke St. Cronans A.C. Clare
107 Conor O'Donnell Dundrum A.C. Tipperary
108 Lucas Wright Newport A.C. Tipperary
109 Ciaran O'Sullivan West Muskerry A.C. Cork
110 Billy Looney North Cork A.C. Cork
111 Donal Culloo Tulla A.C. Clare
112 Eoin Shannon St. John's A.C. Clare
113 Adam Tierney St. Cronans A.C. Clare
114 David Hanlon Liscarroll A.C. Cork
115 Timothy Ryan Killarney Valley A.C. Kerry
116 Connor Hourihan West Muskerry A.C. Cork
117 Seanie Connellan Ennis Track A.C. Clare
118 Ben Harte North Cork A.C. Cork
119 Aidan Dillon Limerick A.C. Limerick
120 Dylan Tierney St. Cronans A.C. Clare
121 Donnacha Byrne St. Cronans A.C. Clare
122 Tommy O'Connor Dundrum A.C. Tipperary
123 Fionan O'Sullivan Kenmare A.C. Kerry
124 Seamus Mcguire St. Cronans A.C. Clare
125 Ben Talty St. Cronans A.C. Clare
126 Ethan Walsh St. Cronans A.C. Clare
127 Oscar O'Gara St. Cronans A.C. Clare
128 Darragh Kelly St. Cronans A.C. Clare
129 Brian Roche St. John's A.C. Clare
130 Micheal Kelly St. Cronans A.C. Clare
131 Thomas Rynne St. Cronans A.C. Clare

 

Juvenile Boys Under-10 Club Teams

PosClubPositionsPoints
1 Derg A.C. 15, 22, 25, 29 91
2 St. Marys (Clare) A.C. 11, 21, 26, 45 103
3 Kenmare A.C. 5, 10, 42, 48 105
4 Newport A.C. 2, 16, 40, 56 114
5 Leevale A.C. 6, 28, 33, 50 117
6 Ennis Track A.C. 14, 34, 47, 61 156
7 K.C.K. A.C. 13, 18, 37, 94 162
8 St. Cronans A.C. 32, 36, 38, 62 168
9 Bandon A.C. 12, 44, 53, 71 180
10 North Cork A.C. 23, 35, 60, 67 185
11 Blarney/Inniscara A.C. 27, 51, 57, 83 218
12 Marian A.C. 58, 74, 85, 96 313
13 St. John's A.C. 39, 55, 112, 129 335
14 Dundrum A.C. 41, 88, 107, 122 358
15 West Muskerry A.C. 46, 100, 109, 116 371

 

Juvenile Boys Under-10 County Teams

PosCountyPositionsPoints
1 Cork 1, 4, 6, 8, 12, 17 48
2 Clare 11, 14, 15, 21, 22, 25 108
3 Waterford 3, 7, 13, 18, 19, 59 119
4 Kerry 5, 9, 10, 20, 42, 48 134
5 Tipperary 2, 16, 40, 41, 43, 56 198

 Top

Juvenile Girls Under 12 

PosClubPositionsCounty
1 Ava Fitzgerald Carraig-Na-Bhfear A.C. Cork
2 Amy Mccarthy Bandon A.C. Cork
3 Zoe Conway Belgooly A.C. Cork
4 Leah Dunne Carraig-Na-Bhfear A.C. Cork
5 Kathryn Ryan Killarney Valley A.C. Kerry
6 Gemma Galvin St. Marys (Clare) A.C. Clare
7 Holly O'Boyle Marian A.C. Clare
8 Grace Nyhan Bandon A.C. Cork
9 Sorcha Kilgannon Youghal A.C. Cork
10 Millie Kelly Dundrum A.C. Tipperary
11 Claire Crowley Leevale A.C. Cork
12 Sophie Conway Tulla A.C. Clare
13 Rebecca Walsh K.C.K. A.C. Waterford
14 Muireann Duffin Waterford A.C. Waterford
15 Isabelle Nestor Midleton A.C. Cork
16 Hannah Ryan Killarney Valley A.C. Kerry
17 Amy Buckley Riverstick/Kinsale A.C. Cork
18 Clodagh Quinn St. Cronans A.C. Clare
19 Anna Campbell Dooneen A.C. Limerick
20 Caoimhe Flannery Skibbereen A.C. Cork
21 Aoibhinn Mckeogh Bandon A.C. Cork
22 Aoife Lillis Kilmihil A.C. Clare
23 Caoimhe Foley Bandon A.C. Cork
24 Lucy Lynch Carraig-Na-Bhfear A.C. Cork
25 Mollie Pike Ennis Track A.C. Clare
26 Grainne Finn Midleton A.C. Cork
27 Sophie Torpey St. Cronans A.C. Clare
28 Lisa Nicholas Tulla A.C. Clare
29 Nicole Keane Ennis Track A.C. Clare
30 Sinead Walsh North Cork A.C. Cork
31 Jodie Hussey Marian A.C. Clare
32 Sinead Hurley Carraig-Na-Bhfear A.C. Cork
33 Lucy Shannon Marian A.C. Clare
34 Hannah Mcgrath K.C.K. A.C. Waterford
35 Kate Hayes Marian A.C. Clare
36 Clodagh Carey Ennis Track A.C. Clare
37 Orla O'Shaughnessy Dooneen A.C. Limerick
38 Saoirse Doran Moyne A.C. Tipperary
39 Kate Moran St. Cronans A.C. Clare
40 Caoimhe Stakelum Thurles Crokes A.C. Tipperary
41 Grace Rynne Ennis Track A.C. Clare
42 Aoife Tuthill Bandon A.C. Cork
43 Aoife O'Brien Spa-Fenit Barrow A.C. Kerry
44 Tara Carey Ennis Track A.C. Clare
45 Polly Mai Donnellan Tulla A.C. Clare
46 Eimear Griffin Finisk Valley A.C. Waterford
47 Alanna Willans West Waterford A.C. Waterford
48 Sarah Blunnie St. Marys (Clare) A.C. Clare
49 Aisling Crowe St. Marys (Clare) A.C. Clare
50 Lucy Power Ennis Track A.C. Clare
51 Eadaoin Mcmahon St. Marys (Clare) A.C. Clare
52 Eireann Barrett Youghal A.C. Cork
53 Lucia Duarte West Muskerry A.C. Cork
54 Sarah Abullo Waterford A.C. Waterford
55 Poppi Devereaux Youghal A.C. Cork
56 Ciara Flaherty Limerick A.C. Limerick
57 Izabella Chidlow Youghal A.C. Cork
58 Hannah Arrigan Leevale A.C. Cork
59 Hayley Barrett Marian A.C. Clare
60 Fern Mullane West Muskerry A.C. Cork
61 Grainne Moore West Waterford A.C. Waterford
62 Saoirse Donnellan Tulla A.C. Clare
63 Grainne Mcmahon Shannon A.C. Clare
64 Paula Quirke Dundrum A.C. Tipperary
65 Aoife Callan Bandon A.C. Cork
66 Ele Mcdermott West Waterford A.C. Waterford
67 Grace Fanning Waterford A.C. Waterford
68 Kate Fennessy Carraig-Na-Bhfear A.C. Cork
69 Aoibheann Fogarty Moycarkey Coolcroo A.C. Tipperary
70 Ella Deasy Ennis Track A.C. Clare
71 Rebecca Farrell Waterford A.C. Waterford
72 Olivia Mccarthy Limerick A.C. Limerick
73 Tori Deasy Ennis Track A.C. Clare
74 Isabelle Kelleher Carraig-Na-Bhfear A.C. Cork
75 Riona Hely Ennis Track A.C. Clare
76 Maria Murnane Kenmare A.C. Kerry
77 Tara Desmond Kenmare A.C. Kerry
78 Sheena Kerins Ennis Track A.C. Clare
79 Aoife Grimes Limerick A.C. Limerick
80 Katie Ansbro Youghal A.C. Cork
81 Mirabel Emenike Marian A.C. Clare
82 Holly Treacy Thurles Crokes A.C. Tipperary
83 Kate Downey West Muskerry A.C. Cork
84 Roisin Power K.C.K. A.C. Waterford
85 Aoife Coleman Derg A.C. Clare
86 Ciara Ryan Newport A.C. Tipperary
87 Aoife Reddy Finisk Valley A.C. Waterford
88 Saorlafth Murphy West Muskerry A.C. Cork
89 Holly Arthur Kenmare A.C. Kerry
90 Aine Finn Newport A.C. Tipperary
91 Aoibheann O'Sullivan Bandon A.C. Cork
92 Ruby Kennedy Youghal A.C. Cork
93 Clara Miniter St. Marys (Clare) A.C. Clare
94 Aisling Decruis Dundrum A.C. Tipperary
95 Amy Ryan Ennis Track A.C. Clare
96 Roisin Dunphy St. John's A.C. Clare
97 Sarah Bradshaw Kenmare A.C. Kerry
98 Caoimhe Walsh Bandon A.C. Cork
99 Clodagh Donohoe Newport A.C. Tipperary
100 Fiona O'Riordan West Waterford A.C. Waterford
101 Isobel Dooley Leevale A.C. Cork
102 Kaylan Chambers Marian A.C. Clare
103 Simone Looney Leevale A.C. Cork
104 Holly Morgan Marian A.C. Clare
105 Aine Daly Tulla A.C. Clare
106 Jane Collins St. Cronans A.C. Clare
107 Aoife Galvin Leevale A.C. Cork
108 Eve Murphy West Muskerry A.C. Cork
109 Aoife Reidy St. Marys (Clare) A.C. Clare
110 Aisling O'Donovan West Waterford A.C. Waterford
111 Eimear O'Sullivan West Muskerry A.C. Cork
112 Emily Cronin West Muskerry A.C. Cork
113 Emily O'Mahony Carraig-Na-Bhfear A.C. Cork
114 Ruth Walsh St. Cronans A.C. Clare
115 Clodagh Grimes Newport A.C. Tipperary
116 Emily Nestor Limerick A.C. Limerick
117 Aoife Bolton St. Marys (Clare) A.C. Clare
118 Mya Granville Kenmare A.C. Kerry
119 Rachel Hanlon Liscarroll A.C. Cork
120 Hannah Power West Waterford A.C. Waterford
121 Aisling O'Sullivan West Muskerry A.C. Cork
122 Kayla Dineen Kenmare A.C. Kerry
123 Doireann Moloney West Waterford A.C. Waterford
124 Niamh Buckley Dundrum A.C. Tipperary
125 Mary Ellen Murphy Ennis Track A.C. Clare
126 Lusai De Faoite Kenmare A.C. Kerry
127 Sadie Shalloo St. Marys (Clare) A.C. Clare
128 Ava Palmer Newport A.C. Tipperary
129 Kate Roche St. John's A.C. Clare
130 Niamh Lennon Ennis Track A.C. Clare
131 Odhrna Hurley Carraig-Na-Bhfear A.C. Cork
132 Gabrielle Murnane Kenmare A.C. Kerry
133 Ciara Wood Youghal A.C. Cork
134 Rebecca Murray K.C.K. A.C. Waterford
135 Lucy Greenslade Limerick A.C. Limerick
136 Una Duggan Moyne A.C. Tipperary
137 Sarah Moloney North Cork A.C. Cork
138 Eva Casserly Dooneen A.C. Limerick

 

Under 12 Girls Club Teams

PosClubPositionsPoints
1 Bandon A.C. 2, 8, 21, 23 54
2 Carraig-Na-Bhfear A.C. 1, 4, 24, 32 61
3 Marian A.C. 7, 31, 33, 35 106
4 Ennis Track A.C. 25, 29, 36, 41 131
5 Tulla A.C. 12, 28, 45, 62 147
6 St. Marys (Clare) A.C. 6, 48, 49, 51 154
7 Youghal A.C. 9, 52, 55, 57 173
8 St. Cronans A.C. 18, 27, 39, 106 190
9 Waterford A.C. 14, 54, 67, 71 206
10 K.C.K. A.C. 13, 34, 84, 134 265
11 Leevale A.C. 11, 58, 101, 103 273
12 West Waterford A.C. 47, 61, 66, 100 274
13 West Muskerry A.C. 53, 60, 83, 88 284
14 Dundrum A.C. 10, 64, 94, 124 292
15 Limerick A.C. 56, 72, 79, 116 323
16 Kenmare A.C. 76, 77, 89, 97 339
17 Newport A.C. 86, 90, 99, 115 390

 

Under 12 Girls County Teams

PosCountyPositionsPoints
1 Cork 1, 2, 3, 4, 8, 9 27
2 Clare 6, 7, 12, 18, 22, 25 90
3 Waterford 13, 14, 34, 46, 47, 54 208
4 Tipperary 10, 38, 40, 64, 69, 82 303
5 Kerry 5, 16, 43, 76, 77, 89 306
6 Limerick 19, 37, 56, 72, 79, 116 379

Top 

Under 12 Boys

PosClubPositionsCounty
1 John Murphy Liscarroll A.C. Cork
2 Shane Buckley Dundrum A.C. Tipperary
3 Dara Sheedy Bantry A.C. Cork
4 Ben Walsh Nenagh Olympic A.C. Tipperary
5 Sean Breen St. Cronans A.C. Clare
6 Alan Mccutcheon Dooneen A.C. Limerick
7 Ian Holmes West Waterford A.C. Waterford
8 Eoghan Lattimore West Waterford A.C. Waterford
9 Ben O'Halloran Ennis Track A.C. Clare
10 Odhran O'Sullivan Midleton A.C. Cork
11 David Gaffney West Waterford A.C. Waterford
12 David Nyhan West Waterford A.C. Waterford
13 Ruaidhri Boyle Carraig-Na-Bhfear A.C. Cork
14 Brian Scanlan Finisk Valley A.C. Waterford
15 Darren Moroney St. Cronans A.C. Clare
16 Michael O'Driscoll Riverstick/Kinsale A.C. Cork
17 Bobby O'Riordan Carraig-Na-Bhfear A.C. Cork
18 Sean Fennell St. Marys (Clare) A.C. Clare
19 Nathan Mackey Waterford A.C. Waterford
20 Cal Tutty West Waterford A.C. Waterford
21 Oisin Mccarthy Bandon A.C. Cork
22 Cormac Byrne Derg A.C. Clare
23 Gavin Sweetnam Skibbereen A.C. Cork
24 Timmy Colbert West Limerick A.C. Limerick
25 Connor O'Gorman Clonmel A.C. Tipperary
26 Cian Flaherty Clonmel A.C. Tipperary
27 Conor Hayes St. Catherines (Cork) A.C. Cork
28 Liam Glynn Limerick A.C. Limerick
29 Paddy Nagle St. Cronans A.C. Clare
30 Jamie Hourihan West Muskerry A.C. Cork
31 Leo Johnson Ennis Track A.C. Clare
32 Keith Mccarthy Doheny A.C. Cork
33 Joey O'Callaghan Riverstick/Kinsale A.C. Cork
34 Daire Culligan Fergus A.C. Clare
35 Enzo Mary Waterford A.C. Waterford
36 Kieran O'Donoghue Kenmare A.C. Kerry
37 Jack Cullinane Bandon A.C. Cork
38 Adam Barry Bandon A.C. Cork
39 Cormac Bolger Waterford A.C. Waterford
40 Conor Foley Waterford A.C. Waterford
41 Caleb Walsh St. Cronans A.C. Clare
42 Roman Borkowski-Hogan North Cork A.C. Cork
43 Senan O'Reilly St. Catherines (Cork) A.C. Cork
44 Darragh Townsend Kilmihil A.C. Clare
45 Eoin Ryan Ennis Track A.C. Clare
46 Dara Walsh Bandon A.C. Cork
47 Evan Cusack Dooneen A.C. Limerick
48 Desmond Kenneally Bandon A.C. Cork
49 Darragh Oregan West Waterford A.C. Waterford
50 Joseph Kelly West Waterford A.C. Waterford
51 Harry Doherty Ennis Track A.C. Clare
52 Charlie Hannon St. Cronans A.C. Clare
53 Darragh Ball St. Cronans A.C. Clare
54 Thomas Faughnan Fergus A.C. Clare
55 Fionn O'Mara St. Cronans A.C. Clare
56 Colin Murphy Midleton A.C. Cork
57 Gabriel Fennell Kilmihil A.C. Clare
58 Michael O'Reilly Clonmel A.C. Tipperary
59 Daire Ryan North Cork A.C. Cork
60 Daniel Mcnamara St. John's A.C. Clare
61 Ronan O'Dwyer Thurles Crokes A.C. Tipperary
62 Conor Byrne St. Cronans A.C. Clare
63 Cillian Hayes Ennis Track A.C. Clare
64 John Paul Mcmanus Midleton A.C. Cork
65 Cathal O'Gorman Clonmel A.C. Tipperary
66 Joe Mannion Ennis Track A.C. Clare
67 Michael Mullins Carraig-Na-Bhfear A.C. Cork
68 Cathal Culloo Tulla A.C. Clare
69 Diarmuid Kirwan Farranfore Maine Valley A.C. Kerry
70 Charlie Nicholson St. Catherines (Cork) A.C. Cork
71 Ben Merrigan Kenmare A.C. Kerry
72 Mathew Herbert Midleton A.C. Cork
73 Aidan Maher Grange/Fermoy A.C. Cork
74 Matthew Murphy St. Cronans A.C. Clare
75 Aidan Considine Kilmihil A.C. Clare
76 Conor Farrell Marian A.C. Clare
77 Conor Galvin Bandon A.C. Cork
78 Ciaran Carey Newport A.C. Tipperary
79 Ryne Bargary Dundrum A.C. Tipperary
80 Ross O'Carroll Dooneen A.C. Limerick
81 Jack Heffernan Dundrum A.C. Tipperary
82 David Cahill St. Cronans A.C. Clare
83 Eamon Walsh Newport A.C. Tipperary
84 James Blunnie St. Marys (Clare) A.C. Clare
85 Cathal Leamy St. Cronans A.C. Clare
86 Paddy Mccarthy West Waterford A.C. Waterford
87 Louis Carroll Clonmel A.C. Tipperary
88 Ewan Wragg Fergus A.C. Clare
89 Sean Walsh North Cork A.C. Cork
90 Thomas Lynch Midleton A.C. Cork
91 Rudi O'Halloran Blarney/Inniscara A.C. Cork
92 Darragh Blunnie St. Marys (Clare) A.C. Clare
93 Ben Mcmahon Marian A.C. Clare
94 Mark O'Connor St. Cronans A.C. Clare
95 Odhran Smith Courcey A.C. Cork
96 Matthew Carroll Blarney/Inniscara A.C. Cork
97 Aaron Townsend Kilmihil A.C. Clare
98 Cillian Daly Kenmare A.C. Kerry
99 Corey Scanlan Finisk Valley A.C. Waterford
100 Tadgh O'Donnell Dundrum A.C. Tipperary
101 Tom O'Driscoll Dundrum A.C. Tipperary
102 Conal O'Reilly St. Cronans A.C. Clare
103 Josh Hassett St. Marys (Clare) A.C. Clare
104 Sebastian Wiseman Leevale A.C. Cork
105 Luke Mullins Carraig-Na-Bhfear A.C. Cork
106 Charlie Guest Kenmare A.C. Kerry
107 Jack O'Rourke Blarney/Inniscara A.C. Cork
108 Adam Phelan Moyne A.C. Tipperary
109 Alex O'Riordan Leevale A.C. Cork
110 Charlie Galvin Leevale A.C. Cork
111 Sean Kelly Coolquill A.C. Tipperary
112 Darragh Murphy Kenmare A.C. Kerry
113 Ollie Tierney Limerick A.C. Limerick
114 James Kelly Limerick A.C. Limerick
115 Richard Barry Carraig-Na-Bhfear A.C. Cork
116 Ben Wragg Fergus A.C. Clare
117 Cormac Burke Moyne A.C. Tipperary
118 Jake Sheehan Marian A.C. Clare
119 Jimmy Browne St. Marys (Clare) A.C. Clare
120 Conor Finn Midleton A.C. Cork
121 Jack O'Neill Limerick A.C. Limerick
122 John Tuohy St. Cronans A.C. Clare
123 Cathal Whooley Carraig-Na-Bhfear A.C. Cork
124 Tomas Geary Midleton A.C. Cork
125 Luke Calitz Limerick A.C. Limerick
126 David O'Donoghue St. Cronans A.C. Clare
127 Thomas O'Connor St. Cronans A.C. Clare
128 Brian Hawkins Belgooly A.C. Cork
129 Peter Hawkins Belgooly A.C. Cork
130 Matthew Corbett St. Cronans A.C. Clare
131 Eoghan Kilcawley St. Cronans A.C. Clare
132 James Doherty Marian A.C. Clare
133 Gavin Mcenery St. Cronans A.C. Clare
134 Dara Bohannon St. Cronans A.C. Clare
135 Gerard Griffin Ennis Track A.C. Clare
136 Rody Morrissey West Waterford A.C. Waterford
137 Thomas O'Reilly Kenmare A.C. Kerry

 

Under 12 Boys Club Teams 

PosClubPositionsPoints
1 West Waterford A.C. 7, 8, 11, 12 38
2 St. Cronans A.C. 5, 15, 29, 41 90
3 Waterford A.C. 19, 35, 39, 40 133
4 Ennis Track A.C. 9, 31, 45, 51 136
5 Bandon A.C. 21, 37, 38, 46 142
6 Clonmel A.C. 25, 26, 58, 65 174
7 Midleton A.C. 10, 56, 64, 72 202
8 Carraig-Na-Bhfear A.C. 13, 17, 67, 105 202
9 Dundrum A.C. 2, 79, 81, 100 262
10 Kilmihil A.C. 44, 57, 75, 97 273
11 Fergus A.C. 34, 54, 88, 116 292
12 Kenmare A.C. 36, 71, 98, 106 311
13 St. Marys (Clare) A.C. 18, 84, 92, 119 313
14 Limerick A.C. 28, 113, 114, 121 376
15 Marian A.C. 76, 93, 118, 132 419

 

Under 12 Boys County Teams 

PosCountyPositionsPoints
1 Cork 1, 3, 10, 13, 16, 17 60
2 Waterford 7, 8, 11, 12, 14, 19 71
3 Clare 5, 9, 15, 18, 22, 29 98
4 Tipperary 2, 4, 25, 26, 58, 61 176
5 Limerick 6, 24, 28, 47, 80, 113 298
6 Kerry 36, 69, 71, 98, 106, 112 492

 Top

Girls Under-14 

PosClubPositionsCounty
1 Shauna Mccarthy Farranfore Maine Valley A.C. Kerry
2 Emma Landers Youghal A.C. Cork
3 Michelle Healy Marian A.C. Clare
4 Neasa Niainifein Ennis Track A.C. Clare
5 Kate Redmond Riverstick/Kinsale A.C. Cork
6 Aisling Healy Ennis Track A.C. Clare
7 Leah Quane Mooreabbey Milers A.C. Tipperary
8 Grace Carmody Marian A.C. Clare
9 Avril Cashman Youghal A.C. Cork
10 Sarah Hosey Dooneen A.C. Limerick
11 Maeve O'Neill Doheny A.C. Cork
12 Erin Joyce Youghal A.C. Cork
13 Kathryn O'Mahony Carraig-Na-Bhfear A.C. Cork
14 Caoimhe Prendergast West Waterford A.C. Waterford
15 Rebecca Kelleher Carraig-Na-Bhfear A.C. Cork
16 Eva Murphy Youghal A.C. Cork
17 Aine Power Leevale A.C. Cork
18 Marie Hynes Mclaughlin Leevale A.C. Cork
19 Ellen Carey Kilmurray/Ibrick/N.Clare A.C. Clare
20 Avril Millerick Youghal A.C. Cork
21 Lia Cunningham West Waterford A.C. Waterford
22 Kate Ferncombe Dundrum A.C. Tipperary
23 Alex Cashman Youghal A.C. Cork
24 Ciara Keohane Carraig-Na-Bhfear A.C. Cork
25 Avril Lillis Ennis Track A.C. Clare
26 Aisling Maloney Ennis Track A.C. Clare
27 Maria Campbell Dooneen A.C. Limerick
28 Emma Hickey West Waterford A.C. Waterford
29 Aoife Redmond Ferrybank A.C. Waterford
30 Anna Hickey Finisk Valley A.C. Waterford
31 Nicole Buckley Riverstick/Kinsale A.C. Cork
32 Alma Griffin Ennis Track A.C. Clare
33 Orla Ryan Dundrum A.C. Tipperary
34 Ellie Twomey Carraig-Na-Bhfear A.C. Cork
35 Grace Mckiernan St. Marys (Clare) A.C. Clare
36 Robyn Buckley Youghal A.C. Cork
37 Kate Keogh West Waterford A.C. Waterford
38 Saoirse Crowe St. Marys (Clare) A.C. Clare
39 Neasa Ni Lachtnain Ennis Track A.C. Clare
40 Abbie Dunlop Kenmare A.C. Kerry
41 Ruby Carroll Clonmel A.C. Tipperary
42 Ellen Murphy Bandon A.C. Cork
43 Sarah Butler Dooneen A.C. Limerick
44 Rachel Kelleher West Muskerry A.C. Cork
45 Helen Cleere Moyne A.C. Tipperary
46 Ellen Mannion Ennis Track A.C. Clare
47 Eve Power West Waterford A.C. Waterford
48 Rhianna Frawley St. Marys (Clare) A.C. Clare
49 Maria Bermingham St. Marys (Clare) A.C. Clare
50 Sarah A Dillon Dooneen A.C. Limerick
51 Amelie Malice Marian A.C. Clare
52 Kate Bolton St. Marys (Clare) A.C. Clare
53 Angelina Chizhikova West Waterford A.C. Waterford
54 Lisa Kingston West Muskerry A.C. Cork
55 Sarah Nyhan West Waterford A.C. Waterford
56 Jane O'Donnell Clonmel A.C. Tipperary
57 Orna O'Reilly Ferrybank A.C. Waterford
58 Ciara Morrison St. Nicholas A.C. Cork
59 Eimear Clune St. Cronans A.C. Clare
60 Saoirse Walsh Newport A.C. Tipperary
61 Danielle O'Neill West Muskerry A.C. Cork
62 Ciara Meehan Marian A.C. Clare
63 Catherine Walsh North Cork A.C. Cork
64 Rachel O'Brien Riverstick/Kinsale A.C. Cork
65 Amy Kelly Coolquill A.C. Tipperary
66 Grace Rooney Youghal A.C. Cork
67 Aishling Browne St. Marys (Clare) A.C. Clare
68 Emma Quinn St. Cronans A.C. Clare
69 Ellen Meehan North Cork A.C. Cork
70 Aoife Downey West Muskerry A.C. Cork
71 Ruth Leyden Ennis Track A.C. Clare
72 Alanna Doherty Marian A.C. Clare
73 Jodie Watts St. Cronans A.C. Clare
74 Lorna Ryan Dundrum A.C. Tipperary
75 Cathy Nf Sheanlaoich West Waterford A.C. Waterford
76 Sorcha Daly Carraig-Na-Bhfear A.C. Cork
77 Palida Glasgow St. Cronans A.C. Clare
78 Mairead Hickey Finisk Valley A.C. Waterford
79 Aine Ryan Newport A.C. Tipperary
80 Emma Wright Newport A.C. Tipperary
81 Brigin Kelleher West Muskerry A.C. Cork
82 Lily O'Riordan Carraig-Na-Bhfear A.C. Cork
83 Ella Bohannon St. Cronans A.C. Clare
84 Natasha Kilgannon Youghal A.C. Cork
85 Sinead Connolly Newport A.C. Tipperary
86 Katie Guilfoyle Dundrum A.C. Tipperary
87 Ellen O'Donoghue St. Cronans A.C. Clare

 

Girls Under-14 Club Teams 

PosClubPositionsPoints
1 Youghal A.C. 2, 9, 12, 16 39
2 Ennis Track A.C. 4, 6, 25, 26 61
3 Carraig-Na-Bhfear A.C. 13, 15, 24, 34 86
4 West Waterford A.C. 14, 21, 28, 37 100
5 Marian A.C. 3, 8, 51, 62 124
6 Dooneen A.C. 10, 27, 43, 50 130
7 St. Marys (Clare) A.C. 35, 38, 48, 49 170
8 Dundrum A.C. 22, 33, 74, 86 215
9 West Muskerry A.C. 44, 54, 61, 70 229
10 St. Cronans A.C. 59, 68, 73, 77 277
11 Newport A.C. 60, 79, 80, 85 304

 

Girls Under-14 County Teams 

PosCountyPositionsPoints
1 Cork 2, 5, 9, 11, 12, 13 52
2 Clare 3, 4, 6, 8, 19, 25 65
3 Waterford 14, 21, 28, 29, 30, 37 159
4 Tipperary 7, 22, 33, 41, 45, 56 204

 Top

Boys Under-14

PosClubPositionsCounty
1 Eoin Quirke Midleton A.C. Cork
2 Cian Spillane Farranfore Maine Valley A.C. Kerry
3 Niall Murphy St. Cronans A.C. Clare
4 Aidan Burke Waterford A.C. Waterford
5 Dan Andrews Bantry A.C. Cork
6 Thomas Mcguire Ennis Track A.C. Clare
7 Callum Mccourt Bandon A.C. Cork
8 Tom Walshe Nenagh Olympic A.C. Tipperary
9 Callum Mcelhinney Bantry A.C. Cork
10 Cian Hodgins Nenagh Olympic A.C. Tipperary
11 Ronan Walsh Shannon A.C. Clare
12 Colin Ryan Ennis Track A.C. Clare
13 Daniel Buckley Leevale A.C. Cork
14 Barry Conway Fergus A.C. Clare
15 Jack O'Neill St. Cronans A.C. Clare
16 Luke Purcell Nenagh Olympic A.C. Tipperary
17 Nathan Bagge Ferrybank A.C. Waterford
18 Joe Egan Moycarkey Coolcroo A.C. Tipperary
19 Oisin Hayes Derg A.C. Clare
20 Cian O'Dell Ennis Track A.C. Clare
21 Cian O'Boyle Marian A.C. Clare
22 Darragh O'Sullivan Dooneen A.C. Limerick
23 Diarmuid Healy Midleton A.C. Cork
24 Jack Corcoran Waterford A.C. Waterford
25 Dara Kennedy Newport A.C. Tipperary
26 Conor Fanning Waterford A.C. Waterford
27 Ciaran Bermingham St. Marys (Clare) A.C. Clare
28 Ciaran O'Sullivan Star of the Laune A.C. Kerry
29 Jake Coffey Waterford A.C. Waterford
30 Daniel Farrell Waterford A.C. Waterford
31 Darragh Minogue Thurles Crokes A.C. Tipperary
32 Malachy Kirwan Farranfore Maine Valley A.C. Kerry
33 Cillian Mcelroy Ennis Track A.C. Clare
34 Brfain Cott Midleton A.C. Cork
35 Sean Hayes Nenagh Olympic A.C. Tipperary
36 Harry Colbert Waterford A.C. Waterford
37 Oisin Shelly Moyglass A.C. Tipperary
38 Aaron Moore Moyne A.C. Tipperary
39 Gerard Dunne St. John's A.C. Clare
40 Tommy Arthur Kenmare A.C. Kerry
41 Diarmuid Coleman Derg A.C. Clare
42 Shane Culligan Fergus A.C. Clare
43 Sam Scanlon St. Cronans A.C. Clare
44 Cathal Duffin Waterford A.C. Waterford
45 Eoin Lahiffe Ennis Track A.C. Clare
46 Kieran Doyle St. Cronans A.C. Clare
47 Odhran Mccarthy Carraig-Na-Bhfear A.C. Cork
48 Aaron Sheehan Carraig-Na-Bhfear A.C. Cork
49 Breandan O'Sullivan West Muskerry A.C. Cork
50 Timmy Hawkins Belgooly A.C. Cork
51 Sam O'Riordan Leevale A.C. Cork
52 Timothy O'Donoghue Kenmare A.C. Kerry
53 Conor Kilcawley St. Cronans A.C. Clare
54 Kyle Grogan Kilmihil A.C. Clare
55 Conor Flaherty Clonmel A.C. Tipperary
56 Jamie Crawford Waterford A.C. Waterford
57 Cormac Maher Ennis Track A.C. Clare
58 John Cahill St. Cronans A.C. Clare
59 Conor Kennedy Bilboa A.C. Limerick
60 Cian Walsh Bandon A.C. Cork
61 Alan Harrington Leevale A.C. Cork
62 Samuell Logan Limerick A.C. Limerick
63 Jack Moran St. Cronans A.C. Clare
64 Gerard Sage Newport A.C. Tipperary
65 Niall Og Tuohy St. Cronans A.C. Clare
66 Jack Faughnan Fergus A.C. Clare
67 Jake Bowe Moyne A.C. Tipperary
68 Alan Shane Davis Carraig-Na-Bhfear A.C. Cork
69 Bruno Sanchez Soto Marian A.C. Clare.

 

Boys Under-14 Club Teams 

PosClubPositionsPoints
1 Nenagh Olympic A.C. 8, 10, 16, 35 69
2 Ennis Track A.C. 6, 12, 20, 33 71
3 Waterford A.C. 4, 24, 26, 29 83
4 St. Cronans A.C. 3, 15, 43, 46 107

 

Boys Under-14 County Teams 

PosCountyPositionsPoints
1 Cork 1, 5, 7, 9, 13, 23 58
2 Clare 3, 6, 11, 12, 14, 15 61
3 Tipperary 8, 10, 16, 18, 25, 31 108
4 Waterford 4, 17, 24, 26, 29, 30 130

 Top

Girls Under-16 

PosClubPositionsCounty
1 Aimee Hayde Newport A.C. Tipperary
2 Una O'Brien Tramore A.C. Waterford
3 Lucy O'Keeffe Youghal A.C. Cork
4 Laura Healy Ennis Track A.C. Clare
5 Caoimhe Carey Midleton A.C. Cork
6 Emma Murray Coolquill A.C. Tipperary
7 Rhona Randles Kenmare A.C. Kerry
8 Sarah Morrison St. Nicholas A.C. Cork
9 Lucy Holmes West Waterford A.C. Waterford
10 Aoife Madigan St. Cronans A.C. Clare
11 Siobhan Whelan Clonmel A.C. Tipperary
12 Rachel Hartigan Marian A.C. Clare
13 Jane Buckley Bandon A.C. Cork
14 Carla Griffin Ennis Track A.C. Clare
15 Aine Garry Fergus A.C. Clare
16 Nicola Tuthill Bandon A.C. Cork
17 Mallaidh O'Neill Skibbereen A.C. Cork
18 Roisin Cahill Ennis Track A.C. Clare
19 Eva Carey Ennis Track A.C. Clare
20 Holly Carroll Blarney/Inniscara A.C. Cork
21 Roise Nilactnain Ennis Track A.C. Clare
22 Ella Doherty Ennis Track A.C. Clare
23 Mary Kate Prendergast West Waterford A.C. Waterford
24 Amy Sexton Kilmurray/Ibrick/N.Clare A.C. Clare
25 Megan Keogh West Waterford A.C. Waterford
26 Lesley Cashman Youghal A.C. Cork
27 Sinead Lillis Kilmihil A.C. Clare
28 Emma Gleeson Moyne A.C. Tipperary
29 Kate Killagrew West Waterford A.C. Waterford
30 Niamh Cassidy Marian A.C. Clare
31 Lisa Whelan Ennis Track A.C. Clare
32 Anna Duffin Waterford A.C. Waterford
33 Emer Mcglynn Waterford A.C. Waterford
34 Romy Fehily Dooneen A.C. Limerick
35 Grace Doherty Marian A.C. Clare
36 Anna Fanning Waterford A.C. Waterford
37 Katie Murphy Bandon A.C. Cork
38 Siofra O'Dea Kilmurray/Ibrick/N.Clare A.C. Clare
39 Clodagh Mcmahon St. Marys (Clare) A.C. Clare
40 Aifric Walsh Newport A.C. Tipperary
41 Aife O'Neill Doheny A.C. Cork
42 Carla Fanning Waterford A.C. Waterford
43 Katie O'Dea Marian A.C. Clare
44 Meabh O'Malley Kilmurray/Ibrick/N.Clare A.C. Clare
45 Rachel Walsh Waterford A.C. Waterford
46 Elia Tutty West Waterford A.C. Waterford
47 Roisin Donnellan St. Marys (Clare) A.C. Clare
48 Lucy Flanagan Kilmurray/Ibrick/N.Clare A.C. Clare
49 Rose-Marie Buckley Riverstick/Kinsale A.C. Cork
50 Claire Caulfield Waterford A.C. Waterford
51 Laetitia Fitzgibbon Grange/Fermoy A.C. Cork
52 Rebecca Walsh Grange/Fermoy A.C. Cork
53 Ailbhe Munro Waterford A.C. Waterford
54 Ailish Dunne St. John's A.C. Clare
55 Michelle Sage Newport A.C. Tipperary
56 Victoria Fennell Kilmihil A.C. Clare
57 Muireann Defaoite Kenmare A.C. Kerry
58 Caoimhe Daly Kenmare A.C. Kerry
59 Aine Duggan Moyne A.C. Tipperary
60 Aoife O'Brien West Waterford A.C. Waterford

 Top

Girls Under-16 Club Teams 

PosClubPositionsPoints
1 Ennis Track A.C. 4, 14, 18, 19 55
2 West Waterford A.C. 9, 23, 25, 29 86
3 Marian A.C. 12, 30, 35, 43 120
4 Waterford A.C. 32, 33, 36, 42 143
5 Kilmurray/Ibrick/N.Clare A.C. 24, 38, 44, 48 154

 

Girls Under-16 County Teams 

PosCountyPositionsPoints
1 Cork 3, 5, 8, 13, 16, 17 62
2 Clare 4, 10, 12, 14, 15, 18 73
3 Waterford 2, 9, 23, 25, 29, 32 120
4 Tipperary 1, 6, 11, 28, 40, 55 141

 

Boys Under-16 

PosClubPositionsCounty
1 Tommy Connolly Leevale A.C. Cork
2 Mark Hanrahan Ennis Track A.C. Clare
3 Matteo Mary Waterford A.C. Waterford
4 Paul Hartnett Midleton A.C. Cork
5 Dylan Casey Ennis Track A.C. Clare
6 Dean Casey Ennis Track A.C. Clare
7 Conor Mullany West Waterford A.C. Waterford
8 Gavin Kenny Bandon A.C. Cork
9 Callum Hurley Ferrybank A.C. Waterford
10 Adam Marshall Waterford A.C. Waterford
11 Oisin O'Riordan West Waterford A.C. Waterford
12 Tadhg Manning West Muskerry A.C. Cork
13 Connor O'Neill West Muskerry A.C. Cork
14 Eoin Hearne Ferrybank A.C. Waterford
15 Ben Murphy Gneeveguilla A.C. Kerry
16 Fintan O'Sullivan Dooneen A.C. Limerick
17 Eddie O'Brien Galtee Runners A.C. Cork
18 Ben Keane Waterford A.C. Waterford
19 Ciaran Mcnamee Youghal A.C. Cork
20 Luke Griffin Fergus A.C. Clare
21 Peter Ronan Bandon A.C. Cork
22 Matthew Power Ennis Track A.C. Clare
23 Adam Ryan Newport A.C. Tipperary
24 Ethan Hurley Ferrybank A.C. Waterford
25 Fionn O'Connell Iveragh A.C. Kerry
26 Gavin Ryan Moyne A.C. Tipperary
27 John O'Donoghue St. Cronans A.C. Clare
28 Kuba Hofft Midleton A.C. Cork
29 Patrickgavin Kelly Midleton A.C. Cork
30 Conor Shanahan Ennis Track A.C. Clare
31 Sean O'Connell Togher A.C. Cork
32 Dylan Mclaughlin Moyne A.C. Tipperary
33 Jack O'Neill North Cork A.C. Cork
34 David Michael Kilmartin North Cork A.C. Cork
35 Craig Harrington Leevale A.C. Cork
36 Thomas Mccarty Emerald A.C. Limerick
37 Michael O'Reilly Kenmare A.C. Kerry
38 Luke Hever North Cork A.C. Cork
39 Donal Sheedy Tulla A.C. Clare
40 Jack O'Leary Gneeveguilla A.C. Kerry
41 Asier Del Rio West Waterford A.C. Waterford
42 Ben O'Connor Leevale A.C. Cork
43 Rory Prendeville Emerald A.C. Limerick
44 Pete Finnegan West Waterford A.C. Waterford
45 Benjamin Velon Leevale A.C. Cork
46 Sean Crowley Leevale A.C. Cork
47 Mark O'Connor Leevale A.C. Cork
48 Jack Power Ennis Track A.C. Clare
49 Sean O'Riordan Midleton A.C. Cork
50 Eoin Buenaventura West Waterford A.C. Waterford
51 Hubert Homa Waterford A.C. Waterford
52 Mark Blackwell West Waterford A.C. Waterford

 

Boys Under-16 Club Teams 

PosClubPositionsPoints
1 Ennis Track A.C. 2, 5, 6, 22 35
2 Waterford A.C. 3, 10, 18, 51 82
3 West Waterford A.C. 7, 11, 41, 44 103
4 Midleton A.C. 4, 28, 29, 49 110
5 Leevale A.C. 1, 35, 42, 45 123

 

Boys Under-16 County Teams 

PosCountyPositionsPoints
1 Waterford 3, 7, 9, 10, 11, 14 54
2 Cork 1, 4, 8, 12, 13, 17 55
3 Clare 2, 5, 6, 20, 22, 27 82

 Top

Girls Under-18 

PosClubPositionsCounty
1 Laura Hayes St. Catherines (Cork) A.C. Cork
2 Alex O'Neill St. Cronans A.C. Clare
3 Alyce O'Connor Kenmare A.C. Kerry
4 Orla O'Connor Waterford A.C. Waterford
5 Caoimhe Carmody Marian A.C. Clare
6 Anna O'Connor Waterford A.C. Waterford
7 Rachel Hosey Emerald A.C. Limerick
8 Tamzin Muldowney Midleton A.C. Cork
9 Isabelle Cummins Ferrybank A.C. Waterford
10 Jo Keane Ennis Track A.C. Clare
11 Jennifer Cotter West Muskerry A.C. Cork
12 Ursula Bluett North Cork A.C. Cork
13 Sarah Mulcahy St. Catherines (Cork) A.C. Cork
14 Emily Goff Ferrybank A.C. Waterford
15 Natalie Nicholson St. Catherines (Cork) A.C. Cork
16 Aoife Casey Ferrybank A.C. Waterford
17 Mollie Jean Hutchinson Ferrybank A.C. Waterford
18 Sara Barry St. Catherines (Cork) A.C. Cork
19 Sinead O'Brien West Waterford A.C. Waterford
20 Eimear Keane Kilmurray/Ibrick/N.Clare A.C. Clare
21 Aine Keane Kilmurray/Ibrick/N.Clare A.C. Clare
22 Grace Culhane Dooneen A.C. Limerick
23 Elise Mulcaire Ennis Track A.C. Clare
24 Aisling Lowe Ferrybank A.C. Waterford
25 Dani Cunningham West Waterford A.C. Waterford
26 Aoife Mitchell Midleton A.C. Cork
27 Emma Bickerdike Leevale A.C. Cork
28 Anna Kellegher Liscarroll A.C. Cork
29 Sophie Landers West Waterford A.C. Waterford
30 Grainne Lynch Kilmurray/Ibrick/N.Clare A.C. Clare
31 Shona Power Ennis Track A.C. Clare
32 Blathnaid Daly Carraig-Na-Bhfear A.C. Cork
33 Aine O'Regan Youghal A.C. Cork
34 Aine Kelleher North Cork A.C. Cork
35 Eibhlis Myers North Cork A.C. Cork
36 Aoibheann Duggan Moyne A.C. Tipperary
37 Grace O'Donnell West Limerick A.C. Limerick
38 Hannah Burke Waterford A.C. Waterford
39 Ciara Malone Kilmurray/Ibrick/N.Clare A.C. Clare
40 Caoimhe Hogan Kilmurray/Ibrick/N.Clare A.C. Clare

 

Girls Under-18 Club Teams

PosClubPositionsPoints
1 St. Catherines (Cork) A.C. 1, 13, 15, 18 47
2 Ferrybank A.C. 9, 14, 16, 17 56
3 Kilmurray/Ibrick/N.Clare A.C. 20, 21, 30, 39 110

 

Girls Under-18 County Teams

PosCountyPositionsPoints
1 Cork 1, 8, 11, 12, 13, 15 60
2 Waterford 4, 6, 9, 14, 16, 17 66
3 Clare 2, 5, 10, 20, 21, 23 81

Top

Boys Under-18 

PosClubPositionsCounty
1 Donal Devane Ennis Track A.C. Clare
2 Hugo Blair Waterford A.C. Waterford
3 Luke Brennan Waterford A.C. Waterford
4 Jake Mccarthy Youghal A.C. Cork
5 Naoise O'O Flaitheartaigh Bandon A.C. Cork
6 Jamie Kelly Ennis Track A.C. Clare
7 Damien Madigan North Cork A.C. Cork
8 Kevin O'Grady Dooneen A.C. Limerick
9 Conor Shiels Waterford A.C. Waterford
10 Ben Deasy Ennis Track A.C. Clare
11 Jake Bagge Ferrybank A.C. Waterford
12 Cian O'Riordan West Waterford A.C. Waterford
13 Joseph Daly Carraig-Na-Bhfear A.C. Cork
14 Killian Nolan Youghal A.C. Cork
15 Sean O'Sullivan West Muskerry A.C. Cork
16 Ben Smith Leevale A.C. Cork
17 Ricky Mulcaire Ennis Track A.C. Clare
18 James Mcguire Ennis Track A.C. Clare
19 Adam Power Ferrybank A.C. Waterford
20 Micheal Troy West Waterford A.C. Waterford
21 Jack O'Connor Leevale A.C. Cork
22 Fergus O'Brien Waterford A.C. Waterford
23 Craig O'Brien Ferrybank A.C. Waterford
24 Joe Bosonnet Leevale A.C. Cork
25 Jack O'Shea Midleton A.C. Cork
26 Colm Mccarthy Clonmel A.C. Tipperary
27 Ronan Donnellan Kilmurray/Ibrick/N.Clare A.C. Clare
28 Nathan Bowe Moyne A.C. Tipperary
29 Kelan Doherty Ferrybank A.C. Waterford
30 Gearoid Lillis Kilmihil A.C. Clare
31 Garry Twomey Kilmurray/Ibrick/N.Clare A.C. Clare
32 Daniel Slattery Clonmel A.C. Tipperary
33 Ben O'Dwyer Moycarkey Coolcroo A.C. Tipperary
34 David Healy Ennis Track A.C. Cork
35 Cillian O'Malley Kilmurray/Ibrick/N.Clare A.C. Clare
36 David O'Connor West Waterford A.C. Waterford
37 Fiachra O'Hainifein Ennis Track A.C. Clare
38 Seamus Hurley Kilmurray/Ibrick/N.Clare A.C. Clare
39 Ciaran Buenaventura West Waterford A.C. Waterford

 

Boys Under-18 Club Teams 

PosClubPositionsPoints
1 Ennis Track A.C. 1, 6, 10, 17 34
2 Waterford A.C. 2, 3, 9, 22 36
3 Ferrybank A.C. 11, 19, 23, 29 82
4 West Waterford A.C. 12, 20, 36, 39 107
5 Kilmurray/Ibrick/N.Clare A.C. 27, 31, 35, 38 131

 

Boys Under-18 County Teams 

PosCountyPositionsPoints
1 Waterford 2, 3, 9, 11, 12, 19 56
2 Cork 4, 5, 7, 13, 14, 15 58
3 Clare 1, 6, 10, 17, 18, 27 79

 Top

Senior Results 

Novice & Under 23 Women 

PosClubPositionsCounty
1 Jean Clancy St. John's A.C. Clare
2 Niamh Clancy St. John's A.C. Clare
3 Ciara Cummins Nenagh Olympic A.C. Tipperary
4 Noreen Mackey Kilmurray/Ibrick/N.Clare A.C. Clare
5 Rianne Mchugh Ennis Track A.C. Clare
6 Ronnie Barry Bandon A.C. Cork
7 Aoife Carroll Mallow A.C. Cork
8 Niamh Harte North Cork A.C. Cork
9 Aoife Delargy Nenagh Olympic A.C. Tipperary
10 Breda Gaffney Mallow A.C. Cork
11 Joanne Mccann Mallow A.C. Cork
12 Ann Marie Connellan Ennis Track A.C. Cork
13 Sharon Woods Mallow A.C. Cork
14 Jacorlin Hughes Thurles Crokes A.C. Tipperary
15 Lorraine Healy Moyne A.C. Tipperary
16 Becky Coughlan Ennis Track A.C. Clare
17 Rachel Klaski Limerick A.C. Limerick
18 Grainne O'Callaghan North Cork A.C. Cork
19 Grainne Kelly Ennis Track A.C. Clare
20 Sahra Fitzpatrick Mooreabbey Milers A.C. Tipperary
21 Sinead Buckley North Cork A.C. Cork
22 Rachael O'Shea West Muskerry A.C. Cork
23 Zelina Power Ennis Track A.C. Clare
24 Sarah Healy Moyne A.C. Tipperary
25 Eimear Loughman Dundrum A.C. Tipperary
26 Deirdre Ansbro Youghal A.C. Cork
27 Mary O'Connor An Riocht A.C. Kerry
28 Clotilde Fitzgibbon Grange/Fermoy A.C. Cork
29 Deirdre O'Leary North Cork A.C. Cork
30 Dympna O'Dwyer Kilmurray/Ibrick/N.Clare A.C. Clare
31 Orla Healy Moyne A.C. Tipperary
32 Linda Twomey North Cork A.C. Cork
33 Helen O'Callaghan Riverstick/Kinsale A.C. Cork
34 Niamh O'Regan Youghal A.C. Cork
36 Catherine O'Sullivan An Riocht A.C. Kerry
37 Sue Garrahy Kilmurray/Ibrick/N.Clare A.C. Clare
38 Diana Chizhikova West Waterford A.C. Waterford
39 Caroline Murphy Gneeveguilla A.C. Kerry
40 Sinead O'Regan Riverstick/Kinsale A.C. Cork
41 Fiona Kavanagh An Riocht A.C. Kerry
42 Cora Bluett North Cork A.C. Cork
43 Sinead McCormack Kilmurray/Ibrick/N.Clare A.C. Clare
44 Sharon Cantwell Moyne A.C. Tipperary
45 Maggie Malone Kilmurray/Ibrick/N.Clare A.C. Clare
46 Liz Heaslip An Riocht A.C. Kerry
47 Lorraine Hayes Ennis Track A.C. Clare
48 Patricia Barry St. Catherines (Cork) A.C. Cork
49 Martina Landers Youghal A.C. Cork
50 Richella Devereaux Youghal A.C. Cork

 

Novice Women Club Teams 

PosClubPositionsPoints
1 Mallow A.C. 7, 10, 11, 13 41
2 Ennis Track A.C. 5, 12, 16, 19 52
3 North Cork A.C. 8, 18, 21, 29 76
4 Moyne A.C. 15, 24, 31, 44 114
5 Kilmurray/Ibrick/N.Clare A.C. 4, 30, 37, 43 114
6 An Riocht A.C. 27, 36, 41, 46 150
7 Youghal A.C. 26, 34, 49, 50 159

 

Novice Women County Teams 

PosCountyPositionsPoints
1 Clare 1, 2, 4, 5 12
2 Cork 6, 7, 8, 10 31
3 Tipperary 3, 9, 14, 15 41
4 Kerry 27, 36, 39, 41 123

 

Under 23 Women

PosNameClubCounty
1 Jean Clancy St. John's A.C. Clare
2 Niamh Clancy St. John's A.C. Clare
3 Ciara Cummins Nenagh Olympic A.C. Tipperary
4 Aoife Delargy Nenagh Olympic A.C. Tipperary
5 Orla Queally Ferrybank A.C. Waterford
6 Rachel Klaski Limerick A.C. Limerick
7 Grainne Kelly Ennis Track A.C. Clare
8 Rachael O'Shea West Muskerry A.C. Cork
9 Orla Healy Moyne A.C. Tipperary


Under 23 Women's County Teams

PosCountyPositionsPoints
1 Clare 1, 2, 7 10
2 Tipperary 3, 4, 9 16

Top 

Novice Men 

PosNameClubCounty
1 Mark Walsh Leevale A.C. Cork
2 Martin Glynn Ennis Track A.C. Clare
3 Donal Coakley Leevale A.C. Cork
4 Conor O'Mahony An Riocht A.C. Kerry
5 John Collins Skibbereen A.C. Cork
6 John Treacy Thurles Crokes A.C. Tipperary
7 Conor Mccauley Leevale A.C. Cork
8 Brian Kearney Leevale A.C. Cork
9 Ian Tivy Togher A.C. Cork
10 Martin Dineen An Riocht A.C. Kerry
11 Sean Quirke Bilboa A.C. Limerick
12 Alan Whelan Ennis Track A.C. Clare
13 Denis Coughlan St. Finbarrs A.C. Cork
14 Aaron Quigley Nenagh Olympic A.C. Tipperary
15 Gareth Mcglinchy Dundrum A.C. Tipperary
16 Dermot Hayes Dundrum A.C. Tipperary
17 Mark Guerin Limerick A.C. Limerick
18 David Barrett Togher A.C. Cork
19 Paddy Cummins Moycarkey Coolcroo A.C. Tipperary
20 Shane Harrington East Cork A.C. Cork
21 Paul Fitzgerald Limerick A.C. Limerick
22 Kevin McCarthy An Riocht A.C. Kerry
23 Mark Cronin Leevale A.C. Cork
24 Declan Guina West Limerick A.C. Limerick
25 Tommy O'Brien An Riocht A.C. Kerry
26 Patrick Roche Carrick-on-Suir A.C. Tipperary
27 Shane O'Riordan West Waterford A.C. Waterford
28 Keith Daly Limerick A.C. Limerick
29 Ciaran Desmond Leevale A.C. Cork
30 Aidan Mullins Bantry A.C. Cork
31 Tim Crowley Leevale A.C. Cork
32 Alfie Davis Leevale A.C. Cork
33 Sean Harte North Cork A.C. Cork
34 Seamus Gallagher West Muskerry A.C. Cork
35 Patric Zajac Mallow A.C. Cork
36 John Hogan Mallow A.C. Cork
37 David Hanlon Limerick A.C. Limerick
38 Conor Tierney East Cork A.C. Cork
39 Trevor Dunne An Riocht A.C. Kerry
40 Alan Webb Ennis Track A.C. Clare
41 Peader Lucey Mallow A.C. Cork
42 Shane O'Sullivan Dooneen A.C. Limerick
43 Willie O'Donoghue Mooreabbey Milers A.C. Tipperary
44 Michael Colohan Togher A.C. Cork
45 Ruaidhri Devitt Dundrum A.C. Tipperary
46 Eric Browne Togher A.C. Cork
47 Trevor Leen An Riocht A.C. Kerry
48 Padraic Birmingham Mallow A.C. Cork
49 John Shanahan Dundrum A.C. Tipperary
50 Brian Landers Youghal A.C. Cork
51 Pat Morrissey Ennis Track A.C. Clare
52 Eamonn Morrissey Dundrum A.C. Tipperary
53 Edward O'Regan Youghal A.C. Cork
54 Nick Darmody Mallow A.C. Cork
55 Darren Tutty West Waterford A.C. Waterford
56 Patrick Daly Mallow A.C. Cork
57 Rick Houghton North Cork A.C. Cork
58 Bertie Harte North Cork A.C. Cork

 

Novice Men Club Teams 

PosClubPositionsPoints
1 Leevale A.C. 1, 3, 7, 8 19
2 An Riocht A.C. 4, 10, 22, 25 61
3 Limerick A.C. 17, 21, 28, 37 103
4 Ennis Track A.C. 2, 12, 40, 51 105
5 Togher A.C. 9, 18, 44, 46 117
6 Dundrum A.C. 15, 16, 45, 49 125
7 Mallow A.C. 35, 36, 41, 48 160

 

Novice Men County Teams 

PosCountyPositionsPoints
1 Cork 1, 3, 5, 7, 8, 9 33
2 Tipperary 6, 14, 15, 16, 19, 26 96
3 Limerick 11, 17, 21, 24, 28, 37 138
4 Kerry 4, 10, 22, 25, 39, 47 147

 

Under 23 Men

PosNameClubCounty
1 Conor O'Mahony An Riocht A.C. Kerry
2 Aaron Quigley Nenagh Olympic A.C. Tipperary
3 Ruairi Myers Carraig-Na-Bhfear A.C. Cork
4 Seamus Gallagher West Muskerry A.C. Cork
5 John Shanahan Dundrum A.C. Tipperary
6 Eamonn Morrissey Dundrum A.C. Tipperary

Top

About Us

Cork Athletics is a constituent member of Athletics Ireland. Cork Athletics is the governing body, administering athletics, track and field (T&F), cross-country (XC) and running in county Cork. The Board comprises elected representatives of constituent athletic clubs and running clubs. Cork County Board AAI organises Championship races and competition, including road, track & field (T&F) and Cross-country (XC), at junior, juvenile, senior and masters levels, and selects representation for the county. In addition, training and education is provided for coaches and officials. The Board also regulates the Athletics Ireland race/event permit (licence) process for county Cork.

Stay Social

Copyright © Cork Athletics 2001-2016. All rights reserved.    Website by: Déise Design